7/10
Rojita 2019 júl. 12. - 00:20:02 7/10
(4008/18028)
De ha Mónika nem írja alá a beleegyező nyilatkozatot, vagy még 8-10 évig elhúzódik a hatósági engedélyezés, vagy végleg elutasítja az egyház, akkor Andrea 50-60 évesen se megy férjhez, mert nem lehet egyházija? Van ilyen nő?
7/10
Rojita 2019 júl. 11. - 21:47:59 7/10
(4007/18028)
Ezt az erőltetett "egyházi esküvő"-ötletet nem érzem nagyon életszerűnek. Nándi már évek óta élettársi kapcsolatban él (azt hiszem) Andreával. A hölgy már nem 18 - 20 éves és nagyon szeretne már törvényesen is feleség lenni. Eddig rendben van, de h az ara ragaszkodjon az egyházi esküvőhöz? Akkor miért nem egy nemelvált emberrel kötött kapcsolatot? És ha az a bizonyos egyházi érvénytelenítés évekig elhúzódik, vagy sehogy se sikerül, akkor inkább nem megy férjhez? Marad az élettársi kapcsolatban? Ebben mi az észszerű?
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 19:27:28 4/10
(4006/18028)
Hát akkor mire fog hivatkozni? hogy flepnis?
Mert a házasságot elhálták, gyerekük van, és nyilván nem kényszerítette együkeket sem a papa a házasságra revolverrel a kezében.
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 19:24:42 4/10
(4005/18028)
Hogy mennyire könnyű, vagy nehéz érvényteleníttetni egy katolikus házasságot nem tudom, én is a guglit kérdeztem meg, aszerint elég hosszadalmas procedura, van I. fokú, van II. fokú eljárás és még onnan is lehet fellebbezni harmadfokra, így az egész évekig eltart.
Nem írják, de én el tudom képzelni, hogy ha dilis az ember, pszichiátriai beteg, teszem azt skizofrén, az is lehet érvénytelenítési ok.
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 16:12:05 4/10
(4004/18028)
A katolikus egyház nem ismeri a válás fogalmát. A megkötött házasság érvénytelennek nyilvánítását egyházi bíróságnál indított eljárás során sok procedúra után lehet kimondatni, éspedig olyan ok miatt, ami miatt a házasság létre sem jöhetett volna.
Így. pl.
- a felek nem szabad akaratukból kötöttek házasságot (lásd Mikszát: Különös házasság c.regényét), vagy
- egyikük meddő (a házasság célja a gyermeknemzés, lásd Biblia: szaporodjatok és sokasodjatok...)), vagy
- egyikük homoszexuállis és ezt eltitkolta a másik fél elől, vagy
- el sem hálták a házasságot.

Nem nagyon hiszem, hogy egyéb okot is figyelembe vennének.

Mónika esetében csak a harmadik ok lehet az, amire Nándi hivatkozni akar....
De lehet, hogy a forgatókönyvíró ezzel sincs tisztában, mint oly sok mással a sorozat kapcsán.
7/10
Rojita 2019 júl. 11. - 14:39:16 7/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4003/18028)
" Mónika miért nem akarta aláírni Nándinak az egyházi válásról szóló papírt?"
Talán, sérti a büszkeségét, h Ő utána még egyszer meg akar nősülni a volt férje, pláne templomban.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 júl. 11. - 14:29:03 8/10
(4002/18028)
Én most az ismétléssel kissé le vagyok maradva, megint eszembe jutott a nagy kérdés, most viszont már megkérdezem. Mónika miért nem akarta aláírni Nándinak az egyházi válásról szóló papírt? Miért olyan fontos ez neki? És még Tomi ne is tudjon róla...
7/10
Rojita 2019 júl. 11. - 13:33:33 7/10
(4001/18028)
https://rtl.hu/rtlklub/dragaorokosok/draga-orokosok-bakik-bovitett-kiadas
Kiírták az RTL-oldalára, h hetek óta forgatják a 2. részt, - nem ámítás...
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 13:10:25 4/10
(4000/18028)
Az egész mozgatója pedig a pénz.

