4/10
napraforgó 2019 júl. 14. - 06:07:03 4/10
(4030/18030)
Az, hogy az ügyvédnő, Jolika és Szláven is benne van a buliban, azt eddig is sejtettük. Habár Szlávennek később kellett belekeveredni, hisz láttuk a találkozását az ügyvédnővel rendőr egyenruhában.

Na, elszabadult az agyam és kitaláltam a történet elejét, úgy, ahogy Janderka szokta:

Kálmán bácsi nagyobb nyereményhez jutott, nyert a lottón, vagy valami más szerencsejátékon 7-800 milliót. Tudta, hogy ő már öreg, még pár évig élvezheti ugyan a pénzt, de a nagyja az örököseire, a gyerekeire marad. De a gyerekei már évek óta nem látogatták, és az unokái sem. Kata az egyetem előtt még lejárogatott hozzá, később már ő sem, de Tomit az anyja távol tartotta tőle, a kis Szofi meg gyakorlatilag nem is ismerte a nagyapját.
Valahogy nem akarta csak úgy megajándékozni a gyerekeit a nyereménye egy részével, amíg nem tud róluk mindent.
Összebeszélt, tanakodott Jolika nénivel, aki mindig is a bizalmasa volt és arra jutottak, hogy Kálmán nézzen a körmére a gyerekeinek, mit csinálnak, hogyan élnek Pesten, milyen kapcsolataik vannak, stb. és aszerint jutalmazza őket, ahogy megérdemlik.

Így Kálmán jó pénzért megbízott egy magánnyomozó irodát, hogy figyelje meg a gyerekeit és tegyen jelentést, miből élnek, hogy élnek, hol és hogy laknak, kikkel érintkeznek, stb, stb. Ugyanígy a két nagykorú unokáját is megfigyeltette, mert ők már a saját életüket kellett (volna) élniük. A kicsi Szofit nem, hisz egy 8 éves kislányon nem sok megfigyelnivaló van. Megtudták, hová jár iskolába, vannak-e különórái, ennyi. Mivel Panna és Kristóf külön élt, ezért Pannát is lenyomozták.

Megtudta, hogy Tibi milyen "rafkós" = szemét taxis, aki átveri az utasait és a közlekedésben meg agresszíven, veszélyesen közlekedik. Vali, aki cukrászdában dolgozik sehogy sem tudja visszafogni.

Megtudta, hogy Mónika ingatlanügynök, de azok közül is egy hiéna, akinek leginkább a saját meggazdagodása a fontos, nem a vevők, vagy eladók érdekei az ingatlanbiznisszben.
Megtudta, hogy a fia, Tamás egy link alak, aki elvileg egyetemre jár, gyakorlatilag meg inkább mellé, jó, ha két év alatt végez el egy évet és leginkább a bulizás és a csajok érdeklik. Gyakorlatilag az anyján élősködik, aki pénzeli, csak hogy ne kelljen foglalkoznia vele.

A másik unokája, Kata nem volt ilyen zűrös, ő jól tanult, befejezte az egyetemet, most a gyakorlati képzési évének látott neki egy oktató kórházban. Évek óta van egy pasija, ugyanaz, szinte együtt is élnek, a szülők imádják az orvos vőjelöltet. Kicsit a dokinak is a körmére nézetett, így megtudta, hogy ő nem annyira hűséges Katához, a háta mögött mindenféle alkalmi kis nőcskékkel csalja, leginkább a kórház ápoló nővérkéivel, de bizony még a fiatalos főorvosnő is szemet vetett rá. És Robi nem az a férfi, aki kockáztatja a jó előmenetelét azzal, hogy visszautasítja a főnöknőjét....

