7/10
Rojita 2019 júl. 09. - 21:47:03 7/10
(3988/18028)
Ezt a Kovács család - vonalat is abbahagyták.... Mi történt Józsi mamájával? Tényleg Attila polgi ölte meg a feleségét a mesés Kovács -örökségért? Vagy külföldre ment a nő az új szerelmével? De az nem hihető, h a nő elhagyta volna a gyerekét... Vagy egy külföldi kémszervezet rabolta el a nőt, h bosszút álljanak Kovács alesen? Egyáltalán furcsa, h Kovács papa az ismert múltjával nem találta még meg a lányát. Vagy megtalálta már és valahol bújtatják a férje elöl. De akkor egyszerűbb lett volna Attilát valahogy eltűntetni, akár törvényesen is. Vagy a Kovács szülők erőszakkal hazavitték a lányukat és fogságban tartják?
Nagyon sok mindent ki lehetne hozni a felvetett eltűnésből...
4/10
luci87 2019 júl. 09. - 13:38:34 4/10 Előzmény janderka
(3987/18028)
Pont erre gondoltam en is...:)
Én nem nézem meg ujbol!Csak varom az uj reszeket...ahhoz majd en is irok...!
4/10
napraforgó 2019 júl. 09. - 11:51:42 4/10 Előzmény janderka
(3986/18028)
Vannak dolgok, amik először nem tüntek föl, vagy nem tüntek fontosnak.és van, amit nem tettünk szóvá korábban, de most igen, mén speciel azért, mert bosszant, hogy sok olyan butaságot beleírtak a sorozatba, ami valójában nem úgy van. Nem néztek alaposan utána és ezért esetleg sok néző azt hiszi, hogy azok a zöldségek, amiket felhoznak igazak lehetnek.
Hiába no, bizony vannak, akik az ismereteiket szappanoperákból szerzik.
svejci 2019 júl. 09. - 09:12:44 Előzmény janderka
(3985/18028)
:)
Jól van na..... :)
Nincs új műsor, ezt szerettük, és amikor újra nézzük, akkor előjönnek....
Legalább is nálam ez így van...
1/10
janderka 2019 júl. 09. - 08:26:51 1/10 Előzmény napraforgó
(3984/18028)
Csodállak benneteket hogy ezt a szellemi és vizuális tákolmányt ennyi idővel az eredeti megtekintés és kivesézés után is ily lelkesen tudjátok kommentálni. :))))
4/10
napraforgó 2019 júl. 09. - 04:32:45 4/10
(3983/18028)
A másik, amit már megint nem először hallok a sorozatban. Mónika azzal zsarolja a volt férjét, hogy a korábban nem fizetett gyerektartásdíjat visszamenőleg fogja követelni akárhány évre.

A alkotók itt megint nem tudják, avagy csak figyelmen kívül hagyják - mert a válások aránya nagy és sok családban van/volt gyerek, akiknek az eltartásáról gondoskodni kell - , hogy az elmaradt gyerektartásdíjat csak 6 hónapra visszamenőleg lehet követelni!!!

"A tartásdíjat a kérelem benyújtásától számított 6 hónapra visszamenőleg lehet igényelni. Abban az esetben, ha a jogosult igazolja, hogy a követelés érvényesítésével alapos ok miatt késlekedett, 3 évre visszamenőleg lehet követelni a meg nem fizetett tartásdíjat."

Ilyen alapos ok lehet, hogy a másik fél eltűnt a képből, felkutathatatlanná vált, esetleg külföldre ment és nem lehetett feltalálni.

És nagykorú gyermeknél a bíróság vizsgálja nemcsak azt, hogy valóban eltartásra szorul-e az a nappali tagozaton tanuló fiatal (Tomika biztos nem), és érdemes-e a tartásra (Tomika biztos nem). Ez utóbbi azt jelenti, hogy a nappali tagozaton tanuló gyerek tisztességesen tanul, igyekszik, szorgalmas, stb. Aki öt év alatt nem tudott elvégezni egy egyetemet, az azért nem annyira szorgalmas.

