4/10
napraforgó 2019 okt. 04. - 08:25:53 4/10
(6997/18017)
A bolgár változatról nem tudtam semmit sem, ez a cikk irt arról, hogy ők is forgattak egy verziót a hotvát nyomán, de nagyon elkanyarodtak az eredeti történettől. Ők épitettek egy diszletfalut , ahol forgatták a saját verziójukat, nyilván ez insprirálta a magyar alkotókat is ugyanere.
Szerintem mi is nagyon eltérünk a horvát eredetitől, ezért számomra kicsit sem fontos, hogy Makranczi Zalán úgy formálja-e meg az orvost, mint ott. Nekem az a fontos, hogy hihető legyen a történet és hiteles a karakter.
Mivel a horvátot nem láttam, igy nem is hasonlitgatok, aminek amúgy sincs semmi értelme.
A sorozat vetitésének kezdetén pár percekre bele-belenéztem a horvát verzióba, de semmi okosat nem tudtam belőle kibogozni. Leginkább azt láttam, hogy mindenütt ott a pap, illetőleg néha féltucat pap. Valószinűleg sokkal vallásosabb közegben játszódik a történetük.
Ami szokatlan és furcsa, hogy egy abszolút komfort nélküli házban játszódik a történet.
Valahogy azt képzeltem, hogy Horvátország sokkal európaibb és már nincsenek ilyen balkáni körülmények az országban. De mivel nem jártam arrafelé, igy ezt sem tudom.

A lényeg, amit ebből ki akartam hozni az az, hogy ezek a különböző verziók legfeljebb néhány ponton egyeznek, főleg a kiindulóponton, talán a végkifejletben (de már ez sem feltétlen biztos), és a történetfolyam pár pontján. Szóval kár analógiát keresgélni munduntalan.
amira_daa 2019 okt. 04. - 08:13:52
(6996/18017)
én meg sem néztem a részt, szerencsére Napraforgo leirta hogy miről szol igy majd a maiban biztosan lesz valami azt megnézem.
amira_daa 2019 okt. 04. - 08:13:03 Előzmény svejci
(6995/18017)
:D szivesen :D miniszoknya is jöhet? :)
amira_daa 2019 okt. 04. - 08:12:29 Előzmény janderka
(6994/18017)
Mert Makranczi karaktere fontos és nem lehet elcseszni ott hogy nem jo a karakterábrázolása, mostmár olyan amilyennek kell lennie. ez a válaszom rá.

Nem fogom Robi karakterét birni ezért vagy szeretni de sokkal jobban játszik. másrészt meg logikus válaszként: mivel a karaktert megcsapkodta oldalrol a halál szele illett is hogy változzon ( körmönfontabb legyen vagy simulékonyabb vagy harcosabb) és ezt Makranczi jol hozza. A magánélete meg szerintem tabu. ha a buta ujságoknak nem adták volna el a sztorit észre se vették volna. vagy nem lett volna fontos.
svejci 2019 okt. 04. - 07:25:25 Előzmény amira_daa
(6993/18017)
bár egy kis vöröses hajszinnel cukibb lenne nem?

Aha, aha...., meg szemüveg..... :)
De, köszi..... :)
amira_daa 2019 okt. 04. - 07:01:31 Előzmény janderka
(6992/18017)
a lényeg, rászoltak a Makranczira hogy máshogy legyen Robi karaktere. és változtatott és jobb is lett igy.
1/10
offtopic
janderka 2019 okt. 04. - 00:16:02 1/10 Előzmény amira_daa
(6991/18017)
Vagy a horvát eredetibe tették bele egy ottani celeb valós sztoriját? De az meg nekünk magyaroknak tök indifferens hír...
1/10
offtopic
janderka 2019 okt. 03. - 23:35:34 1/10 Előzmény amira_daa
(6990/18017)
Egyre inkább nem értem amit mondasz. Miért vittek volna bele egy ilyen olcsó kis szappanopera remaek-be valós Makranczi-s sztorikat, pláne minek nézettek volna meg vele bármilyen filmet, hogy jól játszon el egy ráosztott szerepet? Én max az eredeti horvátot nézettem volna meg vele, már ha az ottani történetet és figurákat akarták volona egy az egyben adaptálni. Másnak nem látnám semmi értelmét - nem hogy IRL cimborák életétnek felhánytorgatott megfilmesítését... Jó, hogy nem azt veted előre, hogy a Kata-gyerek végül Down-os lesz... Bár azt legalább tudná hová kapcsolnia szegény Zalánékkal kapcsolatban az egyszeri néző is.
1/10
offtopic
janderka 2019 okt. 03. - 23:12:34 1/10 Előzmény amira_daa
(6989/18017)
Csak kicsit nagyívűnek tűnt a megfogalmazásod.
offtopic
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:52:51 Előzmény janderka
(6988/18017)
Anélkül hogy kétségbevonnám a forgatókönyvírókra és a rendzőkre gyakorlot észheztérítési hatásod,

