1/10
janderka 2020 márc. 09. - 11:35:58 1/10
(12190/18030)
In real life
1/10
janderka 2020 márc. 09. - 11:34:43 1/10
(12189/18030)
Írország???
1/10
janderka 2020 márc. 09. - 09:47:58 1/10
(12188/18030)
No, akkor egy újabb keszítői hibára bukkantunk. Hogy ugyanis a sorozat elvesztette a szakaszolhatóságát. De nem csak az adásidő szempontjából, hanem már a szereplőkéből is. Akikrő már rég nem tudni hogy hol is tartanak saját magukhoz képest. Mert elvileg egy év lett volna a határ. Amit IRL már rég meghaladtunk, és amihez a képi világ szerint is közelednek már, de amiről mostanában már szó sem esik. És amit már meg se próbál ez a tehetségtelen Hamori a kezében tartani.
4/10
napraforgó 2020 márc. 09. - 08:53:38 4/10 Előzmény guess.who
(12187/18030)
Miért, az jó volt, hogy az első évadot gyakorlatilag úgy adták le, hogy minden epizód egy nap története, és nem volt sem vasárnap, sem ünnepnap, semmi?
Ha nem ragaszkodnak ehhez - és a második évadtól már hálisten nem ragaszkodnak ehhez, mert most már aztán végképp nem tudható, hogy mi mikor történik, akkor belefért volna a húsvét, vagy bármi más ünnep is, akármikorra is esik. Én amúgy sem a konkrt dátumot sem hiányolom, hanem, csak azt, hogy hivatkoztak volna rá.
Szerintem röhejesebb volt, hogy a júliusi kánikulában azt játszották, hogy még csak tavasz van, hülyeségeket beszéltek, hogy a múlt héten még fagyott, meg kabátban jártunk, most meg még csak épp csak április van és milyen kánikula van. közben meg kb. 3 hónap eltelt két forgatás között és az időjárás nem állt meg a kedvükért.
Ősszel meg megpróbálták elhitetni, hogy most van nyár. A szinészek meg pulóverekben, kabátkákban jártak, ami a mostani nyarakra egyáltalán nem jellemző. a 38 fokokban.
Még most sem ismerik el, hogy már ősz van, amikor már a lehelletük is látszik a kültéri felvételeknél. Mindjárt itt a tavasz, rügyfakadás, ők meg majd azt eröltetik a 4. évadban, hogy jajj, megérkezett a tél.
Na, attól nem lesz tél, hogy mindenkire nagykabátot aggatnak és vigyáznak, hogy a rügyező fák látványa bele ne zavarjon a képbe.

Ha kezdettől hanyagolják a kényszeredett évszakváltást, csak hagyják folyni az időt, akkor nem kéne most trükközni.

Ja, és Ökörapátiban egész évben egyszer sem esett az eső. Na ez is olyan furcsaság, ami nem jellemző egy falura, városra sem. De még egy perces snitt erejéig sem, hogy ma nem tudunk sehová sem menni, mert esik az eső. De lehetett volna felvenni,hogy Kristóf esernyővel igyekszik kinyitni a kisboltot.

Tibiéknél és Jolikánál is ott a cserépkályha, de soha nem láttuk, hogy égne benne a tűz (hogyan is éghetne, ha nincs kémény, vagy csak telikémény. De még csak az odakészitett fát sem látni, vagy a fát hasogató Tibit, Kristófot., hogy valamiképp jelezzék, hogy van azért fűtés.
Szláven egyszer vágatott pár szál gyújtóst Tompikával, de Jolika háza mellett sem látható a télire felvágott, feltornyozott tüzelőt, ami indokolt lenne egy fával tüzelő háznál.
guess.who 2020 márc. 09. - 07:20:27 Előzmény napraforgó
(12186/18030)
Lehet ám az szándékos is, hogy nincs olyan esemény a sorozatban, ami konkrét időponthoz köthető... Az évszakok változását is csak bemondás alapján lehet követni (meg a hátterekből következtetni, de hát csúsztatják össze-vissza az eseményekhez a forgatásokat), ha meg lennének konkrét ünnepnapok, akkor azokból az odafigyelő nézők kiszámolhatnák az eltelt időt, ami senkinek sem lenne jó. :) Ha jól emlékszem, Stefán szülinapján sem hangzott el semmi konkrét (csak az életkor talán?), azaz nem tudtuk meg, hogy melyik hónap melyik napján van az a szülinap. Suvick születésnapján dettó.