Úgyhogy Mónika fenyegetőzései engem irritálnak, mert egy olyan nő, mint ő, aki olyan képzett, mint ő, és annyira tisztában van a törvényekkel, talán ezt is tudhatná. Ha nem a jogi tanulmányaiból, hát a magánéletéből. Hisz minden második házasság válással végződik, csaknem minden felbontott házasságban marad eltartásra szoruló gyerek, hát az ember ilyesmit jogi előtanulmányok nélkül is tudhatna.
Röhejes, hogy a 24 éves fia "eltarásáról" vitatkozik az exférjével. Tomika eddig is felnőtt valahogy, és nem is rossz körülmények között, most már akár gondoskodhatna magáról is. És ha ragaszkodik a nyögve-nyelve végzett tanulmányaihoz, hát a továbbiakban végezze azokat esti, vagy levelező tagozaton.
4/10
napraforgó 2019 júl. 09. - 04:06:43 4/10 Előzmény Rojita
(3982/18028)
Igen, én is pont így gondoltam.
De Ökörapátiában nincs TV-adó, a sajtót sem érdekli, ki a bánat a polgármester.
A kocsmában persze lehet beszédet tartani és kampányolni az addigi ellenfél mellett, és terjeszteni a híreket, de hazamenvén a polgárok, ha elmondják otthon a nejüknek, hogy ki mellett kardoskodik pl.Gál Misi, hát lehet, hogy kapnak hideget, meleget.
Méghogy a Suvick!, az ki fia-borja, az egy idegen! akkor már inkább szavazok a Szappanos Tibire, az mégis itt született, nőtt fel, ő a Kálmán bá' fia, csak jobb lenne, mint egy idegen.
7/10
Rojita 2019 júl. 09. - 00:02:38 7/10 Előzmény napraforgó
(3981/18028)
Vki javára visszalépni szerintem úgy lehet, h nyilvánosan (plakáton, sajtóban, tv-riportban) elmondja, h egyéni baja, elfoglaltsága miatt visszalép, de egyetért xy programjával és kéri az eddig Rá szavazókat, h a jövőben támogassák xy-t. Aztán a kedves szavazó azt teszi, vagy sem.
4/10
napraforgó 2019 júl. 08. - 20:03:01 4/10
(3980/18028)
Én nem ismerem igazán a választási rendszert, de biztosra veszem, hogy nincs olyan, hogy X visszalép Y javára. Az oké, hogy visszalép és eggyel kevesebben maradnak versenyben. De mindenki maga dönti el, hogy a maradék jelöltekből kit választ. Majd a szavazófülkében arra teszi az x-et, aki neki a legszimpatikusabb és nem arra, akinek a "javára" lépett vissza valaki.
Tök mindegy, hogy Misi kinek a "javára" akar visszalépni, mint ahogy Mónika szándéka is irreleváns.
4/10
napraforgó 2019 júl. 06. - 11:43:41 4/10
(3979/18028)
Én nem találtam, de te ügyes vagy.
4/10
napraforgó 2019 júl. 06. - 03:34:08 4/10
(3978/18028)
Az 5-ös épület tényleg elég fura - erre szerelte Sándor a kamerát fecskefészek ellenőrzés címén. És elég fura, hogy ott van mögötte egy kanyar. szerintem ott fordul meg a kisbusz és minden autó, persze kamerán kívül, hisz azok booorzasztó messziről jönnek.

