4/10
napraforgó 2019 aug. 17. - 07:58:44 4/10 Előzmény Pünkösdi Kató
(4544/18024)
Ugyan, mennyivel jobb a kocsma törzsközönsége vendégnek, mint Vali, akivel Zsóka valóban összebarátkozott? Hogy Valit nem hívták meg, meg Subiczot sem, hát istenem. De Zsóka nem hívta meg Danit, a saját fiát sem, a barátnőjével, Katával sem, ez nekem inkább furcsa.

Azért az kicsit fura, hogy hamarjában honnan kaptak elő vagy 20 olyan turbánszerű fejfedőt, mert azokon látszott, hogy nem házilag lett tekerve, hanem valami kimerevített előre elkészített valami volt.
Az tuti,hogy Kristóf ilyesmire nem tudott volna előre felkészülni.

Amúgy az érdekelne, hogy ki végzi most a beszerzést? Mert lehet, hogy a CBA-s autó sok mindent kiszállít, no de biztos nem mindent. P. ezeket a fejfedőket sem... Józsi az anyagbeszerző? De mi lesz, ha kiderül, hogy már nem az apjáé a kisbolt? Tuti nem fog eljárni zöldségért, meg akármi másért.
Ki fogja csinálni, a Suvick? Na, amennyit az ért hozzá.... Mónika mehet vele kézenfogva, maert Suvick minden szart megvenne, ami mnem is kelne el.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 aug. 17. - 07:21:00 8/10
(4543/18024)
Azt kell, hogy mondjam, hogy sajnos, nekem is inkább unalmas a sorozat, mint humoros. Pedig én nem nézem annyira alaposan, mármint, hogy logikus legyen, a szálak folytatódjanak, mennyire életképes, stb. Nekem a munkások eleinte tetszettek, nem zavart, hogy csak fel-alá sétálnak, nem vártam el, hogy egy csomó plusz költséget vigyenek a sorozatba, így is sok(k) a két reklám... De az, hogy megy a butasággal a sorozat, Lujziék hosszú percekig magyarázzák, hogy miért ülnek a fal felé, az első évad bogyós jelenetével kapcsolatban attól tartottam, hogy reklám lesz belőle... Az a rész, ahogy a falusiakat megbolondította Tibi, majd végül tüntettek ellenük jó volt, de nem bogyóval kellett volna. Vali függőágyas jelenete is hosszú volt. Szóval hosszúak a jelenetek, amelyben még humor sincs és semmi kötődés a sztorihoz. Az a rész tetszett, ahogy átmentek kukkolni Sanyiékhoz Lujziék, ez ötletes volt.
Remélem, nem 365 részes lesz, mert felesleges ilyen sokáig húzni egy témát. (off: a Dallas 357 részes volt, tekintsünk el a 13 éves gyártási időtől, több történet volt öt részben, mint idáig...) Lehetett volna 4 évados x részekkel, 4 évad 4 évszak, vhogy oldják meg a forgatást és kész. Hihetetlen a számomra, hogy annyi mindent írtunk - olvastam - a fórumra, hogy változás nem történt vagyis igen, egyenlőre rosszabb lett. A színészeknek nem tűnt fel, ha már a forg. íróknak, hogy ez így nézhetetlen? Hosszú percek egy jelenet, aminek semmi köze nincs a történetnek.
Egyenlőre a régieket is nézem még, mert van kb. 10 rész lemaradásom, de veszem a fáradságot és be fogom írni ide, hátha olvassák és tanulnak belőle. Bár kétlem, ha már az eddigiekből nem sikerült. :((((
8/10
Pünkösdi Kató 2019 aug. 17. - 07:01:56 8/10 Előzmény ummogo
(4542/18024)
Ráadásul meg sem hívták őket, Vali csak a barátnője miatt szaladt... Csoda, hogy nem gondolkodott el, hogy a barinője nem hívta meg, nem sértődött meg. Pedig ilyenkor ez szokás. De ha Zsókuci Valin gondolkodott, most mondja azt, hogy Valikám, gyere a buliba, de az uradat ne hozd! Ennek is sértődés lesz a vége. Erre, beállítanak üres kézzel, még a zene is elcsendesedett.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 aug. 17. - 06:59:49 8/10 Előzmény amira_daa
(4541/18024)
És ha Szláven Ökörfoson Szláven, egyébként Szása?
8/10
Pünkösdi Kató 2019 aug. 17. - 06:58:00 8/10 Előzmény napraforgó
(4540/18024)
Köszi az összefoglalót!
4/10
napraforgó 2019 aug. 17. - 06:33:24 4/10 Előzmény janderka
(4539/18024)
Olga nyilván a valódi feleség és Szláven nem véletlenül bujkál előle.
4/10
napraforgó 2019 aug. 17. - 06:29:45 4/10
(4538/18024)
Kristóf lányát én is hiányoltam, de még lehet, hogy lejön az apjához, hisz nyári szünet van.
4/10
napraforgó 2019 aug. 17. - 06:27:24 4/10
(4537/18024)
Az Alexander név görög eredetű, Nagy Sándorra utal. Azt széles e világon használják, egyáltalán nem orosz specialitás. Ott van pl. Sacha Distel francia sanzon énekes, avagy Sacha Baron Cohen, brit író, színész, komikus.
Az Olga név valóban inkább szláv, de hát a szerbek is szlávok. Amúgy sok szláv név elterjedt a nem szláv országokban is, sok Iván, Natasa (Natalie), sőt Boris is van szerte a világon. Ez nem feltétlen utal a származásra. Nézd csak meg ezt a sok cigány nevet, a sok Renátó, Dzsenifer, meg Armandó, ezek sem tősgyökeres cigány, vagy magyar nevek, mind a mexikói szappanoperák hatására terjedt el.

