4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 21:14:59 4/10 Előzmény Rojita
(7784/18024)
Pláne nem egy sebész!
De Katicának lehetne annyi esze magától is, hogy a munkaidőre vagy lófarokba, vagy kontyba tegye már a haját, ne lifegjen, lobogjon mindenfelé.
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 21:11:08 4/10
(7783/18024)
47. rész
Zukai és Mahics hajnalban végigmennek a falu főutcáján, a szobrot keresik. Dokumentálni akarják, hogy nincs szobor, amit felújithatnának. Veszekszenek, hogy hangos az autó. Zsóka a postára menet meglátja őket, fölhivja Misit. De Misi nem ugrik a telefonjára, talán még aludni akar egy kicsit rikács nélkül.
A lovászok a lovakat a mezőre viszik, amig a bádogosok kopácsolnak. Jön libakisasszony lovagláshoz beöltözve. Ragaszkodik ahhoz, hogy Dani vigye ki. Dani át akar öltözni, de a liba k öveti és bámulja. Aztán stikában leveszi a kendőt a nyakáról és a párna alá gyűri.
Vali óbégat a tahóért, aki nem ér rá segiteni neki a függönyöket leszedni, mert a szomszéd házat bámulja egy keresztrejtvénnyel a kezében. Kristóf meg tollászkodik, mert jön az ügyvédbojtár.

Benedek a reggeli sörét isssza a kocsma előtt, jön Mihály, megint a birkákat kérdi. Misi közli, a birkákat ma haza kell vinnie. Benedek szerint a traktor zajától majd megmozdulnak. Jön Zeusz is, és megemliti, hogy a szappanos gyerek akart itt kertészkedni, de hiába ajánlottak neki paradicsommagokat, ő Pestről hozott valamit. De a kert nagyon gazos, jó lesz, ha a Benedek kiszántja.
Megérkezik Gitta és Laura, TT ott bohóckodik előtte, Gitta be akar menni, hogy Kristóffal beszéljen. TT el akarja érni, hogy Kristóf vigye már el a nőket a panzióhoz. Gitta mindenképp a kocsijával megy, ezen a murván nem sétál magassarkúban. Tibi morog, mert rá akarta tenni a nyomkövetőt az autóra. Vali azt mondja, szóljon a kis barátjának.
Andrea lemegy Mónikához a panzióba. Megy a szájkarate. Andrea beszélni akar Mónikával. Andrea azt mondja, akármit kavar Mónika, nem tudja szétválasztani Nándival. Mónika erre előjön a templomi esküvővel és sajnálkozik, hogy az egyház nem hiszi el, hogy nem hálták el a házasságukat Nándival, mert akkor hogyan született Tomika. Andrea dühös lesz és elrohan.
Tamás az apjánál van látogatóban. Tamaráról beszélnek, Nándi tagadja, hogy bármit tudna róla. És még Jolika sem tud semmit. Tompika nem érti, hová lett a lány. Nándi azt mondja, ha a lány valami bűncselekményt követett volna el, akkor kiadathat egy körözést, de ezt Tomi nem akarja.
Renátó jön arra egy lóval, Tibi felajánlja neki, hogy kifizeti neki a focit, ha lemossa az ügyvédnő autóját és rá teszi azt a kis kütyüt. Azt hazudja, hogy ez egy lopásgátló, amivel vigyázni akar az apja özvegyére. Sőt, elég ha csak mimeli az autómosást.
Az ügyvédnő beadta a válókeresetet, de Panna nem együttműködő, ezért kéne valami durva, amivel meg lehetne sürgetni a válást. Laura bedobja a megrendezett gyerekrablást. Gitta nem érti, miről van szó, erről neki nem beszéltek. Na és Laura honnan tudja? Olyan, mint egy szigorú mostoha, ahogy felelősségre vonja a lányt. Kristóf szerint ez egy jó ötlet, mármint, hogy a gyerekrblásra hivatkozzanak
Róbert épp Evetkét hallgatja a büfében, aki örvendezik, hogy az ügyelet átszervezésével már 3 új orvost sikerült felvenniük. Robi meglátja Katát és hanyatt homlok rohan hozzá üdvözölni, Evetke eddig mosolygós arca lehervad.

