guess.who 2019 jún. 17. - 10:41:59 Előzmény Rojita
(3844/18024)
Szerintem a rejtély és a misztifikálás nem is lenne baj önmagában, hiszen éppen ez a lényege az egésznek, azaz hogy el lehessen húzni sok-sok hónapig a faék egyszerűségű sztorit.
A baj inkább az, hogy minden semmiségből óriási drámát igyekeznek kanyarítani, hogy azzal megtölthessenek egy részt – úgy, hogy valójában a semmiség egy félmondatnyi szöveg lehetne csak. Más szóval: az apró epizódok döntő többsége egy meghámozott lufi jelentőségével vetekszik. Ennél azért SOKKAL több kellene, hogy valóban egy évig fenntartható legyen az érdeklődés a sorozat iránt. :(

(A Katáról írottakkal jórészt egyetértek, de ezt már sokszor megbeszéltük itt korábban. :) )
guess.who 2019 jún. 17. - 10:37:22 Előzmény Kuttyánszki
(3843/18024)
Nem értünk egyet, de nem is baj. Szerintem Dia (Pallagi Melitta) már az elején nagyon jó figura volt és a színésznő teljesen hitelesen hozta azt, amit a karaktertől elvártak – és szerintem az, hogy kiakadtál tőle, éppen ezt, ti. a hitelességét mutatja. :)
offtopic
guess.who 2019 jún. 17. - 10:34:05 Előzmény napraforgó
(3842/18024)
"a Lóhering Zolival...."
:D :D :D :D :D :D :D :D
1/10
janderka 2019 jún. 17. - 09:44:41 1/10 Előzmény napraforgó
(3841/18024)
Ez így összefoglalva tök jogos elvárás. De ha HSA szimpatikusabb és hiteles volna a szerepben, akkor érte haragudnánk és nem rá.
4/10
napraforgó 2019 jún. 17. - 06:29:35 4/10 Előzmény napraforgó
(3840/18024)
Fura ez a dolog. Ugyanis én pont most, a második nézésre találom Szappanos Katát szebb lánynak és helyesebb karakternek. Szerintem nagyon kell lavíroznia az apja iránti szeretet, és a baromságai között. Próbál "jó kislány" lenni, miközben látja, hogy az apja egy bunkó, műveletlen tahó, egy senki.
Inteligenciára vall, hogy nem kezd állandóan vitatkozni vele.

Sajnos később azzal a sok bizonytalankodással, a "nem is tudom, mit akarok, mit csináljak" viselkedésével Kata nálam sok rossz pontot szerzett nálam, ráadásul sem a sminkje nem tetszett, sem a szerepe, hogy állandóan hol Robi, hol Dani derekára ugrált fel. Valahogy ez a viselkedés sehogysem illik fiatal lányokhoz, pláne faluhelyen, na és pláne nem az utcán, ahol mindenki láthatja. Nem mondom, négyszemközt, szerelmes együttlétkor oké, de egy csupaüveg, kivilágított faházban, azért nem csinálnám.

Végül ez a szerencsétlen Kata olyan mélypontra jut, hogy pszichiáter segítségére van szüksége, aki végül is megmondja neki, amit eddig is tudtunk és ő is tudott, hogy el kell döntenie, mit akar. De Katácska még mindig csak nyafog és bizonytalankodik és még mindig nem tudja mit akar. Ha Danit szereti, vagy akár csak vonzalmat érez iránta, miért nem állítja le az apját? 25 éves felnőtt nőként visszautasíthatná az irányítgató baromságait.

/Bevallom őszintén, én a helyében a 102 milliót akarnám - már miért is ne, aztán később a félbehagyott gyakorlati évet is akarnám akárhol, ahol lehetséges, és a végre megkapott orvosi diplomámmal is kezdenék valamit. Kórház - akár vidéki kórház - ha Danival akar komoly kapcsolatot a jövőben, ha meg nem, akkor akárhol máshol.
De a százmilliós örökség ott lenne a tarsolyomban, hogyha végre kitalálom, hogy mihez kezdjek vele, akkor ez ne legyen probléma. Tudnék belőle házat venni, autót (habár ez már van), és gyerekeket nevelni. Egy elfoglalt doktornőnek jól jöhet egy bébiszitter és egy takarítónő, vagy házvezetőnő sem árt. Igazából ez lenne szükséges egy qualifikált munkánál, hogy ne szerencsétlen orvosnőnek kelljen takarítgatni egy 24 órás ügyelet, meg 8 órás rendelés után foglalkoznia./

