Téma: Dredd

9/10
m3246 2013 júl. 14. - 02:23:58 9/10
(112/172)
csak azért 9 pont mert nagyon gyenge a sztori :) de nem is vártam mást...
talán életemben nem láttam ennyire jó akciófilmet, igazi véres-darabolós
minden percét élveztem és a karakterek is nagyon jók...
tökéletes a mûfajában
kybuck 2013 jún. 21. - 00:13:44
(111/172)
Végre egy akciófilm hosszú idõ után, amiben hullik a férgese: én igenis szeretem, ha egy mûfajilag akciófilmként meghatározott alkotásban hullanak a testrészek, ropognak a fegyverek, törnek a csontok, egyszóval az történik ami a lényege, akció, mert ez a lényeg. Aki nem ezt akarja látni annak ott vannak a romkomok meg a Hallmark Chanell. Felidézte Schwarzi és Sly fénykorát, aki utóbbi mint tudjuk anno már eljátszotta ezt a karaktert, bár az inkább videoklip volt ehhez a filmhez képest, igaz ott is voltak jó részek, például a sivatagi kannibálcsaláddal való leszámolás, de itt most kimaradtak a sivatagos részek, ahogy Dredd származása is, viszont ha folytatják egyszer, amiben pont emiatt van potenciál, azt csak így szabad csinálni.
Keló Scofield 2013 jún. 19. - 20:09:16
(110/172)
3. nekifutásra bírtam 40 percig, ritka rossz film. Sajnálom hogy Kovács Ákos "Régi jövõ" c. klipje ebbõl készült, bár az jól sikerült, köszönhetõen a vágásnak.
9/10
Újvállalkozó 2013 jún. 06. - 20:23:43 9/10
(109/172)
Én most néztem meg és tetszett, pozitívan csalódtam benne. Nem nagy költségvetéssel készült, tehát nem is egy Star Treket vártam. Tudtam, hogy egy épületben fog játszódni az egész, szóval egy jövõbeli Die Hard 1-re voltam felkészülve. Annak meg szerintem nagyon jó lett. Véres, brutál. 3D-ben nem tudom milyen lehetett, de így is élvezhetõ volt. A régi Dredd annó tetszett, de így visszagondolva az a régi Batman Disney beütéssel, ez meg az új, komorabb Batman (itt tehát csak arra célzok, hogy úgy hasonul a régi Dredd az újhoz, mint a régi Batman az utolsóhoz). Eredeti hanggal tök jó volt. Kár, hogy megbukott, mert ennél sokkal szarabb filmeket láttam mostanában a mozikban: Burok, Hívás, Pokoli futam, ...
8/10
kamisama 2013 máj. 29. - 19:26:05 8/10
(108/172)
Nekem tetszett, jó volt a háttérzene is. 3D tényleg nem jött ki rajta, de szerintem elég jó kis akciófilm. Szeretem az ilyen semmitmondó akciófilmeket. Én izgultam az akciók közben is, de úgy látszik ezzel egyedül vagyok. Unalmasnak végképp nem mondanám, szerintem elég pörgõs lett. A régi Dredd bírót nem láttam.
5/10
Bob19 2013 máj. 05. - 16:49:22 5/10 Előzmény alien1976
(107/172)
Pont ugyanez volt nekem is az érzésem az egész film alatt és valami hasonlót már le is írtam ide, de úgy látszik valamelyik modinak nem tetszett és törölte.
5/10
Ze74 2013 máj. 04. - 14:54:20 5/10 Előzmény Bob19
(106/172)
Egyetértek veled,sajnos igazi "B" kategóriás film,aki eddig nem nézte meg,ne tegye.
5/10
alien1976 2013 ápr. 25. - 18:36:37 5/10
(105/172)
Sajna, de nekem összeségében egyáltalán nem tetszett a film. Nem akarom, és szerintem nem is kell a régi filmmel összehasonlítani. Az akkor volt, ez pedig most van, és ennyi. A film....
A történet egy tökegyszerû sztori volt, amivel még annyira nem is harcolnék, elfogadható, desemmi több. Még a zene is elmegy. A probléma a karakterekkel volt. Senkit de senkit nem ismertem meg, vagy nemtudtam neki drukkolni. Nem tudtam együtt érezni a fõhösökkel. Dreddet egyáltalán nem ismertem meg, és nem pont azért mert rajta volt a sityak. A társa karakterét sem ismertem meg teljesen. Nem tudtam megszeretni még gy kicsit sem a karakterét. Egyáltalán nem jött át a részemre semmi. De még a gonosz néni sem. Valahogy õ is csak úgy volt. Egyetlen egy volt, egy karakter, ahol elhittem, hogy tényleg be van sz..va végig a film alatt. Õ pedig a számítógépes srác volt. De ez meg a részemrõl nagy probléma, hogy a fõhõsök karakterér, se megismerni, se megszeretni, vagy utálni nem tudom, "csak" egy másodhegedûs karaktere jön át teljesen.
Ennyi.
Donnie B. 2013 ápr. 21. - 22:29:01 Előzmény Kobest
(104/172)
A film tényleg egy nagyon baba akciófilm, csak kicsit furcsáltam, hogy a messzi messzi atomháború utáni jõvõben miért csak a '90-es évekbõl vannak autók, akkor azok ott hány évesek, 150 vagy még több? Az egyetlen jármû, ami egy kicsit a jövõt sugallja az a bírók motorja. Viszont nekem ennek ellenére még mindig a Stallone féle változat marad meg amikor valaki Dredd-et vagy Dredd bírót emleget.
8/10
Kobest 2013 ápr. 19. - 11:57:38 8/10
(103/172)
Egy kõkemény akciófilmrõl van szó, ami lehet, hogy egyszerû, mint a faék, de sikeresen ülteti át filmre a képregény világát. Szó nincs itt a Stallone- és Disney-féle hülyéskedésrõl (meg Rob Schneiderrõl...), itt kérem szépen atomháború utáni jövõ van, nyomorral, erõszakkal, és olyan bûnözési hullámmal, hogy a rendõrség csak a bejelentések hat százalékára képes válaszolni.

