Téma: Drakula

10/10
k11zoltan 2007 nov. 23. - 22:42:45 10/10
(26/126)
Sokan ismerik az eredeti történetet, de a lenti hozzászólásom elsõ soraiban lévõ idézet nem is tõled származik... :)
Nyssa 2007 nov. 23. - 22:29:04
(25/126)
Na, mindenkinek, aki lehúzza ezt a filmet, azt mondom, a fene a gusztusotokat!
Igaz, hogy nem ez a leg-leg-leg-vámpírabb film, DE, és ezen van a hangsúly: Coppola bevallottan nem a horror-, hanem a romantika-vonalat helyezte elõtérbe. Másfelõl, ha belegondolunk, mennyien próbálták már megfilmesíteni Stokert, és hogy mi minden lett a vége... A rendezõ szerintem egyszerre készítette el az eddigi leghívebb feldolgozást és épített be egy csomó tökéletesen illeszkedõ történeti elemet, ezzel egy kicsit "emberibbé" tette a gróf tulmisztifikált alakját. Ja, és és ráadásul csomó képi utalással is tisztelgett a mozgókép történelme elõtt, gondolok itt a Murnau-féle Nosferatu elõtti fõhajtásra (ami egyébként nálam is a top, szó szerint reszkettem tõle, mint ördög a tömjénfüsttõl!), a digitális technikáktól mentes, urambocsá "archaikus" effektekre, stb. És a színészek zseniálisak! Olyan ez, mint egy hollywoodi ki-kicsoda találkozó. Számomra ünnep ez a film, mert Hopkins bácsi érdemeit aki kétségbe vonja, az szerintem még életében nem látott jó filmet, Keanu meg Cary Elwes na és Winona adja a szépséget a mûhöz, és Gary Oldmanre egyszerûen nincsenek szavaim, ZSENIÁLIS a pasas!!! De most õszintén, a mai Underworld-ös, Dracula 2000-es, Pengés, Van Helsinges, Ultraviolás baromságokkal egy lapon sem lehetne említeni, úgy hasonlítanak egymásra, mint Tigris és Nyuszi punkosított verziója a Micimackóra... De komolyan, félre ne értsen senki, én szeretem a fent említett filmeket is (na jó, az Ultravioletet nem annyira), de hozzájuk képest a Drakula nemzeti kincs-kategória!

Amúgy említettétek az Interjú a vámpírralt, összehasonlításként szerintem akkor már inkább a Nosferatu, ugyanis, aki veszi a fáradságot és elolvassa az Anne Rice-könyveket, úgy értem, az egész sorozatot, az látni fogja, az egy teljesen más világ! (Ez nem tartozik ide, de én világéletemben Lestat-fan voltam, nagyon szeretem az Intejú...-t, és megemlíteném, hogy sokkal jobban érzi a karaktert Stuart Townsend, mint anno Tom Cruise! Beeeeeeee, Cruise-fanok!) Ó, de ha már itt tartunk, kész szerencse, hogy Laurell K. Hamiltonból még nem csináltak filmet, akkor jól néznénk ki, ugyedebár... Mindegy.

Visszatérve a Drakulára, szerintem, aki látta, az tudja, hogy ez egy gyönyörû, izgalmas, szemet gyönyörködtetõ vámpírmese, melyben a vérnél csak a szenvedély éltet jobban. Megmutatja, hogy az igaz szerelemért még az idõk tengerén is megéri átkelni. Ez a valaha volt leggyönyörûbb Drakula-feldolgozás, és kész!!!!!
3/10
zszoltan 2007 nov. 23. - 21:51:55 3/10 Előzmény nofrit
(24/126)
Számomra kicsit rémisztõ (és furcsa) ez a love story. De nekem sosem volt igazán jó érzékem a romantikához. :)
delorin 2007 nov. 23. - 21:31:47 Előzmény k11zoltan
(23/126)
igen, én is így tudom hogy Vlad Tepes erdélyi fejedelem legendája ihlette Bram Stocker Drakulájának történetét.
szerintem is egy nagyon jó feldolgozás hû az eredeti regényhez.
Ez a történet egy hátborzongatóan gyönyörû szerelmi történet, arról hogy az igaz szeretet útjába nem állhat még a halál sem....
10/10
k11zoltan 2007 nov. 23. - 13:09:56 10/10
(22/126)
... és õ lett ismeretes mint Drakula gróf a "karóbahúzató"...

