4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 16:51:09 4/10 Előzmény Lambada
(204/18024)
Az még a "szellemileg nem túl kiemelkedő" Sándornak is feltűnik, hogy Anikó és Tibi között volt valami, ezért meglepődnék, ha nem ők ketten lennének Stefi szülei.
Tibi mindenesetre nagyon teszi-veszi magát Anikó előtt. Elég fura, hogy a kocsmába jár kávézni, mikor Vali otthon van és nyilván kávét is főz, nemcsak ebédet.
4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 16:46:28 4/10 Előzmény Mngoo
(203/18024)
Panna hisztije szerintem is indokolt volt. Mindenesetre nem ártott volna előre tisztázni Mónikával, hogy az bútorozottan adja ki a lakását neki. Mindenesetre Mónika nem átall hasznot húzni a testvére bajából.
Nem tudom, hogy Mónika lakása mekkora, hány szobás, de biztos meg lehetne azt csinálni, hogy egy szobába bezsúfolni annyi bútort, amennyit csak lehet, és legalább egy szobát fölszabadítani Panna és a lánya számára. A kislány kicsi, 10 éven aluli, biztos el tud lakni az anyjával egy szobában, amíg nem találnak megfelelő lakást maguknak.
A 47 milliós vételárból Kristóf már elvitt 6-ot az adósságaira, de a maradékból még egész jó lakást lehet venni.
4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 16:35:55 4/10 Előzmény Rojita
(202/18024)
Nem tudom, hogy Szláven hány éves, de egyszer valami olyasmit mondtak róla, hogy már vagy 15 éve itt él. Ez úgy hangzott, mintha ott a faluban élt volna. Mondjuk ehhez képest alig tudnak róla valamit.
4/10
luci87 2019 jan. 29. - 16:23:33 4/10
(201/18024)
Jaja,en is igy gondolom,meg is sajnaltam.
Szemet no a Monika,igy kitolni az occsevel es a csaladjaval...
Kivancsi leszek,el fognak e valni vegul Kristoffal...
5/10
Lambada 2019 jan. 29. - 16:00:50 5/10 Előzmény Mngoo
(200/18024)
Szerintem Panna hisztije semmiség ahhoz képest, amit vele tettek. Eladták a lakását a feje fölül, kiköltöztették a szép, kényelmes otthonából, családi örökségéből, lakbért fog fizetni a sógornőjének - hát, én tízszer ekkora hisztit rendeztem volna a helyében!
1/10
janderka 2019 jan. 29. - 15:57:55 1/10
(199/18024)
Akárhogy is lesz, 100%-ban tuti nem egyezhet a genetikai képletük, mivel akkor egypetéjű ikrek volnának. :)))
5/10
Lambada 2019 jan. 29. - 15:23:39 5/10 Előzmény napraforgó
(198/18024)
Talán azért nem volt hajlandó Anikó megnyitni a labor e-mailjét az ügyvédnő jelenlétében, mert nem ő Stefi mamája. :) Így Tibi apaságában sem lehetett biztos, csak sejtette.
Ha ő lenne a mama, teljesen értelmetlen volt a viselkedése.
7/10
Rojita 2019 jan. 29. - 12:23:06 7/10 Előzmény napraforgó
(197/18024)
Igen, bizonyára ez a forgatókönyvírók szándéka, hogy bemutassák, a szerencsejáték-függőség, eladósodás, az alvilági körökhöz juttatja az embert.
7/10
Rojita 2019 jan. 29. - 12:10:46 7/10 Előzmény napraforgó
(196/18024)
Mert szerintem, Szlávennek nem kell szerbül tudnia, mert nem szerb. Ezt az egész ködösítést körülötte, hogy "szerb kommandós" múltja miatt kell bujkálnia, azt a szellemileg nem kiemelkedő Sándor terjeszti csak. (Szláven pedig nem cáfol, csak hallgat.) Ha kicsit számolunk, akkor rájövünk, hogy Szlávennek nem lehet vmi háborús bűne, hiszen a srác 24-25 éves, a délvidéki háború meg a 90-es években volt. Tehát, Sándor piszkálódását kapásból vissza tudná verni, h "Sándor bátyám, 40 évesnek néz engem?" Szláven múltjáról azt árulta el, hogy otthon villanyszerelőként dolgozott. Az egy jól kereső szakma. Akár nálunk, akár, ha tovább menne Ausztriába, Németországba, - jó kis pénzt össze tudna gyűjteni. Ő azonban az eldugott, magyar faluban él, pár forintért, feketén leveleket kézbesít és alkalmi munkákból él. Miért él így? Nyilvánvalóan, van vmi titka. Lehet, egy hétköznapi ügy, hogy egy, vagy több kislány elől, vagy azok családja elől próbál elbújni. Lehet, hogy vmi közös vállalkozásban összeszólalkozott társaival és most tanácsosnak tartja, kicsit eltűnni mindenki szeme elől. De akkor, miért nem külföldre ment, hogy közben jól is kereshessen? Neki pont itt, Ökörapátiban kell bujkálnia. Miért is? Ha hozzáadjuk, amit egy korábbi epizódból tudunk, hogy jól tud puskával bánni és ezt titkolja. Tehát, nyilvánvalóan kapott katonai kiképzést. Most meg próbál beolvadni a kis falu életébe, csak csendben figyel. Adóellenőr, nyomozó, vmi ilyesmi lehet. Hogy kit figyel? Kinek vannak gyanús ügyletei, hirtelen meggazdagodása? Eddig ilyennek csak a simlis Attila polgármestert láttuk. (Ugyanakkor a hatósági megfigyelésnek ellentmond a mai magyar valóság: egy polgármester minden szabálytalanságot, stiklit elkövethet, pártja megvédi, semmiféle hivatalos nyomozás ellene nem folyhat. Persze, más a helyzet, ha a polgármester mögött nem egy nagy párt áll, csak egy kicsi, vagy az se.)
Szlávent alakító Molnár Gusztáv felvidéki magyar, 18 éves koráig Szlovákiában élt. Ha mégis meg kellene szerbül szólalnia, azt könnyen meg tudná tanulni.
7/10
Mngoo 2019 jan. 29. - 08:47:45 7/10
(195/18024)
Panna hisztije már sok volt.
Én is egyedül költöztem nöként, kertesböl-panelba. Magam cipeltem fel az asztalt is, mégis élek :)

