7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 13:10:47 7/10 Előzmény janderka
(4450/18030)
Szegény Szófi.
A slusszpoént mamám mondta anno. Megállt a süni felett és felszólította: "Azonnal engedd el! Csirkét veszünk neked, te pedig megharapod a gyerekem. Kifelé!"
De ennek dacára se engedett el, begörcsölhetett az álla, vagy mi. Pár erélyes hátába markolás után szabadultam. Persze, én voltam a hibás. Megijedt. Addig, életében senki se akarta simogatni.
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 13:07:18 1/10 Előzmény Rojita
(4449/18030)
Ház mögötti Wellnest már javasoltam korábban. Tuggyafranc mikor, de visszakereshető.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 12:56:10 7/10 Előzmény janderka
(4448/18030)
Azért egy falusi bányató kialakítását nehezen tudna finanszírozni a produkció. De remélem, a nyári kánikulában, akár a panzió mellett felállítottak egy felfújható medencét, ahol mindenki megmártozott.
(Akkor látogatna haza Démon és mindenki megmutatná habtestét.)

Kálmánnak egy régi tanácselnöknek írt levele előkerülhetne. (Koltai kapásból írna és előadna egy ilyen kabaréba illő listát.)
Őszre meg tarthatnának egy össznépi, falusi szüretet a "határban", valahol külső helyszínen. Az is sok humorforrás lehetne.
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 12:54:18 1/10 Előzmény Rojita
(4447/18030)
Na, ezt így kompletten le is lenhetne forgatni. Rojita szerepében a vakációra lelátogato Szofi. A bosszús szülő szerepében ezúttal apukaként Kristóf. Süni megformálója pedig Ödönke - a lény.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 12:40:57 7/10 Előzmény janderka
(4446/18030)
Egy teknőst, vagy más néma kisállatot beállítani egyszerű lenne, de nem sok zavart okoznának. Illetve, ha szabadon kószálnak a lakásban, akkor lehetne őket mindig keresni, bútort tologatni. Kevés humorforrásnak. Ill. ideig-óráig. (Gyerekkoromban a testvérem egy sünt hozott haza az iskolai kirándulásból. Nem evett, nem mozgott, egész nap összegömbölyödve aludt. Egyszer a frigóba rámolás közben leesett a földre egy darabka sült csirke. Az alvó sün rögtön ott termett és rájöttünk, h mit eszik. Attól kezdve minden 2. nap vettünk neki 1 fél grillcsirkét. Aztán egy hét után gondoltam, h ideje, h kezes legyen. Ölbe vettem, simogattam a hátát. Úgy belém harapott, h nem engedett el. Lógott a karomon. Mamám azonnal megtagadta a további csirkevásárlást és még aznap elvittük az erdőbe és szabadon engedtük).
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 12:11:47 1/10 Előzmény Rojita
(4445/18030)
Ezek az állatos gegek jópofák lehetnének. Találhatnának pl. egy teknőst, amelyik fura hangokat kiadva olyan lenne, mintha beszélni tudna. És ezzel hozná zavarba a ház népét. Bár erre egy papagáj hitelesebb volna - de én jobban szeretem a tekiket.

A sztorit meg felpörgethetné ha egy sörcsap beázás után rábukkannának mondjuk a kocsmapult hátsó falába rejve Kálmán bá egy régi levelére, amiben az egykori tanácselnőknek írt még 30 évvel ezelőt arról, hogy mennyi mindent szépített volna a faluban. Vagy amiben arról álmodozott hogy mit fejlesztett volna az faluszéli "öreg bányató" területén. Ezt megtudva pedig egymást túllicitálva indulna harcba a falu meg az örökösök, hogy ki tudja hamarabb és jobban megvalósítani az öreg álmát - ezzel szolgálva rá az örökségre.

De állítólag lesz itt valami kenderültetvényes Tomiszál. És gondolom vele "izgalom és kaland" is. Csak győzzék kivárni a nézők...
4/10
napraforgó 2019 aug. 15. - 11:58:38 4/10
(4444/18030)
Nagyon savazzátok a sorozat II. évadjának elejét. megnéztem az I.évad első néhány epizódjához írt hozzászólásokat, azokat pont ugyanígy leszóltátok.
Nem akartam még véleményt nyilvánítani, gondoltam legalább az első hetet megnézem, de nem bírtam tovább.

Szerintem nem olyan rossz ez a második évad, sőt, talán jobb is az elsőnél. Nagyon sok kívánságunkat figyelembe vették. Az első 3 rész alapján mondhatom, hogy a sztorit valóban a humor felé tolták el. Igaz, hogy a humor nem mindig olyan igazi, leginkább szituációs humor.

De látok pozitívumokat is. Itt van pl. Tibi. Kifogásoltam, hogy túl mocskos a szája, túl sokat káromkodik. Most azt tapasztaltam, hogy Tibi alig-alig káromkodik, igaz, cserébe sokat ordít. De ezt még humorosan is fel tudom fogni. Eddie Murphy, vagy Jim Carey humorizálása semmivel sem jobb, vagy meggyőzőbb, sőt, én ki nem állhatom őket, mert szinte csak altesti humorral operálnak.

Tibin kívül is van humorforrás, ott van a Renátó gyerek, ő nagyon helyes és nagyon természetes, még ha néha zöldségeket is beszél. Vagy Zsóka és a papucs MIsi huzakodása. is elég vicces. Sándor szerencsére nem olyan sükebóka, mint korábban.
Most a nyugdíjas nénik viszik kicsit túlzásba, a Lujzi meg a Margit, néznek, de egész mást látnak, mint ami történik és terjesztik a hülyeséget faluszerte.
Ráadásul 2 újabb mami is csatlakozott hozzájuk, az Erzsike, meg a másiknak a nevét nem is tudom, így négyen már túl sokan vannak a hülyeséghez.