A film egyébként vetekszik a Nosferátuval. Az egyik legjobb Drakula feldolgozás...
10/10
k11zoltan 2007 nov. 23. - 13:07:31 10/10
(21/126)
"Vagy lehetséges, hogy valódiak az íratok, és tényleg létezett (vagy létezik) egy Drakula nevezetû személy?"

Drakula alakja az 1430 elején elevenedett meg a valóságban Erdélyben a Havasalföldön, amikor is Zsigmond, Magyar király, és a Német-Római Birodalom császára II. Vladot a havasalföldi Vajdaság urává tette. Vlad kegyetlenkedéseirõl lett ismeretes, és az oláhk (alattvalói) a Drakul (sárkány, ördög) nevet adták neki.

Hunyadi János halála elõtt Havasalföld vajdai székébe emelte dracul Vlad fiat, III. Vladot
nofrit 2007 nov. 23. - 11:26:35 Előzmény zszoltan
(20/126)
Nem illik összehasonlítani szerintem a kettõt. Stoker a maga korában fantasztikus levél-regényt írt. Rice viszont már a mai kor vámpírideáljait vette célba. Ha egyidõben írták volna, akkor igen, akkor megnéztem volna, hogy Rice mit hoz ki a történetébõl, vagy Stoker még mindig így látná-e Dracula alakját.
A filmrõl: a hangulata, a mondanivalója mind-mind ott van a szeren. S nekem nem horrorként jelenik meg, hanem egy igazi love-storyként, ami túlmutat az idõn is...
10/10
susurrus 2007 okt. 05. - 17:46:42 10/10
(19/126)
Nekem ez a kedvenc Drakula filmem, de a szinkron valami hihetetlenül pocsék volt. Mintha nem is ugyanazt a filmet néztem volna, amit eredeti nyelven szoktam...
Az interjú a vámpírral annyira nem jött be. Ez viszont tényleg olyan, mint egy opera. Gyönyörû. Már akinek bejön az opera :-)
És Gary Oldman rulez! :-)
angellany 2007 szept. 30. - 15:51:36
(18/126)
Hmm érdekes feldolgozás!Nekem legjobban a Dracula2000 tetszik Gerard Butler szereplésében!!!
norton15 2007 szept. 30. - 14:46:17
(17/126)
Igaz, az nekem is jobban tetszett.
3/10
zszoltan 2007 szept. 30. - 14:44:21 3/10
(16/126)
Én nem vagyok tõle elájulva. Számomra csak közepes élményt nyújtott.
Hangulatilag tényleg ott volt, de a története számomra széthullott. És azoknál a töréspontoknál kiesetem a hangulat élvezésébõl is. Valahogy nem adott magyarázatot a történet a szereplõk cselekedeteire. Vagy az õrület bemutatása lett volna a cél? Az sikerült. :)

