4/10
napraforgó 2019 szept. 18. - 21:18:20 4/10
(6144/18024)
26. rész
Lekéstem az elejét, sorry

Zsóka megint Misi máját rágja, mindenáron fel akarja vetetni magát az egyletbe. Most a Stefi is elvitt a pénzből, de bezzeg, ha ő ott lett volna.
Icuka nagy áhitattal szolgálja ki Nándit. Nándi közli Mónikával, hogy a Démon valami zűrbe keveredett, a mexikói vőlegénye végzi a piszkos munkát egy drogkartellnek. Vajon tud-e a lány róla? Mónika közli, ezt a lányt el kell távolitani a fiuk közeléből.
Tibi csodálja Stefi autóját, a lány felkinálja neki, hogy próbálja ki. Tibi közli, az örökségéből ő is vesz egy ilyet.
Józsi jön, keresi Mónikát, megzavarja a beszélgetésüket Nándival. Mónika kioktatja JÓzsit az illemről, majd otthagyja.

Misi leül Sanyi mellé a kocsma előtt. Beszélniük kell, meg Anikóval is. Segitséget kér, de Sanyi nem figyel rá, csak azon lovagol, hogy Anikónak irogat valaki leveleket. Mondja a nevét is, Endrődy Krisztián. Misi ismerte, jóképű fiú volt. Sanyi elrohan, meg sem hallgatja Misit.
Tibi megáll valahol, nagyon nyálasan ajnározza Stefit. Stefi közli, neki álmai vannak. Van egy fiú, aki tetszik neki, csak foglalt az illető. Tibi rákérdez, Dani az, de Stefi letagadja.
Kristóf árut hoz a kocsmába és közben megkérdi Zsocát, lenne-e kedve összehozni egy kártyapartit.
Subicz műfüvet hozat a kocsma mögé, a szállitóknak meg ingyenpiát igér.
Sanyi meglátogatja Margit nénit egy evakuálási listával. Ha baj lenne, akkor hogy kéne kiüriteni a falut. Rákérdez a Krisztiánra is, meg ara, hogy mi volt köztük Anikóval.
Mónika hajmintát szerez Olgától azzal, hogy megkéri, süsse be a haját. Előtte megmutatja a lányon, hogy gondolja.
Subicz a kocsmában nevet akar találni a focicsapatnak. Apáti Bulls lesznek a Chicao Bulls mintájára, mert az Apáti Ökrök nem elég elegáns.
Zsóka ebédnél is nyaggatja Mihályt, felvetette-e már őt az egyletbe? Misi megúnja, otthagyja.
Vali eteti a lányát, örül, hogy nagymama lesz. Tibi jön, behivja Stefit is, közli Katával, hogy ő is itt lakik, ő is a lánya. Stefi fölvág az örökségére, ő már megkapta a 102 milliót, igaz, már csak 70 millió van belőle. Tibi üvöltözni kezd vele, hogy költhetett belőle olyan sokat. Stefi visszaszól, ne szóljon bele, az ő pénze. Tibi a szivéhez kap.
Sanyi tovább nyomoz Krisztián után Lujzinál, megtudja, hogy Kárásziban lakik, üveges lett.
Polli jelenti Katának, hogy most megy a kórházba, Csabához. Kata kéri, hogy ne kérdezzen rá direkt a leletre, meg hogy kerülje el Robit.

Móni átadja Olga DNS mintáját Nándinak, kicsit évődnek, Nándi remél valamit az asszonytól. Móni megigéri, hogy megiszik vele egy bort.
Polli interjút készit Csabával, a leletek kezeléséről. Rákérdez, hogy elcserélődhetnek a leletek, véletlenül, vagy szándékosan?
Csaba nem akarja megérteni a kérdést, sürgős dolgára való hivatkozással távozik.
Vali és Tibi veszekszenek Stefi miatt. A lány a keritésnél bámészkodik és mosolyogva hallgatja a vitát. Tibi szerint csak Stefi törődik vele, Vali állandóan csak azt óbégatja, hogy jajj, Tibi, a Kata meg Jajj, apa, és lám most is elmenekült.
Erzsike elhozza a barátnőjét a kisboltba, aki zumbát akar oktatni a raktárbanban. De a hely kicsi, inkább a szabadban fognak zumbázni, csak öltözőnek használnák a raktárt.
Jolika ebédet ad Szlávennek, amikor jön Grófó, kihivja Jolikát, hogy a felesége rosszul lett az autóban.
a 4 cigány meg akarja támadni Szlávent, de az rugós késről és parabellumról beszél.A cigányok közlik, hogy ők csak beszélgetni akarnak a fiúval. Szláven csak akkor beszélget, ha Jolikát elengedik.
A cigányok az elrejtett kincsről beszélnek, meg arról, hogy annak a tulajdonosa talán tudni akarja, ki vitte el. Majd Józsi bá követeli, hogy adja oda a feleségének, ami jár neki. Szláven a negyedét igéri, de az öreg cigány ragaszkodik a feléhez. Szláven rábólint, de akkor nem akarja többet látni a nőt.
A középkorú nők zumbáznak a bolt előtt. a zene ordit és Kristóf nehezen viseli.
Misi jön Sanyihoz, aki hisztériázik, megtudta, hogy annak idején volt valami Anikó és az Endrődy között. Misi közben csak elmondja, mi a gondja Zsókával. Kérdi, hogy Sanyi megszavazná-e, hogy felvegyék az egyletbe. Sanyi nyugtázza, neki sincs könnyű dolga, majd arra kéri Msiit, menjenek, és keressék meg a férfit.
amira_daa 2019 szept. 18. - 21:10:57
(6143/18024)
akkor nézzük a bermuda három és négyszögeket.

