4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 20:20:09 4/10
(244/18024)
Ez a Zsóka nagy sz@rkavaró. Ahogy felbújtja Valit Anikó ellen...., holott nem ő fut Tibi után, hanem fordítva.
Azért azt jó lenne tudni, mivel üzletel Attila. Már a múltkor is rejtegetett valamit a panzióban, amikor megfenyegették a ház felrobbantásával.
Mónika mégsem olyan nagy játékos, minden ingatlanügynök előbb a saját jutalékát vonja le a vételárból, ő meg hagyott 3 milliót elveszni. És most megint Pannával szemétkedik, havi fél millióért lakhatnak a házában. Az egy évre 6 millió!.
Ez a Zoltán nem tetszik nekem, a fene nagy segítőszándéka mögött hátsószándékot sejtek. Talán prostituálni akarja Pannát, hogy a bevételével törlessze a baráti kölcsönöket.
4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 19:30:46 4/10 Előzmény janderka
(243/18024)
Dátum sem volt a levélen.... Írhatták volna akár 50 éve is. Honnan gondolta Tibi, hogy azt most írta az apja, ráadásul Tirolból?
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 15:18:14 1/10
(242/18024)
Tibor valóban mormog valami olyat, hogy "81 Ausztria" (bár Szláven 82-es bélyeget adott oda Tamásnak). De hogy ebből Tibi végül arra következtessen, hogy az apja él??? Hát mindenvívő marhaság. Vagy azt hiszi a taxis bolond, hogy ez egy eredeti 81-es levél, csak eddig ült rajta az ő ál-halott apukája, és csak most látta fontosnak eljutttani neki???? Mi ez a hülyeség! De komolyan.
4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 14:23:22 4/10
(241/18024)
Még valami eszembejutott. Tamás símán odagépeki Kálmán nevét a levél végére. Ez azért különös, mert mind a hivatalos, mind a magáleveleket kézzel szokás aláírni. Sőt, a magánlevélre nem is írják rá géppel a nevet, mert azt anélkül is megismerik a családtagok, barátok.
Fura, hogy Tibi a bélyeg dátumozását megfigyelte, ezen meg nem akadt fenn.
4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 14:06:59 4/10
(240/18024)
Mónikának van bőr a pofáján. A fiúk polóüzletét finanszírozná, és lenyúlná a haszon 80%-át. És még a befektetni kívánt pénz sem az övé, szponzorokat keres hozzá.
Zsóka csuda pofa, a hátán is van szeme, kiszúrta, hogy Szláven elcsórt egy bélyeget. Szláven meg hülye, miért nem akkor lopkodja a bélyeget, amikor Zsóka kimegy a boltba? Miért a háta mögött hülyéskedik?
Joli néni házában nincs folyóvíz? Fürdőszoba, kézmosó, stb. Egy egészségközpontban? Semmiféle orvosi műszer, steril kesztyű, stb. Joli néni fütyülős barackjával ferőtlenít
Tamás kitűnően gépel egy ősrégi mechanikus írógépen és megírja a nagyapja stílusában a levelet.
A bélyegen viszont látszik, hogy csak a bal alsó sarkán van egy negyed pecsétnyom, a borítékon meg semmi. És miért tenne Kálmán egy 1981-es bélyeget egy mostani levélre? Vett egy tucatot és még maradt belőle, hát felhasználja?
Tibi roppant idegesítő, főleg amikor bájgúnárkodik Anikóval. De a nő is veszi a lapot, ő sem koptatja le...
4/10
luci87 2019 febr. 01. - 13:57:20 4/10 Előzmény janderka
(239/18024)
Ugyan mit fog szolni,ha megtudja Tibi az apukaja,Ancsi az anyukaja,a szulei meg tul.keppen a nagyszulei voltak.
Nem lesz semmi az sem...
7/10
Mngoo 2019 febr. 01. - 13:26:30 7/10
(238/18024)
Meglátom ezt a majom vén Tibit és egy teknösbéka jut róla az eszembe a gömb-kopasz fejével meg az inas nyakával ahogy nyújtogatja.
Plusz olyan szinten sejpít hogy sokszor ismétlörészben visszatekerem mit mondott.

Ez a "rendelö" kész vicc.
Elhiszem hogy a festéshez a Danis közös emlék ugrik be Katikának, de az 5éves unokahúgom nem maradna meg ilyen undorítóan mázolt szobában, nem hogy felnött ember, aki ráadásul "értelmiségi" orvos.
Meg ha már doki, nem kellene odavinnie az orvostáskáját? (Mert az elözö részekbe mondta hogy van neki) ehelyett pálinkát lötyböl a sebre, jóaz...hadd csorogjon bele a csemébe is.
Meg lovaglás után, kézmosás smafu??! Tálnyi sima vizben locsolgatja le a kezét amit Jolika elé tart.
Hát bármelyik hétköznapi ember el tud látni így egy sérülést, mégsem nyit kamu rendelöt meg nem doktorál. Számomra ez a jelenet extra kamu és ciki volt. Jolika nekem is som, az állandó bölcselettel, de amikor Attila pénzét földhözvágta és elküldte az tetszett.
Panna meg Zoli...ismét hihetetlen.
Persze elhiszem van az a szintü vonzalom amikor az ember lánya bekattan. De beülni egy idegen maffiózó mellé 2.napon csak mert vonzó?!
Felelötlenség a köbön.

