9/10
amira_daaa 2020 febr. 05. - 21:45:44 9/10
(10550/18030)
Kata az akaratgyenge kb fél percg birta ki hogy ne kavarjon ujra Robival :D Kata nem nőttfel és egy idiota
7/10
Rojita 2020 febr. 05. - 21:45:21 7/10
(10549/18030)
Úgy érzem, Misi holnapra gyomorrontást fog kapni a sok zsíros ételtől, - így fog lebukni.
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 21:34:48 4/10
(10548/18030)
25. rész
Misi a hűtő felé settenkedik, de nem talál benne ehetőt. Kétségbeesve keresgél a dugihelyein, de ott sem talál semmit. Kimegy Krisztiánhoz és szól neki, kellene valami jó szaftosat ennie. megbizza Krisztiánt, szerezzen be neki ennivalót. megegyeznek, hogy együtt bemennek Kárásziba, Krisztián ismer ott egy jó hentest.
Subiczhoz a mezőgazdasági szakhatóságtól jön egy ürge ellenőrizni. Átfogó vizsgálatot akar tartani a panzióban. Mindenféle dokumentumot át akar vizsgálni. Subicz egy szót sem ért a szövegéből.
Kata összepakolja a dolgait Jolikánál, búcsúzik tőle. Jolika a szokásos tanácsaival látja el. Kata Pollinál akar lakni egy ideig, aztán külföldre menne dolgozni. Jolika egy medált ad neki, amelyben a nagyapja képe van az övé mellett. (Vajon miért nem a szülői házba/lakásba megy lakni???)
Reni boldog a 700 Ft-os nyereményével. A fiúk mennének haza, amikor Dani észreveszi, hogy Kata és a szülei vagy 40X hivták őt. Dani hallani sem akar róluk, bár Józsi és Reni mondják, tán baj történt otthon. De Dani nem hivja vissza őket, hagyják őt békén valamennyien.
Stefi végre hazaér, Anikó kérdi, hol volt és mi történt. Stefi megint vetit az anyjának, neki is előadja, hogy Kata fikázta le a ruhákat és aztán meg nekiesett.
Benedek megy abrakoltatni a lovakat, mivel a Gál Dani rá bizta a pacikat. Daniék hazaérnek, Benedek panaszkodik, sok volt a munka. Aztán elmeséli, hogy Kata kiesett az örökségből. El is költözik a faluból. Elpletykálja azt is, hogy a Stefi összeverekedett Katával, a rendőrök meg bevitték őket. Dani idegesen elrohan.
Krisztián elkéredzkedik Zsókától, egy kis elintéznivalója van Kárásziban.
Amig az ellenőr fújja a magáét, Subicz rácsörög Mónikára és a nő hallja, mi a probléma. Idegesen kel fel és meg az étterembe.
Krisztián elviszi Misit egy hentes ismerőséhez, aki tobzódik, és meg is rendeli, hogy neveljenek neki egy malacot, aztán majd később havonta küldjön neki a hentes egy disznótoros csomagot Krisztiánnal.
Az ellenőr mindent ellenőriz, mindenbe beleköt. Jön Icuka és kiderül, hogy minden helyiséget ugyanazzal a vizzel mos fel. Az ellenőr a higiéniai előirások be nem tartása miatt bezárja az éttermet. Egy hét múlva újabb ellenőrzést tart, addig az étterem nem üzemelhet. Mónika Icukával baljhézik, aki nem ért semmit., ő csak spórolni akart a vizzel.
Dani idegesen ront be a cukrászda részbe és kérdi Stefit, mit kavart már megint. Stefi mondaná a magáét, de Dani jól ismeri már, egy szavát sem hiszi. Azt mondja, megkeresi Katát, mert az igazat is akarja hallani.
Kata felkeresi Evetkét, aki az orra alá dörgöli a Róberttal való szoros kapcsolatát. Kata közli, hogy családi okok miatt felmondja az állását. A nő közli, hogy ezt nem teheti meg. Ha az egy év előtt el akar menni, akkor 7,5 millió a kötbér. Kata meglepődik, neki nincs ennyi pénze. Evtke közli, akkor maradnia kell.
Margitka meglepődik, hogy Zsókát találja a postán, figyelmezteti Zsókát, hogy Krisztián sumák, bajkeverő alak, tartsa távol magától.
Misi hazafelé a kocsiban kolbászt zabál, meg mindent megkóstol, amit vettek.
Szláven a panzió recepcióján nem talál senkit, hiába csenget, kiabál. Otthagyja a DNS labor levelét, ami Tibinek szól.
Robi örömmel üdvözli Katát, azt hitte beteg volt. Kata elmeséli a kalandját Stefivel, meg azt, hogy bevitték a rendőrök. Elmondja, hogy kiesett az örökségből is és hiába mondott fel, a HR-es barátnője nem engedi el, csak ha kifizeti a kötbért. De neki nincs kedve visszamenni Ökörapátiba. Robi felajánlja a bérelt lakása egyik szobáját.
