7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 21:59:07 7/10 Előzmény napraforgó
(11997/18017)
Már megint olyan régen ejtették ezt a hátizsákos szálat... Hogy volt ez? Addig rémlik, h Olgáé volt a szobájában, a panzióban, majd Renátóéknál is a szekrényben tartotta. Aztán, h került Szlávenhez?
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 21:49:03 4/10 Előzmény Rojita
(11996/18017)
Én is azt hittem, hogy csak négyen lesznek, de komlett egyleti gyűlést szerveztek.
7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 21:38:36 7/10 Előzmény napraforgó
(11995/18017)
Azt hittem, h viccelnek azzal a sült odalassal. Hat embernek az a kistepsinyi, tiszta csont oldalast?
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 21:27:52 4/10
(11994/18017)
46. rész
Tibi kora reggel nyavalyog, hogy fáj a feje, de Vali nem ad neki gyógyszert, most vett be. Minek kezdett ki az erősebbel? Tibi szerint Vili nem erősebb, csak sunyin vágott neki oda.
Kristóf elmeséli Tominak, hogy Vili tegnap kiütötte Tibit. Tomi Franciról áradozik, Kristóf megpróbálja elmesélni a tegnapi esetet. Előbb köntörfalaz, de végül csak kiböki, hogy Lucát elrabolták. Tomi fel van háborodva, mi lesz, ha ezt Franciska megtudja? De nem kell megtudnia, a kislány észre sem vette, hogy ő el van rabolva, egész délután két kisfiúval játszott, aztán meg Szláven segitségével megtaalálták és hazahozták. a gyerek végig élvezte az egészet.
Vili Icukával társalog - Icukának nevezi! és meg van elégedve a felmosással. Vili elmeséli az önvédelmi tanfolyamon történteket virágnyelven. Icuka szokás szerint mindent félreért.Jön Mónika, Vili közli, megérti a nőt, hogy távoltartási végzést kért a bátyja ellen. Elmondja, hogy Tibi lehetetlenül viselkedett tegnap, demoralizálta a tanfolyanm résztvevőit, igy végül kénytelen volt lecsapni.
Subicz megörül, hogy visszahozták a kocsiját és ráadásul kitakaritva. Az öröm után felháborodik, ki merészelte ezt tenni? Icuka átadja Szláven köszönőlevelét, mely szerint Suvick kölcsönadta neki az autóját. Mónika szerint jobb, ha aaz autólopást Vili tisztázza.
Jolika finom reggelit visz Szlávennek és elmondja, szerinte nem Lucát, hanem Marlenkát akarták elrabolni. A kislányt nem szabad kiengedni a faluból. iskolába se járjon, majd Jolika tanitja otthon.
Olga szépitkezik, jön Terike, akit megkér, senkinek ne mondja, hogy ő itt van.
A kocsmában a férfiak a tegnapi önvédelmi tanfolyamot tárgyalják, meg azt, hogy Tibit hogy leütötte Vili.
Sándor jön Anikóhoz és rá akarja beszélni, hogy menjenek át Misiékhez vacsorázni. Anikó nem tartja jó ötletnek, Zsóka egy kigyó.
Attila biliárdozik, Mahics nézi. Bogdán hivja, egy képet akar a kislányról. Igor el akarja mondani, nincs nála a gyerek, de Bogdán nem hagyja szóhoz jutni, bontja a vonalat. Mahics felesége szerencsére csinált fotót a kislányról, azt küldi el. Bogdán irtó dühös, ez a gyerek nem az a gyerek. Dühösen mondja, vége az együttműködésüknek.
Zsóka valami sütit tesz be a sütőbe és közben morog, minek kellett áthivnia Sándorékat. Misi füzi, nem jó ez az ellenségeskedés. Beszéljenek baráti módon az egylet ügyeirről. Csináljanak egy jó cupákos oldalast hagymás krumplival.
