4/10
Peti817172M 2019 jan. 06. - 12:32:39 4/10 Előzmény napraforgó
(37/18017)
Ha megsérül, akkor is helyszínelnek, tehát a rendőr fogja értesíteni a hozzátartozókat.

A vércsoportot, krónikus betegségeket egy laborvizsgálattal meg lehet állapítani.

4/10
napraforgó 2019 jan. 06. - 05:51:05 4/10
(36/18017)
Én nem tudom, hogy mennek a dolgok egy ilyen balesetnél, mi a teendő, ha meghal az elütött ember, és mi a teendő, ha nem, és kórházba kerül.
Gondolom, hogy akkor egyszerűbb az eset, ha meghal, mert akkor a rendőrség foglalkozik az üggyel, megállapítják a személyazonosságát, a lakóhelyét, ha tudják, kiderítik a hozzátartozók nevét, címét és értesítik őket. Ha nincs ilyen, akkor talán a lakhely szerint önkormányzatnak jelzik a halálesetet.
De mi van, ha az illető nem hal meg és kórházba viszik? Ha eszméleténél van és meg tudja mondani, hogy kit értesítsenek, akkor nyilván eszerint járnak el. De ha eszméletlen, vagy kómában van, akkor kit értesítenek?
Magyarországon nincs egy olyan normális igazolványa az embereknek, amiben rögzítve van, hogy mi az illető vércsoportja, milyen krónikus betegségei vannak (pl. cukorbetegség, vagy valami szívvel kapcsolatos keringési betegség). Nem kell sehol feltüntetni, hogy baleset, stb. esetén kit kell értesíteni, stb.

Itt pl. hihetetlen, hogy rögtön értesítették Kálmán bácsi ügyvédjét, akit frissen, épp aznap fogadott fel. Mi alapján? Átvizsgálták a nála lévő iratokat? Talán az ügyvédi megbízólevél másolata és a végrendelet tartalma alapján találták meg az ügyvédnőt? De az azonnali hamvasztás akkor sem hihető, erre sokkal többet kell várni. De ez egyedi eset, nem hurcibál minden ember magánál végrendeletet, sokszor még a személyi okmányát sem.
A sorozatban meg többször elhangzik, hogy Kálmán bácsi csak 3-4 napja ment föl Budapestre, miközben már az összes rokon ott van Ökörapátiban, és már másnap meg is ejtik a temetési szertartást a mamutfenyőnél.

Úgy tűnik, hogyaz alkotók ezt nem tartották annyira lényegesnek, sokkal inkább a család viselkedésére, beilleszkedésére, egymáshoz, meg a falubeliekhez való viselkedésére akarták helyezni a hangsúlyt.
pkovaks 2019 jan. 06. - 00:17:02
(35/18017)
"A történet dupla epizóddal kezdődik"... Valaki ezt nagyon benezte mert a dupla epizod volt vagy 30-35 perces mig a többi "szimpla" reszek meg 45-50 percesek...
4/10
Peti817172M 2019 jan. 05. - 23:54:55 4/10
(34/18017)
Egyébként annyira nem tűnik rossznak, ráadásul a lakóhelyem külterületén van felépítve Ökörapáti, úghogy nekem még ismerősek is a jelenetekben látott helyszínek.
4/10
Peti817172M 2019 jan. 05. - 23:53:46 4/10 Előzmény luci87
(33/18017)
Valószínűleg Kálmán bá rendelkezett így, hogy ilyen módon tudják meg a halálát.
4/10
napraforgó 2019 jan. 05. - 08:38:59 4/10
(32/18017)
"2019. január elsején a vidéki életet bemutató új sorozat kezdődött az RTL Klubon Drága örökösök címmel, ezúttal azonban nem egy létező településen, hanem egy kimondottan a filmsorozat miatt épített faluban: Ökörapáti csak a film kedvéért került fel Magyarország térképére, de nevét garantáltan sokan emlegetik majd az elkövetkező hónapokban.2019. január elsején a vidéki életet bemutató új sorozat kezdődött az RTL Klubon Drága örökösök címmel, ezúttal azonban nem egy létező településen, hanem egy kimondottan a filmsorozat miatt épített faluban: Ökörapáti csak a film kedvéért került fel Magyarország térképére, de nevét garantáltan sokan emlegetik majd az elkövetkező hónapokban."
https://sokszinuvidek.24.hu/mozaik/2019/01/05/tizennegy-hazbol-all-a-legfiatalabb-magyar-falu/

