4/10
napraforgó 2019 jan. 25. - 16:06:10 4/10 Előzmény Lambada
(179/18019)
Tibi jelzéseiből látszik, hogy volt köztük valami Anikóval, bocs Ancsikával. Most is alakította a kocsmában a nagymenőt, tönkrevert 3 embert, csak mert az egyik rágyújtott és nyeglén válaszolt Anikó tiltására. És az a nagy sportolás sem Vali miatt van, de nem ám! Anikónak akarja bizonyítani, hogy ő még mindig tökös legény.

Ha Anikó anyja annyira szigorú asszony volt, sokkal inkább valószínű, hogy emiatt kamaszlányként nem vállalhatta föl a terhességet, helyette inkább az anyja lett Stefi "anyja". Valahogy biztos megoldották, hogy a lány eltitkolhassa a terhességet, talán tényleg elutaztak egy időre valahová. Ez később biztos kiderül.
Szerintem Anikó az ügyvédnőnek akar bizonyítékkal szolgálni, nyilván nem az anyja félrelépését akarja megtudni. Különben is, ha az ő szigorú mamája félrelépett, a nagylánya honnan tudta volna, hogy pont Tibivel? Az nem életszerű. Talán egy ledér mama nem titkolta volna a szerelmi viszonyát, de egy szigorú....??? Na nem. Tuti, hogy Anikóé a gyerek.
Nyilván Tibi sem tudja, hogy apa lett, ő is elhiszi, amit a többiek, hogy a két nő testvér.
4/10
luci87 2019 jan. 25. - 15:33:49 4/10 Előzmény Lambada
(178/18019)
Hát...vén kecske is megnyalhatja a sót...:)
De honnan tudna rola Aniko,hogy az anyja joban volt az oreggel,es tole van Stefi?
Na,majdcsak kiderul mar....
5/10
Lambada 2019 jan. 25. - 14:50:49 5/10 Előzmény luci87
(177/18019)
És ha Kálmán bácsival "kupakolt" az a szigorú asszony? Akkor is örökös lenne Stefi, és akkor is kimutatná a DNS-teszt Tibi mintájából, hogy Szappanos-leszármazott!
4/10
luci87 2019 jan. 25. - 14:35:50 4/10 Előzmény Lambada
(176/18019)
Tibinek az volt a velemenye Aniko anyjarol,hogy " szigoru asszony "volt...
Ha vele lett volna joban,valami madt mondana rola. .A 38 eves Aniko anyja min.58 lehet,ne ha elne...Tibi nem hiszem hogy egy nala idosebb ferjes asszonnyal kupakolt volna....bar sose tudni...
5/10
Lambada 2019 jan. 25. - 14:28:12 5/10 Előzmény napraforgó
(175/18019)
Minden képtelenség ellenére, amiket felsoroltatok, nekem ez a tegnapi epizód jobban tetszett, mint az a két-három, ami megelőzte. Legalább nem volt unalmas.
Hogy Tibi mit akar Anikótól az még kérdés, de biztos, hogy Anikó mellett nem lenne olyan arany élete, mint Valival. Egy hétig sem bírnák ki együtt. Tibihez csak egy ilyen birkatermészetű partner való, aki mindent eltűr. Vali a házi béke őrzője, mellesleg kellemes megjelenésű, csinos asszony, nagy hülyeség lenne Tibitől, ha el akarná hagyni.
Nekem is furcsa a "kíváncsiság", mint vizsgálati ok, mert Anikó - ha valóban a lánya lenne Stefi - nem olyannak látszik, aki ne tudná, kitől van a gyereke. (De én még bízom abban, hogy a húga, és a mamája lépett félre!) Nyilván bizonyíték kell neki arra, hogy Stefi is Szappanos-leszármazott, tehát örökös, csak ezt annyira titokban akarja tartani, hogy még vizsgálati célként sem meri kiejteni a száján az apaság szót.
Kristóf, igen, nagy barom, szerencsétlen, felelőtlen alak. Nem is értem, Dia miért legyeskedik körülötte, mit akar tőle! Nem is egy szívdöglesztő fazon! Hacsak azért nem, mert "PESTI", csupa nagy betűvel!
Dani szemmel láthatólag nem szereti Stefit, legalábbis nem eléggé. Hogy Kata megjelenése előtt jobban szerette-e, az nem derült ki. De akkor is inkább a butácska, bájos Stefi való hozzá, mint a kis doktornő.
