7/10
Rojita 2019 máj. 09. - 14:24:52 7/10 Előzmény Rojita
(3403/18023)
(Most nem is akartam csillagozni, de úgy látszik, így maradtam)
7/10
Rojita 2019 máj. 09. - 14:21:40 7/10
(3402/18023)
Nem vagyok ivós, de nem úgy van, h sörrel nem szokás koccintani?
Jutott eszembe Kristóf és Tamás kocsmai sörözésekor.
7/10
Rojita 2019 máj. 09. - 14:19:07 7/10 Előzmény napraforgó
(3401/18023)
Megvan, jönnek a csillagok és ahányat akarok belőlük, annyira katt. Kösz
7/10
Rojita 2019 máj. 09. - 14:16:57 7/10
(3400/18023)
ez most egy próba
4/10
napraforgó 2019 máj. 09. - 13:34:40 4/10 Előzmény Rojita
(3399/18023)
Én úgy csinálnám, hogy elmenteném a már leírt szöveget Ctrl c-vel, aztán rákattintanék a címre, akkor jobb oldalt megjelennek a csillagok. A szövegkalitka viszont üres lesz. Oda szépen bemásolod a szöveget a Ctrl v-vel és kész.
7/10
Rojita 2019 máj. 09. - 13:10:06 7/10
(3398/18023)
Off: Nekem is egy technikai kérdésem lenne. Hogy kell 1-10-ig szavazni kommentírás közben?
4/10
napraforgó 2019 máj. 09. - 12:22:09 4/10 Előzmény svejci
(3397/18023)
Igaz, igaz, de azért Dani néha szakíthatna egy-két órát a menyasszonyára, amikor nem a vállalkozása fejlesztésén töri a fejét, hanem meghallgatja a lány csacsogását. Már most kellene leállítani a nagyratörő esküvői terveit és közölni, hogy sokkal szerényebb esküvőt szeretne, kisebb cécót és kevesebb felhajtást. Az sem jó, hogy gyakorlatilag nem foglalkozik semmit a lánnyal. Akkor minek siettette a lánykérést? Mert innentől a lánynak is vannak jogos elvárásai.
4/10
offtopic
luci87 2019 máj. 09. - 11:05:57 4/10
(3396/18023)
Off. tudja valaki, hogy lehet leállítani a kommentértesítő emailt? Ha valakit letiltottunk,hogy lehet feloldani?Bocsi, h itt kérdem ,de a portnak hiába írtam, nem vélaszolt.Köszi.
svejci 2019 máj. 09. - 09:53:07 Előzmény napraforgó
(3395/18023)
Teljesen egyetértek!
Az ez előtti részben is csak mondta, mondta, meg a tegnapiban is....
Látható volt, hogy Dani nem figyel rá....., nem azért, mert nem érdekli, hanem azért mert dolga van...
Szerintem, itt még egyáltalán nem érdekelte Kata, csak a régi gyerekkoruk hangulata jött elő...
4/10
napraforgó 2019 máj. 09. - 05:07:02 4/10
(3394/18023)
Korábban, első nézésre úgy láttam, hogy Dani elég bunkó, hogy nem figyel eléggé a menyasszonyára, soha nem ér rá.
Most, hogy már jobban ismerem a szereplőket, úgy gondolom, hogy ennél árnyaltabb a helyzet.
Dani nyilván évekig dolgozott, talán 3 évig, talán tovább is, Németországban (sajnos nem árulták el, hogy mit), hogy keressen annyit, hogy otthon egy lovardát nyithasson. Vannak tervei. A síma lovasoktatás után először egy gyógyterápiás lovasoktatást akar - erre most szerezte meg az engedélyt. Később lovaspólót tervez, tehát fejleszteni akarja a vállakozását.
Eközben eljegyzi a falu széplányát, a kocsmároslány Stefit, és nyilván meglehetősen hagyományos házasságot képzel el vele. Stefi a maga fiatal korával fel van dobva, már a hatalmas, világraszóló esküvőt tervezgeti a habos-babos esküvői ruhával, az ezer vendéggel, meg a keringőtől a hip-hopig terjedő zenei kínálattal. És közben kicsit sem veszi észre, hogy Dani nyilván egy szerény, visszafogott esküvőt szeretne, felhajtás nélkül, de ennek a megszervezése sem fér most bele az idejébe, mivel most a vállalkozása fejlesztésén dolgozik.
Látszik, hogy nagyon elkapkodták ezt az eljegyzést, vagy ha nem, akkor a házasságig még jó sok időnek el kéne telnie és biztos nem az az első, hogy milyen zene legyen az esküvőjükön (majd, 3 év múlva). A jegyességnek az lenne a lényege, hogy egymáshoz igazítják az életvitelüket, megismerik egymás céljait és megpróbálják azt magukévá tenni.
De Stefike tütrelmetlen, és ez vezet majd a nemsokára bekövetkező szakításukhoz.