Vili Szlávent keresi, Jolika barátságtalanul fogadja. Vili az autólopást akarja tisztázni, de Jolika elküldi.
Mahics és Attila veszekszik, elszúrták Bogdánnal a ügyüket. Mahics rájön, hogy Attila köpte el a nagydarab fickónak az ő cimét. attila mentegetőzik, különben megölték volna. majd ő is támad, igazán megkérdezhette volna a kislány nevét, mielőtt elrabolja.
Szláven és Dia a fodrászatban huzakodnak, Dia még igazgatni akarja Szláven haját, de a férfi már menni akar. Szerencsére jön Kristóf egy kis igazitásra, igy Szláven elszbadul.
Zsóka Misi elé tolja a sült oldalast, aki ezért megcsókolja, annyira jól néz ki a pecsenye.
Tibi nyafog, kettőt lát Valiból, majd megint kombinálni kezd. Aki kapcsolatba kerül velük, azzal valami baj történik. Marosi, vagy Jenő van a dolog mögött!
Margit és Lujzi elmegy Terikéhez, aki nem engedi be őket. A két jóasszony elmesélné az önvédelmi tanfolyamot, de meghallják , hogy valaki motoz benn. Meg akarják nézni, ki az, de Terike elküldi őket.
Vili a postán keresi meg Szlávent és számonkéri rajta az autó eltulajdonitását. Szláven azzal védekezik, hogy egy gyerek élete és biztonsága forgott veszélyben. Vili értékeli az egyenességét, majd megdicséri és megkérdi, hogy volt-e katona. Ilyen emberek kellenek Ökörapáti megvédéséhez!.
Dani is megérkezik a rendkivüli egyleti gyűlésre. Zsóka a szemére hányja, hogy ő is ellene szavazott legutóbb. Dani szerint jobb ha aaz apja az elnök, az anyja úgyis úgy irányitja, ahogy akarja.
Suvick kérdi a visszatérő Vilit, hogy elintézte-e a gépkocsitolvajt, feljelentette-e, De Vili határozottan kijelenti, hogy Szláven cselekménye érthető és indokolt volt, a helyében ő is igy járt volna el. Szerinte ilyen emberek kellenének a panzió megvédéséhez. Subicz és Mónika határozottan tiltakoznak, itt az a postás nem lesz polgárőr!
Megérkezik Sándor és Anikó a vacsorára, a két nő kis szócsatát viv, de Misi beljebb invitálja őket. Megérkezik Szláven is, és Dani megköszöni neki, hogy a múltkor megmentette a házát és az emberei életét. Ennek örömére koccintanak és felveszik Szlávent teljes jogú tagnak az egyletbe. (sajna nem láttam, hogy Zsóka megszavazta-e, mert épp irtam)
Olga feketébe öltözik, a hajára is sálat borit és elmegy Jolika házához és bekopog az ablakon. Marlenka meglátja és kiszalad hozzá. Olga megkéri, hogy senkinek ne mondja meg, hogy itt van, ő majd titokban fog vigyázni rá. Majd megkéri, hogy Szláven kunyhója melletti ládából vegye ki a sárgaa táskát és hozza ki neki.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 20:44:13 4/10 Előzmény guess.who
(11993/18017)
jajj, hát ezt megint viccesnek szánták.
A magyar valóság, van egy beosztott éés három főnök dirigálja.
És a polgárőr boyok is humor akart lenni.