De hát ez nem titok, ezzel kezdődött az egész! Hogy egy kalap pénzt örökölnek mindannyian, ha eleget tesznek a feltételeknek.

hogy ki kivel hol mikor miért, miért nem és ki-mi lett az utánfutó a románcból
Igen, de valamiről csak kell szóljon az a többszáz rész!
Amúgy meg rengeteg másmindenről szól a sorozat, nemcsak a románcokról, meg a ki kivel mit és meddig.
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 13:03:37 4/10
(3999/18028)
Ilyen sorozatnál nem lehet spojlerről beszélni, van az első vetítés, amíg az nem megy le addig nem tényleg nem illik, utána már tökmindegy.

Ó, lettem én már kiokítva 20 éves filmnél is, amikor az újabb vetítés után(!) valami részletre utaltam. Azt mondták, hogy aki még nem látta (?!) annak spoiler továbbra is, még ha százszor is leadták azt a filmet.
4/10
napraforgó 2019 júl. 11. - 03:23:38 4/10
(3998/18028)
Megnyugodtam, hogy nem vagy új néző, mert én úgy láttam, hogy korábban is voltak hsz-eid.
Spoilerezni anm akartam, de a hozzászólók itt mind régi nézők.
Innentől Spoiler, annak, aki még nem látta:
Nándi úgy mesélte el a történetet Tominak, hogy ő is és Móni is rendőr volt, titkos megbízatásokkal, beépülve bandákba, bűnszervezetekbe.
(Én ehhez alig-alig tudom elképzelni a katolikus egyházi esküvőt, valahogy hiteltelen, hogy a Szappanos apuka, bátyó és öcsike is kivonultak anno a templomba ünnepelni).
A gyerekről azt mondta Nándi, hogy nem tervezték, csak becsúszott, de Mónika meg akarta tartani. Mivel Mónika akkor épp beépült titkosrendőr volt, így nem engedhette meg magának, hogy kiszálljon a "buliból", mert tudta, hogy akkor lelepleződik és a maffia akkor kinyíratja. A gyerek hamarabb jött, 7 hónapra született és baj volta tüdejével, ami koraszülöttként még nem volt elég fejlett, így 2 hónapig még kórházban volt. Utána meg Móni azt látta legjobbnak, ha a gyereket eltávolítja, hogy nehogy azzal megzsarolhassák, ezért vitte le falura az apjához.
Mire a gyerek 3 éves lett, a bűnözők leleplezése és lebuktatása után valahogy ki tudott szállni a titkosrendőrködésből, civil foglalkozásba kezdett, és akkor vette magához Tomikát. De Nándi továbbra is megmaradt a szakmában, jelenleg is fedett rendőr, az étterem vezetése csak a fedőfoglalkozása.
Az más kérdés, hogy Mónika nem épp egy anyatipus, mindenesetre nem majomanya, Tamás eléggé sok mindent megengedhet magának, mert Mónika nemigen állított eléje korlátokat. Leginkább a zsebpénzzel nevelte, ha "jól viselkedett", kapott, ha meg nem, hát nem kapott.
7/10
Rojita 2019 júl. 10. - 23:47:33 7/10
(3997/18028)
Miért lett volna Mónika börtönben? Aztán a büntetett előélet később akadály lett volna az ingatlanos vállalkozásában.
Annyira sejtették, h volt takargatnivalója, én sima drogozó, bulizó kiscsajnak gondoltam. Meglepetés volt a választott megoldás, de elképzelhető. Végülis egy ilyen erőszakos, alakoskodó nő lehet sikeres rendőr, nyomozó is. A maffia- történetben én a terhességet tartottam nehezen elképzelhetőnek. Ha a 7-8. hónapos terhességéig beépült rendőr volt, azt h tudta leplezni, vagy megmagyarázni?
guess.who 2019 júl. 10. - 20:29:00
(3996/18028)
"Csak a fia életét féltette,"