Nekem személy szerint az 'Interjú a vámpírral' jobban tetszett. Valahogy számomra érthetõbben tálalta a vámpír-problematikát.
norton15 2007 szept. 30. - 09:21:44
(15/126)
Azta, ez nagyon jó volt! Gary Oldman zseniális volt benne! + Hopkins is, meg még ha jl láttam, akkor tom Waits is benne volt.
californiaan 2007 szept. 29. - 21:32:14
(14/126)
ember küzdj és bízva bízzál!!!:) a Dunán talán leadják egyszer
sipka 2007 szept. 29. - 21:02:21
(13/126)
Egyáltalán nem leszel megkövezve, mivel nekem is tetszett a Werner Herzog által készített "Nosferatu, az éjszaka fantomja" címû alkotás. (Mondjuk azért sem tudnálak megdobálni kõvel, mivel így monitoron keresztül elég nehéz lenne :) Kár, hogy ezt a Klaus Kinski által életre keltett pokoli lényt nem láthattom mostanában, mivel elég kevés az esélye, hogy eme filmtörténeti klasszikust leadja valamelyik televiziós csatorna :(
californiaan 2007 szept. 29. - 20:55:58
(12/126)
Jah igen!A zenéje is mesteri: Budapesti Õszi Fesztivál: Nosferatu | filmkoncert
2007.10.15 21:30
Zeneakadémia
Közremûködik | Wolfgang Mitterer [A] > orgona és elektronika
californiaan 2007 szept. 29. - 20:52:35
(11/126)
Csatlakozom a Nosferatu párthoz:) Bár véleményem szerint Murneau(NÉMET) némafilmje a klasszikus, minden ami utána jött túl "amerikai", nem értik a történet lényegét. Max Shreck alakítása hátborzongató, még ma is jobban kiráz a hideg tõle,mint egyes jenki horrortól.Ajánlom mindenkinek a neten is megnézhetõ változatozatot: http://video.google.com/videoplay?docid=-6185283610506001721
perry 2007 szept. 29. - 19:20:39
(10/126)
Bizonyára meg leszek kövezve, nekem akkor is Werner Herzog Drakulája a top :).
sipka 2007 szept. 29. - 18:36:41
(9/126)
Nekem egyszer kiszívták a nyakamat... (Húúú elég furán kezdtem ezt a hozzászólást!!!) De sajnos nem egy lány volt az, hanem a porszívonk... Olyan szívó ereje van, hogy majdnem eltörte a nyaki csigolyámat.. Szóval vígyázzatok az otthoni porszívózással mert igencsak veszélyes :) A filmet is megemlíttve: Nekem nagyon tetszett!!! Fõleg Gary Oldman alakítása nyügözõtt le!! Volt a filmben két olyan (jelentéktelennek számító) jelenet ami teljesen meggyõzõtt, hogy ez egy király film. Az egyik amikor Keanu véletlenül megvágja magát a borotvával, és erre Drakula (miközben "Neo" nem figyel oda) lenyalja róla a vért... A másik az amikor Drakula egy iszonyatosan ördögi röhögést ad ki magából.. Hát nekem eme képsorok teljesen belevésõdtek az agyamba :) Amúgy a nevezetes "Drakula" könyvet, nekem is sikerült elovasnom: nagyon tetszett az a megoldás, hogy az író úgy írta meg ezt a regényt, mintha igaz lenne a történet amit elmond. Mivel a könyv szerkezette a szereplõk naplóiból, illetve leveleibõl épül föl. (Vagy lehetséges, hogy valódiak az íratok, és tényleg létezett (vagy létezik) egy Drakula nevezetû személy? Az elég nagy "szívás" lenne... :) Amúgy állítólag készül egy "Nosferatu Project" címmel rendelkezõ vámpíros film, amely 2008-ban kerülne bemutatásra. Azért mondom, hogy állítólag mivel sehol sem találtam róla információkat. Ha valaki mégis rendelkezne valamilyen infóval, azt szívesen meghallgatnám....
norton15 2007 szept. 29. - 14:48:31
(8/126)
Azért ne hagyjuk Anthony Hopkinst se...:)
dzsili 2007 szept. 29. - 14:46:09
(7/126)
Talán egy hete fejeztem be a regény olvasását; fantasztikusan jó a nyelvezete, és az, hogy Stoker sosem járt ezen a vidéken még inkább emeli írói képességét. Fenomenális, hogy milyen jól ki tudta magát fejezni, ezt mind szavakban, mind leírásokban, érzelmekben értem.

Ezeken túl imádom a vámpíros filmeket, meg maguk a vámpírok is érdekelnek (attól függetlenül, hogy eléggé földhöz ragadt vagyok), és bár a regény a manapság ismeretes szerepjátékok és különbözõ leírások mellett nem fest tökéletes képet róluk, nagyon kíváncsi vagyok a filmre.

Ehhez meg pluszban jön az, hogy Coppola, Oldman, és Reeves filmjeit is csípem. Klassz este lesz :-)