ezt megirod off/ spoilerben hogy miért irtad :D
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:36:10 Előzmény momo65
(6987/18017)
alapvetően egy logikai végigvezetés nincsen de kikapcsolodni jo, köszi a cikket sezrintem olvastuk, meg egy-két hetilapban irnak a szereplőkről még azokat is vicces olvasni.
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:35:05 Előzmény janderka
(6986/18017)
volt még valami majd megnézem de valamit még frissen vágtak bele.
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:32:17 Előzmény janderka
(6985/18017)
"És a tegnap ledöntött jéghoki palánk helyére is hogy visszatért a bull-os kerékvető szegély..."

feltámadt kérlek feltámadt. :D

"Anélkül hogy kétségbevonnám a forgatókönyvírókra és a rendzőkre gyakorlot észheztérítési hatásod, az vajon mitől van, hogy csak Robi esetében lépték meg ezt az eredeti karakter felé konvergáló módosítást? A többieket miért hagyják meg ugyanakkora - kellék és díszletnélküli - mafla szarnak?"

Hát ilyet se irtak még nekem. Szerinted ilyen hatással birok? :D De köszi jol esett. :D:D ugy udvarolsz ahogy senki. :D

spoirbe leirom a választ jo?


Robival az van, hogy őt, a Robi gyerek-kitől van a gyerek sztori az igaz sztoribol lett átültetve a sorozatba. A neveket megváltoztatták, és mivel nyilván a Zalán ismerősével esett meg ilyen dolog, nyilván elmagyarázták neki hogy ugy játsza ahogy megesett, és akkor jo lesz és szerintem ez hatott.
de a Robi szálnál az RTL biztos vagyok benne, hogy direkt kérte, hogy kire hasonlitson a karakter.
ugye a forgatokönyveet is ugy irják jobb helyeken, hogy vannak vonalak hogy mit kérnek.


például a bengáli bohockodás sem véletlen volt , hogy Diábol fodrász lett és hogy a kocsmában kinlodik egy szépségszalon helyett. meg egy csomo minden vagy sztorikat vagy szavakat kapnak az irok és ebből lesz a sztori. Vagy például hogy a Subiczot is meg lehet masszirozni az is ilyen ötlet volt és ezek a főbb részek amiből irnak.

Na most a Robi karaktere hogy nagyon nyegle volt nem nagyon tudott érvényesülni, de én azt hiszem hogy megnézettek vele egy-két filmet akinek a karakteréből meg tudta a Robi visszatér az életbe karaktert formálni. A régi Robi szart volna a gyerekre, az uj Robi küzd néha hátulrol néha ágyakon át néha igy néha ugy. én nem szeretem Robi karakterét de ég és föld az első évadhoz képest igaz én itt ekéztem rendesen a Robi karakter miatt az irokat. Mert nekem volt egy érzésem hogy kinek a sztoriját ( ő egy hiresség na bumm ) akarják eljátszatni. Mert az elég kacifántos lenne.

pl vedd alapul ha Dani nagyon gazdag lenne Kata meg amugy is ágyrol ágyra szálldosna akkor ez még kacifántosabb lenne. és mondjuk Kata anyagi szerzés miatt manipulálná a fiukat Danit és Robit. Most csak ugy manipulál hogy nem veszi észre.




