4/10
napraforgó 2019 máj. 22. - 19:58:49 4/10
(3637/18017)
16. rész.
Szláven hajnalban a Szappanos ház körül settenkedik. Csak a kecske mekeg és a kiszórt kukoricát eszegeti. Vali fölfigyel a neszezésre és Tibit ébresztgeti, aki még aludni akarna. Vitatkoznak azon, hogy mit is kell kipihennie Tibinek. Vali szerint elképesztően lusta. Tibi meg arra panaszkodik, hogy tudott a nő egy olyan nagyszerű férfit megfogni, mint ő. Vali meg a plafont nézegeti, hogy nem szakad rá.
Ezalatt Szláven - a puskával a vállán (vajon miért vitte magával, hisz a bőrönddel úgyis visszamegy Jolikához. Ráért volna akkor magához venni)- bejut a házba. Kristóf már öltözködik, készül elmenni a boltba. Ő is meghallja a motoszkálást, óvatosan kimegy és levideózza a háttal álló Szlávent, aki épp a bőröndöt emeli le az előszobai szekrény tetejéről.
Mihály vadászvendégei megérkeztek, mennek ki a hóban az erdőbe. A 3 muki nagyon hangoskodik, Misi csitítani akarja őket, elriasztják a vadat.
Szláven átadja a bőröndöt Jolikának, aki megkérdi, hová megy a puskával. A fiú mondja, megy Mihálynak segíteni, vadat hajtani. Jolika figyelmezteti, hogy ne bízzon Mihályban.
Kristóf feltűnően bámul ki az ablakon, a bátyja és Vali nem érti, mitől fél.
A vadászok türelmetlenek, mikor jönnek már a vaddisznók. Közben ordítoznak, lövöldöznek. Megérkezik Szláven , Misinek súgja, hogy a disznók már rég elmentek másfelé. Erre Misi pálinkával kezdi itatgatni a vadászokat, akik már eddig sem voltak színjózanok.
Margit néni bemegy a postára, a nyugdíját várja, de az ugye mindig azonos napon jön, nem lehet megsürgetni. Margit néni a Szlávenre panaszkodik, hogy még a leveleket sem hordta ki. Zsóka hiába hÍvogatja Szlávent a telefonja ki van kapcsolva.
Anikó Stefit ébresztgeti és kérdi, mi történt tegnap Pesten. Stefi elmondja, hogy Tamás paraszt volt, ezért otthagyta és busszal jött haza.
Sándor a boltban Kristófot leckézteti, nem tűrik, hogy a hátuk mögött machináljanak a Szappanosok. Kristóf megunja és közli, ha továbbra is zaklatják, akkor a rendőrséghez fordul, bizonyítékai vannak arról, hogy megfigyelik őket. Sándor erre lelép.
A 3 részeg vadász mindenáron vadászni akar, ha nincs más, csirkére akarnak lőni. Misi elküldi Szlávent csirkékért.
Dani Lalinak meséli a lovarda bővítésének terveit. Stefi a nyomukban. Dani rákérdez, hol volt tegnap. Stefi kimagyarázza magát. Lali meg borús arccal figyeli távolabbról az enyelgésüket.
Kata visszamegy a közeli kórházba, szeretne ott dolgozni. De a munkaszerződés szerint 24 órás ügyeleteket kellene adnia. Megpróbálja elintézni, hogy napi 8 órát tudna csak vállalni, de a nő rugalmatlan, itt ez a szabály, nem térhetnek el tőle.
Szláven a Kálmán bá' csirkéit fogdossa össze, Tibi segítségével, azt mondja, elviszi beoltatni őket.
Zsóka behívja Valit a postára és rásózza az ügyvédnő leveleit, vegye át mindet.
Sándor a monitoron a felvételt nézi vissza, észreveszi, hogy Szláven bemegy a Szappanos házba. Már hívja is Misit, jöjjön azonnal, mutatni akar valamit. Mihály közli, hogy ő innen nem szabadulhat, jöjjön ki Sándor hozzá.
Dia nagyon barátkozik Kristóffal, örülne, ha férfi maradna. Tetszik neki Kristóf, de valószínűleg jobbára csak azért, mert "pesti".
Attila humorizálva keresi fel Mónikát, aki ebédelni szeretne és átadja neki az ügyvédnő levelét, amit vali adott be. Attila hiába várja, hogy kibontsa a levelet, kénytelen távozni. Átmegy a boltba és Kristófnak is odaadja a sajátját. De Kristóf sem bontja ki előtte. Később Dia csak ráveszi, hogy nézze meg, mit írt az ügyvéd. Kristóf is aggódni kezd, hogy megvan-e az a pénz.
Vali ebédnél Tibinek és Katának is átadja a leveleiket, amely szerint az ügyvédnő másnap újra lejön ÖA-ba egy új videóüzenettel. Tibi cirkuszol, mit akarhat, lehet, hogy nincs is örökség.
Szláven megérkezik a csirkékkel, de a részeg vadászok szerencsére egyet sem tudnak lelőni. Sándor is megérkezik, Mihály sürgeti, mondja gyorsan, mit akar. De Sándort zavarja Szláven jelenléte, ezért csak köntörfalaz, hogy majd később. Nagy nehezen fölteszik egy furgon platójára a 3 részeg urat, és eldöntik, hogy délután egyleti gyűlést tartanak.
Mónika cukkolja a fiát, Tomi hiába sürgeti, hogy adja át a levelét neki, de Mónika előbb a sajátját akarja átolvasni. Tamás alighanem diszleksziás, mert képtelen kiolvasni a "tértivevényes" feliratot a borítékon.
Jolika néni beteszi a bőröndöt a faház melletti fásládába. Kata jön, Jolika néni már tudta, hogy jönni fog, már teával várta. Már az ügyvédnő leveléről is tud.
Sándor felháborodottan adja elő az Egylet jelenlévő tagjainak, hogy Szláven a hátuk mögött bement a Szappanos házba. Szláven megmagyarázza, csak a Jolika néni kérésére hozott el onnan valamit, ennek semmi köze az egylethez. A pasik megnyugszanak és mennek a dolgukra, Sándor kivételével. Sándor Anikót próbálja faggatni a Szappanos Tibiről, de Anikó kategorikusan elutasítja.
Zsóka jön, és átad Sándornak egy levelet, ami az egyletnek van címezve. Sándor csodálkozik, miért nem viszi haza, Mihály az egylet elnöke. De Zsóka türelmetlen és otthagyja a levelet.

