MSZ 2019 jan. 13. - 08:42:20 Előzmény napraforgó
(77/18017)
Vagy már meg is volt Robinak a főorvosnő...:9
Persze a vagyon jól jönne neki...nagyon ellenszenves, de Mónika is...
Némely szereplő tényleg érthetetlenül beszél.A boltoscsaj való életben is ilyen? mert ha nem, jól alakít!! :)
4/10
luci87 2019 jan. 13. - 08:22:01 4/10 Előzmény Mngoo
(76/18017)
Na, erre már nem is emlékezetm, hogy leejtette a poharat...Akkor már tuti lesz valami belőle...
Sok rejtély van... Mondjuk Anikónak már maga az eljegyzés se tetszett az elején..
4/10
luci87 2019 jan. 13. - 08:20:25 4/10 Előzmény s1u2x3e4l
(75/18017)
Azok a fülek nekem is feltűntek...:) Mókás...:) Nekem cuki ahogy udvarolni próbál katának..
7/10
Mngoo 2019 jan. 12. - 11:42:41 7/10
(74/18017)
Egy korábbi részben Anikó mesélt Katának Tibiröl.
Elmondta hogy a lány apja régen jó ember volt stb.
Illetve az elsö részekben Anikó elejtette a poharat sörcsapolás közben, amikor kiderült hogy Tibi is visszajött Ökörapátiba.
Meg Tibi is meglepödött amikor Vali megkérdezte, hogy sosem hazudott neki?!
Majd még kiderül, hogy Stefi nem is Anikó húga,hanem a lánya, aki Tibitöl van.
Amiröl a férfi persze nem tudott.
Ezáltal Stefi is örökös (és ezért ment fel Anikó az ügyvédhez Pestre)
s1u2x3e4l 2019 jan. 12. - 08:58:21 Előzmény bermike
(73/18017)
Stefit meg Diat nekem is csak lassan ket het utan sikerul helyrepakolnom, hogy mikor melyikuket latom a kepernyon. Anikot is joforman csak a melyebb hangja miatt jegyeztem meg, hogy o van a kepernyon.

A fiuknal szinten hasonlo volt a helyzet csak ott a polgar fia, meg a masik, aki megserult a lovasbalesetben.
Na meg akkor hogy melyik fiu kivel is jar. De mara lezongoraztam, hogy Dani Stefivel, Aniko testverevel, a polgár fia meg Diaval.

Nem erzem magam hulyenek, mert pillanatok alatt megjegyzem a neveket, es arcokhoz kotom oket egyeb sorozatokban, de itt ez eleg nehezkes 10 epizod utan foleg a szamomra ismeretlenebb fiataloknal.
Na de Szlaven az megmaradt a jellegzetes fulei es hulye tekintete alapjan xD
4/10
napraforgó 2019 jan. 12. - 04:43:11 4/10
(72/18017)
Igen, a végrendeleti öröklés szabályai szerint a kiskorú is, sőt a méhmagzat is lehet örökös, de ezt felülírja a végrendeleti öröklés. Kálmán végrendelete szerint a gyerekei és a nagykorú unokái örökölnek. Kristófnak van egy kicsi lánya, ő saját jogon nem örököl, csak az apja részesedéséből juthat neki.

Kata terhességére én is gondoltam, főleg azért, mert a boszi azt jósolta a tenyeréből, hogy Róberttel még nagyon nincs vége mindennek, de én ezt a húzást elég ostobának találnám.
Egy nőt nem lehet rákényszeríteni, hogy anya legyen, főleg nem egy olyan tróger gyerekének az anyja, mint ez a Róbert. Mert az cseppet sem szimptikus, hogy Róbert megfúrta Kata álláslehetőségeit (orvoshiány van!), akár azért, hogy otthonülő lekvárt kavargató anyuka legyen, de sokkalinkább azért, mert az "apósa" elárulta neki, hogy a nő milyen nagy vagyon örököse lehet, ha megül a fenekén 1 évig Ökörapátiban. Robika már ábrándozik a magánklinikáról, amit Kata pénzén állítana fel....
Amúgy a főorvosnő combsimijéből nyilvánvaló, hogy szívesen kezdene viszonyt Róberttel, főleg, hogy Kata már nem sertepertél a közelben.