Végül megtudja, hogy Kristóf kétségbeejtő helyzetben van, súlyos szerencsejáték függő, sok a kártyavesztesége és ezzel veszélybe sodorta a zenélő bili gyártói/forgalmazói (vagy akármiféle) tevékenységét, vállalkozását.
A vállalkozása már felszámolás alatt áll és a felesége is megunta a sok furcsa telefont, amikor a férjét kisebb-nagyobb összegek azonnali megfizetésére szólították fel, mert különben bajok lesznek. Kristóf elköltözött hazulról, mivel a felesége gyakorlatilag kidobta és most ha volt pénze, bérelt valahol egy szobát, ha nem volt, héderezett a haverjainál pár napot, amíg azok is meg nem unták.

Mindezeket felmérve Kálmán bácsi arra jutott, hogy a gyerekei ÍGY nem érdemlik meg sem azt, hogy még életében segítse őket, sem azt, hogy örököljenek utána, amíg így viselkednek. Sok gondolkozás után arra jutott, hogy a szétszóródott testvéreket valahogy összehozza és feltételekkel adja át/hagyja rájuk a vagyonát. Azt akarja, hogy egymást szerető, támogató jó testvérekké váljanak és közben a szülőfalzjukat se nézzék le, sőt támogassák a falu felemelkedését. Ezért aztán összecsukja őket a szülőhátukba, illetőleg legalább a szülőfalujukba.

Jolikának egy ismerőse révén volt egy jól menő ügyvéd ismerőse, Dr. Marosi Gitta, hát őhozzá irányította Kálmánt. Kálmán fölkereste az ügyvédnőt és cirka 50 milliós honoráriumért megbízta azzal, hogy segítsen neki, működjön közre utódai megnevelésében.

Kitalálták ezt a végrendeletet - ami még jó is, ha Kálmán idő előtt elhalálozna - ha meg nem, hát az utódai egy év próbaidő után hozzájuthatnának a nekik szánt összeghez. Dr. Marosi dolga az volt, hogy felügyelje a Szappanos utódokat, nevelje, terelgesse őket a jó útra, ne hagyja őket elkanászodni.
Erre a célra Kálmán másik 50 milliót helyezett letétbe, amelyből a költségeket és minden előre nem látható dolgot fedezni lehetett.

Kálmán valamiképp a szülőfalujának is jót akart, ezért az Egyletet is megnevezte másodlagos örökösként, habár az egylet eddig még egy kapavágást sem tett a faluért... Talán őket is aktivizálni akarta....

Szláven később belekeveredett a dologba, mint alkalmi rendőr, őt Gitta bevonta a dologba, mert egy postás mindenhol jár, mindent lát, mindenkivel beszélget és cseppet sem feltűnő. Ráadásul az egylet kültagja is volt... Így általa sok információhoz juthattak, Jolika a saját hírforrásaitól, a pletykás vénasszonyoktól is. Jolikától azt is megtudta, hogy Szláven nagyon használható ember, néha a testi erejével, fellépésével is tudja irányítani a dolgokat.

Kálmán meg valóban valahol a háttérben él és ha nem is virul, de él. A baleset ugyan valós volt, de nem halálos, de azt fölhasználták, hogy halottként kezeljék. Kálmán egy osztrák szanatóriumban lábadozik, míg Marosi összefogja a Jolika - Szláven kommunikációs szálakat és Kálmánnal megvitatva mindig a legjobb, legcélravezetőbb üzeneteket közvetítették az örökösök számára.
--------------
Nos, ki mit mond? Ez így egy elképzelhető vonal és szerintem nincsenek is benne olyan szálak, amik hiteltelenné tették volna a dolgot.
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 18:48:28 4/10
(4029/18030)
Hát engem Dórika bájai érdekelnek a legkevésbé.
Nekem sokkal jobban tetszett Stefike fekete csipkedressze és diszkrét bugyija, amiben jól érvényesült a kerek popsija.
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 18:27:30 4/10
(4028/18030)
Hát nem tudom, hogy Pajkaszeg-e a jobb, vagy Ökörapáti, mert a mi kis falunk minden lakója egy paródia. Az egész sorozat csak azért van, hogy röhögjünk. Én azon egy percig sem törtem a fejem, hogy miért így van, vagy miért úgy, csak felhőtlenül röhögtem rajta. Ott minden karakter telitalálat.
De véletlenül sem hiszi el senki, hogy ezek valós szereplők, élő emberek.