Nem semmi pénz lehetett a komplett falu fölépítése a családi házakkal, vegyesbolttal, postával, panzióval és kocsmával.
Vajon megéri? Annyira azért nem jó ez a sorozat.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 04. - 21:21:26 8/10
(31/18017)
Én nem foglalkozok a furcsaságával, a történet tetszik, hogy mit hoznak ki belőle. Kata eléggé bunkó volt Szlávennel, nem néztem ki belőle... Bár lehet, hogy falun ez így szokás a várositól...
A színészek nagyjából nem ismertek, de ezen még lökött egyet a csatorna, mivel a szereplők neveit még véletlenül sem lehet elolvasni a főcímben... Erre mi szükség volt? Kit érdekel, hogy mi a szerepbeli neve, az adott személy nevére lennék kíváncsi. Ok, keressek rá a neten, de akkor minek a főcím?? Ostobák...
Tereplovas 2019 jan. 04. - 20:02:14
(30/18017)
Azt néztem, hogy furcsa módon milyen szép új nádtető van szinte minden házon... :))
5/10
Kékcápa 2019 jan. 04. - 14:10:23 5/10
(29/18017)
Az ötlet remek, de mint olvastam az sem eredeti, mint ahogy semmi. Szinte minden jelenet műteremszagú, amibe keveredik az új bútor és festékszag. A film készítői még sosem jártak falun? Elárulom hát, hogy az utcák sehol sincsenek frissen felszórva kulé kaviccsal és az udvarok sem mulccsal, valamint a házak sem úgy néznek ki mint amiket egy pár napja újítottak fel. A belső berendezési tárgyakon, meg még szinte az árcédula is rajta van. Ez az összhatás annyira hamissá teszi az egészet, hogy a színészek játéka már teljesen mellékes. Mondjuk Oscar díjas alakításokat hiába is várnánk, Koltai még esélyes lenne rá, ha nem kellett volna meghalnia az első részben.
4/10
luci87 2019 jan. 04. - 13:57:34 4/10
(28/18017)
En is arra gondoltam,hogy nem.is halt meg az oreg,de az elejen az a csunya baleset...

