guess.who 2020 jan. 16. - 19:15:57
(9504/18024)
Ott nemigen, mert az tetőtér: ha megnézed, akkor Stefán és Anikó (illetve ideiglenesen Krisztó) szobája nagyon keskeny és alacsony, mert a ferde tető miatt alig lehet kiegyenesedni... :)
7/10
Rojita 2020 jan. 16. - 17:35:34 7/10
(9503/18024)
Látjátok? Az RTL rendezte sorait, 20.05 h-kor indul a sorozat.
7/10
Rojita 2020 jan. 16. - 17:32:49 7/10
(9502/18024)
Tibit egyszerűen túltolták.
Rá és Valira, meg Zsóka - Misire osztották a humoros "papucs - házaspár"-szerepet. Vannak ilyen házasfelek, látunk ilyet olykor. De Tibinek annyira nem írtak semmi egyéb feladatot, csak azt, h mindenkinek, főleg a feleségének beszólongat, mindezt 3 x annyi műsoridőben, mint más szereplő, h elteltünk Tőle. (Kétségtelen, egyszerűen megoldották a szövegét, - aki hallott, látott vmi iszonyú bunkóságot, azt Tibivel kimondatták.) Ez még humoros is lehet olykor, de ilyen mennyiségben elteltünk Tibitől.
guess.who 2020 jan. 16. - 15:42:34 Előzmény Lambada
(9501/18024)
"Örvendetes módon ebben az évadban Icukának több szerep jut. Ebben lehet némi része a mi kommentárjainknak is. "
Vagy inkább annak, hogy rájöttek az írók is: TTibi kifulladt, mindenki megunta az üvöltözését és senki nem tartja viccesnek. Erre elkezdték Valival gúnyoltatni, meg az egyetlen humorosra sikeredett embert (=Icukát) futtatni. Ez utóbbinak örülök, Vali ugyan betalál a beszólásaival, de már rég nem tudok azokon nevetni, mert TTibi annyira irritáló figura.

(Az is, idegesítő volt, amikor bohóckodott ott a távirányítóval, és a kazalnyi "kereső" közül egyetlen egy sem vette észre, hogy van a kezében valami, meg hogy lelkesen nyomogatja... De hát itt mindenki szelektíven süket és vak, és az orra előtt levő dolgokat szükség esetén észre sem veszi. :D )
guess.who 2020 jan. 16. - 15:38:44 Előzmény svejci
(9500/18024)
És az ablakon kidobós jelenettel ha összehasonlítod például azt, amikor kimásztak Kristófék az ablakon, abból is látszik, hogy a kettő tökugyanaz a szoba... :)
guess.who 2020 jan. 16. - 15:37:22 Előzmény svejci
(9499/18024)
Az emeleti "szobákat" (holott nyilván csak egy van: az erkélyes) nagyon titkolják, igazából úgy rémlik, hogy azt az egyet sem mutatták még belülről, szerepe is csak akkor volt, amikor befészkelte magát a Vörös oda és onnan leste Kristófékat Jolika háza előtt. Az persze jól hangzik, hogy rengeteg szoba van a panzióban, de például ahol most Attila lakott (meg korábban az a felderítő-titkosügynök katona), azt sem tudjuk, hogy hol van. Sőt: szerintem az ebédlő sem a panzió falain belül van a valóságban, mert egyszerűen nem férne el: a hátsó traktusban van a polgármesteri iroda, mellette a folyosó vége és MauniCa szobája, a kettő között nem lehet az ebédlő, a polgi irodája mögött meg szintén nem, mert az irooda hátsó falán ablak van, ami kifelé néz. Szóval az a gyanúm, hogy a vendégszobai és az éttermi jeleneteket valahol másutt veszik fel. :)
5/10
Lambada 2020 jan. 16. - 14:45:02 5/10 Előzmény Rojita
(9498/18024)
Icukának volt egy másik jópofa megjegyzése is. Amikor Tomi a Muttit emlegette előtte Kristófnak, ő elkerekedett szemekkel megkérdezte: Mit mutassak?