Ja, de van egy ember, akinek tudjuk konkrétan a dátumot, pontosabban három is: Kristóf és a két majdnem-Szappanos, hiszen láttuk a kórházi bejegyzést. Ja, meg most a széfnyitás miatt talán Danika is elárulta a születésnapját. De egyiküket sem ünnepelték.

Egyébként a focibajnokság és a minigolfbajnokság is "közösségi" volt. :)
4/10
napraforgó 2020 márc. 09. - 05:50:15 4/10
(12185/18030)
Én is hiányoltam már a közösségi megmozdulásokat. Lehetne rendezni tél végén farsangot, összel meg szüreti fesztivált. Itt is meg volt hirdetve a szőlőfesztivál, de miért is nem tartják, tartották meg???
Jó, egyszer volt falunap, egyszer meg a fodrászat megnyitóján kis mulatság (amit érdekes módon anyagilag nem Dia és az apja állt, hanem a polgármester...). Ja és a szoboravatás, ami szintén egy ingyen sörrel járt, különben oda sem ment volna senki sem.
Azt nem várom, hogy március 15.-ét, augusztus 20.-t ünnepeljék, vagy okt 23.-át, de ebben a faluban soha nincs húsvét, meg karácsony sem. Nem ragaszkodnék a vallási ünnepek szertartásos megünnepléséhez, de pl. húsvétkor tarthattak volna egy birkavágást és a falu apraja-nagyja a bográcsokban főzött birkapörköltet eszegette volna jó kis magyarnóta mellett. (Zsóka Afrika ünnepe bezzeg meg volt tartva, holott csak Balatonkutykurutyra mentek.)
Karcsony előtt ugyanez mehetett volna disznóvágással, disznótoros lakomával.

De még ha nem is csinálnak nagy dinom-dánomot, egy kis jelzés, hogy volt valami, vagy lesz valami ilyesmi. Aztán később elég csak beszélni róla, hogy milyen is volt a mulatság....
1/10
janderka 2020 márc. 08. - 20:58:01 1/10 Előzmény guess.who
(12184/18030)
Köszi! :)

A költészeti versenyeset csak a nívóemelés egykori szándéka miatt melegítettem újra. De igazad van, húsvét vagy a költészet napja a sztoriban csak fél év múlva lenne esedékes. És istenments, hogy addig is színen legyen ez az elmeroggyant színtársulat :)))))
4/10
napraforgó 2020 márc. 08. - 19:55:17 4/10 Előzmény amira_daaa
(12183/18030)
Én nem birom Dia vernyogását, az a csaj normális hangon már sohasem beszél. Vagy pattog, mint a gumilabda, apjával, Szlávennel is keménykedik, hisztizik, aztán, ha minden a kedve szerint megy, akkor meg maználkodik. De soha nem beszél normál hangon, normál hangerővel, egyszerűen, szabatosan.

Jolika meg mindig is idegesitő volt. Azzal a tudtam, hogy jönni fogsz, már a teát is elkészitettem dumájával mindig fura volt. Hülyébe akkor ment át, amikor a Zordóval riogatta a nála is hülyébbeket. Aztán ez a szerb balhé...., hát, kicsit sem hihető.
Misi és Sanyi baromkodásai inkább fárasztóak, mint humorosak.