Ez megint olyan agyament ötlet, mint a keritsük körbe a falut.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 20:40:35 4/10
(11992/18017)
Na ez megint szép vacsora lesz. Sem Zsóka nem akarja látni Anikót, sem Anikó Zsókát, a két hülye férfi erölteti mindenáron a baráti vacsorát. Tuti, hogy csúnyán összevesznek megint. :):)
1/10
janderka 2020 márc. 05. - 20:14:05 1/10 Előzmény kék szem
(11991/18017)
Jaj kékszem, itt buktattad le magad! Kit érdekel, hogy én ki vagy mi vagyok, meg hogy miben vagyok jobb, mint... Itt egy termékről (egy elég gyenge termékről) és annak hús-vér előállítóiról (szakmaiatlan férc-szabászokról) beszélgetünk. Ha tetszik ez odakint Budakeszin, ha nem. :) Lehet, érdemesebb lenne javítani a nívón - mint a rendbehozott Mintaapáknál tették a kollégák. És akkor tán még a megítélés is javulna. No, de addig?! Csitu van papa! - hogy Tompika szavaival éljek. :)
7/10
Rojita 2020 márc. 05. - 20:06:50 7/10 Előzmény guess.who
(11990/18017)
Csodálkoztam is, h miért nem találok róla fényképet, amikor már annyi mindenben játszott
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 19:32:08 4/10 Előzmény guess.who
(11989/18017)
Ó, a legszebb öröm a káröröm. Szerintem a nézők nagy többsége élvezné az olyan és hasonló eseteket, mint Tibi mostani tarkóncsapása.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 19:26:47 4/10 Előzmény guess.who
(11988/18017)
Legalább mondhatták volna, vagy legalább ráfoghatták volna, hogy az adatvédelmi szabályok szigorodása az oka annak, hogy most már nem adhatják ki az eredményeket akárhogy és akárkinek.
Gondolom, hogy most majd Nándi elmondja Mónikának az eredményeket és Mónika meg majd úgy tesz, mint aki nem tudta. Ha Tomit is beavatják, akkor akár közhirré is tehetnék.
guess.who 2020 márc. 05. - 19:18:47 Előzmény napraforgó
(11987/18017)
De nem fogod, hiszen elhangzott a második évad beharangozójában, hogy ő a közönségkedvenc figura... És ugye ennek örvén csináltak Szlávenből (aki valóban a kedvenc volt) egy zűrös, jellemtelen, hazudós alakot. :(
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 19:17:39 4/10 Előzmény guess.who
(11986/18017)
Örökösnek lehet nevezni azt (is),a ki már megkapta az örökéget. Sőt, ö az igazi örökös.
Aki csak várományosa egy örökségnek, az még nem örökös a szó szoros értelmében, hisz csak reménybeli örökös.
4/10
napraforgó 2020 márc. 05. - 19:10:03 4/10 Előzmény guess.who
(11985/18017)
Amikor Tibit láttam taxizni az első évadban, én azonnal bavontam volna a jogositványát - örökre. Ahogy vezetett, az maga volt az életveszély.
És most is mit tartott legfontosabbnak a sofőrkeresés közben? Azt magyarázta a kocsma félrészeg közönségének, hogy a szabályokat csak akkor kell betartani, ha a rendőr látja, vagy trafipaxot észlelnek.
Az egész mentalitása, viselkedése annyira ellenszenves, hogy nincs is rá szó. Hogyan viselkedett az utasaival? teli volt váltópénzzel, mégis azt mondta az utasainak, hogy nem tud visszaadni és megtartotta a pénzüket. Ocsmány, jellemtelen figura. Jó lenne, ha Vili, vagy bárki más még néhányszor leütné, vagy jól megruházná. Őt szivesen látnám nevetségessé téve, megalázva.
guess.who 2020 márc. 05. - 19:04:41 Előzmény napraforgó
(11984/18017)
Az nem opció, hogy Zsóka a nagy sértődés után kilép? :)

(Ja nem, hiszen akkor biztosan nem jut hozzá egy fillérhez sem az örökségből, ahhoz meg túl kapzsi, hogy egy ilyen lehetőséget elengedjen...)
guess.who 2020 márc. 05. - 19:01:55 Előzmény Rojita
(11983/18017)
De hát örökösöknek lehet utána is nevezni őket, hiszen örökölni fognak, szóval a cím maradhat...
