Dius 2011 szept. 16. - 17:20:58
(100/640)
Elkaptad az érzést, amit én is szoktam érezni egy jó film után a moziból kijövet... szerintem sem hasonlítható a tv egy moziban tapasztalható élményhez, bár az is igaz, hogy létezik egy "tv-kategóriás film"-kategória (bocs a szóismétlésért), - szóval amit kimondottan elég ott megnézni..na, a Dive nem az. :)
10/10
offtopic
kata3 2011 szept. 16. - 17:04:59 10/10
(99/640)
Ebben látod egyetértek...a moziban szuperhatása van a filmnek, ...még a Hegylakónak is. :-)
Olyan érzést kelt, mintha én is benne lennék...
Ezért van az a kellemetlen érzésem, mikor kijövök a moziból, fúúú hol is vagyok tulajdonképpen. :-)
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 16:25:32
(98/640)
De az hbo nem olyan, mint egy dvd. Az hbo nem tv, se dvd, hanem hbo. Ez nem tv (dvd), ez hbo! Olyan, mint ha moziznál. Próbáld ki.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 16:21:32 7/10
(97/640)
Ez "kicsit" hosszú lett, elnézést :$
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 16:19:27 7/10
(96/640)
Alapvetõen nincs bajom az agresszióval, kínzásokkal, gyilkolászással, belsõségekkel (a 127 órát is nyitott szemmel néztem végig :) pedig azt állítólag kevesen szokták), nekem az nem tetszett, hogy ennyire öncélú és hatásvadász volt, na meg fõleg, hogy irtó gagyi. A vér színe, ***SPOILER*** ahogy a csajnak lerobbant a feje, ahogy annak a hapsinak a szemébe szúrta a villág meg szétszúrkálta a torkát, ahgoy a következõnek felvágta a karját, aztán a liftben, hogy beletaposott az arcába ***SPOILER VÉGE*** szerintem bénán nézett ki. Márpedig ha valaki nem tudja az ilyesmit élethûen megcsinálni, akkor ne mutassa.
***SPOILER*** A liftben a fickó fegyverét veszi észre, és tényleg jó az a jelenet, egészen addig, míg ráugrik a hapsira. Oké, leüti. De vegye el tõle a fegyverét, és végezze ki, vagy oké, tapossa szét, ha már minenképp ezt akarják, mert tudom, tehetetlen meg dühös meg elkeseredett stb, csak könyörgöm, ne mutassák, ha nem tudják úgy megcsinálni, hogy jól nézzen ki. Mutassák Gosling arcát közben, vagy mutassák hátulról, oké, de ne vágjanak már a fickó fejére... Olyan jól indult az a jelenet. A végén meg a fél terem röhögött. Köztük én. A többi akciójelenetnél szintén. Mert valahogy hiteltelen az egész. ***SPOILER VÉGE*** Tudom, a távol-keleti filmekben hasonló az erõszakábrázolás, láttam már nem egyet, de én azon is nevetek, amikor mindenhova fröcsög a vér meg röpködnek a belsõségek - az számomra vicces. Hacsak nem csinálják olyanra, hogy elhiggyem, hogy tényleg ez történik, és tényleg komolyan gondolják.
"...bemutatja az erõszakor és agressziót, amiben élünk..." - nem tudom, te hol laksz, de én szerencsére nem vagyok tanúja ehhez hasonló erõszaknak :P :D