Itt meg úgy tesznek, mintha. Mintha ez egy valódi történet lenne, mintha ezek valós szereplők lennének, mintha te is találkozhatnál akármelyikükkel. Közben meg nem. Mert ezek legalább annyira hiteltelenek, nem igaziak, miközben úgy tesznek, mintha hitelesek lennének.
De az is igaz, hogy rég agyaltam ennyit egy lüke sorozaton. Szórakoztat is, ugyanakkor meg bosszant is a sok visszásság, amiket itt kollektíven összeszedegettünk.
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 17:30:52 4/10
(4027/18030)
Ja, és Kristóf a termékbővítés címén megrendelt nála egy tonna tőkehalmáj konzervet, amiről nem tudni, hogy van-e ember, aki vásárolja. Lehet, hogy a tőkehalmájat konzerváló cég is valami szponzor volt?
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 16:14:13 4/10
(4026/18030)
Most a taxisok tiltakozhatnának, hogy ők nem olyan agresszív vadbarmok, mint a rafkós Tibi. Meg az orvosok, hogy ők meg nem olyan dilettánsok, mint ez a Kata.
De az erdészek és a katasztrófavédelmisek sem tapsikolhatnak a két félnótás marha láttán.
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 16:10:36 4/10
(4025/18030)
A CBA is az egyik támogató, volt egyszer egy CBA-s szállítóautó a sorozatban és néhány részen keresztül csak CBA-s nylonzacskókban hordták a vásárlól a kaját a boltból.
-------
Ami vicces, ebben a faluban csak a Kisboltban kell fizetni, mert az öreg nénik minden nap 2-3000 Ft-ért vásárolnak.
Ezzel szemben a kocsmában soha senki nem fizet, legalábbis én nem láttam, hogy Anikó valaha is pénzt kezelt volna. Egyszer adott Misi 200 Ft borravalót a fényképezkedés után, amit Anikó odavágott a sarokba.
7/10
Rojita 2019 júl. 13. - 15:11:25 7/10
(4024/18030)
Persze. Kizárt, h az ügyvédnő és Kálmán házasok lennének. Akkora közöttük a földrajzi és társadalmi és minden különbség.
Kálmán csak meghatalmazta az ügyvédnőt, h belátása szerint megtévesszen, alakoskodjon, bármit kövessen el, csak az örökösök teljesítsék a kitűzött célt.
7/10
Rojita 2019 júl. 13. - 15:06:18 7/10
(4023/18030)
Ezen csodálkozom, h a Katasztrófavédelem még nem jelentette fel az alkotókat hitelrontásért.
7/10
Rojita 2019 júl. 13. - 14:44:26 7/10
(4022/18030)
Ez hihetőnek tűnik, de csak akkor hiszem el, ha a Posta hivatalosan is tiszteletbeli postásnak fogadja Szlávent és plakátokon, naptárokon is szerepelteti.
7/10
Rojita 2019 júl. 13. - 14:18:34 7/10
(4021/18030)
Kivéve a Hey-Ho dobozos. Azt issza mindenki, az van az asztalon, vendéget azzal kínálják, a kisbolt egyik falán csak ez van.
1/10
janderka 2019 júl. 13. - 12:44:27 1/10
(4020/18030)
Az csak a baj, hogy ha ennyire előre kezdenek dolgozni, akkor az elkúrásaikat nem tudjuk majd javítani nekik... Rá fognak még erre kefélni :)))
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 12:25:05 4/10
(4019/18030)
Akár. Lehetett belőle buddhista szerzetesnő is, ki tudja?
4/10
napraforgó 2019 júl. 13. - 04:17:46 4/10 Előzmény Rojita
(4018/18030)
Én most úgy hallottam, hogy Kovács nagypapa valami olyat mondott a lányáról, hogy "eszement álmodozó", ami azért nem azt jelenti, hogy megbolondult, inkább azt, hogy olyan elveket vall, amikkel a szülei nem értenek egyet.
Mi van, ha a lányuk valami elvakult környezetvédő, a bálnák megmentője, vagy a bundájuk miatt a fókák, vagy a sarki rókák legyilkolása ellen küzd, esetleg valami elnyomott afrikai népcsoport szabadságáért küzd?
De ha olyan álmodozó, akkor lehet, hogy nem is harcos természet, csak tényleg kicsit zakkant, nem e világban él.
Subicz valami olyasmit mondott, hogy a nő megszökött a szeretőjével és külföldre mentek. Lehet, hogy ez a vonal igaz és az a pasi valami megszállott környezetvédő és magával csábította az asszonyt valami "szent cél" érdekében.
Szinte biztos, hogy erről sem fogunk megtudni semmit sem. Habár elég érdekes fordulat lenne, ha Horváthné 20-25 év után hirtelen felbukkanna Ökörapátiban a "kisfiát" keresve....
Vajon a Kovács nagyszülők felbukkannak-e még az új évadban?
7/10
Rojita 2019 júl. 12. - 21:57:47 7/10
(4017/18030)
"Bennem még az is fölmerült, hogy vagy börtönben van, vagy elzárva, valami diliházban, esetleg magatehetetlenül fekszik valami kórházban 20 éve, stb.
Ha igaz, nemsokára megint elhangzik ez a mondat. "


