10/10
niknikk 2012 szept. 27. - 23:22:30 10/10
(540/640)
Ééés... Oliv08-é a pont!
Viccet félretéve: szintén gondolkodtam rajta, hogy fellibentsem-e a fátylat a filmrõl számára, de végül legyintettem. Öncélú? Hadd higyje! Ha már ennyire képtelen felfogni a filmet, akkor annyit is ér.
4/10
r0t0 2012 szept. 23. - 07:45:30 4/10
(539/640)
Kedves filmbarátok, akiknek TETSZETT a film: és mit szóltok a film vége felé található többszörös, öncélú és beteges realisztikussággal ábrázolt brutalitáshoz?
3/10
Attys 2012 szept. 14. - 12:46:06 3/10 Előzmény trudy
(538/640)
Egy elég vontatott, unalmas mûvészfilm. Aki szórakozni szeretne a filmeken, az ne nézze meg, aki kedveli a mûvészfilmeket, annak biztosan tetszeni fog. Áldom az eszem, hogy nem moziban néztem meg!
9/10
King Diamond 2012 szept. 01. - 00:59:35 9/10
(537/640)
Jó megosztó film, öröm volt olvasgatni az eddigi hozzászólások között. Egy pár dolgot el kell mondani a filmmel kapcsolatban: én általában azt szoktam mondogatni, hogy egy akciófilm akkor jó, élvezetes számomra, ha végig pörgõs, izgalmas, látványos lövöldözések/üldözések vannak benne. Színészi játék másodlagos, azért persze jó, ha van egy-egy ismert szereplõ benne. Na már most: ehhez a filmhez kár, hogy akció van kiírva ide, IMDb-n a krimi, dráma kategóriába van besorolva, ez már viszont reálisabb. Egyáltalán nem bántam, hogy nem egy pörgõs 'akciófilmet' kaptam, arra ott vannak mondjuk a Halálos iramban, vagy a Szállító filmek (hogy csak egy párat említsek). Meglepõ, de jobban tetszett a film, mint gondoltam volna az elsõ, kb. 25 perc eltelte után. Az eleje nagyon jól indul, aztán viszont kicsit kezdett unalmassá válni, egészen addig, amíg a nõ férje ki nem jön a börtönbõl. Viszont azután megint felfele ívelt a cselekmény, és remek lett egészen a végéig. Ryan Goslingtól elég kevés filmet láttam még, de ebben tetszett a játéka, a többiek is jól hozták a szerepeiket (a csajról még nem is hallottam, Perlman meg hozta a szokásos, jó mellékszereplõ karaktert). A zenék is végig remekül voltak megírva az egyes jelenetekhez. Írták már nem egyen, hogy beszéd/párbeszéd nem sok van a filmben, ez valóban így van, nem sokat kellett szinkronizálni a magyar hangoknak. Az, hogy alig van benne autós üldözés is, engem egy cseppet sem zavart (lásd: arra ott vannak a Halálos iramban/Szállító, stb. részek).
Egy valami viszont biztos: ezt a filmet nem moziban kell megnézni. Ez nem a látványos akciófilmekhez tartozik, mint egy Halálos iramban, amit viszont ott kell nézni. Épp most kezdték el adni a Feláldozhatók 2-t, na, azt moziban kell nézni, mert az tényleg egy pörgõs akciófilm lesz (legalábbis várhatóan, meg az zseniális elsõ részbõl kiindulva). Ellentétben ezzel, ami persze semmit nem von le e film élvezeti értékébõl, szerintem.
Számomra kellemes csalódás, mert jobban tetszett, mint vártam. Ennek alapján 8,5/10-et adok neki.