Kissé olyan érzésem van, mint a Punisher filmeknél: ott az elsõ egy átívelõbb film akart lenni, felemás sikerrel, a folytatás (Punisher: Warzone) viszont teljesen visszatért a képregényhez, és egy tiszta akciófilmet tett le az asztalra, a maga egysorosaival, és mindent túlélõ fõszereplõjével.

Tetszett még, hogy a készítõk próbáltak minél kevesebb számítógépes animációt használni, és inkább a valódi trükkökre helyezték a hangsúlyt.

Páran kifogásolták, hogy Dredd fején mindvégig ott marad a sisakja, de pont ez a lényeg! :D A képregényben, amikor egyszer levette, csak egy hatalmas CENZÚRÁZVA felirat volt látható.

Egy-két hozzászóló azt is felvetette, hogy ez a film a The Raid: Redemption történetét nyúlta le. Aki utánanéz, láthatja, hogy a Dredd forgatókönyvét már jóval korábban megírták, csak késõbb filmezték le, ezért az ilyen, Raiddel való összehasonlítások a szerencsétlen idõzítésnek köszönhetõk.

"Fulladj meg, Dredd!"
"Fulladj meg te!" :D
8/10
ReignMan 2013 ápr. 16. - 20:16:09 8/10 Előzmény Bob19
(102/172)
Szerintem semmi gond nem volt a történettel, a régi klasszikus akciófilmek sztorivonalát használta ez is.
5/10
Bob19 2013 ápr. 15. - 14:35:34 5/10
(101/172)
Számomra nagy csalódás volt ez a film.:( Sokkal jobbra számítottam, azt hittem legalább megüti a régi Dredd bíró szintjét, de nem.
Egy szerethetõ figura sem volt ebben a filmben akiért izgulhattam volna. Totál érdektelen volt számomra, hogy Dredd meghal-e a végén vagy sem (nem is nevezném a film fõhõsének). A történet is elég gyengén volt felépítve.
Persze lehet jönni itt a látvánnyal, meg a jobban kidolgozott egyenruhákkal, de ez mit sem ér ha a történet sz*r.
5/10
9/10
zerrik08 2013 ápr. 14. - 13:14:39 9/10 Előzmény malibutomi
(100/172)
SPOILER

