Bonitó 2023 febr. 17. - 22:28:53
(17797/18017)
"Azt írta az újság" . mondaná Lujza a kabaréból, hogy a színészek nagyon jól szórakoznak a forgatáson!
Sokszor le is kell állni, mert röhögő görcsöt kapnak...... Örülök!
Hála az Univerzumnak, legalább ők jól szórakoznak?! :(

Nekem meg kérdéseim lennének:
- Mi a bánatos fityfiritty két háziorvos az  ilyen alig lélekszámú faluban?! Ráadásul mindkettő korrumpálható! 
- A tegnapi részben, de a mai sem volt piskóta, az összes "hüllét" sikerült  egy adásban összehozni! Subiczcal az élen! Természetesen kivétel Vanessza! :)
- Annyi szereplő van már, hogy a showrunner asszony - eddig sem tudta -, de most már végképp kezdi elveszejteni (Icuka után szabadon) a korona fonalát! De én is! :)
 - A kelleténél sokkal több a szereplő (feleslegesen! Rengeteg történetszál és a szereplők növekedésével arányosan feledkeznek meg a szálakról és hagyják befejezetlenül azokat. 
- Fogalmam sincs, hogy került Kata ismét Danihoz? Hiszen elhúzta a böröndjét mérgében a Szappanos házba, a következő jelenetben pedig már az erdei házban volt. 
- Kata, mint felbujtó?!  Hogy az ő keze van benne  Stefi "megijesztésében?!" Óriási csalódás számomra. Csak lesek még most is, mint hal a szatyorban! Kata Iskolázottsága és, mint olyan, hogy élettapasztalat fordított arányban áll egymással nála. 
- Irina meg milyen jogon árulja a "Mamszli" házát?! Rokona, vagy őse, vagy ismerőse volt? Vagy végrendeletben hagyták rá? Ahhh. Sorolhatnám még, de nem teszem. 
- Azt már nem is értettem, hogy a furcsa nevű  Putyili - kár, hogy nem Putyuli - (Kovács Mátyás) Dodi bácsi unokaöccse, Renike és a romasor unokatesója, hogy került ezüstöt pucovászni Nusika mellé a házba?! ( Ezüstöt suvickolni, mikor Putyili csak a rezet ismeri! Ha-ha-ha!)
- Apropó showrunner asszony Hámori Barbara úgy látszik, hogy "szaladgálós szindrómával" küzd. Mi a búbánatos fészkes fenének kellenek ide ezek a szaladgálós alakok?! Ki-, és minek bújkál, szaladgál ez a jeti is Ökörben:! (Biztos Dandi lesz!:))  Elég volt már a szaladgálós bumerángos a KA-ban egy évadon keresztül! Meg a DÖ első részében a Kálmán bácsi! Aki hol erre, hol arra rohangászott, mint  fallosz nélküli kutya.
-Terike ma magyarázza Walternak, hogy " a magyar tehénnek (a Szúnyognak) a csoki hátul jön ki...... Jah!... A svájci tehénnek meg a száján........
- (Vajon milyen apropóból kell a két Walter karakter?!)
- Most őszintén, ez a bohócos jelenet mire volt jó?! Ja tudom már, időhúzásnak! :(
Egyébként nagyon röstellem, de fogalmam sincs, hogy ez a kicsi lány Anikóékkal kicsoda?! Lemaradtam róla!
7/10
Rojita 2023 febr. 17. - 16:21:20 7/10 Előzmény napraforgó
(17796/18017)
Szerintem se. Talán az az alapja, ami Sándort is megtéveszthette, h a tűzoltóknak kell, baj esetén a katasztrófák elhárításában is segíteni. Biztos volt vmi hivatalos összevonás, vagy értekezlet, vagy csak egy körlevél a tűzoltóknak. Sándorunk meg ezt úgy értelmezhette, h akkor Ő nem csak egyszerű túzoltó.
4/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 16:12:41 4/10 Előzmény Rojita
(17795/18017)
Nagyon fura, hogy mindig kásásan beszélnek. Az alkoholisták nem beszélnek igy, legfeljebb, ha a szokottnál nagyobb mennyiséget isznak. De a sima részegek is tudnak normálisan beszélni, csak bizonyos mennyiség elfogyasztása után kezd a beszédjük akadozni.
Idegesitő a hülyeségük.
4/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 16:05:33 4/10 Előzmény Rojita
(17794/18017)
Én egyáltalán lehetetlennek tartom, hogy egy ici-pici kisfaluban van egy kihelyezett "katasztrófavédő".
A katasztófavédelem a tűzoltóságból nőtt ki, és nagyon valószinű, hogy vannak bizonyos telephelyeik, ahonnan kiszállnak tüzet oltani, szénmonoxid, vagy gázömlést elháritani, kidőlt fákat eltakaritani, stb.
Valahogy nem hiszem, hogy vannak ilyen csellengő tagjaik.
7/10
Rojita 2023 febr. 17. - 16:01:49 7/10 Előzmény Rojita
(17793/18017)
Kifelejtettem a kocsma két alkeszét, mint új humoros karaktereket. Jaj. Sokak. Humorosak lennének, ha kevesebb és rövidebb jelenetet kapnának.
7/10
Rojita 2023 febr. 17. - 15:58:32 7/10
(17792/18017)
Hogy pozitív is legyek, szimpatikus volt a sorozat reagálása a rezsiemelkedésre. Életszerű és humoros is volt a sok ötlet az energiaspórolásra. Talán az a változás, de javítsatok ki, ha nem így van, - az önkormányzatok nem tudnak adni anyagi támogatást a magas fűtésszámlákra, - hiszen a hivatalok is bajban vannak. Egyszeri pénzadomány van a rászorulóknak, de havi rendszeres segélyt nem tud adni az Ök.
7/10
Rojita 2023 febr. 17. - 15:46:58 7/10 Előzmény napraforgó
(17791/18017)
Jó, a szerelem és féltékenykedés sok mindenre ráviszi az embereket, de ezt a megoldást képtelennek érzem. Egy orvosnő felbérel egy büntetett előéletű, rossz-hírű alakot a tulajdon húga ellen? Miért nem intézte el a dolgot úgy, mint a nők szokták a hétköznapokban? Verbálisan, esetleg kis hajtépéssel. Hiába, nem így gondolta, nem ezt "rendelte meg," az ügynek kell, h legyen jogi következménye.
Na, dehát ez volt a lényeg. Lett vmi esemény a lapos fk-ben.