5/10
Lambada 2019 jan. 25. - 14:03:58 5/10
(174/18019)
A felszerelésen kívül pedig van-e rá engedélye, illetve megkapná-e az engedélyt ott, Joli néni házikójában?
4/10
napraforgó 2019 jan. 25. - 11:58:30 4/10 Előzmény luci87
(173/18019)
Dani már az első percben érdeklődést mutatott Kata iránt. Meglehet, hogy ők gyerekkorukban ismerték egymást, és lehet ez egy gyerekkori szerelem utórezgése is. De ahogy látom, Katát azért annyira nem érdekli Dani.
Az biztos, hogy Tibi elvesztése Vali számára nem lenne nagy veszteség. Tibi egy lusta, tunya bunkó, aki semmire sem becsüli Valit, meg a munkáját. Valinak sokat jelentett a cukrászdai munkája, de Tibi nagy ívben tesz rá. Most is mindent vele csináltat, még a kecskét is vele zavartatná ki a házból.
Remélem, hogy Anikó nem lesz olyan hülye, hogy a kamaszkori szerelmét feltámasztva visszamegy hozzá. Mondjuk Sándor sem egy főnyeremény, de azért talán nem annyira tapló, mint Tibi.
4/10
luci87 2019 jan. 25. - 10:33:25 4/10 Előzmény napraforgó
(172/18019)
Az a sanda gyanúm, hogy Dani inkább Katába szerelmes már...ill. Stefit is szereti, de már halványabban..mióta újból felbukkant Kata..Biztos ebben is lesz még csavar...Csak nehogy Vali meg Tibi szétmenjen Ancsika miatt... habár ha jól meggondolom, lehet hogy Vali jobban járna..:)
4/10
napraforgó 2019 jan. 25. - 05:50:33 4/10
(171/18019)
Dani elég fárasztó, azért nem igazán így viselkedik egy szerelmes vőlegény. Soha nem ér rá Stefire, mindig elhatja. Alig-alig féltékeny, elintézi a dolgot azzal, hogy legközelebb hazudj jobban.
Na és az az ötlet, hogy Dani ebédlőjében van a kád és véletlenül sincs függöny az ablakon... És ha Stefi hazaköltözött Anikóhoz, akkor miért is megy el Danihoz fürödni, pláne, ha az nincs is otthon? A kinn kukkoló haverok meg mind bemennek őt keresni... Na és miért nem láttuk ezt a kádat, amikor Tamás segített Stefinek összepakolni a legutóbbi összeveszésnél?
Attila, meg a rendőrségi vizsgálat szánalmas, vajon miket vitetett el a "haverokkal"?
Anikó, meg a kocsma ellenőrzése inkább volt viccesnek szánva, de én kevéssé tudtam nevetni rajta.
Kata, meg az "egészségközpont" ötlete is elég fura, biztos százezer engedély kell hozzá, na és lenne másik százezer előírás.
Kristóf meg egy barom, épp csak kimászott az adósságcunamiból, máris megy játszani és újabb adósságot csinál.
Anikó meg Tibi pohara, és a DNS vizsgálat - a hülye miért a "kiváncsiságot" jelöli meg a vizsgálat okaként, miért nem az apasági tesztet?
4/10
luci87 2019 jan. 25. - 05:34:29 4/10
(170/18019)
Tibi nagyon teszi a fejet Aniko elott,verekedik ,kemenykedik,produkalja magat hogy " Ancsika " felnezzen ra ilyen egy pest vagany....Békeropi?? Megiscsak emlekszik?
Fel akarja melegiteni a kapcsolatukat?
1/10
janderka 2019 jan. 24. - 22:25:38 1/10
(169/18019)
Logikailag ugyan eleve egy baromság volt, de szerintem afféle tanyasi burleszknek szánták a készítők ezt a bombakeresősdit, csak gyengére sikeredett.
6/10
Yoshi-Hashi 2019 jan. 24. - 10:31:18 6/10
(168/18019)
Az eddigi részek csak bugyuták voltak, de ez totál hülyeség. A forgatókönyvírók kifogytak az ihletadó házipáleszből?
Valaki odatelefonál a panzióba, hogy ha nem beszélhet a Szappanossal, akkor MAJD fel fogja gyújtani a házat, erre a polgármester azt hiszi, hogy már bomba van az épületben? Aztán először a társai szájába rágja, hogy olyan dolgokat rejteget, amiket jobb, ha nem talál meg a rendőrség, aztán meg hagyja, sőt kéri az egylet tagjait, hogy kutassák át a házat? (A nemlétező bomba után, de közben hátha rátalálnak az ő gyanús csomagjaira is...)