Csak nekem ütötte meg a fülemet Kálmán üzenete, mielött bemutatták az ausztriai házat?
"Az örökségetek nem az, amire eddig számítottatok.....de ha kibirjátok az 1évet ez a síparadicsom ház is a tiétek"- tehát az ausztriai házon is pluszba marakodhatnak majd.
De akkor mi ez az "örökségetek nem az, amire eddig számítottatok"?-mert a pénz fix a ház csak plusz.

Kata lovaglásában számomra volt valami.. Kétértelmü, számomra kicsit perverzre sikeredett ez a lovasoktatàs :D
Viszont "boldogsággal tölt el" -ahogy a következö rész elözeteséböl kiderült- hogy Sándort megint nézhetjük ma este, a maga könyörgö, féltékeny hisztijével.
4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 05:36:55 4/10
(194/18024)
Kicsit fura volt, ahogy az ügyvédnő bemutatta a tiroli házat is. Én személy szerint nem tudom, nem láttam, hogy mekkora is az a ház, egy 25 négyzetméteres kunyhó, vagy egy 100 négyzetméteres villa. Ezt egyébként, mármint a pontos adatok megadását hiányolom már az első résztől.
Mekkora Kálmán bá' ökörapáti háza? Az látszik, hogy van benn 3 hálószoba, egy a Tibiéké, egy a két férfié és egy Katáé, aki mellől Monika elstartolt.
A fene nagy lelkesedés a tiroli házért meglepett, mert az nyilván nem akkora, hogy a Szappanos család megszállja. Legfeljebb beoszthatnák, hogy ki mikor megy oda, avagy kiadják a síszezonban és elosztják a befolyt összeget. Na ez megint egy vitatéma lehet, hogy ki mennyivel részesedjen. Gondolok itt arra, hogy az unokáknak is annyi megy-e, mit a gyerekeknek?
-----
Én úgy látom, hogy jelenleg a Szappanos gyerekek és unokák ugyan kényszerből Ökörapátiban laknak ugyan, de az együttélés, a családi összetartás borzasztó messze van tőlük. Nem ismerem az eredeti szerb/horvát/szlovén, vagy ki tudja milyen sorozatot, még csak nem is hallottam róla, de valahol el tudom képzelni, hogy az örökség reményében a különböző életstílust folytató családtagok valamennyire összejönnek, összerázódnak az egy év végére.
És persze az ellenkezőjét is el tudom képzelni, hogy egy év alatt sikerül majd tönkretenni, kinyírni, "meggyilkolni" egymást.
Nagyon sok fog múlni a történeten, a színészeken, no és a rendezésen, hogy érdekel-e ez minket annyira, hogy kb. 10-15 mostanáig elég érdektelen szereplő sorsát egy teljes évig kövessük.
4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 04:21:29 4/10
(193/18024)
Anikón kiakadtam, miért nem volt hajlandó megnyitni a labor e-mailjét az ügyvédnő jelenlétében? Ha ő biztos Tibi apaságában, akkor mire ez a hezitálás? Vagy 16-17 éves korában többekkel is volt szexuális kapcsolata, ezért nem is annyira biztos a dolgában? (Pláne egy háklis, szigorú anya mellett, na szépen vagyunk). Azért ez nem feltételezem a falusi kislányokról, minden szabadság és kis szabadosság mellett is - talán nem fekszenek le boldog-boldogtalannal.
Az egész időhúzás csak arra volt jó, hogy majd, majd egyszer később nyilatkozhasson az ügyvédnő megint. Talán Kálmán bá' is küld egy újabb síron túli üzenetet.
4/10
napraforgó 2019 jan. 29. - 04:12:29 4/10 Előzmény Rojita
(192/18024)
De ha Kovács Lehel ilyen jól tud szerbül, akkor miért nem őrá osztották Szláven figuráját?