Hát ez is egy az abszolút nem hiteles szálak közül szerintem. :) Maunikát nagyjából nem érdekli Tomi, egyedül a fulladozásánál játszott valami olyasmit, mintha szeretné, nagy romantikusan. De úgy egyébként nem is foglalkozik vele.
Bár lehet, hogy az új évadban a fogolyszabadítás után megtörik Maunika is és elkezdi nyalni-falni Tomit – de az szerintem nagyon nem lenne önazonos, mert egyszerűen nem ilyen majomszülő-típusú.
guess.who 2019 júl. 10. - 20:25:23 Előzmény napraforgó
(3995/18028)
"Kata végre dűlőre jut és kitalálja, hogy mi a fenét kezdjen az életével? "
Ugye nem azt akarod ezzel mondani, hogy a második évad legyen mindössze két részes?! :)
7/10
Rojita 2019 júl. 10. - 20:03:33 7/10 Előzmény napraforgó
(3994/18028)
Ezt nem kellett volna. A jelek szerint nocito új néző.
4/10
napraforgó 2019 júl. 10. - 18:12:26 4/10
(3993/18028)
Jajj, dehogy! Végül is Nándi elmondta az igazat Tominak az anyjáróé, azt, hogy annak idején együtt dolgoztak az elhárításban, gazdasági bűnözők leleplezésében, stb. Beépültek olajmaffiába, meg hasonló bűnszervezetekbe, hogy leleplezhessék a hálózatot.
Dehogy volt Mónika börtönben. Csak a fia életét féltette, mert tudta, hogy a gyerekkel zsarolhatóvá válik, hát "biztonságba helyezte" az apja isten háta mögötti falujában.
4/10
napraforgó 2019 júl. 10. - 15:56:22 4/10
(3992/18028)
Na és mi lett Tibi csodabogyó üzletével? Már senki nem akar fickósító tablettákat vásárolni?
Pedig milyen jól keresett vele Tibi. Darabját 3000 forintért árulta.
4/10
napraforgó 2019 júl. 10. - 10:01:02 4/10 Előzmény svejci
(3991/18028)
Igen, ez érdekes, hisz Nándi nem tudhatta, hogy Mónikának viszonya van Józsival . Persze kombinálhatott, hogy Attilánál, vagy Józsinál van a volt nejének érdekeltsége, de biztosra nem mehetett.
Nándi az egyházi váláshoz kérte Mónika aláírását és a dossziéval zsarolta.
Szó szerint azt mondta: "akkor vetessem ki a dossziét az "eltünt ügyek "mappák közül? Zárják le a nyomozást örökre? Ezt akarod?"

Mondjuk, én ennek nem sok értelmét látom. Mónikának nem tök mindegy, ha csak az eltünt ügyek közé süllyesztették ezt a dossziét, avagy végleg ad acta teszik?
Ráadásul Attila volt neje tünt el, nem az ügy... Azzal csak nem foglalkoztak, mert nem jutottak semmire. Esetleg Kovács apuka jóvoltából süllyedt el az akta a megoldatlan ügyek közé.

És igen, Kovácsék kipengettek egy millió forintot a szinte sosem látott unokájuknak, aztán ezzel a szállal sem lett semmi. Józsi megvette a méregdrága gyűrűt, az elveszett, megkerült, Mónika nem fogadta el a házassági ajánlatot és azóta a gyűrűről sem tudni semmit. Talán valahol kallódik Józsi műhelyében a kacatok közt.

Most már kíváncsi vagyok, hogy a II. évadra miket találnak ki, melyik szálakat folytatják.
Lehet, hogy Kovácsék nyáron is eljönnek ÖA-ba. Lehet, hogy Lali hazajön az olajfúró toronyról?
Kata végre dűlőre jut és kitalálja, hogy mi a fenét kezdjen az életével?
svejci 2019 júl. 10. - 07:50:56
(3990/18028)
Kovács család - vonalat is abbahagyták

Igen, erre én is kíváncsi vagyok..
Ugye ezek után már csak akkor látjuk őket legközelebb, amikor Józsi elmegy pénzt kérni tőlük a gyűrűre....
Viszont, tegnap Nándi is mondott valamit....
Amikor kérte Moónikát, hogy írja alá a házassági felmondó vackot....
Pontosan nem emlékszek, de valami olyat, hogy elővegye az eltűnési dossziét?
Ha lesz időm, visszanézem....
4/10
napraforgó 2019 júl. 10. - 03:53:36 4/10 Előzmény Rojita
(3989/18028)
Volt valahol valami elszólásuk Kovácséknak, hogy tudják ők, hogy hol van a lányuk... De nem bontották ki a vonalat.
Hivatalosan tán külföldre szökött a szerelmével, hátrahagyva a férjét, gyerekét. De a titokzatos eltűnése miatt elterjedt az a nézet is, hogy a férje tüntette el.
Bennem még az is fölmerült, hogy vagy börtönben van, vagy elzárva, valami diliházban, eseteleg magatehetetlenül fekszik valami kórházban 20 éve, stb.
Ha igaz, nemsokára megint elhangzik ez a mondat.