9/10
katimama10 2019 máj. 22. - 19:54:23 9/10 Előzmény katimama10
(3636/18017)
Köszönöm szépen. A hangja ismerős volt , csak nem tudtam a nevét.☺
1/10
janderka 2019 máj. 22. - 19:50:52 1/10 Előzmény katimama10
(3635/18017)
9/10
katimama10 2019 máj. 22. - 19:12:42 9/10
(3634/18017)
Tudja valaki , hogy ki játssza Jolika szerepét?
4/10
napraforgó 2019 máj. 22. - 19:00:08 4/10
(3633/18017)
Jajj, de útálom ezeket a hülye műszavakat: "katasztrófavédő", meg "zajvédő fal". Mert a katasztrófát elhárítani kell, esetleg megelőzni, de nem védeni. Mint ahogy a "zajgátló fal" elnevezés is szerencsésebb lenne. Vagy esetleg zajterelő fal. A funkciója az, hogy a lakott területetekről, házaktól elterelje a zajt, ha már csökkenteni nem tudja. Az embereket kell védeni, nem a zajt.
4/10
napraforgó 2019 máj. 22. - 18:55:24 4/10 Előzmény guess.who
(3632/18017)
Hol látsz te Tamásnál cigit ezen a képen? Mert én egy kávéscsészét látok a kezében, meg a "Zsókáéban" is.
guess.who 2019 máj. 22. - 18:29:17
(3631/18017)
"Sándor nyakába vehetné a világot és meg sem állhat Dániáig."
Igen, aggódhatna kicsit jobban a fiáért. Aztán meg úgyis most Anikónak be akarták hozni a sztoriba a volt szerelmét, így indok is lenne rá: Sándorunk megsértődhetne, és a fiához hasonlóan másnap kimenne Dániába egy fúrótoronyra dolgozni két évig. Elvégre a katasztrófát egy olyan veszélyes helyen is kell védeni, mint egy olajfúró, sőt: ott sokkal jobban! :)
guess.who 2019 máj. 22. - 18:26:50 Előzmény Rojita
(3630/18017)
Pont ez volt már egy idő után bosszantó, hogy az ilyen "kieső" színészek mindig elhúztak Dániába egyik napról a másikra, és semmi más megoldást nem tudtak kitalálni ezen a panelon kívül.