***SPOILER*** Számomra egyértelmû volt, hogy nem lehet az övé a csaj (mert az már az elején látható, hogy nem hollywoodi filmet akartak), és hogy valszeg nem érdekli a pénz... én azon lepõdtem meg, hogy nem halt meg. Úgy lett volna igazán heroikus a dolog :D Amikor ült a kocsiban nyitott szemmel és olyan sokáig nem mozdult, akkor mondtam is magamban, hogy na most "cut" és stáblista. Ehelyett "felébredt" és "ellovagolt a naplementébe", ahogyan a westernhõsök szokták (meg ahogyan a "The Baker"-ben mondja a kissrác :D ). A film elején hõs volt, a film többi részében csak egy szerelmes kölyök, az utolsó fél percben pedig megint hõs. Az én szememben akkor bukott el, mikor megütötte a nõt. Onnantól kezdve nem tudta viszatornászni magát a "hõs" vagy "kultikus figura" pozícióba. A kalapácsos vallatásnál majdnem sikerült bebizonyítania, hogy õ valójában egy "nemes lélek" és nem gyilkos, de a liftes jelenet vége feltette a pontot az i-re. Szóval az én szememben õk fogtak egy srácot, akibõl kultikus figurát akartak faragni, de kb. a film elsõ harmadának végén elbuktatták. Ha ezt nem teszik, tényleg ez lehetett volna az év legjobb filmje, és talán tényleg emlékezetes mard, de nem tudom, hogy így sokáig fogják-e emlegetni. Én arra tippelek, hogy nem, mert ma már nem születnek hõsök. Õ lehetett volna a kivétel, és reméltem, hogy az lesz, meg tényleg vártam a filmet, és az elején mondtam is, hogy "wow", de sajna õ is csak egy a félresikerült próbálkozások közül. Hangsúlyozom: szerintem.
***SPOILER VÉGE***

Õszintén szólva nem szoktam autósüldözõs filmeket nézni, legfeljebb trailert látok, szóval nem kizárt, hogy ezzel mellélõttem, de ahhoz képest, mennyire dícsérik sokan a zenét, nekem gagyi tucatzene volt. Nem tudnék felidézni egyet sem, de azokból a sorokból sem, amik elhangzanak a filmben. Kivétel a legeleje, mert azt az ötperces dumát a trailerben is elmondja. Szóval számomra nem volt maradandó. Ami maradandó mégis, néhány beállítás, mikor vezet; az arca, a mosolya, a kép a függöny elõtt meg a liftben (de ezekkel promózták is a filmet, tehát többször láttam õket) meg a tükrözõdések. Nekem sokkal jobban tetszene egy olyan Ryan Goslingos autós film, amiben tényleg vezet (nem csak mondja, mert itt ahhoz képest hogy õ a sofõr kicsit keveset vezetett szerintem), amiben tényleg alig beszél, és aminek olyasmi a zenéje, mint mondjuk a "Get Some" a Pearl Jamtõl.

Nem játszott rosszul, aligha tudna úgy játszani :) viszont ugyanezt (ha nem jobban) láttuk már tõle a "The Believer"-ben, és nekem még mindig a "Stay" a kedvencem. Pedig úgy vártam ezt a filmet :'( Ráadásul a The Ides of March bénának tûnik... ne legyen az.