1. Kata- Pollen/Polli - LobiRobi - Danika

2. Tibi-Vali Steffi

3. Tibi-Vali-Anikó

4. Anikó - Sanyi - Krisztián( ?) vagy és Imike

5. Kristof-Zolika-Panna

6. Mónyika-Józsi-Nándi - ( SUbicz? :D)

7. Szláven-Volga-Dija-REncsike

8. Steffi-Kata-DAnika

9. Kálmán bá- két nénike-Marosi

10.

Forum belsőből :D
10. Nocito - Laura :D :D :D

11. Fazekas-Kata. Amira ( én ) Kiütlek Kata:D

12. lehet folytatni....
amira_daa 2019 szept. 18. - 21:04:32 Előzmény guess.who
(6142/18024)
ezen a levélen annyira fennakadtatok, nyilván nosztalgiábol irták bele, mert manapság senki nem küld semmit postán, se levelet se képeslapot semmit még csomagot sem inkább elviszed vagy megveszed magad. szerintem cuki biztosan a régi romantikára utalt az egész dolog.
guess.who 2019 szept. 18. - 18:55:46 Előzmény luci87
(6141/18024)
Ezt mondom én is: nevetséges, hogy egy ilyen "levél" (ráadásul ilyen ákombákom betűkkel!) teljesen elkábítja Anikót. És olyan valaki írta, akinek nem válaszolt sosem és nem is látták egymás legalább évek óta. A debilvírus szörnyű tüneteket okoz. :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:53:39
(6140/18024)
Valami nagyon nem áll össze nekem: Szláven maga kérte az ügyvédnőt, hogy hozassa Olgát Magyarországra, és segítsen neki elválni. Aztán ő maga kérte azt is, hogy Szegeden személyesen találkozhasson Olgával.
Amikor meg találkoznak, akkor megretten és Olgicska elkezdi zsarolni valami zavaros "szajréval"? Ez a szajré korábban nem létezett és Szláven nem félt tőle, hogy előkerül közöttük? Vajon miért vagyok biztos benne, hogy megint egy átgondolatlan forgatókönyvírói baki az egész, amit viszont –mivel belebonyolódtak– nem képesek már veszni hagyni? :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:50:51
(6139/18024)
Ha nem mutatják, nem nézem. :)
Mondjuk pont Sisa volt az, aki a feszes nadrágjaiban és a hosszúszárú csizmáiban állandóan mutogatta. :) Ami mondjuk nem volt nagy baj, sőt. De éppen ahhoz képest volt feltűnően rosszul kinéző ebben a buggyos izében...
guess.who 2019 szept. 18. - 18:47:39
(6138/18024)
Szerintem addigra Amirának már lesz egy ötszázas listája az elvarratlan szálakról, magyarázat nélkül maradt eseményekről, összekuszált szereplőkről... ;)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:40:44
(6137/18024)
"Kérdés, kiírnak-e olyan közismert színészek által alakított karaktereket, mint Róbert és a hozzá képest eltörpülő főorvosnő"
Egyrészt Koltait is "kiírták" (szerintem akkor szerepelt utoljára, amikor az özvegyes sztori kiderült, az meg irtó régen volt), másrészt szerintem a Lóbeltes szál egy teljesen súlytalan (és a történet szempontjából lényegtelen) hülyeség, amit előszednek olyankor, ha ki kell tölteni valamivel az adásidőt. Mivel -ahogy írod is- azokat a jeleneteket Budapesten forgatják és a szereplők már szinte nem is találkoznak a falusiakkal, így még arra sincs szükség, hogy összehangolják a forgatásokat: felvesznek pár történést Lóbeltékkal, aztán azokhoz szükség esetén leforgatnak pár reagálást Katával, Tibivel stb. és meg is van egy fél epizód. :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:34:31
(6136/18024)
Igen, ez igaz, négyük közül Anikó volt a leghiggadtabb. Ugyanakkor viszont vannak rendszeresen "naiva" húzásai, hihetetlenül ostoba rácsodálkozásai dolgokra. Például ez a Krisztiános kétmondatos leveles elandalodás nagyon szánalmas: év(tized)ek óta nem látta, nem tud róla semmit (a látott levélnek pont nulla az információ-tartalma), ráadásul az is kiderül, hogy nem szokott válaszolni neki. Akkor mégis mi a szösztől ájuldozik, mint egy 11 éves fruska a '80-as években? Oké, hogy Sándor nem egy tipikusan ideális pasi, de akkor minek kezdett vele, ha ott van a sosemlátott Krisztiánja? :)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:28:41 Előzmény janderka
(6135/18024)
"ebből az elpöttyentett kukisszatitokból jól látszik, mennyire nem volt (és szerintem mindmáig nincs) kitalálva a karaktere és annak történeti háttere. "
És ennek issza most a levét azzal, hogy próbálják rábizonyítani, hogy valójában egy velejéig romlott gazember. :D Aztán majd csodálkozik az RTL, ha a székházuk elé vonul egy félmilliós tömeg és Szlávent akarja kiszabadítani a börtönből. ;)
guess.who 2019 szept. 18. - 18:24:53 Előzmény guess.who
(6134/18024)
Természetesen Mandula dŰlő az a dúlő. :D
guess.who 2019 szept. 18. - 18:24:23 Előzmény svejci
(6133/18024)
Kösz, hogy beraktad, így már értelmes lesz a koordináta: N47° 31,17' E18° 54,9' - ez pedig valóban Budakeszi északnyugati végébe mutat, ahová a díszletfalut felépítették a Mandula dúlő nevű helyen.