Ja, de: Subicz Thaiföldön volt (de ő mondjuk valóban: a nászútján), üdítő változatosság. :)
guess.who 2019 máj. 22. - 18:25:22 Előzmény Rojita
(3629/18017)
Le kellene beszélni a sapkáról – de ha egyszer ez a stílusa, még ha idétlenül is néz ki benne?! :)
guess.who 2019 máj. 22. - 18:23:02 Előzmény amira_daa
(3628/18017)
Nem tudom, nekem úgy rémlik, hogy ez a zárón készült...
guess.who 2019 máj. 22. - 18:22:28 Előzmény napraforgó
(3627/18017)
"Tamás" tényleg meglehetősen furán stílusidegen civilben, nekem azt is eléggé zavaró volt elképzelni, hogy dohányzik.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 15:34:18 7/10 Előzmény napraforgó
(3626/18017)
Ma dolgozhat egy nyugalmazott tűzoltó is. Jönne Gálvölgyi és egy olyan nagyon szabálykövető közeget játszana. Házról házra járna, mindenbe belekötne, végigbírságolná a falut. Egy jó pergő dramaturg kellene mellé, de valszeg lennének hozott ötletei is.
4/10
napraforgó 2019 máj. 22. - 15:25:16 4/10 Előzmény Rojita
(3625/18017)
Ő már csak nyugalmazott tűzoltó lehetne, hisz cirka 70 éves, de biztos találnának valaki helyes és vicces pasit.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 15:00:07 7/10 Előzmény napraforgó
(3624/18017)
Igen, Sándornak határozottan meg kellene keresnie a fiát és a kocsiját is. Addig meg jöhetne helyettesíteni egy humorosabb tűzoltó. Esetleg Gálvölgyi?
4/10
napraforgó 2019 máj. 22. - 14:50:53 4/10 Előzmény Rojita
(3623/18017)
Akárhogy is, az 5 Szappanost nem lehet elköltöztetni, hisz akkor kiesnének a játékból. Stefi, habár örökös, őt nem kötik a szabályok, ő elmehetett.
És az egyleti marhákat sem köti semmi, így Sándor nyakába vehetné a világot és meg sem állhat Dániáig.
Mihály nem olyan irritáló, de akár őt is áthelyezhetik más körletbe. Avagy elküldhetnék továbbképzésre. Vagy elmehetnek nyaralni Zsókával és akkor őket sem látjuk egy darabig.
Bár engem egyik sem zavar annyira, hogy kiutálnám őket a sorozatból.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 13:08:25 7/10 Előzmény napraforgó
(3622/18017)
"Azt utálnám a legjobban, ha lecserélnék egyik-másik szereplőt, én azt nem tudnám elfogadni, akkor az egész komolytalanná válna."

Pedig van akit szívesebben nem látnék. Persze, szerepcsere nélkül is lehet legalább ideiglenesen "eltüntetni" szereplőt, (ahogy eddig is megoldották a külföldre költöztetéssel).
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 12:11:27 7/10
(3621/18017)
Így szoktuk meg, így szeretjük.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 12:10:37 7/10 Előzmény napraforgó
(3620/18017)
"Én Tamást nem ismertem föl, olyan hülyén néz ki a sapkában."

Igen, le kellene beszélni a sapkával feltűnősködésről.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 12:09:56 7/10 Előzmény napraforgó
(3619/18017)
"Én Tamást nem ismertem föl, olyan hülyén néz ki a sapkában."

Igen, le kellene beszélni a sapkával feltűnősködésről.
7/10
Rojita 2019 máj. 22. - 12:08:55 7/10 Előzmény napraforgó
(3618/18017)
"Én Tamást nem ismertem föl, olyan hülyén néz ki a sapkában."

Igen, le kellene beszélni a sapkával feltűnősködésről.