7/10
Rojita 2019 okt. 16. - 11:13:40 7/10 Előzmény napraforgó
(7688/18028)
Miket tudsz a marihuánáról! Most már mutassatok egy levelet erről is! Mennyiben hasonlít az ötágú levele a gesztenyére, (mert csak azt ismerem).
Nahát, ez a Gyurcsányné, micsoda leveles ruhákat vesz fel? Ahelyett, h - mit is vegyen fel?
7/10
Rojita 2019 okt. 16. - 11:05:18 7/10 Előzmény janderka
(7687/18028)
Azért van takargatni való hasa HI-nek. Nekem meg az tűnt fel, h Attila ingei mindig is frissen vasaltak, szinte keményítettek (még közmunkás korában is).
A pofaszőröket nem is figyeltem.
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 11:01:10 4/10 Előzmény guess.who
(7686/18028)
Lehet, hogy a jkv-t Sándor forszirozta, végül is ő akarta elháritani a katasztrófát azáltal, hogy kidöntik a szobrot. Ha a dátumok rendben lennének, akkor Suvick nem is felelős, elvégre a katasztrófavédő intézkedett, nem ő. (most felejtsük el, hogy ő bizta meg Benedeket...)
1/10
janderka 2019 okt. 16. - 10:03:16 1/10 Előzmény guess.who
(7685/18028)
Attila tiszat gáz, ahogy kinéz azokal az állandóan kint hordott ingeivel (pedig nincs is akkora hasa, hogy takargatnia kéne), meg a lenyíratlan pofaszakállával (mit szakáll? szőrkezdeményeződés). Bár mondjuk Renátó se tudja mi az a szakállfazonírozás - bár ő egy szakadt kis roméró segédlovász. De nem néznek ezek tükörbe??? Vagy a rendezők szerint ilyens suyttóadáékok a vidéki szakállasok? Ehhez képesr Zeusz bácsi fizimiskája - a foghiányos szája ellenére - maga a Schwarzkopf katalógus.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:51:05 Előzmény napraforgó
(7684/18028)
Lehet, hogy készült jegyzőkönyv (tényleg kérte Suvick? nekem nem rémlik), de
1) mivel Suvick "dörzsölt ügyvéd" volt Kárásziban, nyilván tisztában van a visszadátumozás szükségességével,
2) Attila csak azt az egy papírt adta át titokban Zukaiéknak, ami a pályázatról szólt, kétlem, hogy beosonhatott volna a polgármesteri irodába kilopni a jegyzőkönyvet is...
Márpedig akkor továbbra is az a kérdés, hogy hogyan és miből állapította meg a két csövi, hogy ezzel megfogható Suvick?
Arról nem is szólva, hogy ha még esetleg valóban igaz is lenne a dolog, nem volt tettenérés, tehát Suvick legalábbis évekig járhatna bíróságra, mire elítélik (ha egyáltalán), addig meg nem veszik el tőle a polgármesteri széket. Szóval mindenhogy sántít ez az újabb marhaság.
Pedig úgy örülnék, ha végre sikerülne valami értelmes húzást is írniuk a sorozatba.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:46:57 Előzmény napraforgó
(7683/18028)
Gondolom, ki voltak cövekelve a birkák, mert gyanúsan lefelé nézett mindegyik folyamatosan. :)
Egyébként:
http://www.mzshome.net/magyarorszag_novenyei/fajok_es_vegetacio/flora-s-x/vadkender.htm
guess.who 2019 okt. 16. - 08:45:29 Előzmény napraforgó
(7682/18028)
"Mónika ekkor keményitett be és ekkor kezdett Szláven előéletéről mesélni."
Maunika a profi titkosügynök, aki évekig beépülve volt és sosem bukott le... Szóval ez a Maunika az ártatlan Diácska két mondatától teljesen kiakad, titkos információkat mond el és beszólogat. Teszi mindezt úgy, hogy azért Dia csak az igazat mondta neki.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:38:59 Előzmény napraforgó
(7681/18028)
Ráadásul Lali szerepelt beugróként a Mi kis falunkban is, szóval annyi ideje biztos lett volna a színházi szerepei mellett, hogy leforgassanak vele pár percnyi anyagot, amiben egy monitoron keresztül beszél "valakivel", elmondja, hogy sok a sós víz körülötte, de amúgy szépen süt a nap. Utólag meg már össze lehetett volna vágni úgy, hogy Sándorral vagy Diácskával fecserészik. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:38:12 4/10 Előzmény guess.who
(7680/18028)
Épp Suvick szorgalmazta azt, hogy vegyenek fel jegyzőkönyvet a szobor megrongálásáról. Azon a jkv-n lenni kell dátumnak is. És ahhoz képest meg lehet állapitani, hogy melyik volt előbb, a rongálás, vagy a pályázat benyújtása.
Nem tudom , hogy ez elég-e Suvick megbuktatásáahoz, de az biztos, hogy ettől még nem feltétlenül választják meg Attilát.
Habár tudod, ahogy az alternativákat nézzük.... még mindig Attila a legjobb.
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:33:41 4/10 Előzmény guess.who
(7679/18028)
Nekem tetszett, ahogy Dia a fésülgetés közben odamondogatott Mónikának, hogy Józsi mostanában nem jár a panzió felé, mióta Mónika kilopta alóla a panziót, meg a kisboltot. Hogy joggal vette a szivére.
Mónika ekkor keményitett be és ekkor kezdett Szláven előéletéről mesélni.
Igazából olyan infókat közölt a lánnyal, amellyeket Nándi bizalmasan közölt vele.
De Móni gonosz akart lenni, ártani egy kedves lánynak, meg a kapcsolatának.
Az előzetesben Yodika boszi már oktatta Szlávent, hogy rendbe kell tennie ezt az ügyet és megvédeni a szerelmüket, brühühü.
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:26:18 4/10 Előzmény guess.who
(7678/18028)
Megint hülyének néznek minket, nézőket.
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:24:42 4/10 Előzmény guess.who
(7677/18028)
Tompika Zeusz és Terike előkertjében vakarászott egy másfél négyzetméternyi talajt, ahová a füvet vetette, itt meg a birkák a ház mögött legeltek valami gazt. Nem igazán nézet úgy ki a növény, mint egy marihuana palánta, habár nemigen tudom, hogy az milyen, de Gyurcsányné egyszer olyan ruhát vett fel, amin marihuána levelek voltak, és az egy nagy, ötlevelű, szárnyalt levélnek tűnt, kicsit sem hasonlitott a birkák által legelthez.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:20:09 Előzmény janderka
(7676/18028)
"megállapították, hogy Subicz hamarabb nyújtotta be a szoborpályázatra az igényét,"

