1/10
janderka 2019 febr. 01. - 11:00:30 1/10
(237/18017)
Meg Mónikának is van egy tabletje. Azon pörgette Józsival a lovaspóló leírást. Tamás pedig az okostelóján mutogatta a tiroli házikót a családnak.
Igazából Tibin csodálkozom hogy hogy megvan bármiféle technika nélkül. Még csak tévét se néz - inkább rejtvényt fejt.
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 10:56:07 1/10 Előzmény napraforgó
(236/18017)
Anikónak van laptopja. Oda is csukta szegény Stefi kezét amikor az meg akarta lesni a genetikai központ weboldalát :)
4/10
luci87 2019 febr. 01. - 08:53:04 4/10 Előzmény szürkekabát
(235/18017)
Szívesen, nincs mit.Utánanéztem,mert engem is érdekelt, csak a hangja volt ismerős...Nem sokat láttam szerepelni,és a neve se ugrott be...
6/10
szürkekabát 2019 febr. 01. - 07:17:38 6/10 Előzmény luci87
(234/18017)
Köszi!
Eszembe is jutott a neve után, hogy Jolika egy régi Gálvölgyi-paródiából volt nekem ismerős, mikor a friderikuszos Meglepő és mulatságost parodizálta. Vissza is néztem, "Jolika" ott van Gálvölgyi jobbján.
(Elnézést kérek a művésznőtől, hogy hosszú karrierjéből épp ez a jelenet van nekem becsípődve. :))
4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 05:16:48 4/10 Előzmény janderka
(233/18017)
Én az előszobában egy asztalkán láttam egy nagykocsis írógépet, amikor Szláven beosont hajnalban a bőröndért. Még csodálkoztam is, hogy Tamás most a szekrény tetejéről vett le egy másikat, egy kisebbet. Mivel foglalkozhatott Kálmán, hogy ennyi régi, manuális írógépe volt?
Azon is csodálkozom, hogy ebben a sorozatban egyáltalán nem láttam még senkinél sem laptopot, sem tabletet, max telefont, de még azokkal is csak telefonáltak, esetleg fényképeztek.
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 01:07:41 1/10 Előzmény Rojita
(232/18017)
"egy 19-20 éves srác talál egy régi írógépet a szekrény tetején ( a gép működik is, a festékes szalagja se száradt be), a srác pedig olyan természetesen fűzi be és ki a papírt és gépel, használja a sortovábbítót, mintha mindennap ezt csinálta volna. "

Jogos!
7/10
Rojita 2019 febr. 01. - 00:36:41 7/10
(231/18017)
Megint egy hihetetlen apróság: egy 19-20 éves srác talál egy régi írógépet a szekrény tetején ( a gép működik is, a festékes szalagja se száradt be), a srác pedig olyan természetesen fűzi be és ki a papírt és gépel, használja a sortovábbítót, mintha mindennap ezt csinálta volna.

Az a kamu levél is hihetetlen. Ha kapok egy furcsa levelet, első sorban nem azt nézem, hogy mikor bocsátották ki a bélyeget, hanem a rajta levő pecsétet: milyen városban és mikor pecsételték le? Jelen esetben, ha Szláven le is pecsételte a szerzeményét, - bár ezt nem láttuk, - ő csak Ökörapáti postahivatal bélyegzőjét használhatta.
Vagy úgy kell értelmezni, hogy a Postán már eleve különböző időpontokban lepecsételt, külföldi bélyegekből van az a gyűjtemény?
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 00:14:54 1/10 Előzmény Lambada
(230/18017)
Először én is aszittem, Tomika egy múltbéli üzenetet fog kreálni a nagybátyónak, és azért jó neki a 82-es osztrák bélyeg. De nem. Ezt friss levélnek adta be. Tibi meg akkora barom, hogy se lát se hall - mindent bevesz. Oké hogy ez is egy furmány akar lenni, hogy elmozdítsák vele a faluból, de ez akkor is full irreál.
Kristóf megveretése meg? Hát végülis szoktatják a "tartozásledolgozáshoz". :))) Bár ezzel, hogy Móni kegyei keresve Attila direkt elvereti szerencsétlent, nem igazán értem mit is akarhattak elérni nála. A "rendelő" és benne a mindent tudó Jolika néni mindenesetre csodásan debütált a hányásszínű fallal meg az ótvar priccsel. Hogy a szakorvos Kata szuper sebfertőtlenítő páleszéről már ne is beszéljünk.

