4/10
napraforgó 2020 jan. 16. - 08:46:02 4/10
(9490/18030)

10. rész
Reggel Józsi ébreszti Mónikát, aki idegesen nyit ajtót. Kérdi, hogy mit ártott neki az apja? Mónika visszakérdez, vajon az anyja ártatlanul ül már 20 éve? Odakinn a teraszon folytatják, ahová Attila is megérkezik. Mónika elszámolást hoz arról, hogy Attila mennyivel tartozik a panzióban lakásért, meg az étkezésekért, a katonával, meg a kurvákkal folytatott dorbézolásért. Mivel Attila őt bizta meg a lakása gondozásával, kiadásával, igy ő kiadtaazt a kinaiaknak és abból fedezi Attila tartózkodását a panzióban. Még igy is van tartozása, de az kéthaavi lakbérből kijön. Attila dühösentávozik.
Lujzi, Terike és Erzsike a kárászi buszra várnak és arról értekeznek, hogy miből jó a puha és a kemény. Jön Krisztofer, ő is Kárásziba megy a piacra a Margit néni megbizásából. Kétértelmű beszélgetés következik a buszon, hogy vajon miért kényezteti Margitka Krisztót annyira és ő miért csinál meg annyi mindent Margitnak.
Az asszonyok a piacon is azon tipródnak, mi az a varázsszó, amivel a férfiak rávehetők a segitésre. Eközben Krisz pult alól szerez be friss paradicsomot, zöldséget Margitkának, majd a többi néninek is.
A katasztróvédelem központját látjuk, egy főosztályvezetőt, akihez Sándor telefonon jelentkezik be. A pasi közli a titkárnőjével, hogy Palágyi jöjjön 3-ra és hozzon a jóféle kis szilvájából.
Attilát Olga várja Józsi pajtájánál. Attila közli, várjon aa keritésnél. (Olga azóta is vár, mert nem ment ki hozzá ebben a részben).
Nándi érkezik Mónikához, hirei vannak, ezért elmennek sétálni, mert a falnak is füle van. Nándi kéri, legközelebb ne uszitsa rá a rokonait, ezt Móni nem érti. Nándi elmondja, hogy a fia, az öccse meg az unokahúga megkereste tegnap. Átad Mónikának egy pendrive-ot, arra tette rá az összes információt. Állitólag Gorán az egyik legkeresettebb háborús bűnös, aki 1995-ben eltűnt. Kiderül, hogy Kálmán a birkák révén találkozott Goránnal, de annak a műkincsekhez nem volt köze.
Mónika megköszöni az információkat, de végezetül odatesz Nándinak, felkészült-e már az egyházi birósági eljárásra? mert Andikának nem lesz egyházi esküvője.
Tamás kitalálja, hogy meglátogatja az anyját a panzióban, aztán Kristóffal valahogy bejutnak a szobájába és kikutatják. Átmennek a panzióba és a visszaérkező Mónikának azt mondják, ebédelni jöttek. Mónika fizető vendégeknek tekinti őket, de ad 50% családi kedvezményt. Mónika büszkélkedik az új étlapjukkal, amikor jön Icuka, Subicz beszélni akar Mónival. Móni el, Icuka meg a bablevest ajánlja, mert az még friss. Amint egyedül maradnak, akét fiú elmegy kutakodni. Tomi megpróbálja kinyitni a bezárt ajtót, Kristóf meg bejut a nyitvahagyott ablakon. Kutakodnak és meg is találják a keresett iratokat. Fényképezésbe kezdenek, de amikor Icuka óbégatni kezd, hová lettek, akkor gyorsan mindent visszadobálnak és az ablakon át távoznak, vissza az ebédlőbe. Icuka megrója őket és közli, nehogy használják a szalvétákat, mert ő nem fog annyit mosni.
Sándor már 1/4 3-ra beért a központba, ahol a titkárnő közli , hogy a főosztályvezető még nem ért vissza a tárgyalásáról. Sándor zajt hall, kihallatszik, hogy a főov. benn van, épp minigolfozgat. Sándor meghallja, hogy őt épp idiótának aposztrofálja a főnöke, és csak a jó kis szilvapálinkája miatt fogadja. Miközben a főnökkel Sándor pálinkáját iszogatják, Sándor előadja, miért jött. Elmondja, hogy kellene neki a Falcon, mert a drónnal meg tudnák figyelni a bozóttüzeket a magasból. Győzködi a főnököt, aki jó ötletnek tartja és előhozza az egy pályázaton megnyert drónt. Igaz, ők még nem használták, mert egy kötet a használati utasitás, de most legalább ki lesz próbálva. Dicséri Sanyit a zseniális ötletéért és még azt is felajánlja, hogy a sofőrje hazaviszi.
Mónika észreveszi, hogy kutakodtak a szobájában, egyből tudja, hogy a fiáék voltak.
Tibire rádől a budiajtó, Valiért óbégat, hogy tartsa meg, de Valit nem érdekli, intézze el Tibi egyedül. Tibi szerencsétlenkedik a budiajtóval, Vali meg csipkebogyóért indul Jolikához, amit Tibi persze ellenez, de Vali elindul. A kocsmánál leragad, mert ott üldögél Jenő, aki meghivja egy kávéra. Jenő közli, nem tett le arról, hogy ő is ideköltözik, a Valiék feletti telek tetszene neki. Vali mondja, azt már bérbeadták.
Margit persze kifigyeli őket és bár titoktartást fogad, szalad is Tibihez jelenteni. Tibi épp az ablakzsanérokat húzza meg, amikor Margit szól neki. Tibi elrohan a kocsmához és kérdőre vonja Jenőt. Anikó is kijön csititani az ordibáló Tibit, amikor megérkezik Sándor a főnök kocsijával, és örömmel kiáltja, megszerezte! Sándor közli, holnap kipróbálják, mert ma berúgott a főnökével. de majd holnap megkeresik Vanesszát!
svejci 2020 jan. 16. - 08:31:10 Előzmény guess.who
(9489/18030)
Nem, nem volt az emeleten, ebben legalább konzekvensek: mindig ott "lakott"