Viszont Tamás keritéslebontását 3x néztem vissza.
Szakadtam a röhögéstöl :))) ahogy kivonult fejhallgatóval a fején :))) nem csípem, de néha jófej.
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 11:00:30 1/10
(237/18024)
Meg Mónikának is van egy tabletje. Azon pörgette Józsival a lovaspóló leírást. Tamás pedig az okostelóján mutogatta a tiroli házikót a családnak.
Igazából Tibin csodálkozom hogy hogy megvan bármiféle technika nélkül. Még csak tévét se néz - inkább rejtvényt fejt.
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 10:56:07 1/10 Előzmény napraforgó
(236/18024)
Anikónak van laptopja. Oda is csukta szegény Stefi kezét amikor az meg akarta lesni a genetikai központ weboldalát :)
4/10
luci87 2019 febr. 01. - 08:53:04 4/10 Előzmény szürkekabát
(235/18024)
Szívesen, nincs mit.Utánanéztem,mert engem is érdekelt, csak a hangja volt ismerős...Nem sokat láttam szerepelni,és a neve se ugrott be...
6/10
szürkekabát 2019 febr. 01. - 07:17:38 6/10 Előzmény luci87
(234/18024)
Köszi!
Eszembe is jutott a neve után, hogy Jolika egy régi Gálvölgyi-paródiából volt nekem ismerős, mikor a friderikuszos Meglepő és mulatságost parodizálta. Vissza is néztem, "Jolika" ott van Gálvölgyi jobbján.
(Elnézést kérek a művésznőtől, hogy hosszú karrierjéből épp ez a jelenet van nekem becsípődve. :))
4/10
napraforgó 2019 febr. 01. - 05:16:48 4/10 Előzmény janderka
(233/18024)
Én az előszobában egy asztalkán láttam egy nagykocsis írógépet, amikor Szláven beosont hajnalban a bőröndért. Még csodálkoztam is, hogy Tamás most a szekrény tetejéről vett le egy másikat, egy kisebbet. Mivel foglalkozhatott Kálmán, hogy ennyi régi, manuális írógépe volt?
Azon is csodálkozom, hogy ebben a sorozatban egyáltalán nem láttam még senkinél sem laptopot, sem tabletet, max telefont, de még azokkal is csak telefonáltak, esetleg fényképeztek.
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 01:07:41 1/10 Előzmény Rojita
(232/18024)
"egy 19-20 éves srác talál egy régi írógépet a szekrény tetején ( a gép működik is, a festékes szalagja se száradt be), a srác pedig olyan természetesen fűzi be és ki a papírt és gépel, használja a sortovábbítót, mintha mindennap ezt csinálta volna. "

Jogos!
7/10
Rojita 2019 febr. 01. - 00:36:41 7/10
(231/18024)
Megint egy hihetetlen apróság: egy 19-20 éves srác talál egy régi írógépet a szekrény tetején ( a gép működik is, a festékes szalagja se száradt be), a srác pedig olyan természetesen fűzi be és ki a papírt és gépel, használja a sortovábbítót, mintha mindennap ezt csinálta volna.

Az a kamu levél is hihetetlen. Ha kapok egy furcsa levelet, első sorban nem azt nézem, hogy mikor bocsátották ki a bélyeget, hanem a rajta levő pecsétet: milyen városban és mikor pecsételték le? Jelen esetben, ha Szláven le is pecsételte a szerzeményét, - bár ezt nem láttuk, - ő csak Ökörapáti postahivatal bélyegzőjét használhatta.
Vagy úgy kell értelmezni, hogy a Postán már eleve különböző időpontokban lepecsételt, külföldi bélyegekből van az a gyűjtemény?
1/10
janderka 2019 febr. 01. - 00:14:54 1/10 Előzmény Lambada
(230/18024)
Először én is aszittem, Tomika egy múltbéli üzenetet fog kreálni a nagybátyónak, és azért jó neki a 82-es osztrák bélyeg. De nem. Ezt friss levélnek adta be. Tibi meg akkora barom, hogy se lát se hall - mindent bevesz. Oké hogy ez is egy furmány akar lenni, hogy elmozdítsák vele a faluból, de ez akkor is full irreál.
Kristóf megveretése meg? Hát végülis szoktatják a "tartozásledolgozáshoz". :))) Bár ezzel, hogy Móni kegyei keresve Attila direkt elvereti szerencsétlent, nem igazán értem mit is akarhattak elérni nála. A "rendelő" és benne a mindent tudó Jolika néni mindenesetre csodásan debütált a hányásszínű fallal meg az ótvar priccsel. Hogy a szakorvos Kata szuper sebfertőtlenítő páleszéről már ne is beszéljünk.