10/10
momo65 2019 okt. 03. - 22:28:07 10/10 Előzmény Kuttyánszki
(6984/18017)
Igen, úgy kb. 4-5 hónappal korábban felvett epizódokat láthatunk. Szeretem, bár a dramaturgia hemzseg a hibáktól, tele van logikai tévedésekkel és látszik, hogy agyonhajszolják a színészeket. De elsiklom ezek felett, mert szórakoztató, könnyed kikapcsolódást jelent. Csak nem szabad túl komolyan venni. :)
1/10
janderka 2019 okt. 03. - 22:19:50 1/10 Előzmény amira_daa
(6983/18017)
Na jó, azt valóban hirtelen kijavították, De mit forgattak még pót? A hányásszínű rendelő is jó sokára vált csak normális kinézetű rendelőféle hellyé - a többire meg azóta is szarnak.
10/10
momo65 2019 okt. 03. - 22:18:54 10/10
(6982/18017)
Áprilisi cikk: "A Drága örökösök forgatásán két jelenetet is megnéztünk, az egyikben a Németh Kristóf által játszott új karakter készült dalversenyt indítani Ökörapátin a falunapokon"
https://sorozatwiki.hu/hirek/ilyen-valojaban-okorapati-megneztuk-hol-es-hogy-keszul-a-draga-orokosok-beszamolo
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:13:49 Előzmény Kuttyánszki
(6981/18017)
volt hogy ujraforgattak egy-két részt, amikor megirtuk itt hogy fő szál beli hiba volt ugye Tomi órájánál az látszodott hogy egy nap alatt kitavaszodott és nőtt Tomi haja 10 centit ( na jo csak ötöt)
amira_daa 2019 okt. 03. - 22:12:37
(6980/18017)
9 hetesnek mondták, rögtön a "családi" vacsora után
köszi visszaszámolom de az két honap az tuti hogy Robié lesz bárhogy nézzük. Danit nem nézem olyannak hogy elsőre ilyen pontosan betalál :D
az afrikai hisztis oltást láttam, azt hogy lerázta az apját azt is, de akkor semmi extra. :D

"És igen, ebben a borzasztó sok döntési helyzetben megint elszaladhat Fazekashoz, aki majd jól megmondja neki a tutit, miszerint egy ostoba, döntésképtelen liba, és meg sem érdemli, hogy süssön rá a nap."

az van, hogy Kata egy örökségért harcol, elvben, arra gondolnia kellett volna hogyha nem védekezik akkor ne védekezzen mondjuk a sorozat 4- vagy 5 vagy 6. dik honaptol már nem kell védekeznie és akkor bármi van ( igaz beüthet gebasz és akkor nem tud haazérni időben) megszüli de az örökség az övé. Ezt nem tudta végiggondolni mikor minimum 2 !!!! férfival összefeküdt ( nem azt mondom hogy ne élvezze az életet de lehet ésszel is élvezni) igy Kata alapvetően nem gondolkozik, az hogy egy nemi kapcsolatbol ha nem védekezel, terhesség lehet, az mindeki számára kislány vagy kisfiu kora ota világos. Ha nem szed gyogyszert van egyéb védekezési modok. Emiatt joggal akadt ki az ügyvédnő aki mit kérdezett ( " ki az apa" , Martin is hogy " ki az apa" hogyha ez forog kockán nem szorakozok minimum egy -két felnőtt életével még ( Dani meg Robi) plusz egy születendőével. Sajnos felelőtlenül gondolkodott de azt sem mondjuk egy éjszaka, hogy oké megesett és ittunk aztán nem védekeztünk, hanem teljes heteken keresztül ( Danival) én abba sem vagyok biztos hogy Robi alatt szedett gyogyszert, amiből tudjuk, hogy nem sokat kell kihagyni, hogy gyerek legyen.

Ráadásul Kata azt sem tudja hogy akarj-ae a gyereket. külön melankolikus zenével teleszőtt anya lánya rész volt hogy akkor mi legyen. erre mondta Vali hogy van mindig megoldás. és ezen a helyzeten és a döntésképtelenségén az sem segit sőt rontani fog hogy lesz Robi még pluszba Steffi is rárepül Danira és a sokször többi tagja. Itt Kata a főhős neki kéne tudnia mit akar. tehát ott tartunk mint 42 résszel ezelőtt amikor állt Martinnál és mondat hogy nem tudja, hogy akkor melyik pasi kéne vagy valami mix kéne belölük.
1/10
janderka 2019 okt. 03. - 22:09:56 1/10 Előzmény amira_daa
(6979/18017)
Anélkül hogy kétségbevonnám a forgatókönyvírókra és a rendzőkre gyakorlot észheztérítési hatásod, az vajon mitől van, hogy csak Robi esetében lépték meg ezt az eredeti karakter felé konvergáló módosítást? A többieket miért hagyják meg ugyanakkora - kellék és díszletnélküli - mafla szarnak?
3/10
Kuttyánszki 2019 okt. 03. - 22:02:40 3/10 Előzmény napraforgó
(6978/18017)
"Tuti, hogy figyelnek a fórumunkra!" Igen, mindenképpen, az mindegy, hogy a most látott részeket már nyáron forgatták, a rájuk érkező kommentek max. csak a következő évadban (ha lesz) befolyásolhatják őket :)