Viszont a rendorseg ilyenkor nem ertesiti a halalrol a legkozelebbi hozzatartozokat?
Nem.eloszor a halalhirt kellett volna kozolni az ugyvednek? A hozzatartozok nem is kerdeztek,hogy tortent a baleset,meg az orvos unoka sem?Ki intezte ilyen gyorsan a hamvasztast? Sok kerdes merul fel.Sok ember be lehet avatva,ha tenyleg atveres lesz.
10/10
Ruma 2019 jan. 04. - 02:33:18 10/10
(27/18017)
Jó kis szappanopera lehet még ebből. Én nem bánom, hogy bohózat helyett (amit sokan vártak) egy a falujából elszakadt család konfliktusairól, jellemekről, sorsokról, a helyi viszonyokról is szól a sorozat.
Igazi meglepetés volt a színészek játéka. Nekem a taxis (Lengyel Ferenc) és az elviselhetetlenül öntelt nő (Kocsis Judit) játéka tetszett a legjobban.
Trivia Showtime 2019 jan. 03. - 20:28:34
(26/18017)
Néhány évvel ezelőtt láttam jó pár részt a horvát 'Kud puklo da puklo'-ból. Az nem volt rossz.
Belenéztem ebbe is... Nem kellett volna!
Micsoda tehetségtelen ripacs ez a Hajdú Steve! Bede-Fazekas Szabolcs egy Robert De Niro-nak tűnik mellette...
De ahogy nézem, vannak még bőven más ripacsok és a színművészeti pályára teljességgel alkalmatlan ifjú és idősebb dilettánsok ebben a magyar változatban, melyet az alkotók rutinosan igyekeztek az ország jelentős részének alacsony igényszintje szerint összetákolni.
1/10
nikato 2019 jan. 03. - 16:15:33 1/10
(25/18017)
Nagyon unalmas, a szereplők sem szimpatikusak. Koltai arcával reklámozzák úton-útfélen, amikor volt egy rövid szerepe, bár lefogadom, mint egy szappanoperában lenni szokott, hogy a végén kiderül, életben van, csak így akarta összekovácsolni a családját, akik utálják egymást.
Benkő Nórát a hangja volt ismerős, levette a szemüveget, akkor ismertem fel.
De most a ruháikért visszamehettek a lakhelyükre? Munkahelyükkel is mi lesz, ha 1 évig nem mehetnek ki a faluból?
4/10
napraforgó 2019 jan. 03. - 04:54:26 4/10
(24/18017)
(26/26)
Szerintem ez a sorozat kicsit sem hasonlít a mi kis falunkra. Abban minden szereplő egy karakter és mindenkin lehet röhögni. Csuja Imre polgármestere, aki leginkább csak horgászni szeret, Erika, az asszisztense, a mindenes titkárnő, aki veszkődik Gyuriért, a gyerekek sporttréneréért, Teca, a kocsmárosnő, az állatorvos, a fia, a pap, Kati a tanítónő, Laci, a fia, aki a polgármesteri hivatal mindenese, Stoki, a hülye rendőr, na és a 3 közmunkás, akik minden humor forrásai.
Itt ebben a sorozatban szinte alig tudni, ki kicsoda, mert Koltai Róberten, a nagypapán kívül egyetlen ismert színész sincs. A sok ismeretlen arc szinte összemosódik, állandóan próbálom bogozni, hogy ki kicsoda.
A tegnapi, 2. részben szinte csak a fifikás Mónika tűnt fel, meg az elkényeztetett hülye fia, akit anyuci a kocsi, és a hitelkártya megvonásával igyekszik kényszeríteni a végrendelet betartására.
Az egyetemista nagylány, Kata elvileg szimpatikus, sajnálja a nagypapát, de azért elég furcsa, hogy totál elfelejtette, merre lakik Joli néni, aki gyerekkorában ezerszer vigyázott rá. Az ember azt hinné, hogy a lába akaratlanul is odaviszi, és nem az ellenkező irányba...
Érdekelne, hogy a magypapa háza hány szobás volt, hogy képzelte a 3 gyereke és családjuk együttélését? Mert háromból kettőnek volt házastársa és mindháromnak voltak gyerekei. Ez bizony még egy 3 szobás vidéki házra is sok. Aztán ott van az, hogy mindhárom gyerekének valami megélhetés is kell a faluban, ahová kényszeríti őket. A taxis fia még csak megél a többi autója jövedelméből. De mit csinál Mónika? Neki milyen üzlete van, és megy-e ez majd nélküle?
Kristóf nagy lúzernek tűnik, neki mindegy, hol szegény, itt még talán össze is jöhet valami. Tamás az unoka eléggé unszimpatikus, Kata meg majd kihagy egy évet az egyetemen. Állítólag már cselédkönyves orvos, nem gond, ha egy évvel később kezdi a pályát, de 120 millióval gazdagabban.
A falu lakossága is kezd bemutatkozni, ott a kocsma közönsége, no meg a Gál Zsóka, aki nem annyira lelkesedik azért, hogy a fia, Dani elvegye Varga Stefit (bár egy unokánakörült volna).
Lehet, hogy a sorozat képes lesz szórakoztató perceket kreálni az egyes szereplőknek, arra az évre, amíg kénytelenek együtt élni, de azért ebben nem vagyok teljesen biztos.
Adok neki még pár részt, hogy belelendüljön, bár az első két rész alapján ez a sorozat bátran kihagyható... Eddig én nem tudtam lelkesedni érte. Pláne úgy, hogy minden nap adják. Hát hány részt forgattak le már eddig?
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 02. - 21:07:31 8/10 Előzmény Lili Marleen
(23/18017)
Igen, ez furcsa, de majdcsak lesz rá magyarázat. Lehet, ezzel nem akarták "húzni" a történetet.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 02. - 21:05:39 8/10 Előzmény Vika
(22/18017)
A 2. részben a fiúk kipróbálták a karkötő levételét, de nem sikerült.
Nekem tetszik a sorozat, eltekintek attól, hogy egy haláleset megtudása nem úgy történik, mint a sorozatban, de mint tudjuk, sorozatot nézünk. Itt ez a rész kissé elrugaszkodott a valóságtól. A házak nekem sem tetszenek, nem hiszem, hogy ne találtak volna egy zsákfalut, ott, ahol senkit nem zavar egy kis forgatás.
Mónika ridikülje az első részben eléggé üres volt, amikor ment szétnézni a faluban. Ilyen apróságokra is kell(ene) ügyelni.
Tetszik, hogy vannak külső jelenetek, esik a hó.
Nekem tetszenek a párbeszédek.
Viszont a nagypapától eléggé morbid ez a megoldás.
1/10
Viharkabat 2019 jan. 02. - 19:38:01 1/10
(21/18017)
Ki volt az a debil aki ennyire silány párbeszédeket írt?
2/10
Lili Marleen 2019 jan. 02. - 19:22:30 2/10
(20/18017)
3 napja ment el Kálmán bácsi és már el is hamvasztották?Gyerekeit senki nem értesítette a haláláról? Valahogy ez nem kerek ...
klaresz1149 2019 jan. 02. - 17:56:16 Előzmény i-am
(19/18017)
Szóval csak az ér annyit, mint te, akinek az tetszik, mint neked!
Neked mi tetszik?
Micsoda kirekesztő, tipikus magyar szélsőséges hozzáállás más emberekhez!
9/10
Johnny67 2019 jan. 02. - 16:43:47 9/10
(18/18017)
Nekem nagyon tetszett az első rész! A mai Magyar valóságnak állít görbe tükröt. A sok fanyalgó,vagy nem ismeri milyen a falusi élet,vagy magára ismert!