Kristóf szerencsejáték függő és valóban segítség kell neki, de vajon miféle kapcsolat van közte, meg azok között a figurák között, akiket Pannához hívott a bútorok szállítására? Mert itt már kis alvilági behatást is látok....
--------
Igazad van, elméletileg meg lehetne engedni, hogy a családtagok Ökörapátin kívül is munkába álljanak, ha a napi 8 órás munka, meg az oda-vissza út belefér 12 órába. Azt azért nem lehet megtiltani, hogy dolgozzanak a megélhetésükért, amíg az örökségüket kézhez nem kapják.
Bár az öreg Kálmánnak azért tisztában kellett lenni azzal, hogy Mónika lánya vállalkozó, ingatlanos, ő nem üldögél napi 8 órát semmiféle irodában. Hasonlóképp Tibi, aki taxis. Ökörapátiban nincs szükség taxira, de talán valami közeli városban foglalkozhatna személyszállítással, persze nem rapszódikusan, hanem előre rendelt időpontokban. Már ha van rá igény. De ezt fel sem mérik.
A két unoka más tészta, Kata szívesen dolgozna orvosként, de sehol nem fér bele a munkarendjébe a max 12 órás távollét. Nem tudom, hogy a körzeti háziorvosi meló még miért nem jutott eszébe? Elvégre nemcsak kórház van, az alapellátás a háziorvosoké.
Tamás meg, na az meg soha nem dolgozott egy percet sem, csak az anyját pumpolja pénzért.
Vali eljárhatna valami környékbeli cukrászdába melózni, vagy akár helyben is létrehozhatna egyet, bár ő nem örökös. Közvetlenül ugyan nem, de Tibi tett neki egy igéretet, hogy kap a pénzből egy cukrászdára. El lehetne itt kezdeni.
7/10
Rojita 2019 jan. 29. - 00:14:13 7/10
(191/18024)
Sajnálom, hogy Kovács Lehel Kristófként nem mutathatja meg, hogy milyen remek vígjátéki színész. Ez a szerencsejáték-függő figura egy szánni való, gyenge ember. Kétségtelenül sok ilyen ember él, ez egy betegség, és aki benne van, az egyedül nem tud megszabadulni szenvedélyétől.
Lehet, hogy a színész élvezi is az új, drámai szerepkörét. (Egy másik színész mesélte, hogy a forgatás alatt azért végig szórakoztatja a stábot. Született mókamester).
Szerbül viszont még nem hallottam beszélni eddig. Nem eshetett nehezére, mert gyerekként a Délvidéken járt iskolába.
7/10
Rojita 2019 jan. 28. - 23:53:59 7/10
(190/18024)
Volt a karanténjük indulásakor arról szó, hogy egy családtag hányszor veheti igénybe a 12 órás eltávot? Mert nem emlékszem ilyen szabályra. Az ügyvédnő most meg szigorítani próbál. Végül is mindenki eljárhatna napi 8 órát dolgozni falutól távolra, csak beleférjen a közlekedéssel együtt a 12 órába.
4/10
luci87 2019 jan. 26. - 20:25:26 4/10
(189/18024)
4/10
napraforgó 2019 jan. 26. - 19:55:22 4/10 Előzmény Mngoo
(188/18024)
(190/190)
Előzmény (Mngoo)
Stefivel kapcsolatban lehet, hogy igazad van, csak én vagyok nagyon naív, vagy öreg, hogy nem ismerem fel ezeket a kis játszmákat.