Engem jobban izgat, hogy Szlávennek miért van szerb vezetékneve - Bolentovics. Azt hittem magyar fiú, magyar névvel, csak pechjére szerb, vagy horvát területen született. De ez a Bolentovics név nagyon nem magyaros.

Az, hogy Olga szerbül beszél egy szerb okirathamisítóval, az nekem természetes, és igenis nagyon örülök, hogy feliratban fordítják. Már miért beszélne egy félmagyar nő Szerbiábban magyarul egy szerb hamisítóval???
7/10
Rojita 2019 aug. 17. - 00:39:55 7/10 Előzmény janderka
(4536/18024)
Azt én rendezői slendriánságnak tudtam be, h ne kelljen feliratozni...
De ha Olga nem az eredeti feleség, ott volt a közös fotója Szlávennel, (bár nekem homályos volt, nem ismertem fel). De jó az ötleted. Olga, nem az eredeti Olga, Ő egy szélhámoscsajszi,.. a többi ugyanaz.
De az ügyvédnő, h kapta meg a szélhámos Olga mostani fényképét az új útlevélhez? Ajjaj.
1/10
janderka 2019 aug. 17. - 00:23:30 1/10
(4535/18024)
Az is lehet, hogy ez az Olga nem is az eredeti feleség, hanem valami simlis barátnő vagy testvér... Azért is kellett valszeg a hamis fotós útlevél is az elején. (Mondjuk pont ugyanannyira idegesítő így is meg úgy is. Csak ha már felesleges ez az egész történetszál, legalább legyen kellően zavaros is...)
Egyébként mért beszélt a fotóssal szerbül ha a srác utána magyarul is tudott???
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 23:44:59 7/10 Előzmény amira_daa
(4534/18024)
A beinduló Mi kis falunk nem fogja ütni a DÖ-t. Az mindig csak szombaton lesz, ez meg hétköznaponként. Csak kicsit ritmust kellene váltania a filmnek. Az első évad utolsó 10 része erősen akciós volt. Most meg az első 4-5 részt teljesen Tibire építették. Az Ő karaktere meg irritáló. 5-10 perc Vele kimerítő. Szlávent szinte teljesen eltűntették. Az egyéb izgalmas szálakat lefagyasztották. Tibi magánszámait többször kellett volna megszakítani vmi nézőt érdeklőbb fejleménnyel. Pld.: Mónika megtudja Kristóftól, h Szófi még sokszor gondol Zolira, ezért Mónika felhívja Nándit, h mi a helyzet a Vörössel. Azt se tudjuk, h mi lett a csomagmegőrzőbe zárt 4 és fél millával, (amit csak 3 napig őriznak)?
Nándi telefonálhatna vki kollégának, h mi is a helyzet "az eltűnt mappával"? Ilyesmi, kicsi pezsgést.
Egyébként gratula Lengyel Ferenc kecskés jeleneteihez. Viccesek.
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:44:20 Előzmény Kuttyánszki
(4533/18024)
a zügyvédnő segédje ugy karakter fiatal hölgy , ő a Laura, és van még Steffi ő a szőke csajszi
3/10
Kuttyánszki 2019 aug. 16. - 23:42:26 3/10 Előzmény Kuttyánszki
(4532/18024)
Jahhh, a Stefi saját neve a Laura! :D
3/10
Kuttyánszki 2019 aug. 16. - 23:39:38 3/10
(4531/18024)
Ki az a Laura, akit itt emlegettek? :) A wikiben sem találtam ilyen nevet a szereposztásban.
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:20:38 Előzmény Rojita
(4530/18024)
van egy-két börtönös sorozat de ha leülte jo hogy még épen meguszta pszichésen
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 23:15:07 7/10 Előzmény amira_daa
(4529/18024)
Nem hiszem, h Szláven múltja agyonütné a karakterét. A Kopaszok megjegyzéséből tudjuk, h Szláven nem ölt civilt. Persze, nem értjük, h mit keresett a harcokban tizenévesen? Pláne, ha nem is horvát, vagy szerb? Biztos van olyan történelmi helyzet, amikor az ember nem tud kimaradni egy háborúból.
Olga karaktere a zűrösebb. Úgy tűnik, nincsenek erkölcsi fékjei. De nem tudjuk, miket élt meg.
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:12:48 Előzmény Rojita
(4528/18024)
nyilván zsarolja mást ugy sem tud a csaj, kár hogy Olgát ennyire tenyeres talpasra csinálták meg, Amugy május 10-én forgatták az utleveles dolgot mert az votl az utlevélbe kiállitási dátumként.
Olga lenne picit kedvesebb, de nagyon modoros.
Maga M. Piroska jobb fej volt az izig vérigben meg a Fapadban, itt eléggé gáz ez a karakter, az alkeszok meg erőltetettek
amira_daa 2019 aug. 16. - 23:01:03 Előzmény Rojita
(4527/18024)
Olga orosz név nincsen ilyen név és hasonlo sem a horvát verzioban , orosz szálra gondoltam én is de azzal végképp kinyirják a Szláven karaktert, kár volt Olgát behozni igy elég gáz az egész, szláven multját hagyhatták volna titokban és anélkül is jo lett volna.
Amugy a kommenteket néztem facén 1 dicsérő votl a többi a "gagyi" stb voltak.