Mert ez az évad mélyrepülés. Szláven "élbujdosása" után kaptunk több új "humoros" karaktert. A bolt két eladóját, a kézbesítőnőt és a mindenes Putyulit. Hát, sajnálom a színészeket a szerepekért. "Fújjunk léggömböt rágógumiból"-ötletnél azt hiszem nincs lejjebb.
Furcsa, h eddigi ismereteink alapján Zsóka még nem tudott megszabadulni a kotnyeles Szilvikétől. Dehát, persze szükség van azt ilyen ellenszenves szereplőre is (és a színésznő tökéletesen játssza ezt a figurát).
Putyuli megjelenítése és főleg, ilyen nagy szerepre alakítása kínos. Nem is a srác színészkedése a legbántóbb, hanem a szerepe. Ilyen alak nincs. Ma már nem "ténsasszonyozik" egy huszonéves, de idősebb se. Az egész alak egy erőltetett bohóc. Miért nem adták a szerepet a már bizonyított és megszeretett Renátónak? Kicsit hihetőbb lett volna.
A két katasztrófavédő idén nagyobb szerepet kapott. Sándorunk változatlanul nem hiteles. Egy ekkora nagydarab ffi nem ijed meg ilyen látványosan. Kíváncsi vagyok, h Rezső még nem vonzotta be a valódi Katasztrófavédelem haragját? Nem kapott a produkció a Szervtől egy udvarias levelet, h nekik és a vezetőiknek is 24 h-ban más irányú elfoglaltságuk van, mint ennek a Rezső igazgatónak.

4/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 12:58:31 4/10 Előzmény Heatseeker
(17790/18017)
Csabika megjelenésének semmi értelme nem volt. Ez a jetiskedés lenne az egyetlen valami, ami miatt itt lehet. Most meg még megjelent az igazi Walter von der Vogelweide is, oszt lehet, hogy kornyikálni is fog.... Gondolom, a faluban senki nem tud németül.
3/10
Heatseeker 2023 febr. 17. - 10:43:44 3/10 Előzmény napraforgó
(17789/18017)
Igen, én erre tippeltem, mármint kárászi Csabikára. Bár lehet, téves. Lehet Dándi is, aki egy ,,remek" ötletet vázolt Gorannak a falu megzavarására. Amúgy ez egy elvetemült baromság, hogy valaki ne ismerje meg a saját unokaöccsét, aki több rúd(!) szalámit fal fel egyszerre. Viszont Lenkeházának nincs saját önkormányzata ezek szerint, ha Dodi bácsi is Ökörapátiban folyamodik rezsitámogatásért... Amúgy Irina milyen alapon árulja Mamszi házát, csak nem rá hagyta a végrendeletben?
4/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 06:10:10 4/10
(17788/18017)
Talán a kárászi Csabika lenne a jetigorilla? Ki bizta meg az ijesztgetéssel?
Zénó sem normális, a valódi Waltert a fogdába viszi pihenni, ahelyett, hogy lerakná a panzióban, vagy akár közvetlenül a Terike néninél.

