4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 14:45:14 4/10
(8150/18030)
De vajon megkapja-e igy Kristóf Tibitől, Katától és Tomitól az örökségük egy részét, amit megigértek neki? Mert miért is adnának egy idegennek egy vagyont? Vagy a mostohatestvéri státusz is elég nekik?
És mi lesz az ellenszenves Üveges Bélával? Neki meg az ölébehull egy vagyon? Stefikére viszont kevesebb jutna, ha plussz egy örökös van, tőle vajon visszaveszik a pénz egy részét?
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 14:38:57 4/10
(8149/18030)
Csatlakozom.
1/10
janderka 2019 okt. 26. - 14:21:20 1/10
(8148/18030)
Uramatyám...
1/10
janderka 2019 okt. 26. - 13:51:42 1/10
(8147/18030)
A hotel eredetileg Attila egyik fedőhelyszíne volt a különféle pályázati pénzeinek lenyúlásához - ahogy a valóságban is láthatjuk. Más kérdés, hogy erre nem mentek rá olyan markánsan a a készítők, mint a foci- vagy a szobor témára. Viszont ezt a minden hájjal megkent Máónika hogyhogy nem látta át rögtön? Hiszen egy nap alatt kiderülhetett számára is, hogy itt fizető vendég egy darab sem lesz várható. Mégis az első dolga volt Suviczkkal elcsaklizni Attilától a csődben vegetáló hotelt... Hacsak nem ő is valami simlit akar vele elkenni. Csak immár a magáét. De ezt sem látjuk. Úgyhogy még ilyen távlati írói frappirozásban sem hihetünk. Meg aztán az is mire volna jó az alaptörténet szempontjából???
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 13:09:02 4/10
(8146/18030)
Én már rég mondtam, hogy Diácska fodrászatának már rég vissza kellett volna költözni a Palágyi ház nappalijába. Lali már régen elment, az apjával meg majd kijönnének.
Korábban sem értettem, hogy miért kellett reggel 8-ra kuncsaftot rendelnie az apja házába, amikor alig van olyan nő a faluban, aki vele fodrászoltatja magát. Ha 10-re jönne az első vendége, Sándor jóizűen megreggelizhetne és eltűnhetne, mire a vendég jön.
Ha a fodrászat miatt most bezárják a kocsmát??!, hát igazuk is lesz.
Anikó meg folyamodhat Stefihez a nagyösszegű büntetés kifizetése érdekében.
És Stefi pénze látványosan apad és apad.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 12:35:50 4/10
(8145/18030)
Ezt én szerencsére nem tudom. De el tudom képzelni.
Habár a sok ópiumháború után... Végül is sok ország egész egyszerűen a drogból élt.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 12:34:04 4/10 Előzmény janderka
(8144/18030)
Igy van. Tökéletesen igazad van.Szerintem itt csak az az egy dolog nem lehet tiszta, hogy vajon Attila küldte-e a nőt Thaiföldre drogot csempészni, és akkor valamilyen módon mégiscsak felelős a sorsáért, vagy Ibolya öntevékenyen ment . sose tudhatjuk, hisz az apja mellett már gyerekkorában is láthatott huncutságokat.
23 éve Attila még nem volt polgármester és valószinűleg tehetős ember sem. És 23 éve még a külföldre utazás sem volt annyira könnyű. Mert útlevelet ugyan kaphattak, de a villág másik felére elutazni nem lehetett olcsó.
Ha Attila sáros, akkor nem értem, hogy Gazsi miért ad neki pénz. Ha meg nem, akkor meg miért szaladt Attilához örjöngve? Nyilván nem most tudta meg, hol a lánya.
1/10
janderka 2019 okt. 26. - 11:41:17 1/10 Előzmény napraforgó
(8143/18030)
Ez bár az n+1-dik mellékszál, de tegyük fel hogy valami hasonló áll az Ibi-ügy mögött. De mindez hogyan kapcsolódik ahhoz a sok sületlenséghgez, amit korábban az eltűnése körül kavartak?
Gondolok itt arra , hogy Ibi valódi helyzetéről sem az anyja, sem a mára rég felnőtt fia nem tudhatja az igazat.
Hogy Attila máig (másoknál) rejtegeti a börtönben raboskodó neje a több évtizede itthagyott értéketelen rongyait és a semmitmondó lapokkal teleírt naplócskáját.
Hogy a nagy megfejtő katonaapauka - noha pontosan tudja, hogy mi van a lányával - mégis elkezd rányomoztatni a feleslegeen titokzatos vejére.
Hogy az általa megbízott 007-es embeke több részen át kavar a full indifferens nyomok körül, majd mindefajta értelem nélkül amilyen gyorsan és feleslegesen jött, olyan gyorsan és következménytelenül el is tűnik a színről.
Hiszen hát tulajdonképpen midenki tökéletesen tisztában van azzal, hogy Ibolyka hol van és miért van... Épp csak az anyja meg a fia nem.
amira_daa 2019 okt. 26. - 10:25:38 Előzmény napraforgó
(8142/18030)
köszi, az is lehet de amit irsz igy van többen megfilmesitették ezt már, nyilván volt aki való életben is igy járt.