Szerintem ahogy irták itt a többiek jön a Mi kis f és számüzik ezt az örököst valahova máshová, meg a többi műsor, mert igy ez harmatgyenge,

első blikkre, Olga meg Szláven valamit csináltak a csaj leülte és maradt Szláven meg elszökött, most meg tuti bosszut áll Olga, ( nagyon úgy tünik)
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 22:53:08 7/10 Előzmény amira_daa
(4526/18024)
Ja, és Olga, szintén orosz, együtt harcolt Szlávennel, vagy csak ismeri Szláven titkát és most zsarolni fogja a férjét.
7/10
Rojita 2019 aug. 16. - 22:48:52 7/10 Előzmény amira_daa
(4525/18024)
Kösz, akkor a "helyzet fokozódik."
Szása= Alekszander, ezt tudtam. Akkor úgy kérdezem, h a horvát nyelvben használják a Szása nevet? Vagy Szása csak az oroszban van?
Mert akkor itt egy kis orosz-szálat sejtetnek. Ráadásul a feltűnt feleség neve Olga. (Egyértelműen orosz eredetű). A horvátoknál elneveznek Olgának gyereket? Vagy ugyanúgy, mint nálunk, lehetséges?
Mert akkor lehet, h Szlávenünk (Bolentovics Szláven), csak egy felvett név. A ffi, aki a nevet viseli egy Szása (Alekszander) és orosz. Bár nem tudom, mi értelme lenne így a történetnek. A délszláv háborúban úgy tudom vettek részt oroszok (önkéntes alapon). Esetleg ez a ffi, (ill. akkor még 18 éves fiú) túl sok mindent látott ott és elege lett, és nem mert hazamenni Oroszországba se. Ezért szerzett iratokat Bolentovics Szláven névre és hozzánk szökött.