Nem azért ellenkezek, mert annyi mindenkinek tetszik, és csakazértis ellent akarok mondani, mert tényleg sajnálom, hogy nem jött be. Majd pár év múlva megnézem, mikor már elfelejtem, hogy mekkora hype volt körülötte, hátha akkor más véleményen leszek :)
bugsbunny 2011 szept. 16. - 16:18:49
(95/640)
Furi, hogy bevárod HBO-n. Én tök hiszek a kép méretének a hatásában. Más a film belsõ ideje ha moziban nézed. Többet kalandozik a szemed több részleten és a hangok is jobban hatnak (nem a popcorn ropogásra gondolok). Több olyan filmélményem is van, ami nagyon tetszett moziban és mikor megvettem DVD-n elvérzett. Az fél karom odaadnám, ha a Nagy kékséget, a másik karomat pedig ha a Hegylakót moziban láthattam volna.(Szerencsére a Szárnyas fejvadász megvolt a hatodik sorból egy filmfesztiválon, így a lábam már nem kell ajánlgatnom.) Azóta a látványos filmeket moziban nézem, a beszélgetõs filmeket pedig megveszem DVD-n, ha ki tudom várni, ha nem akkor irány a Puskin (Az igazság ára) vagy a Mûvész (Fekete Hattyú, A király beszéde)
bugsbunny 2011 szept. 16. - 16:10:56 Előzmény Dius
(94/640)
Amit itt leírtál az alapján a Colombiana nem a te filmed. Könnyed szexi csihipuhi némi drámával, sok izgalommal és pörgéssel. Nekem nagyon tetszett. A Columbia fórumban lassan kereszteshadjáratot indíthatok, mert csak azok írnak be, akiknek nem jött be. Szerintem ez is azt mutatja, hogy a film azt hozza, amit várnak tõle. Nem többet nem kevesebbet. Tök jó akciófilm egy szombat estére. Nyilván ha kirobbanóan jó lenne özönlenének a fórumba az emberek megvitatni, de így csak az arra tévedõ beszólósok írogatnak, akik nem is látták. Ha szereted a könnyed akciófilmeket, akkor ne hagyd ki.
bugsbunny 2011 szept. 16. - 16:04:34 Előzmény Dius
(93/640)
Nem az olsz csõdör értelemben. :-(
De ez felvillanyozott: "Igaz, az sem kizást, hogy a feminim pasikhoz vonzódok,"
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 15:41:10
(92/640)
Áhh, dehogy is. Kb tavaszra már lesz. :)
Dius 2011 szept. 16. - 13:57:42
(91/640)
Most elõször nem értek egyet veled, azt hiszem, alapvetõen egész máshogy látjuk ezt a filmet. ..És épp ez a jó, ez a sokszínûség, hogy mennyire mások vagyunk, mindenki mást szeret, más tetszik. Ilyen a világ, ez így van jól.

Ahogy már írtam, nekem bejött a film, abszolút értettem a miérteket, végig izgultam, elvarázsolt a jelenetenkénti zeneválasztás, a karakterek, az egész, ahogy volt... a brutalitás tényleg vérfagyasztó, de emlékezz csak vissza, ez sem az az "áltagos". Hisz - ugyan tényleg nagyon naturálisak voltak az ábrázolások - de a legtöbb részben az arckifejezésekre koncentráltak, - ahogy átfut az agyában, hogy valami történni fog, tudatosul benne az érzés, és rátör valamiféle legbelsõ õsi agresszió - ez pl. a liftes jelenet erre kiváló példa. Spoiler! Ahogy lassan bemutatták, hogy észrevesz valamit a már ott álló fazonban, a lányt maga mögé "biztonságba" helyezi, el is búcsúzik tõle (a csókkal), mindenközben tudja, hogy gyorsnak és keménynek kell lennie, mert mindkettejük életéért csak ebben az egyetlen pillanatban küzdhet, és hát nincs több sansz - és aztán ráugrik a másikra. Ez az egész pár másodperc volt, de annyira meghatározó az egész jelenet, hogy azért lassították le, mert így nyerte el a kellõ hatást. Spoiler vége!
Vagy nagyon tetszett a végén, hogy csak az árnyékképét mutatják a dulakodásnak... ezek miatt is több nekem ez a film, mint a többi, wettõl olyan mûvészi. Mert bemutatja az erõszakor és agressziót, amiben élünk, és mindenkiben él, de nem az az elsõdleges célja, hogy anatómiailag megismerjük a belsõ emberi szerveket... :))
Azt írod, a zene sem különleges, és más autós filmben is ilyesmi szokott lenni. Melyikben? :) Komolyan? Mert láttam már jó pár kiváló filmet, de ez a zenei összeállítás nekem nagyon egyedinek tûnt. Nem a legpörgõsebb zenéket válogatták össze, mert - az én értelmezésem szerint - a srác lelkivilágát, a lelkében átélt dilemmákat, tépelõdéseket hivatott ábrázolni.
Még egy dolog. Spoiler! Akkor lett volna átlagos film, ha a végén övé a csaj, és viszik a pénzt. :) Spoiler vége.