Örvendetes módon ebben az évadban Icukának több szerep jut. Ebben lehet némi része a mi kommentárjainknak is.
9/10
offtopic
amira_daaa 2020 jan. 16. - 13:55:54 9/10 Előzmény napraforgó
(9497/18024)
soribarát nekem megy viszont az RTL kitoloncolt jo fél éve már az online felületéről igy én soribarin nézem az uj részeket.
svejci 2020 jan. 16. - 13:31:31
(9496/18024)
Látszik, hogy ugyan az a szoba.....
svejci 2020 jan. 16. - 13:26:13
(9495/18024)
Amikor másnap reggel MoóniCa keresi a pénzt, ugyan abban a bokorban keresi, mint az utóbbi képen lehet látni....
svejci 2020 jan. 16. - 13:24:10
(9494/18024)
És amikor kimászott Józsi egyik reggel....
1 évad 45. rész..... (látszik, hogy a földre áll, amikor kimászik....)
svejci 2020 jan. 16. - 13:22:10
(9493/18024)
Na, megnéztem az ablakos dolgokat!
1 évad, 34. rész, MóniCa kidobja a piros zacskóban a pénzt meg a cuccost....
Énnyi látszik csak.....
4/10
napraforgó 2020 jan. 16. - 12:00:32 4/10
(9492/18024)
Én is úgy emlékszem, hogy Mónika az emeleti szobájából dobta ki a pénzt és a herbált a piros zacskóban, de az is igaz, hogy Józsi többször is a földszinti szobája ablakán mászott ki.
Fogjuk rá, hog a nő szobát cserélt.
4/10
offtopic
napraforgó 2020 jan. 16. - 08:50:51 4/10
(9491/18024)
Nem tudom, mivolt ma, hajnalban vissza akartam nézni, deaz RTL most regisztrációt kér - lelkesen szoktam regisztrálni, de a jelszót gyakorlatilag elfelejtem és ezért soha nem tudok újra belépni.
A sorozatbarát is meghülyült, hajnalban az is regisztrációt kért. Én évek óta be vagyok regisztrálva, de nem tudtam oda se belépni. Órákig próbálkoztam mindkét oldallal.
Nem értem, miért ragaszkodnak ennyre a regisztrációhoz, és vajon miért nem lehet megjegyeztetni a jelszót, mint korábban.
4/10
napraforgó 2020 jan. 16. - 08:46:02 4/10
(9490/18024)

10. rész
Reggel Józsi ébreszti Mónikát, aki idegesen nyit ajtót. Kérdi, hogy mit ártott neki az apja? Mónika visszakérdez, vajon az anyja ártatlanul ül már 20 éve? Odakinn a teraszon folytatják, ahová Attila is megérkezik. Mónika elszámolást hoz arról, hogy Attila mennyivel tartozik a panzióban lakásért, meg az étkezésekért, a katonával, meg a kurvákkal folytatott dorbézolásért. Mivel Attila őt bizta meg a lakása gondozásával, kiadásával, igy ő kiadtaazt a kinaiaknak és abból fedezi Attila tartózkodását a panzióban. Még igy is van tartozása, de az kéthaavi lakbérből kijön. Attila dühösentávozik.
Lujzi, Terike és Erzsike a kárászi buszra várnak és arról értekeznek, hogy miből jó a puha és a kemény. Jön Krisztofer, ő is Kárásziba megy a piacra a Margit néni megbizásából. Kétértelmű beszélgetés következik a buszon, hogy vajon miért kényezteti Margitka Krisztót annyira és ő miért csinál meg annyi mindent Margitnak.
Az asszonyok a piacon is azon tipródnak, mi az a varázsszó, amivel a férfiak rávehetők a segitésre. Eközben Krisz pult alól szerez be friss paradicsomot, zöldséget Margitkának, majd a többi néninek is.
A katasztróvédelem központját látjuk, egy főosztályvezetőt, akihez Sándor telefonon jelentkezik be. A pasi közli a titkárnőjével, hogy Palágyi jöjjön 3-ra és hozzon a jóféle kis szilvájából.
Attilát Olga várja Józsi pajtájánál. Attila közli, várjon aa keritésnél. (Olga azóta is vár, mert nem ment ki hozzá ebben a részben).
Nándi érkezik Mónikához, hirei vannak, ezért elmennek sétálni, mert a falnak is füle van. Nándi kéri, legközelebb ne uszitsa rá a rokonait, ezt Móni nem érti. Nándi elmondja, hogy a fia, az öccse meg az unokahúga megkereste tegnap. Átad Mónikának egy pendrive-ot, arra tette rá az összes információt. Állitólag Gorán az egyik legkeresettebb háborús bűnös, aki 1995-ben eltűnt. Kiderül, hogy Kálmán a birkák révén találkozott Goránnal, de annak a műkincsekhez nem volt köze.
Mónika megköszöni az információkat, de végezetül odatesz Nándinak, felkészült-e már az egyházi birósági eljárásra? mert Andikának nem lesz egyházi esküvője.
Tamás kitalálja, hogy meglátogatja az anyját a panzióban, aztán Kristóffal valahogy bejutnak a szobájába és kikutatják. Átmennek a panzióba és a visszaérkező Mónikának azt mondják, ebédelni jöttek. Mónika fizető vendégeknek tekinti őket, de ad 50% családi kedvezményt. Mónika büszkélkedik az új étlapjukkal, amikor jön Icuka, Subicz beszélni akar Mónival. Móni el, Icuka meg a bablevest ajánlja, mert az még friss. Amint egyedül maradnak, akét fiú elmegy kutakodni. Tomi megpróbálja kinyitni a bezárt ajtót, Kristóf meg bejut a nyitvahagyott ablakon. Kutakodnak és meg is találják a keresett iratokat. Fényképezésbe kezdenek, de amikor Icuka óbégatni kezd, hová lettek, akkor gyorsan mindent visszadobálnak és az ablakon át távoznak, vissza az ebédlőbe. Icuka megrója őket és közli, nehogy használják a szalvétákat, mert ő nem fog annyit mosni.
Sándor már 1/4 3-ra beért a központba, ahol a titkárnő közli , hogy a főosztályvezető még nem ért vissza a tárgyalásáról. Sándor zajt hall, kihallatszik, hogy a főov. benn van, épp minigolfozgat. Sándor meghallja, hogy őt épp idiótának aposztrofálja a főnöke, és csak a jó kis szilvapálinkája miatt fogadja. Miközben a főnökkel Sándor pálinkáját iszogatják, Sándor előadja, miért jött. Elmondja, hogy kellene neki a Falcon, mert a drónnal meg tudnák figyelni a bozóttüzeket a magasból. Győzködi a főnököt, aki jó ötletnek tartja és előhozza az egy pályázaton megnyert drónt. Igaz, ők még nem használták, mert egy kötet a használati utasitás, de most legalább ki lesz próbálva. Dicséri Sanyit a zseniális ötletéért és még azt is felajánlja, hogy a sofőrje hazaviszi.
Mónika észreveszi, hogy kutakodtak a szobájában, egyből tudja, hogy a fiáék voltak.
Tibire rádől a budiajtó, Valiért óbégat, hogy tartsa meg, de Valit nem érdekli, intézze el Tibi egyedül. Tibi szerencsétlenkedik a budiajtóval, Vali meg csipkebogyóért indul Jolikához, amit Tibi persze ellenez, de Vali elindul. A kocsmánál leragad, mert ott üldögél Jenő, aki meghivja egy kávéra. Jenő közli, nem tett le arról, hogy ő is ideköltözik, a Valiék feletti telek tetszene neki. Vali mondja, azt már bérbeadták.
Margit persze kifigyeli őket és bár titoktartást fogad, szalad is Tibihez jelenteni. Tibi épp az ablakzsanérokat húzza meg, amikor Margit szól neki. Tibi elrohan a kocsmához és kérdőre vonja Jenőt. Anikó is kijön csititani az ordibáló Tibit, amikor megérkezik Sándor a főnök kocsijával, és örömmel kiáltja, megszerezte! Sándor közli, holnap kipróbálják, mert ma berúgott a főnökével. de majd holnap megkeresik Vanesszát!
svejci 2020 jan. 16. - 08:31:10 Előzmény guess.who
(9489/18024)
Nem, nem volt az emeleten, ebben legalább konzekvensek: mindig ott "lakott"