Igen, hisz Józsi egyszer az ablakon át távozott, amikor Anikó meg is látta....
svejci 2020 jan. 16. - 08:10:46 Előzmény guess.who
(9488/18030)
Franciska elrabolja Stefánt a sárga autóban, Lóbelt Danival a keresésére indul, Katáng meg közben főz otthon kávét.

:D Na, ezen jót röhögtem...... (nálam ez vitt mindent.... :) )
Magenta99 2020 jan. 16. - 07:05:16
(9487/18030)
Sziasztok!

Visszatérve Attila kitoloncolására....
A "mélyen tisztelt" forgatókönyvíró egy percig sem gondolt arra, hogy élnek biza kishazánkban igen mély szellemi szegénységben élők, akik - mint a legkorlátoltabbak - egyben a leghangosabbak is?
Eszükbe sem jutott, hogy ezzel esetleg ötletet adhatnak a való életben is valaki(k) elüldözésére?
Mér, há a tévébe vót, akkor lehet...
Hiszen Izaura felszabadítására vagy Esmeralda szemműtétére is gyűjtöttek pénzt ezek a szellemi óriások.
guess.who 2020 jan. 16. - 06:18:22
(9486/18030)
Nem, nem volt az emeleten, ebben legalább konzekvensek: mindig ott "lakott", ahogy a folyosón, a lépcső mellett kell hátramenni, és ott jobbra. Amikor kidobta a pénzt a zacsiban, akkor is csak oda dobta saját maga elé 1-2 méterre, és ezért is volt érthetetlen, hogy miért kellett kimennie keresgélni, mikor az ablakból látta (vagy nem látta). :)
1/10
janderka 2020 jan. 15. - 22:54:44 1/10 Előzmény amira_daaa
(9485/18030)
Áh, nekem Icuka kedves kis operettkaraktere kevés ahhoz hogy nézzem.
7/10
Rojita 2020 jan. 15. - 22:49:34 7/10
(9484/18030)
Icuka szuper!
-"Bablevest egyenek, az friss. Ki ér rá minden nap főzni?"
7/10
Rojita 2020 jan. 15. - 22:45:56 7/10
(9483/18030)
Nem mosógép, az 25 éve működik, (lekopogom..) De, ami útmutató 20 oldalnál hosszabb, azt (esetleg több részben átfutom). De van gép, amihez 1 könyv a melléklet. (Azt eltettem a számlával együtt).
Ennél az a bosszantóbb, amikor nincs is útmutató, vagy nem magyar nyelvű.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:41:01 9/10 Előzmény janderka
(9482/18030)
szigoru vagy Janderka, nézted a részt tudom ajánlani vannak jo részek benne Icukával az élen
1/10
janderka 2020 jan. 15. - 22:24:16 1/10 Előzmény pkovaks
(9481/18030)
A Port.hu mit tud? A nevét sötétben leírni - se.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:17:12 9/10
(9480/18030)
Ja és nem tudom láttátok-e az ajánlot. ugye jön a többször következő fejezete Kata és Lobert beszélgetése.