Most azt mondom, hogy Stefi szúrta el a kapcsolatukat, mert nem figyelt oda eléggé a vőlegényére, csak a saját butaságait erőltette. És mivel a fiú nem volt vevő rá, hát megsértődött és szakított. Sajnos később, amikor vissza akarta szerezni Danit, akkor sem a fiúra figyelt, csak arra, hogy Katától elmarja.
Egyszóval Stefi még nem felnőtt, nagyon nem és nem a házasságban kell felnőni, hanem még előtte.
Ráér még férjhez menni.
4/10
napraforgó 2019 máj. 09. - 03:56:43 4/10 Előzmény Rojita
(3393/18023)
Az biztos, hogy van és lenne itt humorforrás a sorozatban. Pl. nagyon vicces, ahogy Zsóka diétáztatja a férjét, gyakorlatilag éhezteti. Vicces az is, hogy Anikó évek óta arra kényszeríti Sándort, hogy éjszaka egy létrán másszon be az ablakon hozzá. És a két marhának vannak még hasonló jelenetei.
De valahogy tényleg nem Szabó Sipos Barnabás és Hajdú Steve a megfelelő ember ezekre a szerepekre. Tényleg viccesebb figurákat kellett volna választani ezekre a szerepekre, olyanokat, akik alapból viccesek.
Molnár Gusztáv pl. nagyon jó, ő néha esetlen mamlasz, néha meg ő a helyzet ura, az irányító, az exzsoldos. Igazi kaméleon.
Aztán ott a két öreglány, Lujzi néni és Margit néni is, akik hozzák-viszik a híreket és néha nagyon félreértik a helyzetet. Ezért volt már helikopteres üldözés a végén, meg Misinek stewardessel viszonya a levegőben....
Én Dia vidékies tájszólását is viccesnek találom, meg azt, ahogy néha szívatja Tamást - pl. a bűzafűlével, meg a szelet fehér kenyérrel....
Sőt a tahó Tibi és a megalkuvó, cselédkedő Vali viszonyából is sok helyzetkomikumot lehetne kihozni, de sajnos ezeket a szituációkat is túl komolyan veszik.
Egyszóval lennének itt humoros jelentek, csak valahogy nem igazán aknázzák ki őket.
4/10
napraforgó 2019 máj. 09. - 03:39:48 4/10
(3392/18023)
Azért nem furcsa, hogy Kata - 4 év együttjárás, de inkább együttélés után - mindig tiltakozik, ha Robit a vőlegényének nevezik? Nem akarja, hogy irányítsa az életét, hogy megmondja mit csináljon, nem akar a házvezetőnője lenni, ingeit vasalgatni, stb, stb, mert nem pont olyan királyfi, amilyet elképzelt magának.
Ugyanakkor halálosan féltékeny Andreára, a főorvosnőre , majd Pollira a barátnőre, akiknek jó lenne Robi, úgy, ahogy van.
Magdi 2019 máj. 09. - 03:31:46 Előzmény Rojita
(3391/18023)
"nagy szemét ez a 2 egyleti pacák" - rájuk szabadítják a birkákat, erre Mihály: - Takarodjatok innen rohadt pesti birkatolvajok!
7/10
Rojita 2019 máj. 08. - 22:45:17 7/10
(3390/18023)
Nem is emlékeztem, h Szláven vezette az utánfutós traktort.
Azért nagy szemét ez a 2 egyleti pacák. Minden munkára ezt a menekültet ugratják. Ha meg Szláven bajba kerül, akkor oldja meg egyedül. Ők csak integetnek neki.

Tk. az állandó humor biztosítására gondolták ki ezt az Egyletet és benne ezt a 2 balféket, melléjük 3-nak, a nagydarab menekültet. De a szándék csak részben jön be.
Állandó humorforrásnak olyan 2 színész kellett volna, akit meglátva már nevetünk. (Tudnék neveket mondani). 1-2 perces jelenetük pedig nevettető petárda kellene h legyen. Itt többperces erőltetett poénkodásuk után se tudok nevetni. (Lsd múltkori visszatérő "Ezt miért mondtad? - számuk.)
Tudom, h a legnehezebb megnevettetni az embereket. De ide kellene egy kis szerzői humor-gyorssegély. Beleírni egy + profi humoristát (talán Gálvölgyit?) Sándor elmenne pár hónapig megkeresni a fiát és a kocsiját, addig jönne a viccesebb helyettes.

MG-t még nem láttam színpadon, de itt az óriáscsecsemő termetével, tőmondataival, egész megjelenésével telitalálat a humor vonalán. A jövő nagy vígjáték színészét látom Benne. Remélem, sok remek vígjátékban láthatjuk még.