Az ismeretlen - vagy az érzékenyebbek kedvéért kevéssé ismert színész - szereplők engem is zavarnak, nem tudom ki-kicsoda, de ez majd változik, emiatt nem aggódok.
Az sokkal inkább zavar, hogy nem tudnak normálisan beszélni, még ha felhangosítom is a TV-t, akkor is alig érteni, mit motyognak.
Elég dilettáns a rendezés.
4/10
Peti817172M 2019 jan. 11. - 23:33:02 4/10 Előzmény napraforgó
(71/18017)
Vagy Szofit. Az öröklés szempontjából nem releváns, hogy nagykorú-e az illető, sőt a magzat is törvényes örökös. Más kérdés, hogy Kálmán a nagykorú leszármazottaira hagyta a vagyont.
Végrendelet nélkül a három gyerekre szállna egyenlő arányban, az unokák csak a szülők halála után örökölnének.
10/10
bermike 2019 jan. 11. - 20:33:10 10/10
(70/18017)
Én keverem a szereplőket... a kocsmáros csajt a közértessel... a pasikat is nehezen ismerem fel... biztos tök hülye vagyok. a Kata talán terhes...azért lett rosszul.. sajnos alig van szimpi szereplő... én szeretem ha ismert szinészek játszanak, akik beszélni is tudnak..
4/10
napraforgó 2019 jan. 11. - 19:49:45 4/10
(69/18017)
Jolika valami "boszorkány"? Tett valamit Kata teájába, vagy csak a stressztől lett rosszul a lány?
plokmi 2019 jan. 11. - 19:48:12
(68/18017)
Jobban járt volna az RTL klub, ha egy ilyen 'mű' falu felépítése helyett, megvett volna egy kiürült települést. Egy nagyságrenddel eredetibb lenne.
Buga Jakab Alfonz 2019 jan. 11. - 16:50:45
(67/18017)
Szörnyű!!!Nincs miért részletezni, minden szörnyű....a ripacskodás magasiskolája. Kár.
4/10
napraforgó 2019 jan. 11. - 14:48:21 4/10
(66/18017)
Vajon mikor derül ki, hogy Anikó kit jelölt meg örökösként az ügyvédnő előtt? Saját magát netán, esetleg a húgát, aki akár a lánya is lehet.
Anikó 38 éves, így lehet akár Kálmán lánya is. Stefi meg 21, így az Anikó és közte lévő 17 évbe belefér akár egy eltitkolt gyerek.