Sok a kihasználatlan lehetőség a sorozatban. Szórakoztató lenne látni pl. hogy a városiak megpróbálkoznak a falusi életmóddal (nem csak ülnek a házban és sajnálják magukat).
4/10
napraforgó 2019 jan. 24. - 09:04:15 4/10
(167/18019)
Nekem már az első telefonnál beugrott, hogy nem Mónikát keresték Attila panziójában, hanem Kristófot. Mondjuk azt sem tudom, hogy tudták meg, hogy egyáltalán nincs Pesten, hogy Ökörapátiban dekkol? Az egy ötlet lehetett, hogy a falu egyetlen panziójában vett ki szobát, az apja lakcíméről nyilván nem tudtak.
Az a bombariadó tényleg röhejes volt, hogy is robbanthatták volna fel a pnaziót, ha egy idegen embert sem láttak a környéken. Azért láthatatlan manók csak nem helyezhettek volna el bombát ott.
Sándor röhejes volt, ahogy intézkedett, mint ahogy Mihály is a puskájával. És ahogy kirakták a másnapos vadászokat (Vajon hogy rúgtak be ennyire 2-3 kupuica pálinkától?)....

Na és Tibi sem maradt el tőlük, ahogy legénykedett a kocsmában, balhézott, verekedett, stb. Az ember nem is hinné, hogy ilyen lökött egy taxis hiéna (habár nem is értem, hogy miért nem legalizálja a taxis láncolatát).
Dani és Stefi vásárolgatása a plázában is érdekes, rögvest belebotlanak Tamás 2 haverjába, akik jól lejáratják a lányt a vőlegénye előtt. Amúgy nekem furák voltak ezek a fiúk, vagyis túl rendezettek, túl jóéfésültek voltak. Az olyan nyegle fiatalokról én feltételeztem volna, hogy agyon vannak tetoválva, piercingek lógnak orrukban, fülükben, és a hajuk is fel van nyírva idétlenül a fejbúbjukra. De nem, ezek a pasik teljesen normálisak voltak küllemileg. És sajna nem mutatták sem Stefi magyarázgatását, sem Dani kérdezősködését, mi is volt, hogy is volt.
----------
Kíváncsi vagyok, hogy hány részt forgattak le ebből, és vajon azt mikor tették? Idén, a mostani hóban? Meg előtte, és közben a kicsit szárazabb időben? Vagy még tavaly, de eddig utómunkák voltak, vagy dobozban volt? És ha voltak utómunkák, utószinkron miért nem volt? Néha kivehetetlen, amiket mondanak. És most is forgatnak, folyamatosan?
6/10
szürkekabát 2019 jan. 24. - 08:00:59 6/10
(166/18019)
Sajnos azt kell mondanom, az ígéretes első hét után nagyon ellaposodott. Pedig az alapötlet jó, sok fordulatot és lehetőséget rejtene; a színészek többsége jól hozza a szerepét, de a forgatókönyvírók nagyon mélyre zuhantak, kb. ötletszerűen történnek dolgok. Pl. a tegnapi telefonos fenyegetésből (felgyújtom vagy felrobbantom a házat), hogy lett az hogy elkezdenek elrejtett bombát keresni a házban? Hát egy pillanatig nem volt szó arról, hogy a telefonos fenyegető valaha is járt volna a környéken.
A forgatókönyvírók mélységéhez aztán a többi filmes szakember is csatlakozott: erdőben a legnagyobb vihar tombol - a faluban a házak ablakain szikrázik a nap; elmennek autóval a faluból - utána a házban pakolnak, mert mindjárt indulnak; tyúkokat keresnek a térdig érő hóban, aztán meg sehol egy hófolt se (ezt a jelenetet hogy sikerült nem egy időben felvenni?)
Azért Szláven meg a boltos Dia továbbra is kedvenc. Miattuk még elnézem egy ideig, de csökkenő lelkesedéssel.