Vali felmondott a cukrászdában, ő nem dolgozik azzal a kis riheronggyal. Aztán követeli, hogy Tibi beszéljen a kis fattyúval, úgy, ahogy igérte.
Szláven megkeresi Renátót, szerinte Olgát elrabolták a szerbek. Ő sejti, kik rabolhatták el és kb. azt is hol tarthatják fogva. Azt akarja, hogy Reni menjen át a határon kiszabaditani, de titokban kell tartani, mert veszélyes. Szláven magyaráz Renátónak. Mesél Bogdánról, Goránról. Vigye a testvéreit is, de legyenek ügyesek.
Suvick nyavalyog, Mónika nem megfelelő személyzetet alkalmaz. Mónika azt javasolja, hogy reggeliztessenek a kocsmában - akciót hirdetve. Suvick átmegy a kocsmába, udvarol Anikónak, közli, hogy holnaptól egy hétig a kocsma és a cukrászda kinálatával bővitik a kinálatukat. Végül kiderül, hogy az étterem "felújitása" miatt szükségük van a reggeliztetésre és vacsoráztatásra. Megegyeznek a haszon 30 - 70 %-os elosztásában. Ezután Anikó fűzni kezdi a sütiző asszonyokat, hogy egyikük vállalja el a reggelit, a másik meg a vacsorát.
Mónika a postán érdeklődik a Kristófnak szóló levél után, Zsóka közli, azt Szláven 2 napja kézbesitette a panzióba, Icuka át is vette.
Robi fűzi Katát, aki megtudja, hogy Robi miatta jött le Kárásziba dolgozni és ő szerveztette át az ügyeleti rendet is. Azt mondja, neki Kata az élete szerelme, követné a világ végére is. Épp megcsókolnák egymást, amikor betoppan Dani és megkérdi, hogy nem zavar-e?
3/10
Heatseeker 2020 febr. 05. - 21:32:45 3/10 Előzmény amira_daaa
(10547/18030)
Minden részt láttam, de amikor elkezdtem, nem hittem, hogy évekig fog tartani. Vígjátéknak indult, krimit csináltak belőle. Fogalmam sincs, hogy fog alakulni, de gondolom happy end lesz a vége. Csalódott lennék, ha Kálmán élne, ezzel nyakon vernék az egész sorozat lényegét az írók. A tegnapi rész után, amikor Gitta beszélgetett Laurával az autóban, már azt sem tartom kizártnak, hogy Kálmán bácsit nem véletlenül ütötték el... Szerintem kevesebb rész is elég lett volna, ahogy itt többen írták már előttem, nagyon vontatottá vált...
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 05. - 21:28:41 3/10
(10546/18030)
Az ugye megvan mindenkinek, hogy a kocsmában támaszkodó ősz, rozzant szeszkazán Benedek azonos a Csinibaba c. film főszereplőjével, a helyes kis Attilával? :-o (Helsinki, az nyugat-e?)
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 05. - 21:02:41 3/10 Előzmény napraforgó
(10545/18030)
Igen, Vali az a tipikusan okos nő, aki úgy vezér, hogy a férfi közben abban ringatja magát, hogy ő az úr a háznál :D
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 20:52:53 4/10 Előzmény Kuttyánszki
(10544/18030)
De amikor komoly dolgokról volt szó, Vali bizon átvette a hadvezéri pálcát. Átvezényelte a fiúkat a kocsmába, többször beléfolytotta a szót és Tibi behúzta fülét, farkát, elhallgatott.
Úgyhogy pasa ide, basa oda, azért Vali a parancsnok, most megmutatkozott.
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 05. - 20:45:08 3/10
(10543/18030)
Figyeltétek, hogy a tegnapi epizód záróképben Tibi hogy ült, trónolt, mellette az alárendelt Vali? :) Mint egy igazi basa,..vagy inkább pasa? . Beleragadt a szerepébe, ő ugyanis most Szelim pasa a Szöktetés a szerájból c. vígoperában! Ne ijedjen meg senki, énekelnie nem kell, csak szövegel..Szegény Mozart, forog a sírjában XD
3/10
Kuttyánszki 2020 febr. 05. - 20:36:45 3/10 Előzmény napraforgó
(10542/18030)
Így van csak, időhúzás-kitöltés. :D
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 20:29:14 4/10
(10541/18030)
EZ a DNS katyvasz csak azért került bele, hogy megkeverjék a kakit. Az örökség szempontjából nincs jelentősége. Mindegy, hogy Mónikának ki az apja, mert jogilag a gyermek apja a férj.
Ez igy van már a római kortól fogva.
Persze ezt a vélelmet meg lehet dönteni, megdöntheti a vélelmezett apa (Kálmán bácsi, de ő halott) és a gyermek (Mónika, de neki meg nem érdeke).
Kálmán meg elismerte gyerekének, nevesitette az végrendeletében, innentől az is mindegy, ha egy hottentotta nagyfőnöknek a természetes gyereke Maunka,mert ő továbbra is Szappanos marad.