Mikor Stefi szó nélkül lelépett Tamás pesti bulijáról és busszal ment haza, és úgy gondoltam, hogy komolyan gondolja, hogy nem akar a fiútól semmit. Bár az igaz, hogy ez esetben nem is kellett volna vele menni. Annyira azért már "bemutatkozott" ez a fiú, hogy lehetett számítani rá, hogy nem lesz úriember.
Persze, lehet arra is gondolni, hogy azért nem építi le egyszer-smindenkorra, mert így féltékennyé teheti Danit. Az biztos, hogy Dani nem viszi túlzásba a szerelmes udvarlást.

Azt hiszem, hogy a színészek most kezdenek belelendülni a szerpükbe. Eleinte mindenki olyan semmilyen volt, mostanra már vannak igen jó alakítások. Nekem is Mónika (Járó Zsuzsa) tetszik leginkább, utána Kocsis Judit Zsókája, aki egy nagyon határozott, erős, sőt erőszakos egyéniség. Látszik akkor is, amikor a férjét zöldségekkel eteti rendes kaja helyett. Jót röhögtem, amikor reggeli (vagy vacsora?) gyanánt pár szem hónapos retket tálal föl egy erdésznek, aki jó esetben egész nap a természetben mászkál. Vagy a baráti pár felelősségre vonása, amiért nem jelentették be neki a viszonyukat (majdhogynem az engedélyét kellett volna kérniük).
7/10
Mngoo 2019 jan. 26. - 19:28:58 7/10 Előzmény napraforgó
(187/18024)
Te még mindig nem olvasol a sorok között :)
Stefi sosem küldi el Tamást csak illemböl utasítja vissza.
Éppen annyira hogy Tamásnak még maradjon remény, de a lány Dani elött még tisztára moshassa magát, mondván "én leráztam Tamást"
Szóval Stefit kicsit sem kell félteni. Ha el akarná küldeni Tamást, megtenné ehelyett csak enyhén húzza magát és teszi a szendét. Az ilyen viselkedés pedig pont hogy bejön az efféle fiúknak- egy ideig.
Ez színtiszta: napjaink játszmája férfi és nö között.
Csak épp mindenki azt lát bele amit akar ;)
7/10
Mngoo 2019 jan. 26. - 19:01:15 7/10
(186/18024)
Tiszta sor, hogy Anikó azért járkál DNS-re mert az ügyvédnek bizonyítania kell hogy Stefi Tibitöl van. Ennyi a titok nyitja.
Kocsis Judit kétség kívül jól alakítja a szerepet mert Zsóka karaktere borzasztó idegesítö és bicskanyitogató.És ez csak azért lehet, mert jól játssza a színész.

Stefitöl rosszul vagyok. Mi ez a féltékenység-mübalhé?! Mire fel? Valóban az balhézik akinek vaj van a füle mögött.
Meg persze, úgy állok neki fürödni hogy az ajtót nem zárom kulcsra, hogy a haverok bejöhessenek? Ne meg persze élvezi is.
Szép kis "nebáncsfeleség"...nálunk az ilyet úgy hívják hogy szüz***va (már bocsi)

Kristófot utálom már, számomra irritálóbb mint Tibi.
Elmegy pókerezni. Na de full csórón mégis hogyan? A pókerhez kell egy induló pénzletét, lóvé nèlkül le sem ülhet az asztalhoz. Logika ismét nulla.
Tipikusan "az emberek nem változnak" példáját erösíti.

Mónikát egyre inkább csípem. Mindenböl profin kivágja magát, igazi törtetö csaj, bírom a mimikáját is. Járó Zsuzsa profin alakítja :)
koki6307 2019 jan. 26. - 07:46:15
(185/18024)
Nagyon unalmas, előre tudni lehet mi fog következni, és a Mohai Tamás az egy katasztrófa!!!!!