Renátó ajánlkozik, hogy lemossa az ügyvédnő autóját, aki rákiabál, hogy hagyja békén, ne nyúljon hozzá
Tamás visszamegy az apja irodájába az ottfelejtett telefonja ürügyén és közben kutat az apja aktái között. Megtalálja Tomsics tamara aktáját és ellopja.
Laura leönti kávéval Kristóf polóját. Icuka rögtön nedves rongyot javasol, hogy kivegyék a foltot.
Renátó a kis felfordulás alatt mégiscsak feltapasztja a nyomkövetőt a kocsi aljára.
Misi, Benedek és Zeusz tanakodnak, mi lehet ez a fura növény. Szagolgatják, izlelgetik, majd visznek belőle mintát, Zeusz a terikének, hátha ő ismeri, Misi meg meg akarja nézni a növényhatározóban.
Babika a barátnőjével beszélget a nyaralásokról, a nőnek nem jött összea horvát tengerpart, erre Babika is panaszkodik, hogy a Gazsi nem akar Thaiföldre menni, mert drága, meg messze van, stb. Pedig annyira szeretne találkozni a kislányával. Megtudjuk, hogy Ibolyka 1976-ban született és babika 20 éve nem látta. (A múltkor 23 éve....) A barátnő erre azt javasolja, hogy menjenek ki együtt ők ketten.
Dani épp hazaér Stefivel a lovaglásból, amikor megjön Kata és látszik az arcán, hogy nem tetszik neki ez a közös lovagolgatás.
Jön Reni és sok mellébeszélés után csak elárulja, hogy föltette a kütyüt. Kéri a fizetséget, de TT Valihoz utasitja.
Misi otthon vacsorászik, kétpofára zabál és szokatlanul jókedvű, kéri a cukkinis tésztát és ha van egy kis szójafasirtot is. Zsóka nem érti, miért olyan jókedvű az ura és miért eszi olyan lelkesen a zöldségeket.
Tamás Jolikánál az ellopott dossziét vizsgálgatja, látja a lányt menyasszonyi ruhában a mexikói mellett. Fel van dúlva, a szülei eltitkolták előle ezt, haza sem megy többet, mondja. Jolika vigasztalja, ez a lány döntése volt. Tompika nyafog, ő volt az igazi! Jodika szerint a lánynak viszont nem ő volt az igazi. Majd elfelejti.
Kristóf és Laura telefonon szerelmi életet él, Laura Kristóf méretét kérdi. De aztán kiderül, hogy csak a pólómérete érdekli, pótolni akarja tönkretettett. Elmondja, hogy gitta mérges volt rá, amiért nem számolt be neki a gyerekrablás részleteiről.
Babika este az ágyban veszekszik Gazsival, ő bizony elmegy Thaiföldre.
A szerbek megtalálják Olgát a Sztojka ház ablakain belesve. Ott alszik az egész család a különböző szobákban.
7/10
Rojita 2019 okt. 17. - 20:34:24 7/10
(7782/18024)
Hosszú, csigákba besütött hajjal nem dolgozhat egy doktornő a kórházban.
Csodálom, h a morgós főorvosuk még nem szólt rá Katára, h ők nem ötórai teát tartanak.
1/10
janderka 2019 okt. 17. - 20:25:26 1/10
(7781/18024)
Hú de nagy az a hotelterasz ha Kristófék így távolmaradhattak Mónikáék vitájától...
1/10
janderka 2019 okt. 17. - 19:20:58 1/10 Előzmény napraforgó
(7780/18024)
Szerintem is :) A szájuk, amikor mosolyognak, illetve a mély barnak szemük.
Csak próbáltam jobban egyező pózokat találni - de végül ennél maradtam.
svejci 2019 okt. 17. - 19:14:28
(7779/18024)
Nekem akkor is Kleopátra, és kedvelem.... :)
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 19:09:09 4/10
(7778/18024)
Az alkotók az ügyvédek szájába is adhatnak hülyeségeket.
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 19:07:24 4/10 Előzmény janderka
(7777/18024)
Tényleg hasonlit.
1/10
janderka 2019 okt. 17. - 19:03:55 1/10
(7776/18024)
Leia Evelin
guess.who 2019 okt. 17. - 18:49:47 Előzmény napraforgó
(7775/18024)
Ezt megint ők mondják, konkrétan Marosi az előzetesben: "Kellene valamilyen kényszerítő körülmény, amit a bíróság olyan súlyosnak ítél, hogy azonnal elválasztja önöket".
Ezért gondoltam, hogy akkor akár létre is hozhatnának egy ilyen körülményt Laurával. ;)
guess.who 2019 okt. 17. - 18:47:57
(7774/18024)
Hová tűnt a Leia Evelin kép?! :-O
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 18:45:45 4/10 Előzmény guess.who
(7773/18024)
Szerintem manapság már nem kell ilyen hülyeséggel megalapozni a válást, mint az in flagranti, meg a fényképes bizonyiték a házasságtörésről. Manapság már nincs jelentősége annak, hogy kinek a hibájából mondják ki a válást. Ennek csak a perköltség viselése szempontjából van jelentősége.
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 18:38:11 4/10 Előzmény guess.who
(7772/18024)
Egyébként egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy egy UTÓLAG, a házasság megkötése után évekkel létrehozott ilyen szerződés egyáltalán érvényesnek tekinthető-e. e