Igazad lesz. A mai részben mondott a Kovács papa vmi ilyesmit a lányáról, h "eszement".
Ezek szerint a szülők tudják, h hol van a lányuk.

Ebből még persze nem következik, h Kovácsék a nemkívánatos házassága miatt záratták el a lányukat, mert akkor előbb Attilát érte volna vmi baleset. Lehetséges, h a lány tényleg megzavarodott és a szülők ezt szégyellték és ezért titokban vhová elhelyezték a lányt. Attilának meg fizettek, h hallgasson.
7/10
Rojita 2019 júl. 12. - 21:36:20 7/10 Előzmény napraforgó
(4016/18030)
Még ha poharakat rendelt volna a neten.... Lehet, h a hamutartók gyártója, vagy forgalmazója fizetett a reklámért.
4/10
napraforgó 2019 júl. 12. - 19:57:24 4/10
(4015/18030)
Már előszörre sem értettem, hogy minek rendelt Anikó hamutartókat a kocsmába, ahol nem lehet dohányozni? Mit fog csinálni a tucat hamutartóval?
(Korábban Tibi dobta ki azt a nyegle kamaszt, aki a tilalom ellenére rágyújtott....)
7/10
Rojita 2019 júl. 12. - 16:35:04 7/10
(4014/18030)
Kösz. Ő az idei Kaszás Attila-díj egyik jelöltje.
Apukája, Király Levente Kossuth-díjas.
4/10
napraforgó 2019 júl. 12. - 15:54:01 4/10 Előzmény Rojita
(4013/18030)
Király Attila

Itt van a szereplők névsora:
https://hu.wikipedia.org/wiki/Dr%C3%A1ga_%C3%B6r%C3%B6k%C3%B6s%C3%B6k
7/10
Rojita 2019 júl. 12. - 15:18:30 7/10
(4012/18030)
"Nándi és Andrea polgári házassága már rég megköttetett..."

Na, erről nem tudtam, azt hittem, élettársak. Akkor Nándi egy nagyon jófiú, h felesége lelki nyugalmáért képes ilyen herce-hurcába belemenni.
Remélem, látjuk még a filmen.
Apropó, mi a neve az úriembernek, nem találom a szereposztásban.
4/10
napraforgó 2019 júl. 12. - 11:35:18 4/10
(4011/18030)
Mi lesz, ha kitör a katasztrófa és Sándornak nincs ott a terepjárója. Biciklivel megy katasztrófát elhárítani, mint Stoki A mi kis Falunkban?