Nem tudom emlékeztek-e ( nekem megvan az összes kommentem) hogy sokat ekéztem Lobi karakterét (az első évadban) és csak a második évadban dicsértem hogy kezd hasonlitani arra ugye akiről mintázták a karakterét. Katát is kielemeztem és a kapcsolatukat, és olvashatták a kommentet mert amit irtam egy az egyben mondja el Robi az ajánloba. ( tehát amitől Napraforgo félt bekövetkezik, és visszaáll szinte az eredeti rend Kati Robi és Dani Steffko vagy Lovaglópoz-Franciska. :)))

az ajánloban a következő mondatok hangzanak el. ( köszi RTL )

"ha azt mondanád, hogy Danival akarod leélni az életedet, én nem állok az utatokba, DE szerintem nem Ő a Te utad. " na ezt szorol szoraén irtam, és idéztek :D
5/10
stutamad 2020 jan. 15. - 22:15:05 5/10 Előzmény Rojita
(9479/18030)
Nem Vida Péter, Végh.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:08:08 9/10 Előzmény pkovaks
(9478/18030)
volt rola szo többször a médiában, én ezért nézem online miután lement a tv-ben igyát tudom tekerni ami nem annyira fontos vagy uncsi.
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:05:57 9/10 Előzmény Rojita
(9477/18030)
Végh Péter játszotta nem vagy a karaktere volt Vida Péter? amugy jol megoldották jo kis szilvipálesz
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:04:55 9/10
(9476/18030)
költözött többször
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:04:33 9/10
(9475/18030)
igen de Józsinál elérte a célját vele, ujra izgalomba jött. :D
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:03:44 9/10
(9474/18030)
Cicuka Icuka szuper volt ma is hogy lerendezte a két fiut

Icuka: nem ismerem a szot hogy félárom :D kedvezmény.
Maguk meg miért nem otthon ebédelnek. Egyenek bablevest az friss. :D
A csülköt ne keressék benne :D Icuka for president
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 22:03:22 9/10 Előzmény napraforgó
(9473/18030)
ma Steffi orditott helyette :D

Cicuka Icuka szuper volt ma is hogy lerendezte a két fiut

Icuka: nem ismerem a szot hogy félárom :D kedvezmény.
Maguk meg miért nem otthon ebédelnek. Egyenek bablevest az friss. :D
A csülköt ne keressék benne :D Icuka for president
9/10
amira_daaa 2020 jan. 15. - 21:55:51 9/10
(9472/18030)
Jozsi karaktere olyan jo majdnem szemmel megb... MoniCát :D

Lujzi a keményre esküszik :D

Tomiék jo nagy barmok,
Viszont Sanyi elmondta a 34. percnél hogy most kezdődik a főszezon a nyár ez mit jelent nektek? na mit hogy mégse telt el az előző évaddal annyi nap ahány rész volt.
7/10
Rojita 2020 jan. 15. - 21:30:21 7/10 Előzmény guess.who
(9471/18030)
Szakadtam Vida Péter katasztrófavédelmi főnökön. A drónt vmi pályázaton nyerték, de nem tudják mire használni. (Miért pályáztak rá?)
Nagyon sok mindent tudhat a szerkentyű, mert nagyon vastag útmutató van hozzá, - csak még nem olvasták végig a mellékletet. (Ezt mondjuk megértem, jártam már én is így a vásárolt háztartási géppel.)