Hajdú Steve viszont annyira irrtáló, hogy igazán elüthetné már egy lengőteher. Nem csak itt - de úgy általába véve is.
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 31. - 23:32:23 8/10
(229/18024)
Meglepődtem Zolin, de örülök neki. Árpa sok lett volna pénzbehajtónak. Zoli viszont nagyon kemény lett, még kölcsönöz is, amit túlzásnak tartok ilyen rövid idő alatt és tényleg butaság volt elvinnie Pannát. Lehetett volna Zoli kegyetlenebb is, szóval nem ilyen megértő. Az elején, még az ajtóban vagy másnap jobban tetszett a viselkedése, amíg nem mondta Pannának, hogy tetszik a stílusa. Egy pénzbehajtó ne ilyen legyen!
8/10
Pünkösdi Kató 2019 jan. 31. - 23:20:17 8/10
(228/18024)
Szerintem meg nem baj, hogy most teljesen más figurát hoz Lehel. Annyira jól játsza, hogy már sajnálom Kristófot. Már úgy említem, hogy szánni való, egy függő, aki lassan már semmit sem érdemel meg. Nagyon jó, hogy ilyen a szerepe, hogy nem egy vígjátéki, mert ebből is játszik, hogy remek színész. Elhiszem, hogy ő valóban ilyen, elhiszem a szerepét. Ezt szeretem.
5/10
Lambada 2019 jan. 31. - 21:18:31 5/10
(227/18024)
Ha én kapok egy 1982-es bélyeggel ellátott borítékban, sárga (megsárgult?) papírra írt levelet valakitől, akinek jelen voltam a temetésén, nem arra gondolok, hogy az illető él, hanem arra, hogy írt nekem 1982-ben egy levelet, amit akkor nem küldött el, most pedig valaki megtalálta és elküldte.
5/10
Lambada 2019 jan. 31. - 19:17:46 5/10 Előzmény napraforgó
(226/18024)
Én úgy emlékszem, hogy elhangzott a "tiltott zóna" kifejezés, amikor Katát keresték.
Az én fejemben is megfordult, hogy Kálmán bácsi él valahol, bár az a baleset, amit az első részben láttunk, meglehetősen sokkoló volt. Azt aligha lehetett úgy túlélni, hogy rövid idővel (kb. egy hónappal) utána vígan éljen valahol a közelben. Meg aztán csak kellett halotti anyakönyvi kivonat is ahhoz, hogy eltemethessék!
Persze tapasztaltuk már, hogy nem nagyon törekszenek arra, hogy hihető legyen a történet, így már semmin nem fogok meglepődni!
4/10
napraforgó 2019 jan. 31. - 17:06:52 4/10 Előzmény Lambada
(225/18024)
Engem Dani kevésbé, Kata sokkal jobban idegesít. Nem is szép nő, legalábbis az arca nem az, és a szerepe sem szimpatikus.
Dani erdőmérnök, ahogy írjátok, de a másik két fiú is elég inteligensnek tűnik. Józsiról kiderült, hogy ő informatikusnak tanult, de azt otthagyta, ami nem tetszett az apjának. De Lali sem bunkó, ő meglehetősen érzékeny, elejétől látszott, hogy tetszik neki Stefi (az apjának meg Anikó, haha), de tekintetttel volt Danira.
Joli néni, meg a bőrönd titka még nem derült ki, na és Szlávent is akkor fogadta föl az ügyvédnő, amikor rendőr egyenruhában idétlenkedett? Valahogy nekem ez sem hihető. Lehet, hogy ő eleve beépített ember???
Nincs itt rendben semmi sem. Én ugyan nem emlékszem arra, hogy mikor Kata az erdőben bolyongott, az ügyvédnő olyasmit mondott volna Szlávennek, hogy közel van a "tiltott zónához", de cseppet sem lennék meglepődve, ha Kálmán bá' egy közeli erdei kalyibában éldegélne szép csendesen és onnan lesné a kedves családját.
Már eleve az nem tetszik, hogy olyan feltételeket írtak elő a faluból való eltávra, hogy az szinte lehetetlenné teszi, hogy eljárjanak dolgozni. Mert Ökörapátiban vajmi kevés igény van taxira, és ingatlanügynökre sem. Orvos nyilván kellene, de azoknak meg olyan a munkaidőbeosztásuk, ügyeleti idők, stb, hogy az 12 órába sehogy sem fér bele. Tamásról azt sem tudjuk, tanult-e valamit, vagy csak az anyját pumpolja évek óta. Kétségtelen, hogy a színésznek van némi sármja, de a szerepe igen ellenszenves.