Robival is lehetne sokkal keményebb. Robi már nyilatkozott, megkérte a kezét, ha Kata ebből nem kér, ezt meg kell mondani keményen és elküldeni a pasi, de örökre. Ez a "maradjunk barátok" figura nálam nem nyerő, és az sem, hogy állandóan a nyavalyájával (pláne a nemlétező bajával) foglalkozik. Robi még fiatal, kb. a harmincas évei közepén, az anyja sem lehet olyan öreg, miért ne foglalkozhatna a fia (később ki is derül) nem létező betegségével??? Miért vállal Kata magára olyasmit, ami nem rá tartozik? És amúgy miért nem hagyja, hogy Polli a helyébe lépjen, egy olyan helyre, amit ő úgysem akar???
4/10
napraforgó 2019 jún. 17. - 06:01:51 4/10 Előzmény janderka
(3839/18024)
Fura ez a dolog. Ugyanis én pont most, a második nézésre találom Szappanos Katát szebb lánynak és helyesebb karakternek. Szerintem nagyon kell lavíroznia az apja iránti szeretet, és a baromságai között. Próbál "jó kislány" lenni, miközben látja, hogy az apja egy bunkó, műveletlen tahó, egy senki.

Sajnos később azzal a sok bizonytalankodással, a "nem is tudom, mit akarok, mit csináljak" viselkedésével Kata nálam sok rossz pontot szerzett nálam, ráadásul sem a sminkje nem tetszett, sem a szerepe, hogy állandóan hol Robi, hol Dani derekára ugrált fel. Valahogy ez a viselkedés sehogysem illik fiatal lányokhoz, pláne faluhelyen. Nem mondom, négyszemközt, szerelmes együttlétkor oké, de egy csupaüveg, kivilágított faházban, azért nem csinálnám.

Végül ez a szerencsétlen Kata olyan mélypontra jut, hogy pszichiáter segítségére van szüksége, aki végül is megmondja neki, amit eddig is tudtunk és ő is tudott, hogy el kell döntenie, mit akar. De Katácska még mindig nyafog és bizonytalankodik és még mindig nem tudja mit akar. Ha Danit szereti, vagy akár csak vonzalmat érez iránta, miért nem állítja le az apját? 25 éves felnőtt nőként visszautasíthatná az irányítgató baromságait.