Kálmán balesetéről egy árva hang sincs. Azért ha az én hozzátartozómat gázolják el, akár meghal, akár nem, csak utánajárnék, mi történt, hogy történt. De itt ez senkit nem érdekel.
És még az is érdekelne, hogy honnan is volt Kálmánnak 612 milliója, mert az már elhangzott, hogy valaki látta a bankszámlakivonatot.
7/10
Mngoo 2019 jan. 10. - 23:25:42 7/10
(65/18017)
Én úgy ültem le az. 1.részhez, hogy "na ez lesz az egyetlen sorozat, aminek minden részét meg fogom nézni!"
Eddig sikerült :))
Nem mondom hogy extra jó, de nagyon nem is húzom le, elvégre csak nézem.
Az örök ellentét: falusi vs. pesti életforma, az eltérö gondolkodásmód, az stílusbeni különbségek...na meg az ehhez csapott nem kevés szarkazmus-és irónia, ez itt a mondanivaló. Nem a kimondott viccek, mint pl. A Mi kis falunkban. Két különbsorozat, totál más mondanivalóval.
Lehet, hogy nem a büszkeségünk ez a sorozat, és nem kimondottan vicces, de vannak benne elgondolkodtató félmondatok és elég szépen elöhozza a mai problémákat, meg a "gyönyörü" magyar mentalitást.
Amugy meg nem értelmetlenebb mint pl. az Üvegtigris vagy a Kontroll :)) azok sem IQ filmek, még is valamiért szerethetöek.
Egy szó mint 100, én márpedig kivárom mi lesz a vége ennek az örökségnek :)
kovimari 2019 jan. 10. - 08:54:26
(64/18017)
Hát itt az a legnagyobb gond, hogy itt valami koncepció béli tévedés van. Sajnos nem tudom eldönteni, hogy mentális vagy morális a probléma. Magyarán ennyire hülyék, vagy miket néznek ennyire hülyének. Ez láthatóan egy patyomkin falu. Gipszkartonból összedobott pár ház. Ennyit a környezetről. Színészek: becsülendő, hogy nem a soros celebesített pár 10 színészből hoztak. Közöttük vannak igen jó színészek. A teljesség igénye nélkül talán főbb szereplők közül pl Kovács Lehel a Katona József színház tagja, sok színházi, film és szinkron szereplője. 2011-ben Príma Primisszima díjas. Hajdú Steve nekem sem a szívem csücske, de ismert.Mellékszereplők: Csarnóy Zsuzsa/Vali/ A veszprémi színház tagja, nem mellesleg/hogy bulvár is legyen/ Gesztesi volt felesége, Gesztesi Máté anyja. Kocsis Judit /Zsóka/ A József Attila színház sokat foglalkoztatott színésze. Ulmann Mónikát, Makranczi Zalánt, Erdélyi Tímeát nem kell bemutatni. Mondjuk a két csaj parasztosra imitált hadaró, fura tájszólásos beszéde engem is zavar. De meggyőződésem, hogy nem a színészekkel van a gond. A történet még kialakulhat, bár döcögősen indul, de egyébként sem kell minden mozzanatban realitást keresni. Ez egy film nem dokumentum film. pl a nagymamát is megeszi a farkas, és majd kiveszik a hasából. Mégsem háborodunk fel rajta / vagy legalább is nem ezen/. Bocsi, nem akarok vitát nyitni, ez az én véleményem.
4/10
napraforgó 2019 jan. 10. - 06:34:02 4/10
(63/18017)
Annál komolyabb a gond. Mert ha ezek a szereplők valódi színészek, akkor meg kellett volna tanulniuk rendesen beszélni.
Egyedül a Mónikát játszó színésznő beszél teljesen érthetően, a férfiak hadarnak, motyognak. Nekem az nem érv, hogy a hétköznapi emberek nagy része is így beszél.
A színészeknek jó példával kellene előljárni és nem hasonulni a hétköznapi motyogáshoz.
Ha a színházban is így beszélnek, akkor nem is vagyok kíváncsi rájuk.
tcsbp14 2019 jan. 09. - 20:45:36 Előzmény napraforgó
(62/18017)
A „kicsit sem ismert színészek”-általad nem ismertek. Színházba IS kéne járni...
tcsbp14 2019 jan. 09. - 20:43:57 Előzmény svejk
(61/18017)
40 szavazatból tényleg lehet messzemenő következtetést levonni...
4/10
napraforgó 2019 jan. 09. - 18:15:56 4/10
(60/18017)
Röhejes az a pár ház, amit faluként próbálnak eladni. Mindenen látszik, hogy nagyon új, egy faluban soha nincs egyrakáson ennyi új épület. Na de öregecske, meg roskadozó épületet nem tudtak kreálni... És a nádtető, hát ez sem általános, inkább csak bizonyos tájegységeken szokásos, pl. a Balaton északi partján, főleg a nyaralóknál.
És minden placc tükörsima, leszórva murvával, de sehol nem látni bemélyedéseket, olyanokat, amilyeneket a gépkocsiforgalom váj a talajba.
-------
Nem tudom, hogy mi lesz a fene nagy marakodásnak a vége, talán a végére már nem marad egy szál örökös se, beleértve az Egyletet is.
Azért az furcsa, hogy az ügyvédnő annyira figyelemmel kíséri a fejleményeket. Valahogy ez sem életszerű, hogy egy ügyvédnek ne legyen más dolga, más ügye, tárgyalásai, szerződések, stb., okmányok fogalmazása, ráér egy vidéki öregúr hülyeségeivel foglalkozni.
2/10
svejk 2019 jan. 09. - 11:15:19 2/10
(59/18017)
Engem igazol az IMDb eddigi szavazása is. Csak a szereplők ésn a családtagok nyomják fel az átlagot:
2/10
svejk 2019 jan. 09. - 11:04:04 2/10
(58/18017)
Nekem nem tetszik. Azzal hirdették, hogy jobb, mint a Mi kis falunk. Ez nem igaz. Ezen nem lehet nevetni, teljesen abszurd történet, a szereplők mintha nem is színészek lennének, a díszletfalu siralmas. Baromság,.