https://www.google.hu/maps/place/47%C2%B031'10.2%22N+18%C2%B054'54.0%22E/@47.5195,18.912806,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d47.5195!4d18.915
4/10
luci87 2019 szept. 18. - 18:21:02 4/10 Előzmény svejci
(6132/18024)
Démon nekem se volt sose szimpi,egy kis ribi kb!Dzlávennek viszont drukkolok,mégha rosdzat csinált is!
4/10
luci87 2019 szept. 18. - 18:19:40 4/10
(6131/18024)
Nem tufom ,nekem gyanus ez a levél...Nem felnott ferfira vall ez a stilus,utoljara általános iskolában ,ugy 40 évvel ezelött irkáltunk ilyesmit...
Én szeretlek,te is szeretsz? Sokat gondolok rád...stb,pár soros levélke..
svejci 2019 szept. 18. - 17:00:56
(6130/18024)
Arról nem is beszélve, hogy jó, persze megnézem, meg érdekel, DE, alig várom a reggelt, hogy ITT, VELETEK kibeszéljük, mi is történt az este.... :)
svejci 2019 szept. 18. - 16:59:07
(6129/18024)
Én nem olvasom előre, hogy mit írnak, milyen események lesznek...
De, a másnapi előzetest természetesen nézem...
Na, a mai részben, ugye Brünhildánk kérésére Renátóék megjelennek...
Én, a csipuzomaDumbó táborában vagyok, tehát, szerintem öngólt rúgnak...
Szláven leszereli őket, ha nem is erővel, de kimagyarázza magát....
Vagy a kopaszok említésével, vagy fenyegetéssel...., de, szerintem simán megoldja...
Azt, majd este meglátjuk....

Viszont, a Démon, nekem elsőre se volt szimpi....
Arról nem beszélve, hogy amikor Tamás és Stefi az ágyból küldték azokat az érdekes képeket, egyből jött a reakció, hogy máris megyek haza....
Azt nem jött....
Még írtunk is itt róla, hogy vajon mi is lehet vele....

Nándi jelenléte meg szerintem véget vet a canabisz ültetvénynek...

Moónikával, meg lehet össze is fekszenek, és jön majd Icuka..... :)
Most itt lesz a szerelmi háromszög....

Azért a Hülyeliba Stefi, Kata, és Vali hármas is alkot majd valamit.... :)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 szept. 18. - 15:50:46 8/10 Előzmény svejci
(6128/18024)
Józsi nagyon szerelmes, Maunika is, de másképp. Szerintem úgy, hogy ha kellene, le fog tudni mondani a kapcsolatukról alapos indok miatt. Pl. megvan az örökség, már nem kell Ökörfoson maradnia.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 szept. 18. - 15:45:58 8/10 Előzmény luci87
(6127/18024)
És még sok más felett vagy épp néhányan kimaradtak belőle. (sosem értem az ilyen megnyilvánulásokat...)
8/10
Pünkösdi Kató 2019 szept. 18. - 15:35:25 8/10 Előzmény janderka
(6126/18024)
Vicces a számomra, hogy egy színész lenéz egy szerepet, mert akkor azzal fogják azonosítani... Most hirtelen nem jut az eszembe hasonló, de biztos van olyan negatív, ultranegatív szerep, amivel az adott színész befutott színész lett.
svejci 2019 szept. 18. - 15:33:12 Előzmény Pünkösdi Kató
(6125/18024)
Nekem tetszenek így együtt, lehet, nem kell a jövővel foglalkozni. :)

Hááát, az a lánykérés a múltkor, a szalonnasütéses romantikus este...., szerintem előrevetíti, hogy csak azok szép éjszakai lamurok voltak, semmi más.....
Most itt van Nándi, ez nem is fog Józsinak tetszeni, meg Gazsi ezredes úr is meg fogja keverni a sz@rt, azzal hogy említette az eltűnt lányukat....
Szerintem, holtvágányra került ez a kapcsolat....