Várom már, hogy mi lesz Szláven nőjével, miért olyan zűrös az a leányzó, miért bújkál, menekül előle Szláven.
Na és az ügyvédnő is hamarosan beköltözik, arra is kíváncsi vagyok, milyen konfliktusok adódnak majd ebből.
Én tehát adok neki egy esélyt. Szerintem messze nem éri még el azt a szintet, hogy azt mondjam, nem érdekel.
De hát mindenki maga dönti el, hogy nézi-e, vagy sem.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 11:51:47 7/10 Előzmény janderka
(4443/18030)
És akkor megint ott vagyunk a forgatókönyvnél. Jó ötletek kellenek, a színészek eljátsszák, de nem szabad hagyni, h 1 színészé legyen egy egész esti történet, mert az unalmas.
Ötleteket!
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 11:43:52 7/10
(4442/18030)
Milyen jók voltak azok a cseh, falus filmek...

Tessék, gondolkozzatok gegeken ezeknek az öa-iaknak.
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 11:43:35 1/10
(4441/18030)
Tibi csak egy, a kedvelhetetlen, szerethetetlen figurák közül. Azért csapja le jobban a biztosítékot, mert túltolják a jelenlétét. Korábban a Hajdú féle Sándorral csinálták ugyanezt. A gond hogy egyrészt baromságokat játszatnak velük, másrészt nem elég tehetségesek... Engem pl Benkő Nóra is irritál. De ő nem azért mert szar lenne, hanem mert szemlátomast hibás rendező utasítást követve játszik - vagy félreértelmezi a figurát, amit hoznia kéne.
Fura, de leginkább Németh hozza legjobban a figuráját. Illetve Kovács Lehel is hiteles (volt az első évadban - mert a mostaniban eddig még semmit se kellett produkálnia).
Meg persze Renátó is vicces a maga civil kiszólásai miatt.
De a többiek vagy túltolják, vagy középszerű papírmasé alakok.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 11:40:37 7/10
(4440/18030)
Azért jó volt az a kecskés-jelenet, nyilván húzták az időt, (biztos 6-szor annyi idő volt az állatot odacsalogatni, megmutatni neki a csemegét), nem egy 10 mp-es bevágást akartak belőle.

Több ilyen állatos-cukiság kellene, - persze lassúbb állatokkal dolgozni.
Vanessza simán elrághatna vmi kötélen száradó textilt, udvaron felejtett cipőt. Bejöhetne a konyhába és belekóstolna a széken hagyott, megpucolt zöldségbe, vagy gyümölcsöt lopna.

Egy tyúk elülne kotlani Tamás földön hagyott hátizsákjában, vagy a fürdőszoba nyitva hagyott szennyesládájában.
Betévedhetne az udvarukba és megkergethetné a ffi-akat vmi vérmes kakas, esetleg a szomszéd frissen vett pulykája. (Ez azért veszélyes és nehezen felvehető jelenet lenne).

Vali találhatna egy félig nyitva hagyott fiókban egy odaellett macska családot. Lehetne később szétosztogatni a kölyköket.

Fecskefészkeket telepíthetnének mindenfelé a "szépítők" (Olvastam, h sok felé próbálják így odacsalogatni a pusztuló fecskéket).
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 11:13:43 7/10
(4439/18030)
Sajnos, vannak ilyen ffi-ak és elviseli őket a környezetük. Sőt. ( 1 exkolléganőm férje volt ilyen, ha bejött a feleségét meglátogatni, hát, kimenekültünk a helyiségből. Ő mindent és mindenkit leszólt, Ő mindent jobban tudott. A felesége meg istenítette.)
Ha Vali kirúgná Tibit, majd találna helyette más "buta" nőt, aki azt hinné, h majd Ő megváltoztatja a párját, Vele más lesz.
A nők nagy része hiszékeny, álmokat kergető. Az ilyen ffi-ak a környezetük miatt lettek ilyenek.
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 11:09:47 1/10 Előzmény Rojita
(4438/18030)
Fú, már annyian és annyiszor leírtuk.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 10:49:12 7/10
(4437/18030)
Hát, ilyennek írták meg Tibit, - sok ilyen ffi van. Az a gond, h 1 részt csak Tibivel kitölteni sok, sőt sokkoló. Rendezői, vagy vágási hiba volt Őt egy részben végig egyedül hagyni.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 10:25:28 7/10
(4436/18030)
Viccesebbek lettek a jelenetek, h Tibit most a kelekótya Tamással tették párba és nem csak a mindent lenyelő Valival.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 10:23:03 7/10
(4435/18030)
Humoros volt a kecske szerepeltetése. Biztos vmi finom csemegét szorított Tibi a markában, amit Vanessza meg akart enni.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 10:21:11 7/10 Előzmény janderka
(4434/18030)
Rájuk férne pár cselekvő ötlet, ami mozgatná őket meg a történetet. Mert kerítésfestés, kertészkedés, (ami remélem lesz) nem tölt ki egy részt, főleg a nézőnek unalmas. Mit csináljanak?
1/10
janderka 2019 aug. 15. - 09:34:22 1/10
(4433/18030)
Igen. És ahhoz is, hogy ha mégis néznénk, akkor csakis azért tegyük, hogy savazzuk.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 09:32:40 7/10
(4432/18030)
Majd akkor Renátó nagydarab tesói megmentik öcsikéjüket.
7/10
Rojita 2019 aug. 15. - 09:17:29 7/10 Előzmény napraforgó
(4431/18030)
ÖA = Pató Pálok faluja