Én Anikót tartom viszonylag normálisnak, ő nem olyan genyó, mint a lánya és fiatal korától megállt a lábán. Fejlett az igazságérzete, és épp ezért nem biirja az aljas, önző Zsókát.
Kristóf még a másik, akinek van kis szépséghibája, a játékszenvedély, habár már rég nem láttunk kártyát a kezében. Őt azért becsülöm, mert szándékosan nem árt másoknak. És ez bizony nem mondható el sem Tibiről, sem Mónikáról, de még a kajla Tomiról sem.
4/10
napraforgó 2020 márc. 08. - 19:39:13 4/10 Előzmény amira_daaa
(12182/18030)
Én is ilyesmire gondoltam. Pl.Szulák is kitalálhatta ezt, amit most Tibi, ő a "madamja" egy női flottának.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 08. - 19:13:13 9/10 Előzmény guess.who
(12181/18030)
igen nincsen egy szerethető karakter. a mi kis falunkban én pl birom Tecát meg Gyurit meg a közmunkásokat ott minden karakter esendő de szerethető, Itt meg mindenki unszimpatikus és ha megszeretnéd tuti hogy lép valamit.
mondjuk én MoniCát kedvelem meg Steffit ha genyo, és Valit, Vali karaktere például kedves alázatos és aranyos. Dia még cukika, meg Jolán és itt vége is. Fiuknál Subiczot birom a Alga, Máonika meg a többi dumája miatt, Józsi is szimpatikus amugy meg birom, irnám hogy Fazekast is birtam :D meg Misi és Sanyi még jofej de a főhősök közül kb mindenki irritál, Tibiből kevés van már hála istennek, Katát is eltüntették, Kristofot birnám meg a szinészt is birom de a karaktere olyan nyegle, Tomikát én besitteltem volna.

Csajokbol jobban viselem a gonoszabb karaktereket mint a férfiakbol. Pasikbol meg sok férfias karakter nincsen. - sajnos- vagy igazán jol megirt karakter. Szláven ugye nekem nem volt se iliyen se olyan és ez maradt is hogy olyan semmilyen a karaktere.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 08. - 19:08:00 9/10 Előzmény napraforgó
(12180/18030)
lehet konkurencia főnőkasszonya is :D
guess.who 2020 márc. 08. - 18:56:53 Előzmény napraforgó
(12179/18030)
Az, hogy beugrik castingolni, egyáltalán nem jelenti azt, hogy fel is veszik. :) Gondolom, rá építik a részt majd, lesz pár viccesnek szánt beszólása, jól összevész TTibivel, aztán úgy eltűnik, ahogy jött.
guess.who 2020 márc. 08. - 18:53:28 Előzmény napraforgó
(12178/18030)
Épp ezt akartam írni valakinek valamelyik nap, ti. hogy lényegileg nincs egyetlen normális szereplő sem. A legtöbben (főleg a falusiak) tipizálhatóak: minden pesti azt képzeli a vidékiekről, hogy ostoba suttyók, még a kőbalta használatához is buták, internetet (vagy éppen drónt) nem is láttak életükben - ezt testesítik meg Zsocáék, Misiék, a pletykazsákok és a többiek a faluban. Aki nem tartozik ide, az is ahogy megjelenik Apátiban, azonnal vidéki tapló lesz, mintha a helységnévtáblánál leakasztaná az agyát és otthagyná egy csomagmegőrzőben.
A pestiek és a kárásziak is (tehát a városiak) lényegében mindegyike aljas, a másikat furkáló, alapesetben állandóan hazudozó senkiházi. Úgy látszik, nincs kivétel, mert még az egy Kristóf is "ügyeskedik" néha.
Ki marad? Jolán eddig úgy-ahogy normális volt, úgy-ahogy felülemelkedett a "vidéki suttyón", de ezzel a szerbiai kalandjával szerintem majdnem sikerült alulmúlnia Sándorék ausztriai hótúráját.
Dani falusi ugyan, de elvileg értelmes - valójában ő is aljas hazudozó. Józsi ugyan nem hazudik annyit (kivéve MauniCának és az apjának), cserébe viszont nem túl okos, sőt: amit a gyűrűvel művelt, az szintén nagyon ostoba volt. Suvick például már aljas és buta is, de legalább néha szórakoztató.
Két-három viszonylag normális szereplő van: Dia (bár mostanában kicsit sokat hisztizik, ez nem áll jól neki), Anikó (bár ő azért az egyleti ügyein kívül irtó buta is tud lenni, l. a sütiket és a háromszori kocsmai büntit), illetve Icuka - igaz, ő nem tűnik túl okosnak, de a remek beszólásait valaki nagyon okos találja ki. :)
Mindig a Mi kis falunkkal hasonlítjuk össze: ott nincsenek valahogy ilyen zsigeri aljas szereplők (itt hemzsegnek az ilyenek), és a buták is úgy buták, mint Icuka: a megszólalásaik alapján megvan a magukhoz való eszük és szórakoztatóak is. Itt meg valahogy még a vicces beszólások is csak Icukától jönnek, a többi mind lapos és unalmas.
4/10
napraforgó 2020 márc. 08. - 18:30:28 4/10 Előzmény amira_daaa
(12177/18030)
Tibi azt mondta, hogy csinos fiatal női sofőröket keres. Szulák nemigen illik ebbe a körbe.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 08. - 17:58:39 9/10
(12176/18030)
"A harmadik évadban az örökösök és a legnépszerűbb karakterek mellett, új szereplők is színre lépnek: Lékai-Kiss Ramóna dögös édesanyát, Molnár Piroska egy jó fej nagymamát, Szulák Andrea egy taxisofőrt alakít, Xantus Barbara Józsi rég nem látott édesanyját. Papadimitriu Athina Szláven múltjából kerül elő, Trokán Anna pedig a kocsmát próbálja majd megreformálni."