A négert nem tudta eltalálni, mert a nõ mögött állt. Az elsõ bírótól meg szerintem azért nem vette el a fegyvert, mert a többi bíró már majdnem odaért, így nem volt ideje.
8/10
ReignMan 2013 ápr. 13. - 18:16:44 8/10 Előzmény borkasztik
(99/172)
Én is most néztem meg, és meglepõen tapasztaltam, hogy nem az az amerikai tömeghulladék, amit a hasonló filmekben látni, humor-romantika-hõsiesség-akció katyvasz, hanem tényleg mintha egy apokaliptikus történetet elmesélõ képregény elevenedne meg. Szerintem marha jól sikerült...
9/10
borkasztik 2013 márc. 27. - 13:15:46 9/10
(98/172)
Most néztem meg és nagyon tetszett. Nem voltak nagy elvárásaim és nagyon egyszerû volt a story még is végig izgultam. Attól féltem hogy ugyan az a története lesz mint a régi Dredd bírónak csak modernebb köntösben és hál istennek nem.
Az a kegyetlen brutalitás a sok vér furcsa ábrázolásmódja fúú .
Spoiler
Alig vártam már hogy elkapják azt a "ri**cot" xD A végkifejletben is örültem hogy nem csak lelövik a nõt és megússza ennyivel."

Spoiler

végig lekötött izgultam pedig tudtam mi lesz a vége, de még is olyan jól esett látni egy ilyen filmet, amin enyire izgultam. Rég láttam már ilyet, pedig hasonló alapsztorit is láttunk már 100 az is ,de még is. Megfogom nézni még többször is.
malibutomi 2013 márc. 12. - 21:08:30
(97/172)
Nekem alapvetöen tetszett, leginkább a "80-as évekbeli" feelingje miatt, mintha a robocop elsö részét nézném kb. csak mai technikával.

Ami nem tetszett: SPOILER SPOILER

A film felétöl fogytán a löszer, de egy hullától sem vesznek el fegyvert, söt az elsö elhulló birótól sem a tárakat.

Mikor a néger elkapja a csajt, dredd pont kábitóval lö a kissrácokra, ami nem lehet olyan szörnyü eldölnek és nyögnek hogy basszus. Simán nyomhatott volna egyet-egyet a csajba is akár és a nêgerbe.

SPOILER VÉGE
3/10
opposing force 2013 márc. 03. - 17:18:42 3/10 Előzmény Segítõ Béka
(96/172)
Azt ne felejtsük el, hogy a film alapja a képregény. Dredd bírót csakugyan ez a mentalitás jellemzi, de ez nem magának a filmnek az érdeme. Ennyi erõvel azt is írhatnánk pozitívumként hogy Dredd bírónak a filmben is Dredd a neve. És én ezzel a sisakos dologgal sem igazán tudok egyet érteni. A Sly-féle verzióban a történet megkövetelte, hogy Dredd bíró levegye a sisakját. Az elég idiótán festett volna ha sisakkal együtt küldik börtönbe. A képregényben nem veszi le a sisakot az rendbe van. De gondolom mindenki tisztában van vele, hogy attól még van arca! Hát a filmben láthatjuk is. Mármint a régiben. Ja hogy a képregényben nincs is olyan fejezet, amiben Dredd bírót elítélik? Akkor most tulajdonképpen azért nem hiteles mert valami újat is mutatott?
10/10
Segítõ Béka 2013 febr. 17. - 14:43:10 10/10 Előzmény opposing force
(95/172)
"Ebben a városban rendnek kell lennie, és én itt rendet fogok tartani. És ha nem lesz rend, akkor lövetni fogok. Hogyha jobbról jön a rendetlenkedés, akkor fájó szívvel, ha balról jön, akkor passzióból!"
10/10
Segítõ Béka 2013 febr. 17. - 14:36:48 10/10 Előzmény opposing force
(94/172)
a törvény én vagyok!
3/10
opposing force 2013 febr. 16. - 19:25:00 3/10
(93/172)
U banyek! Én nem vágtam le. Mi az üzenet? :]