Egyébként ez már első hallásra is baromság volt. Egyrészt EGY papírt adott Attila nekik: azt, amit a kukából kihalászott, és amiben értesítik az önkormányzatot a sok-sok milliós pályázati pénz megnyeréséről. Másrészt: ugyan honnan derülne ki, hogy mikor rongálódott meg a szobor? Nyilván annyira Suvick sem hülye, hogy leírja, hogy megnyerték a pénzt június ötödikén, a szobrot meg Benedek összetörte június huszonhatodikán. Márpedig ha ez nincs leírva, akkor mit és honnan állapított meg a két csöves erdész? Ők hárman amúgy Attilával tényleg eljátszhatnák azt, hogy az erdő szélén egy nejlonból és faágakból összetákolt kulipintyóban laknak. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:19:07 4/10 Előzmény guess.who
(7675/18028)
Szerintem Lali nem kocsival ment Dániába, azt a terepjárót valahol a reptér közelében kellett hagyja. Sietnie kellett, mert Daninak 2 napon belül jelentkeznie kellett a fúrótornyon, igy vélhetőleg Lali is repülővel ment. Azért az fura, hogy azóta csak egyszer jelentkezett levélben, az ember azt hinné, hogy telefonon, Skype-on, vagy Viberen csak jelentkezik otthon az apjánál, hugánál.
Bár annó azt mondták, hogy a fúrótornyon nincs intternet, de én ezt egyszerűen nem tudom elhinni, azért hallottam már műholdas kapcsolatról. Nyilván vannak olyan eszközök, telefonok, stb, amivel lehet tartani a kapcsolatot a külvilággal.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:13:25 Előzmény Rojita
(7674/18028)
""Szerezzék vissza Neki a régi pozícióját és a panzióját. ""
Ja. Meg Zukai legyen a főerdész (mintha Attila bármiféle erdészeti vezető lenne, illetve majdnem-priuszosként lenne ráhatása ilyesmire), meg Mahics kapja meg a faluszéli telket (mintha Attila "csak úgy" földeket osztogathatna).
Meg aztán: attól, hogy Suvickot megbuktatják, még egyáltalán nem biztos, hogy egy közismerten maffiakapcsolatokat ápoló, rengeteg pénzt ellopó tolvajt választana meg helyette a falu. Márpedig csak úgy lehetne polgármester megint, ha el tudná hitetni a falusiakkal, hogy ő egyáltalán nem ilyen. :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 16. - 08:11:48 4/10 Előzmény guess.who
(7673/18028)
Osztom a nézeted, szerintem Laura nem fog lemenni ÖA-ba egy lúzer boltos mellé , akinek ki tudja, van -e egyáltalán valami végzettsége, vagy akár egy jó szakmája. Ő egy pesti ügyvédkisasszony, reménybeli irodával, pacientúrával, mit csinálna ő falun olyan emberek közt, mint a benedek, meg a Zsoca, a Terike néni, meg a Lujzika. Ugyan már. Lehet, hogy van, volt némi vonzalom köztük Kristóffal, de ezt a nő hideg fejjel rögvest elfelejti.
Ha kristóf már megkapta volna a maga 80 millióját és abból valami menő vállalkozást csinált volna - Pesten! - akkor tán lenne némi esélye a lánynál. De addig még van fél év.
guess.who 2019 okt. 16. - 08:05:44 Előzmény napraforgó
(7672/18028)
Szerintem Maunika átlagos, de állandó aljassága is durvul önmagához képest az utóbbi időben. Ez a valóságban egy közeli összeomlást jelezne szerintem. De a viselkedésével ő kereste magának a bajt: két szék (Józsi és Nándi) között lelökték a padlóla dulván.

(Másrészt Stefánnak írtak az első évadban ilyen összeomlósdit, ami után ugye lelépett Pestre, szóval...)
guess.who 2019 okt. 16. - 08:02:49 Előzmény Rojita
(7671/18028)
"(Nem tudom, a kocsi Sanyié, vagy a Katasztrófavédelemé?)"
Sándorunk úgy beszélt róla, mintha a sajátja lenne, ti. hogy "majd kellene már venni egy másikat".
guess.who 2019 okt. 16. - 08:00:45
(7670/18028)
Egyrészt fura, hogy hónapok múlva megemlítette Sándor, hogy van egy Lali nevű gyereke is, másrészt továbbra sem értem, hogy mi a frásznak egy tengeri fúrótoronyra terepjáró?! Csónaknak túl nehéz, szárnyashajóhoz meg túl bonyolult a négy kerekére sítalpakat szerelni.
guess.who 2019 okt. 16. - 07:57:13 Előzmény napraforgó
(7669/18028)
"TT nagyon fárasztó már az ügyvédnő a hibás mindenért mániájával."

Helyesbítenék: "TT nagyon fárasztó már".