Robival is lehetne sokkal keményebb. Robi már nyilatkozott, megkérte a kezét, ha Kata ebből nem kér, ezt meg kell mondani keményen és elküldeni a pasi, de örökre. Ez a "maradjunk barátok" figura nálam nem nyerő, és az sem, hogy állandóan a nyavalyájával foglalkozik. Robi még fiatal, kb. a harmincas évei közepén, az anyja sem lehet olyan öreg, miért ne foglalkozhatna a fia (később ki is derül) nem létező betegségével??? Miért vállal Kata magára olyasmit, ami nem rá tartozik? És amúgy miért nem hagyja, hogy Polli a helyébe lépjen, egy olyan helyre, amit ő úgysem akar???
7/10
Rojita 2019 jún. 16. - 21:32:41 7/10 Előzmény janderka
(3838/18024)
Nekem kezdetben tetszett az egzotikus arcú "színésznő", aztán ahogy a történet Katája elkezdett mindenért hisztizni, megsértődni, veszekedni, határozatlankodni, egyre ellenszenvesebb lett a karaktere. Ezután hamar észrevettem a "színésznő" visszatérő "játékait": a Vele szemben álló feje felé néz, majd előbb a szemét az ég bal oldala, majd jobb oldala felé forgatja, haját percenként a füle mögé simítja, ja és nadrágosan - csizmásan ráugrik a férfi partnere derekára. (Ezt vajon a volt sportlovas lány javasolta Kata karakterének és a rendezőnek, vagy a rendező ffi-nek támadt ez a művészi ötlete?)
Tehát, valahogy párhuzamosan, Kata erélytelensége és HSA unalmas, visszatérő reakciói adják a népszerűtlenségét.
Viszont, elismerem, h zsoké-súlya és bevállalós szerepe miatt szükség van rá a filmben a férfi nézőknek.
1/10
janderka 2019 jún. 16. - 20:23:21 1/10 Előzmény Rojita
(3837/18024)
Vajon Katát utáljuk-e, vagy Horváth Sisa Annát tartjuk tehetségtelennek és manírosnak?
7/10
Rojita 2019 jún. 16. - 17:41:22 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(3836/18024)
Igen, az írók misztifikálják Jolikát és Szlávent. E célból is rengeteg témát, "rejtélyt" elindítanak és alig 1-2 ügyet bontanak ki. Eközben sok mindenben következetlenek, tévednek, elfelejtenek, vagy más adatot közölnek ugyanarról a személyről, mint korábban. (Ezt a több író által elkövetett forgatókönyv is előidézheti).
Azért kialakul majd idővel 3-4 szerethető figura.
Vígjátéknak szánták a történetet, küzdenek is ezért a színészek és (az írók), de ez nem mindenkinek sikerül.
3/10
Kuttyánszki 2019 jún. 16. - 17:25:58 3/10 Előzmény Rojita
(3835/18024)
Igen, egy várakozást ültetnek el ezzel, hogy MAJD EGYSZER kiderül ki is Szláven, pl., hogy köze van a nagyapa "halálához", mintegy segítő a rejtőzködésében....Ahogy Jolinak is. Tehát ők tudják az igazságot és közreműködők abban a forgatókönyvben, amit a nagyapa kitalált annak érdekében, hogy a család "megdolgozzon" a majdani örökségért, ne csak az ölükbe hulljon majd a valódi halálozás után.
7/10
Rojita 2019 jún. 16. - 17:25:02 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(3834/18024)
Így igaz. Az induláskor rákerestem a színészek adataira, mert alig 1-2 arcot ismertem korábbról. Úgy emlékszem, Kata végzett tanodát, vagy vett színész magánleckéket csak, (azt megelőzően sportolt: lovagolt). A többi szereplő egyetemet végzett Bp-en, vagy Kaposvárott.
3/10
Kuttyánszki 2019 jún. 16. - 17:16:19 3/10 Előzmény Rojita
(3833/18024)
A "végzett színészek" nem egy kategória, nem ugyanaz egy fizetős tanoda pl,..vagy egy stúdiós "diploma"..
De végül mindegy, nem ez a lényeg :)
7/10
Rojita 2019 jún. 16. - 16:53:51 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(3832/18024)
Katát kezdettől fogva mindenki utálja.
7/10
Rojita 2019 jún. 16. - 16:28:23 7/10 Előzmény Kuttyánszki
(3831/18024)
Állítólag most forgatják a nyári részeket és majd szeptembertől láthatjuk.
A "falu"valóban műházakból áll Budaörsön.
Nagyon sok logikai hiba, tévedés van a sorozatban. Valszeg, többen írták és lóhalálában siettek. (Forgatás után 10 nappal -2 héttel már vetítették).
A szereplők mind végzett színészek, különböző színházakban naponta fellépnek.
Olvasd vissza a hozzászólásokat, megoszlanak a vélemények, h ki kit utál. (3 hónap múlva Dia lesz a legnépszerűbb lány a nézőknek) Egyébként minden karakter időben változik. Ez a film célja, h a széthúzó, egymást utáló testvérek egymást megszeressék és segítsék.)
3/10
Kuttyánszki 2019 jún. 16. - 16:05:15 3/10
(3830/18024)
Mostanában nézem az ismétléseket,.... Több sebből vérzik a film:
Életszerűtlen a falu.
Állandó veszekedés, idegbaj.
Ez lehet, hogy szubjektív. de lehet, hogy mások is osztják a véleményemet: rosszul vagyok a "Szappanos Tibitől", annyira irritáló, ellenszenves, idegesítő, bocs, de undorító. Az egész, ahogy van: ahogy hőbörög, ahogy eszik, és főleg., ahogy beszél,..(.Meg,ahogy kinéz,..)
Kata sokmindennek kinéz, amit nem részleteznék,..csak orvosnőnek nem.
"Dia"...nonszensz,hogy egy ilyen nőt képernyőre engednek és azt is hagyják, hogy megszólaljon :(