Hajdú Steve viszont annyira irrtáló, hogy igazán elüthetné már egy lengőteher. Nem csak itt - de úgy általába véve is.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 31. - 23:32:23 8/10
(229/18017)
Meglepődtem Zolin, de örülök neki. Árpa sok lett volna pénzbehajtónak. Zoli viszont nagyon kemény lett, még kölcsönöz is, amit túlzásnak tartok ilyen rövid idő alatt és tényleg butaság volt elvinnie Pannát. Lehetett volna Zoli kegyetlenebb is, szóval nem ilyen megértő. Az elején, még az ajtóban vagy másnap jobban tetszett a viselkedése, amíg nem mondta Pannának, hogy tetszik a stílusa. Egy pénzbehajtó ne ilyen legyen!
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 31. - 23:20:17 8/10
(228/18017)
Szerintem meg nem baj, hogy most teljesen más figurát hoz Lehel. Annyira jól játsza, hogy már sajnálom Kristófot. Már úgy említem, hogy szánni való, egy függő, aki lassan már semmit sem érdemel meg. Nagyon jó, hogy ilyen a szerepe, hogy nem egy vígjátéki, mert ebből is játszik, hogy remek színész. Elhiszem, hogy ő valóban ilyen, elhiszem a szerepét. Ezt szeretem.
5/10
Lambada 2019 jan. 31. - 21:18:31 5/10
(227/18017)
Ha én kapok egy 1982-es bélyeggel ellátott borítékban, sárga (megsárgult?) papírra írt levelet valakitől, akinek jelen voltam a temetésén, nem arra gondolok, hogy az illető él, hanem arra, hogy írt nekem 1982-ben egy levelet, amit akkor nem küldött el, most pedig valaki megtalálta és elküldte.
5/10
Lambada 2019 jan. 31. - 19:17:46 5/10 Előzmény napraforgó
(226/18017)
Én úgy emlékszem, hogy elhangzott a "tiltott zóna" kifejezés, amikor Katát keresték.
Az én fejemben is megfordult, hogy Kálmán bácsi él valahol, bár az a baleset, amit az első részben láttunk, meglehetősen sokkoló volt. Azt aligha lehetett úgy túlélni, hogy rövid idővel (kb. egy hónappal) utána vígan éljen valahol a közelben. Meg aztán csak kellett halotti anyakönyvi kivonat is ahhoz, hogy eltemethessék!
Persze tapasztaltuk már, hogy nem nagyon törekszenek arra, hogy hihető legyen a történet, így már semmin nem fogok meglepődni!
4/10
napraforgó 2019 jan. 31. - 17:06:52 4/10 Előzmény Lambada
(225/18017)
Engem Dani kevésbé, Kata sokkal jobban idegesít. Nem is szép nő, legalábbis az arca nem az, és a szerepe sem szimpatikus.
Dani erdőmérnök, ahogy írjátok, de a másik két fiú is elég inteligensnek tűnik. Józsiról kiderült, hogy ő informatikusnak tanult, de azt otthagyta, ami nem tetszett az apjának. De Lali sem bunkó, ő meglehetősen érzékeny, elejétől látszott, hogy tetszik neki Stefi (az apjának meg Anikó, haha), de tekintetttel volt Danira.
Joli néni, meg a bőrönd titka még nem derült ki, na és Szlávent is akkor fogadta föl az ügyvédnő, amikor rendőr egyenruhában idétlenkedett? Valahogy nekem ez sem hihető. Lehet, hogy ő eleve beépített ember???
Nincs itt rendben semmi sem. Én ugyan nem emlékszem arra, hogy mikor Kata az erdőben bolyongott, az ügyvédnő olyasmit mondott volna Szlávennek, hogy közel van a "tiltott zónához", de cseppet sem lennék meglepődve, ha Kálmán bá' egy közeli erdei kalyibában éldegélne szép csendesen és onnan lesné a kedves családját.
Már eleve az nem tetszik, hogy olyan feltételeket írtak elő a faluból való eltávra, hogy az szinte lehetetlenné teszi, hogy eljárjanak dolgozni. Mert Ökörapátiban vajmi kevés igény van taxira, és ingatlanügynökre sem. Orvos nyilván kellene, de azoknak meg olyan a munkaidőbeosztásuk, ügyeleti idők, stb, hogy az 12 órába sehogy sem fér bele. Tamásról azt sem tudjuk, tanult-e valamit, vagy csak az anyját pumpolja évek óta. Kétségtelen, hogy a színésznek van némi sármja, de a szerepe igen ellenszenves.
5/10
Lambada 2019 jan. 31. - 16:37:08 5/10 Előzmény szürkekabát
(224/18017)
Szívből egyetértek! A festékes jelenet messze túlment az én tűréshatáromon is. Joli nénit pedig az első megjelenésétől kezdve ki nem állhatom. Kata is kezd egyre ellenszenvessé válni számomra.
4/10
napraforgó 2019 jan. 31. - 16:32:13 4/10
(223/18017)
Ezen már én is törtem a fejem. Mert akár kézzel, akár géppel pecsételnek le egy levélborítékot, a bélyegző egy része a bélyegre kerül, a másik fele a borítékra.
És miért tartana egy világvégi falu osztrák bélyeget? És még ha bélyeg lenne is, megfelelő osztrák bélyegzőt honnan szereznek???? Onnan valót, ahonnan a hamis levelet írni akarják?
4/10
luci87 2019 jan. 31. - 16:13:30 4/10 Előzmény szürkekabát
(222/18017)
Martin Marta Jolika neni,kinyomoztam.
4/10
napraforgó 2019 jan. 31. - 14:06:20 4/10
(221/18017)
Nos, ezt majd megtudjuk a 33. részben, mivelhogy akkorra van jelezve Stefi szüleinek megismerése.
6/10
Yoshi-Hashi 2019 jan. 31. - 13:15:54 6/10
(220/18017)
Remélem, az ex-boltos csajt nem írják ki, nagyon jól eltalált karaktere van. Mikor a tűzoltó fater mondta, hogy meg továbbképzésre: "Mié', idén már másképp ég a tűz?"