Sándor röhejes volt, szándékosan kecske szája előtt olvasta levelet. vajon meddig kellett várni a felvételnél, hogy Vanessa rákapjon a papirra?
4/10
napraforgó 2023 febr. 17. - 06:04:25 4/10
(17787/18017)
Annak lesz igaza, aki arra tippelt hogy Kata lőtte le Stefit. Hát, ha nem is pontosan igy volt, de a keze benne volt, hisz ő bizta meg Mahicsot, ijesszen rá a húgára. Gondolta, hogy kis lövöldözéssel elijeszti a férjétől. Csak hát Mahics túlbuzgó volt, ezzel elérte, hogy Dani aggódva üldögéljen Stefi ágya mellett, Kata nagy bosszúságára.
3/10
Heatseeker 2023 febr. 16. - 22:23:31 3/10 Előzmény luci87
(17786/18017)
Vagy a kárászi gyerek a yeti, akit Dándi bérelt fel, minden esetre mi másért hozták volna be a karaktert? Németország helyett Ökörapátit választani nem tűnik túl logikus döntésnek :-)
4/10
offtopic
luci87 2023 febr. 16. - 18:18:31 4/10 Előzmény Heatseeker
(17785/18017)
Annak is mi ertelme,hogy yetikent rohangal..? Csak nem azt hiszi,emiatt fonak kikoltozni Ökörfis lakoi?Egyszer valaki ugyis elkapja,es lebukik..
3/10
Heatseeker 2023 febr. 16. - 17:43:57 3/10 Előzmény napraforgó
(17784/18017)
Néha tényleg az az érzésem, hogy több sorozatot nézek egyszerre. Kocsma a falu szélén (na jó, közepén), A panzió mindennapjai, Szappanosék szappanoperája, A kis posta titkai, Goran és a koronahajsza, Katasztrófavédők bevetésen, Lovardától a faluorvosig (romantikus szomorújáték)... 17750-es hozzászólásomban írtam: Az igazi fordulat az lenne, ha kiderülne, Stefit Kata lőtte le a lóról egy kölcsönkért fegyverrel. - Ha nem is pont így, de majdnem... Amúgy a rém szerintem Dándi, de ezt nagyjából mindenki sejti.
4/10
napraforgó 2023 febr. 14. - 18:28:30 4/10
(17783/18017)
Megint félbehagytak pár szálat. Mi van Danival? Most kibékültek Katával, vagy sem? Mert Kata követte Danit, amikor a kórházba ment titokban. És mi van Valival? Aki otthagyta az anyja vendégét és Tibi után ment. Most akkor találkoztak, vagy sem? Hová lett Petrina? És mi van Nándi sok cuccával? Még mindig a panzióban lévő szobájában van? Andika nem nyüzsög?
4/10
napraforgó 2023 febr. 14. - 14:28:02 4/10
(17782/18017)
A szőke kislány csak nem Tamidémon? Tán csak nem hozzák vissza Rujder Vivit?
4/10
napraforgó 2023 febr. 14. - 08:01:16 4/10
(17781/18017)
Sajnos Marosival megint hülyeségeket mondatnak. Szerinte a házasság ideje alatt szerzett vagyon közös tulajdon, jár a feleségnek a fele.
Hát ez baromira nem igy van! Mert csak a házassági életközösség (!!!) alatt szerzett vagyonra igaz ez. És Attila és Ibolyka már több, mint 20 éve nem él együtt. És nem csak a börtönben töltött 20 évre igaz, hanem az utána következő 3-ra is. Egyszóval a nő csak a 20 évvel korábban, a tényleges együttélésük alatt szerzett vagyon értékének a felére tarthatna igényt.
Kártéritési igényt előterjeszthet, ha valóban Attila helyett ült börtönben, de az biztos nem a krumplizólánc fele. Azt majd a biróság állapitja meg, ha nem tudnak peren kivül megállapodni.

Nem értem, miért mennek bele jogi kérdésekbe, ha nem értenek hozzá, és pláne nem is hajlandók utánanézni sem.
3/10
Heatseeker 2023 febr. 13. - 21:47:19 3/10
(17780/18017)
Várom, hogy Csali és Huzal is jelentkezzen Bogdanéknál, hogy segítenek megkeresni a koronát jó sok pénzért... azaz sörért. Meg Margitkáék is... Bogdan az a típus, aki jó sokat fizet a semmiért, és vadul keresi a koronát egy kunyhóban. Néha elrabol ezt-azt, aki semmit nem tud Szlávenről, aztán kezdődik minden elölről.
4/10
napraforgó 2023 febr. 13. - 18:36:58 4/10
(17779/18017)
Klinghammer = kalapács
Hufnagel = patkószeg
8/10
Pünkösdi Kató 2023 febr. 13. - 18:27:15 8/10 Előzmény luci87
(17778/18017)
Klinghammer Pisti - Quintus Konrád