De igen, érvényes. Sőt, szerintem nem kell hozzá ügyvéd sem (inkább csak szokás, hogy a felek ne vágják át egymást), sőt tanú sem. A szerződés két jogképes személy egybehangzó akaratnyilvánitása.
A tanuk alkalmazása csak amolyan túlbiztositás.
De meg lehet nézni a Ptk-t, meg a Csjt.-t.
offtopic
amira_daa 2019 okt. 17. - 18:36:11
(7771/18024)
Olgát alakito szinésznővel egy másik műsor amiben hasonloan hálátlan szerepe volt. :)


guess.who 2019 okt. 17. - 18:22:16 Előzmény napraforgó
(7770/18024)
Még egyszer: ezeket (jegyző, képviselő) ők állítják, nem én. De úgy hülyeség az egész, ahogy van.
Mindenesetre ha Maunika hivatalosan sem egyik, sem másik, a panzióhivatalból Suvick nevében ("megbízásából") simán telefonálhatna Kárásziba és az ottani anyakönyvvezetőtől hivatalosan megkérdezhetné a két személy lakcímét, szóval megint nem lenne szüksége Nándira és Krisztóra sem. És ennyire szokott is aljas lenni, úgyhogy beleférne a jellemébe. Csak hát ha ezt így, két perc alatt elintézné, akkor nem lehetne sok-sok szereplővel kavarni több részen keresztül. :) Mert most nyilván majd Krisztó elmegy Kárásziba "nyomozni", egy rész pipa. Aztán hazajön, elmondja Maunikának, hogy nem talált semmit, két rész pipa. Aztán Maunika törpöl egy részben, hogy mi legyen, három rész pipa. Aztán Maunika kigondolja, hogy felhívja azt a két csávót, ez már a negyedik rész, az ötödik részben meg a két csávó megnyugtatja, hogy nem rokonok.
Ja, nem, ez így nem jó: mindenképpen pénteken kell, hogy felhívja őket, és a válaszukat csak a hétfői részben mutathatják meg, hogy legyen egy hétvégényi izgalom. :)
amira_daa 2019 okt. 17. - 18:02:58 Előzmény guess.who
(7769/18024)
"Pannát Laurácskával, készítenek sok és alapos fényképet, videot, és az alapján a bíróság kimondhatja a válást. :) :) :)"

és ki fotozza őket Tomika is beszáll az édes hármasba? :D
aztán nehogy Panna féltékenységében hazajöjjön hamarabb mint várták :D
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 18:01:10 4/10 Előzmény guess.who
(7768/18024)
Múltkor megnéztem, 42 éves a nő, pont annyi, mint Járó Zsuzsa (Mónika). Öltözhetne világosabb, divatosabb ruhákba, kis smink és pont olyan csinos lenne. De szerintem itt pont ez a szerepe, a hervadó vénlány megtestesitője.
4/10
napraforgó 2019 okt. 17. - 17:57:17 4/10 Előzmény guess.who
(7767/18024)
Lehet, hogy a link elavult és új jogszabály jelent meg, de a körjegyző feladatai amúgy megegyeznek a most már közös hivatalok jegyzőivel.

A lényeg, hogy nem Mónika hivatott ott ellátni a jegyzői feladatokat.
És még csak nem is képviselő, mert csak a jegyzőt kellett újraválasztani, egy hang nem volt arról, hogy a képviselőtestület lemondott volna. annak meg eleve nem volt tagja a Maunika.
És ha Maunikának semmi köze Ökörapáti önkormányzatához, akkor joga sincs a lakcimnyilvántartóba betekinteni.

Nándinak viszont nyilván van joga is és lehetősége is, úgy hogy kicsit furcsa, hogy még nem talált semmit. Ez csak úgy lehet, ha az elmúlt héten nem nyitotta ki a laptopját.
guess.who 2019 okt. 17. - 17:50:57
(7766/18024)
Igen, tudom, hogy hogy hívják, tudom, hogy Kleopátrának becézik az itteni kollegák, csak az Evelint nem tudom megjegyezni. Így aztán lesz belőle HR-es, vagy Valeriana officinalis. :D Végülis V betű van a keresztnevében. :)
guess.who 2019 okt. 17. - 17:48:43
(7765/18024)
Mindig a "hervadó" jelzővel illeted... :) Nyilván nem huszonéves már, de abban igazad van, hogy a sminkesek valószínűleg direkt öregítik. Sajnos.