A falu már nem néz ki annyira díszletnek, sikerült leszerződtetni néhány statisztát a kocsmába meg az utcára. A jóságos Joli néni, mint tündérkeresztanya tényleg kicsit sok a jóból. Befestik hányásszínűre a szobája (a "rendelő" falát), erre meg csak örülni tud, hogy a dokicsaj milyen jól érzi magát.
6/10
szürkekabát 2019 jan. 31. - 09:26:32 6/10
(219/18017)
Aki rendkívül idegesít, az a mindig jó fej, jóra törekvő, igazságos, egyenes-gerinces, mindenkivel (kivéve saját exmenyasszonyával) kedves, ráadásul ízesen beszélő, mérgében is csak szomorúan néző DANI.
A múltkori festékes jelenet a szintén "nagyon jó" Katával nálam már keményen túlment a giccs-faktoron. El kellett kapcsolnom.

"Jolika néni" nincs a portos stáblistán: tudjátok a színésznő nevét? Ő is (a kemény külső mögött) kizárólag jó és igazságos, ráadásul mindig nála van a bölcsek köve is: úgy tűnik, az ilyen karakterek engem bosszantanak.
Aki még nincs a stáblistán, az Erdélyi Tímea, pedig ő igazán üdítő karaktert hozott, kár, hogy elfelejtkeztek róla a forgatókönyvben.
Esetleg lehene erőteljesebb a budapesti szál is, ahol ő és Dia barátnők lesznek és együtt járnak bulikázni "Pesten". Csak vicceltem. :)
4/10
napraforgó 2019 jan. 31. - 03:54:51 4/10
(218/18017)
Az nem biztos. Nem tudjuk, hogy van ez lepapirozva. Lehet, hogy a születési anyakönyvben Anikó az anya, csak a faluban közvetítették azt a mesét, hogy a húga. (Bár ez is sántít, hisz minden hatóságnál a személyazonosításnál kérdik az anyja nevét....)
De lehet, hogy valami nyílt örökbefogadással a szülők örökbefogadták Stefit. Akkor ismertek az örökbefogadó szülők, nem kell titokban tartani a hatóságoknak sem.
Igaz akkor megint " ügyintézni" kelllett, amikor a szülők meghaltak autóbalesetben, hogy Anikó lehessen a kiskorú "húga" törvényes gyámja.
Tiszta brazil szappanoperás fordulat. Na de hát ez az, szappanopera, véletlenül sem igaz egy szava sem.