De sajnos úgy tűnik, hogy tényleg lelkesen készíteni akarják tovább is, pedig már most is ötlettelen és lapos az egész. Ha meg már nem lesz az örökséges szál, akkor valóban annyira szétfolyhat a sztori, amennyire nem szégyellik, írhatnak "Ökörapáti" szálként akár szegedi vagy pécsi sztorikat is bele. :(
offtopic
guess.who 2020 márc. 05. - 18:59:31
(11982/18017)
Esküszöm, jobb poénjaid vannak, mint az eddigi három évadban bármelyik szereplőnek. :D
guess.who 2020 márc. 05. - 18:58:30 Előzmény napraforgó
(11981/18017)
Sokadszorra is szánalmas így összefoglalva látni, hogy mennyire nem foglalkoznak az írók a saját maguk által leírt/kimondott/leforgatott szabályokkal sem. Mert ha sok évvel ezelőtt lett volna az első DNS-laboros affér, még esetleg elfogadom, hogy nem emlékeznek - de csak pár hónap telt el, ráadásul bármikor visszakereshető a korábbi jelenet (és valószínűleg a színészek is meg tudják mondani, hogy mi volt korábban). A legutóbbi, Tibi-MauniCa-Kristóf hármasnál a vizsgálatot kérők személyesen kellene, hogy bemenjenek, együtt. Az első mintáknál sem Stefán, sem TTibi nem is járt a laborban, hanem egy teljesen különálló harmadik személy, akinek nem is volt bent mintája - mégis szó nélkül kiadták neki az eredményeket. Vicc.
guess.who 2020 márc. 05. - 18:54:34 Előzmény napraforgó
(11980/18017)
Nem mondtam, hogy ez így jó, csak azt, hogy ha esetleg így történt, akkor végülis *elképzelhető*, hogy Luca nem akadt meg azon, hogy kihívta egy vadidegen, hogy az anyja küldte...
Egyébként érthetetlen, hogy minek vállal egy olyan ember gyereket, akinek utána az a gyerek csak egy kolonc lesz? Mert ha még egy faluvégi putri aluliskolázott lakója lenne, aki életében nem hallott még családtervezésről meg védekezésről, akkor esetleg elfogadom. De Franckarika elvileg egy jólszituált, intelligens nő (Danika múltkor valami nagy cégből rabolta el, az ottani viselkedéséből én megelőlegeznék neki valamilyen diplomát. Szóval marad az a verzió, hogy egy felelőtlen senkiházi, aki pasizásnak álcázott bébiszitter-keresést művel, hogy sikeres találat esetén élhesse az életét a gyerek-utánfutó jelenléte nélkül...
guess.who 2020 márc. 05. - 18:45:17 Előzmény Rojita
(11979/18017)
Ja és igen: abszolút igazad van abban, hogy TTibi nemhogy boynak/beosztottnak, de úgy igazából semmi másnak sem lenne jó hosszútávon. Abszolút képtelen beilleszkedni, mindig mindent jobban tud mindenkinél, és ha nem ugrál valaki úgy, ahogy ő képzeli, akkor azonnal üvölt. Csodálkozom, hogy a taxisok eddig kitartottak mellette - mert sajnos főnökként (apaként, nevelőként stb.) is katasztrófa.
guess.who 2020 márc. 05. - 18:42:55 Előzmény Rojita
(11978/18017)
Azért ha picit életszerű lenne a falu és az ottani történések, akkor egyértelmű, hogy semmi szükség nemhogy több polgárőr-boyra, de egyre sem. Az meg, hogy ennyi különböző feladatot kelljen elvégeznie és több, egymásnak ellentmondó főnöke legyen, már Icukánál is kiveri a biztosítékot. Mert tényleg nem értem, hogy hogyan működhetne az egész úgy, hogy Suvick, MauniCa és most már Vili is parancsolgat össze-vissza hülyeségeket?! És akkor most ki az magasabbrendű főnök?!