Egyébként azért is tetszett Ryan Gosling most kimagaslóan, mert -a fentebb részletezett - jelenetekben annyira átélte azokat az érzéseket, hogy tényleg elhittem neki, mit él át, miközben néztem az arcát. Szerintem nem sok alkalommal kellett ilyen mélyre mennie saját maga lelkének bugyraiban.

Tudom, hogy neked ezektõl még nem fog jobban tetszeni a film, csak gondoltam, leírom, nekem miért adott ekkora élményt. :)
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 11:31:47 7/10
(90/640)
Csak nem bírom egyben leírni :D
Szóval még annyit, hogy Ryan Gosling tényleg jó. Nem kiemelkedõen jó, mert volt már jobb, de a jól idõzített mosolyaival és pislogásaival engem "megvett". Amit furcsálltam, hogy azt írták mindenhol, hogy Driver alig beszél, ami az elején még igaz is, de aztán már be nem áll a szája...
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 11:24:42 7/10
(89/640)
A zenei háttér pedig sajnos nem egyedi, hanem elcsépelt. Minden második autós filmnek ilyen a zenéje (bár lehet, hogy ma már mindegyiknek ilyen). Ehhez egyrészt szerintem nem nagyon illik, másrészt sokszor olyan nevetségesek lesznek tõle egyes jelenetek, hogy az kész... Amúgy nem csak a zene miatt, de a film kb. önmaga paródiája. Olyan patetikus, hogy nem tudtam igazán eldönteni, hogy most ironizálnak vagy tényleg komolyan gondolják?! És mellé ez a felesleges brutalitás. Pontosabban annak képi megjelenítése. Nagyjából az elsõ harmada még mûködik, de aztán... Csak az a baj, hogy paródiának meg nem elég humoros.
Ez persze csak az én véleményem, de lehet nem vagyok elég nyitott és modern gondolkodású ehhez.
7/10
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 11:15:56 7/10
(88/640)
Szerintem nem elvont. Nekem legalábbis nem az, csak szimplán telerakták egy adag baromsággal, amire semmi szükség nem lett volna, és akkor jó lett volna. Úgy tûnik, nekem nem jön be ez a "multikulturális katyvasz". Keleten lehet, hogy ezt díjazzák, de nálunk szerintem rém gagyinak hat.
Tény, hogy jó az operatõr meg hogy a film nagyrészében jó a rendezés, na de így lerombolni egy karakter imidzsét mármár mûvészet. A film tipikus esete annak, amikor a kevesebb több lett volna.
7/10
sheepworld 2011 szept. 16. - 09:51:23 7/10
(87/640)
Elég elvont egy film...
offtopic
Dius 2011 szept. 16. - 09:21:26
(86/640)
Már csak 2,5 év...elszalad hamar, meglásd! :DD
Dius 2011 szept. 16. - 08:33:39
(85/640)
Ó! :(
Nem tetszett? :( Elég elvont, az tény, mert az akciófilmet eelegyítették a mûvészfilm stílíusával, és a zenei háttér is abszolút egyedi - engem telibetalált.
offtopic
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 02:40:07
(84/640)
Megvárom még lesz az hbo-n.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 02:13:46 7/10
(83/640)
És fogod?
Ford Mustang 2011 szept. 16. - 01:47:45
(82/640)
Nem.
7/10
offtopic
Képkockaördög 2011 szept. 16. - 01:15:25 7/10
(81/640)
Nem szoktam amúgy. Vagyis nagyon ritkán. Mert ami ennyire felkapott, az általában nem jó. Az új Majmok bolygóját is mindenki dícsérte, de az is nagyon rossz film. Mondjuk ott már a trailerbõl látható volt. Erre meg azt hittem, hogy jó lesz, mert tényleg annyira, de annyira dícséri mindenki... és rám is átragadt a rajongás. Meg hát különbenis Ryan Gosling. De sajna ezt még õ sem tudta megmenteni...
Te láttad?!