(Most olvastam, h megkapta a Piszkos Fred - szerepét is színházban).
guess.who 2019 máj. 08. - 22:08:18 Előzmény Rojita
(3389/18023)
A hajtincs-igazgatást és a grimaszait tényleg csinálja civilben is... :) Pedig sokáig azt hittem, hogy ez a szerepéhez, a karakterhez tartozik, de nem. :)
7/10
Rojita 2019 máj. 08. - 22:02:45 7/10
(3388/18023)
Kata ezt a férfiak derékra ugrálását itt az utcán csinálta, emberek előtt. Szobában, maguk közt, jó, de nyilvánosan?
Egyébként ezt a gyakorlatot Sisa hosszan gyakorolhatta. Így most a védjegyévé vált. A film végéig nyilván minden férfiismerősével ezt fogja csinálni. Forgatáson kívül meg gyakorolhat.

Nem bánnám, ha a rendező felhívná a figyelmét arra, h más színésznőnek is van hosszú haja, de más nem nyúl a hajához percenként.
Kata= hosszú szemmeregetés, hajtincs igazítása a fül mögé, helyből ugrás a lóra és a férfi derekára, grimaszok, kiabálás, hiszti. Kihagytam vmit?
Azért szeretjük, ill. van aki.
4/10
napraforgó 2019 máj. 08. - 20:13:11 4/10
(3387/18023)
6.
Mónika Valit oltogatjaja, Tibi cselédet csinált belőle. De Vali szeret főzni és nem gond neki, hogy kiszolgálja a férjét. Polli megjön Pestről, elhozta Kata cuccait Robitól.
Stefi kaját visz Daninak és ismét az esküvő részleteit akarja megbeszélni Danival, aki megint nem figyel, most is sok a dolga. Stefi sértődötten hagyja ott.
A lovászfiúk a karámot javítgatják, Dani állandóan Lalit szívatja, holott ő is elismeri, közülük ő a legjobb lovas. Dani lovasbemutatót szervez, most, hogy megkapták az engedélyt, befektetőket akar szerezni.
Polli kisminkeli Katát és sétálni indulnak a faluban. Kata elmeséli Pollinak, hogy nem vették föl sem az egyetemi kórházba, sem a megyeibe, állítólagos létszámstop miatt. Beszél az örökségről is, meg hogy egy évig ÖA-ban kell élnie. Polli álla leesik az összeg hallatán. Amúgy a főorvosnő és Robi között viszonyt sejt, de Kata ezt nem hiszi.
Dia Stefit fűzi, menjenek föl Pestre, vásárolgassanak kicsit. Anikó nem akarja elengedni a lányt.
Zsóka cirkuszol Misinek, valaki ellopta a birkáikat! Misi köntörfalaz, Zsóka rájön, hogy Misi keze benne van a birkák eltűnésében. Követeli, hogy hozza vissza őket!
Szláven egy traktorral egy szállítmány trágyát hoz a Szappanos házhoz. Mónika követeli, vigye el, majd a rendőrséggel fenyegeti, és közli, hogy a birkákat meg eladta. Misi és Sanyi kiakad, mert Szláven nem tette le a trágyát a megadott helyen. Misi megijed, hogy eladják a birkákat, Zsóka megöli ezért! Misi és Sanyi elmennek a birkákért, de Mónika nem akarja visszaadni, ezek az ő birkái, másnap már jönnek is értük. Némi alkudozás és zsarolás után az egyletiek elviszik a birkákat.
Mónika ráveszi Tamást, hogy építsék le a rokonokat és osztozzanak ők ketten az örökségen. Tamás elviszi Kristófot a kocsmába, ahol sörözgetés közben megtudja, hogy Kristóf sokat vesztett szerencsejátékon, ezért Panna kidobta.
Robi bejelentkezik Katánál, úton van felé. Mikor megérkezik, Kata rögtön felugrik a derekára. Kicsit sokan lennének egy matracra, ezért Polli hazamegy Pestre.
Mónika segítséget ajánl Kristófnak, kifizeti a jó 6 milliós adósságát, cserébe Kristóf mondjon le az örökrészéről.
4/10
napraforgó 2019 máj. 08. - 18:01:50 4/10 Előzmény guess.who
(3386/18023)
Anikónak egy lenge hálóing, vagy egy sejtelmes selyemköntös jobban állna, mint a natúr pucérkodás.
guess.who 2019 máj. 08. - 17:35:27 Előzmény napraforgó
(3385/18023)
Én leginkább Anikótól várnék lenge öltözetet: egyszer nyilatkozta, hogy nagyon sajnálja, hogy egy meztelen szereppel még nem találták meg eddig. Illetve egyszer igen, be is próbálták, aztán az előadás előtt inkább mégis úgy döntöttek, hogy nem mehet így színpadra. :)
guess.who 2019 máj. 08. - 17:24:04
(3384/18023)
Hiszen megmondta, hogy Kata lesz a felesége! :) Katának meg már van tapasztalata a különböző ágyakba való ugrálásban, szóval simán lehet is, hogy tényleg összejönnek.