De ezzel a hülyéskedéssel megint meg lehet tölteni pár epizódot.
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 20:22:44 4/10
(10540/18030)
Ezt mondom én is. De szerintem a mindenkori örökrészük egynegyedéről volt szó.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 05. - 20:07:24 9/10 Előzmény Heatseeker
(10539/18030)
én is ezt gondolom, hogy ez az egész dns cucc elég ingatag lábakon áll, és a történet alakulását hogy látod? szerinted mi lesz a szereplőkke? meg amugy mit gondolsz nézed-e a sorit vagy csak most kommenteltél ide.


igen a pénzzel keveset foglalkoznak de majd kiderül mi a lesz a végén
3/10
Heatseeker 2020 febr. 05. - 19:53:15 3/10 Előzmény amira_daaa
(10538/18030)
Nem vagyok jó matekos, mellesleg ezzel a résszel nem nagyon foglalkoznak a sorozatban sem, pedig elvileg a pénz miatt tartózkodnak a faluban. Már eleve a 612 millió egy vicc, ami eredetileg 5 felé osztva 122 millió 400 ezerre jön ki, hogy könnyű legyen számolni. Mert halálakor Kálmán még nem tudta, hogy Stefi is örököl.
3/10
Heatseeker 2020 febr. 05. - 19:47:24 3/10
(10537/18030)
Mint már előttem többen írták, a végrendeletben nevén vannak nevezve az örökösök, bármilyen DNS-teszt-eredmény születik is. Például hol van az bizonyítva, hogy Kálmán bácsi szőrzete volt a borotvában? És ha Goran borotválkozott vele utoljára, mikor meglátogatta Kálmánt? ;-)
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 19:12:49 4/10 Előzmény Heatseeker
(10536/18030)
Kiváncsi vagyok,hogy RTL-ék hogyan fognak számolni. Én úgy emlékszem, hogy nem fix összegről mondtak le az örököstársak, hanem az örökrészük negyedéről - függetlenül attól,hogy mekkora összegű az örökrészük.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 05. - 19:12:10 9/10 Előzmény Heatseeker
(10535/18030)
és te hogy látod az események zajlását azon kivül, hogy jo matekos vagy?
3/10
Heatseeker 2020 febr. 05. - 18:45:55 3/10 Előzmény napraforgó
(10534/18030)
Szerintem te számolsz rosszul. Kristóf kiesése után a másik 4 fejenként 25 és fél millióval, lett volna gazdagabb (4x25,5=102). Ők erről a 25 és félről mondtak le, Mónika kivételével. Tehát Kristófnak jelenleg 3x25,5=76,5 fél millió a tét. Mónikának van 102+25,5=127,5 millája. Tibinek és Tominak 102. A végeredmény valóban 408, csak nem olyan arányban, ahogy te írtad.
Az más kérdés, hogy az a Kristóf, aki kegyelemből maradt a versenyben, hogyan ajánlhatja fel Katának, hogy lemond a részéről, amikor a múltkor Kata mondott le az ő javára, de tegyük fel Marosi lepapírozta, hogy Kristóf a család összefogásának eredményeképpen újra hivatalosan örökös.
Tehát ha nem az egylet kapta volna Kata pénzét, akkor a Tomi-Móni-Tibi-Kristóf négyes fejenként 25,5 millával lenne gazdagabb, azaz csak Mónika, mert a többiek lemondásának hatására Katának is maradt volna 76,5 milliós a tét, akárcsak Kristófnak a múltkor.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 05. - 18:39:12 9/10 Előzmény napraforgó
(10533/18030)
szerintem nagyon ideges volt mert ugye igy Kata kvázi szabad lesz és nem ezt akarták elérni másrészről meg ugye Kata felnőtt ( vagyis annak hitték) és ilyenen megcsuszni, amit egy normális ember is végiggondolva nem csinál : nem ver szét egy boltot és nem ver szét egy embert plána nem bolt kamerái előtt. Amugy hogy Katát bevitték az sajnos bárhonnan nézzük jogos volt,

TT és Móni tuti hogy nagyon egymásnak ugranak nem akarok szpojlerezni az ajánlot el lehet olvasni, és várhato ugye dns miatt meg amugy is.
9/10
amira_daaa 2020 febr. 05. - 18:36:37 9/10
(10532/18030)
akkor bevittek volna 12 orára és te is kiugrottál volna az örökségből
4/10
napraforgó 2020 febr. 05. - 18:27:33 4/10 Előzmény amira_daaa
(10531/18030)
Nono, eddig én alapvetően megbiztam az ügyvédnőben. Angyali türelemmel viseli Tibi baromkodásait.
De volt egy jó mondása a mostaniban, valami olyat mondott, hogy Tibor, maga még meg sem kapta az örökségét és máris megzavarta a fejét.
Szerintem Stefi kifizetése is azt célozta, hogy a család egyyre inkább összezárjon. Most is ezért kapja meg az egylet a pénzt.
Bár szerintem csak azt fogják elérni, hogy Tibi és Mónika széttépi egymást.