4/10
Peti817172M 2019 jan. 24. - 01:06:44 4/10 Előzmény Lambada
(165/18019)
És Szláven meg Misi olyan sokáig kereste az erdőben a tyúkokat, hogy közben elolvadt a hó :)
1/10
janderka 2019 jan. 23. - 21:31:29 1/10
(164/18019)
Mintha kezdene élet lehelődni ebbe a mikrokörnyezetbe. Kerültek végre falubeliek a sörözőbe. Láttuk végre a postát is belülről. Lett munka-kabátja ennek a lapaj Hajdú Steve-nek (bár attól még ugyanolyan hiteltelen tűzoltó maradt, mint az elején). Tibi túltolt "Portugálos" taplóskodása is kezd szórakoztató irányt venni. Az ügyvédnő titokzatoskodása is megfodroztatja kicsit az állóvizet. És az Anikó vs. Stefi ügyet is csak annyira húzzák (eddig legalábbis), amennyire az izgalmasság megkívánja. Úgy látom, kellő korrekciókkal lehet ebből még egy középnézhető valami.
Kuttyánszkikutya 2019 jan. 23. - 19:57:14
(163/18019)
Az egész ház ,a falu. Mint egy díszlet, semmi életszerűség.
4/10
napraforgó 2019 jan. 23. - 14:22:01 4/10 Előzmény Mngoo
(162/18019)
Szláven hajnali betörését én nem tartom annyira furcsának, mert igaz, hogy akkor mindenki otthon van, de jó esetben mindenki alszik. Napközben talán kevesebben vannak otthon, de aki otthon van, éberebbek. Tibi tunya, nem jár el otthonról, és Vali is mindig otthon van. Legfeljebb a boltba szalad el rövid időre. Tamás sokat tekereg, hajtja a nőket, de sokat döglik az ágyán is. Kristóf kisegít a boltban, Kata meg állás után szaladgál. Ami azt jelenti, hogy napközben minimum 2 éber családtag otthon van, így olyankor betörni lehetetlen. Legfeljebb azt lehet mondani, hogy praktikusabb lett volna még virradat előtt betörni.
7/10
Mngoo 2019 jan. 23. - 13:43:32 7/10 Előzmény napraforgó
(161/18019)
Jól leirtad. Igazad van, az egész olyan mint egy amatör-sulis színjátszókör.

Tudom korábban már kaptam Töletek azért, mert túl reálisan nézem a sorozatot, de ismét meg kell jegyeznem egy hülyeséget. :)
Ki az a bolond aki úgy írja meg a cselekményt hogy Szláven hajnalban "törjön" be?! Most komolyan, olyankor a legnagyobb az esély hogy belebotlik valakibe. Logikátlan..szokás szerint.

Na de tyúklövöldözésen olyan jót röhögtem amikor löttek, a következö kameraállás pedig mutatta hogy a tyúkok nyugisan állnak, nézelödnek és semmi bajuk :D
Ebben volt valami vicces :)
Azért vártam mikor lövik le egymást full részegen.
Sosem voltam vadászaton, de azt még laikus szemmel is meg tudom ítélni, hogy nem igazán így megy ez a lövöldözösdi.
4/10
napraforgó 2019 jan. 23. - 12:23:57 4/10
(160/18019)
A mi kis falunkat krtitizálták, hogy rossz fényben tünteti föl a falut, úgy általában. Lökött a polgármester, a körzeti megbízott, az állatorvos, na és nem utolsósorban hülye a 3 közmunkás.
Ez igaz is, de ez a sorozat annyira vicces, annyira szórakoztató.

És most itt van ez a Drága örökösök, amiben lökött a taxis, aki idétlenül karaztézik, mert tunyának nevezték, megvereti magát az öccsével, mert produkálni akarta magát. De hülye a Mihály is, aki vagy erdész, vagy nem, mindenesetre ez a vadászat eléggé lejáratta a szakmát. És idétlen a tűzoltó is, a katasztrófavédőnek nevezteti magát, aki éveken át hajlandó a kedvese ablakán bemászni és féltékenykedik, de valódi veszélyhelyzetekben teljesen használhatatlan. És persze nevertséges Anikó is, aki 38 évesen még a falusi szüzet alakítja.
A többi szereplő meg csak símán fárasztó, a 3 lovászgyerekben nincs semmi vicces, a boltoslány néha mond jókat, de annyi. A polgármester simlis, valami törvénytelen biznisze is van, amihez most Kristófot vette igénybe.
A lényeg az, hogy ez a sorozat is igen rossz fényben tünteti föl a falut. Az mindenesetre nem jön le, hogy de szép a falusi élet, itt milyen jó, milyen boldogok az itt élők. Valahogy túl fanyar ez a sztori, nem igazán tudom hová tenni. Se nem vígjáték, se nem dráma, se nem korrajz, egyszóval egy semmi.