Szulák hamarosan jön a Molnár Piroskát még passzolnám hogy mikor jön
9/10
amira_daaa 2020 márc. 08. - 15:28:32 9/10 Előzmény janderka
(12175/18030)
Jandi még mindig jo az ötlet és nincsen jobb akkor tuti hogy beleirják :D eljön a te időd is :D
7/10
Rojita 2020 márc. 08. - 15:07:35 7/10 Előzmény svejci
(12174/18030)
Svejci, köszönjük a köszöntést.
7/10
Rojita 2020 márc. 08. - 15:05:23 7/10
(12173/18030)
Azért, nehogy az alkotók azt gondolják, h hiányzik nekünk Kata.
Részemről, annyira fájt az állandó kiabálása, hisztijei, csípőre ugrálása, szemforgatása, h nem tudnék megnézni vele egy másik filmet, akkor se, ha a kedvenc színészem lenne a partnere.
9/10
amira_daaa 2020 márc. 08. - 14:46:51 9/10 Előzmény svejci
(12172/18030)
Svejci, köszönöm szépen a köszöntést nőnap alkalmábol. köszi
4/10
napraforgó 2020 márc. 08. - 13:50:30 4/10
(12171/18030)
Az elfeledett szálakhoz:
2 fő NAV ellenőr
Attila leváltása után, Subicz megválasztását követően feltűnt 2 NAV ellenőr, sok szabálytalanságot állapitottak meg, aztán távoztak és soha semmi következménye nem lett a dolognak.
Igaz, Mónika kimentette Subiczot azzal, hogy aláiratott egy nyilatkozatot Attlával, mely szerint nem adta át sem a hivatalos ügyeket, sem a pénzügyeket utódjának.
Az 55. részben utalnak rá, hogy egy revizor vizsgálódik a polgármesteri irodában, de nem tudni, ők honnan jöttek, mit vizsgálnak.