De most a sztori szerint eléggé meginditanak megint egy szálat ami már nekem is sok. ( vagy csak sokat dolgozok )
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 10:13:16 4/10 Előzmény amira_daa
(8141/18030)
Egyszer nagyon rég láttam ezt a filmet:
https://port.hu/adatlap/film/tv/bangkok-hilton--bangkok-hilton/movie-11298
A sztori szerint a fiatal Nicole Kidman által játszott lányt szerelmet hazudva bepalizza egy fiatal srác és Thaiföldről kábitószert akar csempésztetni vele. A lány talán nem is tud róla, mit visz, erre már nem emlékszem kristálytisztán. A lányt elkapják a reptéren és biróság elé állitják.
Thaiföldön akkoriban (most nem tudom hogy van) kábitószercsempészésért életfogytig tartó börtön járt.
A cim, a Bangkok Hilton a börtön gúnynev, ahol több fehér nő is raboskodott. Aztán a lány apja, meg egy társa azon dolgozik, hogy megszöktessék a lányt, ami persze végül sikerül is, szennyviz csatornákon keresztül, stb. De nyilván a lány soha többet nem mehetett arra a tájra.
Sőt a film végén még azt a férfit, aki átverte a lányt is lebuktatják, hogy ne palizhasson be több fiatal lányt.

Na ez a film ugrott be, talán az alkotóknak is, akik gyorsan egy thaiföldi börtönbe csukták Ibolyát és talán ezért nem szabadul soha az a szerencsétlen nő.
amira_daa 2019 okt. 26. - 09:52:04
(8140/18030)
ez nem a Bridget jones-ban volt hogy ott is a második részben lecsukták de aztán a hős szerelmes megmentette. Ha börtönben van Thailföldön ( ???? elég érdekes szál) az elég gázos lehet. igy lehet hogy heti egyszer elolvasom az összes Napraforgo irást ( vagy most téli időszámitásnál reggel fogsz irni? ) és akkor elemzem hogy mit olvastam.

De jelen állás szerint Katáék kinlodnak , minden a régi, Marosi már végre szexel, és kiderült hogy Ibolyka él de egy börtönben ahonnan az apja akinek kapcsolatai vannak nem tudja vagy nem akarja kihozni?

és ha kihozzák Ibolyát akkor még eggyel több szereplőt kapunk. Illetve hogy Reni aki az egyetlen normális votl elmegy egy Olgáért és bepucsit anyám. Tényleg jo hogy csak olvasom nem nézem.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 04:37:44 4/10 Előzmény janderka
(8139/18030)
Igazából csak célozgattak rá, félmondatokkal, nem mondták el a teljes történetet.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 04:36:06 4/10 Előzmény Rojita
(8138/18030)
Nem tudjuk még, h Attilának volt-e szerepe az ügyben? Esetleg Ő küldte a feleségét futárnak?