Amire kiváncsi vagyok: lesz valaha nyár is a sorozatban ? .D

4/10
napraforgó 2019 jún. 15. - 07:50:08 4/10
(3829/18024)
Ebben a részben Stefi nagyon sikeresen működtette a turkálóját, de a postán megjelenő Katának semmit sem volt hajlandó eladni. Kristóf Margitkára hagyva a kisboltot felment Pestre és megtudta, hogy a felesége összejött a Lóhering Zolival....
Kata megtudta Csabától, hogy Robi halálos beteg, valami genetikai rendellenesség miatt.
És Mónika és Józsi is szembesült azzal, hogy Attila előzetesben van.
Sándor már szervezi Subicz megválasztását, találkoznak a pasival Kárásziban, Anikónak sehogy sem tetszik a suhogós barom, de Sanyi nagyon lelkes.
Tibi rájön, hogy talán mégsem Kristóf lopta el az útlevelét, de hiába Kata javaslata, hogy jelentse be a rendőrségen, akkor majd letiltják és nem lehet használni sem bankban hitelfelvételre (Tibi rémálma), sem külföldi utazásra, stb.
7/10
Rojita 2019 jún. 14. - 16:18:13 7/10
(3828/18024)
Ma találtam egy információt, h 2 hete, a jó idő beálltával ismét forgatnak a DÖ.
Az ismeretlen informátor úgy tudja, h szeptemberben már adja az RTL a 2. részt.


(Nándi is meg fog jelenni megint.)
4/10
napraforgó 2019 jún. 14. - 05:32:21 4/10
(3827/18024)
Tibi bunkósága Valival, aztán meg a Szlávennel közös vacsoránál elég tenyérbemászó. Vali kínálgatja, etetgeti Szlávent, Tibi meg beszólogat, hogy az ő pörköltjét zabálja. Holott az Vali pörköltje volt...

És az is vicces volt, hogy esetleg Kristóf lopta el az útlevelét, mert azzal akar Thaiföldre szökni. Mert úgy hasonlítanak egymásra, haha. Na, kb. ennyi esze van Tibinek.
4/10
napraforgó 2019 jún. 14. - 05:27:06 4/10
(3826/18024)
Föltűnt egy másik érdekesség is: Attilát két kihallgatótiszt faggatta, az egyik kérdezgette a honnan jött, hová ment, kitől kapta, kinek vitte az "árut", a másik jött a laptopjával és megmutatta neki a képeket.
Amikor ez a tiszt távozott, nem volt nála a laptop, csak a papír, amivel alá akarta íratni Attila beismerő vallomását. nem láttuk, hogy kihallgatás közben távozott volna, avagy valakivel kiküldette a laptopot, behozatta a beismerő vallomást tartalmazó iratokat.
Na jó, fogjuk rá, hogy volt ilyen, csak nem mutatták.
4/10
napraforgó 2019 jún. 14. - 05:21:03 4/10 Előzmény katimama10
(3825/18024)
Akárhogy is, én látom Mónikát a stáblistán itt a Porton:

Stáblista:

Szereplők
Szláven - Molnár Gusztáv
Horváth Józsi - Varga Balázs
Palágyi Lajos - Bács Péter
Gálné Huszár Zsóka - Kocsis Judit
Horváth Attila - Haagen Imre
Palágyi Dia - Pallagi Melitta
Gál Dani - Mohácsi Norbert
Varga Stefi - Kiss Anna Laura
Palágyi Sándor - Hajdu Steve
Gál Mihály - Bede-Fazekas Szabolcs
Varga Anikó -Fekete Linda
Kata, Tibor lánya - Horváth Sisa Anna
Tamás, Mónika fia - Mohai Tamás
Szappanos Kristóf - Kovács Lehel
Szappanos Tibor - Lengyel Ferenc
Szappanos Mónika - Járó Zsuzsanna
Szappanos Kálmán - Koltai Róbert