Most már cssk a 10-es és a16-os épület nem tiszta. A 10-es túl nagy ahhoz, túl magas ahhoz, hogy Gálék juhakolja legyen, a 16-os meg benn a bozótban??? Fogalmam sincs mi lehet.
4/10
napraforgó 2019 júl. 06. - 03:27:47 4/10 Előzmény guess.who
(3977/18028)
Kristóf járt Jolika házánál, hisz ott verekedtek öüssze Tomival, amikor azt feltételezte, hogy ő lopta el a pénzét - hisz vele lakott egy szobában.
guess.who 2019 júl. 05. - 20:59:19
(3976/18028)
Mert igyekeztek azt tolni, hogy Jolika háza valahol "nagyon messze", az "erdőben" van. :)
guess.who 2019 júl. 05. - 20:58:34 Előzmény napraforgó
(3975/18028)
A műhely amúgy a 15. számú, ugye? Egyszer volt egy epizód, amikor Szláven "lefegyverezte" Tibit, és az pont ott, a műhely előtt történt. És emlékszem, hogy fehér épület volt.
guess.who 2019 júl. 05. - 20:55:35
(3974/18028)
Persze, hogy nem az, százszor megmutatták, hogy Jolika gangjáról látni Szláven ólját, a gang pedig merőlegesen van az utcára, tehát semmiképp nem lehet a ház háta mögött a Szláven-lak.
Arra tippelnék, hogy valami forgatási kellékeket tartanak benne. :)

Azt megfejtettétek végül, hogy az 5. számú ház mi lehet? Arra (annak a hátsó falára) tették fel a kamerát Sándorék még az elején, de nem rémlik, hogy használták volna a forgatások alatt.
A másik, ami még eszembe jutott: amikor a Vörös a panzió emeletén levő erkélyes szobában bújkált, onnan leskelődött kifelé, akkor látta Kristófékat (Pannával és Szofival) beszállni egy kocsiba. Kristóf észre is vette, hogy valaki van ott, ha jól rémlik, utána Mónikával beszéltek róla, és megnyugtatta, hogy senki nem lakik abban a szobában.
Viszont: a (tér)képről egyértelmű, hogy az erkélyről csak a Jolika háza előtti részre láthatott oda. Nade Pannáék sosem laktak jolikánál, nem? Kristóf sem rémlik, hogy járt volna ott valaha is...
4/10
napraforgó 2019 júl. 05. - 20:11:22 4/10
(3973/18028)
Ez a mai, 47. rész volt az, amikor Tomi a családi karaván nélkül ment Kárásziba Tamival. És csak jóval később reagáltak rá a meghibásodott karkötő mesével.
---------
Csak figyeltem, hogy Stefi mit összedicsekedett Daninak, hogy milyen jól összepasszolnak Lalival, aztán meg amikor a fiú is beszélt neki Katáról, hogy megdöbbent: ilyen hamar túlléptél rajtam? kérdi.
Mit szeretett volna? Ha Dani nyafog neki, hogy menjen vissza hozzá? Akkor, amikor ő ugrott be előbb a Lali ágyába?
4/10
napraforgó 2019 júl. 05. - 06:09:03 4/10 Előzmény guess.who
(3972/18028)
Fordítva - Kata épp Jolikához igyekezett, amikor eltévedt. Dani igazította útba, pont az ellenkező irányba kellene mennie.... (hahaha)
És mit keresett Dani is épp az ellenkező irányban, mert szembe jött Katával. Az ő faháza sem abban az irányban volt, a lóistállók sem. A szülei házas em, sőt semmi sem. Mit bóklászott Dani az erdőben? Hóvirágot keresett?
4/10
napraforgó 2019 júl. 05. - 03:53:22 4/10
(3971/18028)
Az tényleg rejtély, hogy az a faház mi lehet, ráadásul gyakorlatilag a főtéren, a panzióval szemben.
Mert Józsi ócska kis műhelyének nagyon nagy.
Várom, hogy egyszer lesz valami szerepe.
4/10
napraforgó 2019 júl. 05. - 03:46:51 4/10 Előzmény guess.who
(3970/18028)
Sehol máshol nincsenek fák, csak ott, körben elég pucér a táj, csak bokrok vannak, fa csak elvétve, néhány silány kis csemete.

Vicces, hogy Kata a Szappanos háztól eltévedt Jolikáig, Dani szólt rá, hogy az ellenkező irányba kell mennie. Hisz itt nincs is ellenkező irány.....
guess.who 2019 júl. 04. - 21:30:51
(3969/18028)
Jolika házát nem szokták így mutatni, pontosan azért, mert a sztori szerint valahol messze van, vagy az erdőben - de legalábbis távol a többitől. Hiszen Kata azért tévedt el az erdőben, mert Jolikától ment haza (vagy fordítva). :)