De mit gondolsz, Attila már vagy 25 éve foglalkozik a drogterjesztéssel? És meg soha nem bukott le?
És a feleségét küldözgette Ázsiába drogért? aztán a nőt elkapták és lesittelték?
Hallottam már valami olyasmiről, hogy egyes ázsiai országokban ezért életfogytiglant adnak.
Vajon igaz-e? Mert Ibolya már 23 éve eltűnt, amikor a fia mégcsak 4 éves volt. Józsi alig emlékszik az anyjára.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 04:30:59 4/10 Előzmény Rojita
(8137/18030)
Azt megértem, h Kovács ales szégyenlené az ügyet volt kollégái előtt, de a feleségét mit kíméli? Az asszony erős és nem tagadná meg a lányát. Talán meg is látogatná...

Azért, mert az asszony fecseg, locsog, az már rég nem lenne titok.
4/10
napraforgó 2019 okt. 26. - 04:29:52 4/10 Előzmény Rojita
(8136/18030)
Én úgy érzem, hogy az elején még maguk az alkotók sem tudták, hogy mi is történt, mi is legyen Ibolyával.
Eredetileg volt két alternativa:
1. Ibolya hűtlenül elhagyta férjét és gyerekét, külföldre szökött a szeretőjével,
2. Nem szökött ő sehová, Attila agyoncsapta és elásta az erdőben.
Ezekhez bejött az a két változat, amit mi találtunk ki a fórumon:
3. Ibolya börtönben van ki tudja miért, de nagyon súlyos bűntettért, mert 20 éven túl egy nőt nemigen szoltak elitélni.
4. A nő megzakkant és elmegyógyintézetbe kellett záratani.
Ez utóbbi kettőben akár Attila, akát Kovács nem dicsekszik a történtentekkel.

Attila a felesége elhagyta verziót erősitette, Kovács meg a Thaiföldön él idegenvezetőként változatot terjesztette Babikán keresztül.
1/10
janderka 2019 okt. 26. - 00:02:31 1/10 Előzmény Rojita
(8135/18030)
Majd kitalálják.
:))) Ahogy szokták... :)))
7/10
Rojita 2019 okt. 25. - 23:58:23 7/10 Előzmény janderka
(8134/18030)
Erre nem gondoltunk, de sztem jól választottak. A vígjáték műfajhoz nem illett volna a gyilkosság, elmegyógyó, de még a hűtlen elhagyás se.

Most majd, gondolom be kell bizonyítani, h Attila kényszerítette a feleségét , h tegye meg, amit megtett. Gondolom, a kis Józsival zsarolhatta a nőt az engedelmességre. (Bár, akinek ilyen rangban van az apja, az kapott volna segítséget a férje ellen.) Majd kitalálják.
1/10
janderka 2019 okt. 25. - 23:38:25 1/10
(8133/18030)
Nemár... Kovácsék lánya Thaiföldön van börtönben dílerkedés miatt? És ez volna az a hatalmas mega-giga-hipertitok??? Fúdenemkár hogy már kicsekkoltam ebből a csodából...
7/10
Rojita 2019 okt. 25. - 23:19:49 7/10 Előzmény napraforgó
(8132/18030)
Akárhogy is tágulnak ennek a Panzió Grand Hotelnek a falai, azt nem értem, h miből tudják üzemeltetni ? Még Icuka fizetését se tudják a vendégforgalomból kigazdálkodni, ahogy látjuk pár hónapja a nulla, vagy 1 fő vendég(ek)et.
7/10
Rojita 2019 okt. 25. - 23:08:35 7/10 Előzmény napraforgó
(8131/18030)
"Tiszta kabaré ez a kerítésépítés, meg idegengyűlölet, annyira nyíltan parodizálja a nagybani politikát."

Nagyon ötletesen beemelték az aktuálpolitikát.
(Kocsis J. többször majdnem elnevette magát.)