Igen, hisz Józsi egyszer az ablakon át távozott, amikor Anikó meg is látta....
svejci 2020 jan. 16. - 08:10:46 Előzmény guess.who
(9488/18024)
Franciska elrabolja Stefánt a sárga autóban, Lóbelt Danival a keresésére indul, Katáng meg közben főz otthon kávét.

:D Na, ezen jót röhögtem...... (nálam ez vitt mindent.... :) )
Magenta99 2020 jan. 16. - 07:05:16
(9487/18024)
Sziasztok!

Visszatérve Attila kitoloncolására....
A "mélyen tisztelt" forgatókönyvíró egy percig sem gondolt arra, hogy élnek biza kishazánkban igen mély szellemi szegénységben élők, akik - mint a legkorlátoltabbak - egyben a leghangosabbak is?
Eszükbe sem jutott, hogy ezzel esetleg ötletet adhatnak a való életben is valaki(k) elüldözésére?
Mér, há a tévébe vót, akkor lehet...
Hiszen Izaura felszabadítására vagy Esmeralda szemműtétére is gyűjtöttek pénzt ezek a szellemi óriások.
guess.who 2020 jan. 16. - 06:18:22
(9486/18024)
Nem, nem volt az emeleten, ebben legalább konzekvensek: mindig ott "lakott", ahogy a folyosón, a lépcső mellett kell hátramenni, és ott jobbra. Amikor kidobta a pénzt a zacsiban, akkor is csak oda dobta saját maga elé 1-2 méterre, és ezért is volt érthetetlen, hogy miért kellett kimennie keresgélni, mikor az ablakból látta (vagy nem látta). :)
1/10
janderka 2020 jan. 15. - 22:54:44 1/10 Előzmény amira_daaa
(9485/18024)
Áh, nekem Icuka kedves kis operettkaraktere kevés ahhoz hogy nézzem.