10/10
alakazam 2012 aug. 31. - 12:06:10 10/10
(536/640)
Igen, nekem is az volt a végén az érzésem, hogy igen, ennek a filmnek van hangulata, nagyon jól esett megnézni így este, nekem nagyon tetszik, a zenék pedig királyak! A sok sablonos szuperhõsös ugrálós akciós film után felüdülés volt!
kybuck 2012 aug. 26. - 03:52:21
(535/640)
Lehet, hogy nem minden hiba nélküli film, de hangulata van, ami az elmúlt évek filmjeibõl nagyrészt teljesen kiveszett.
trudy 2012 aug. 15. - 20:32:46
(534/640)
Azt hiszem, hogy az a film, amelynek 30. percében azon kapom magam, hogy már negyed órája kalandozik az agyam, és ahelyett hogy jól szórakoznék, próbálom izzadva megtalálni a pozitívumokat az elém tárt történetben - az a film nem jó film. Amúgy a Goslingnak van jó filmje? Mert nekem ez már nem az elsõ csalódásom tõle, pedig nagyon hájpolják a pasast. Oké, csinos meg szõke (bár szerintem nem jóképû), de ez még mindig nem elég ahhoz, hogy végignézessen az emberrel akármit - vagy mégis?
9/10
Fellini74 2012 aug. 15. - 13:20:44 9/10
(533/640)
Nagyon jó film. Gosling nagyszerûen játszik, érdemes még megemlíteni Ron Perlmant, aki szintén remek. Ami még nagyon tetszett, a film zenéje. Nekem 10/9
liaboo2 2012 aug. 06. - 19:32:09
(532/640)
Olvasom itt a kommenteket, hát vagy nagyon jó vagy nagyon rossz. Most néztem meg és érdekes film az biztos. Nem vagyok hozzá szokva az ennyire mûvészies hangvételhez, de ez nagyon érdekes volt és megfogott. Néha nagyon vicces volt olvasni, hogy hogyan picsognak az ilyen filmekhez hozzá nem értõk. Nevetséges. Nem értik, meg akciót várnak.
Ha egyszerûen leülnétek megnézni és hagynátok magatokat, hogy a film vigyen, akkor élveznétek. Az ember beletudja magát élni a filmbe. Rendesen olyan hangulatom volt, mintha én lennék a sofõr. Mert valójában õ vagyunk mi mindannyian, mert a vele történt esemény velünk is megeshet.
---Spoiler---
Belekerül egy ügybe, mert segíteni akar, csak éppen átverik és semmi sem úgy sül el, ahogy tervezték. Ebbõl viszont belekerül egy olyan ügybe, amibõl már nem tud kiszállni, mert folyton a nyomában lesznek.
---Spoiler---
Párszor úgy éreztem, hogy szinte én is részese vagyok a filmnek. Mondjuk az érdekelne, hogy mit tenne az sok negatív kommentelõk, ha õk belekeverednének egy hasonló balhéba. Mit vártatok, hogy majd veszi a gépfegyvert közben vezet és darabokra aprít mindenkit maga körül? Vagy azt, hogy lesznek õrült társai akik, segítenek neki, közben õk is üldöznek és gyilkolásznak? A sztori pofon egyszerû és nincs is benne olyan, amit nem lehetne megérteni, csak az, hogy ez a rohadt nagy valóság. Ennyi.
mrbyu 2012 júl. 19. - 22:24:40
(531/640)
Ez egy nagyon fura film volt. Ez a megfelelõ szó rá, hogy fura. Én szívesen nézek elvontabb alkotásokat, mûvészfilmeket is, amelyek elrugaszkodnak a hollywoodi giccsvilágtól. Ezt a filmet mégis kellemetlen, gyomorszorító érzéssel fejeztem be. Sok érzés kavargott bennem, miközben néztem. A legelsõ néhány perc alapján egy izgalmas akciófilmet vár az ember. Majd hamar megérezni a levegõben, hogy itt valami nem stimmel, nem dõlhetünk könnyeden hátra a karosszékben, mert itt valami nehezen emészthetõ fog következni. Fokozatosan nehezedik ránk valami egyre fojtogatóbbá váló köd, ami csak nem akar kitisztulni, nem áll össze a kép... az érdekesnek tûnõ jelenetek egy idõ után kifejezetten nyomasztóvá és üressé válnak, egyik szereplõt sem tudjuk igazán se megismerni, se megszeretni. Majd amikor még reménykednénk benne, hogy a film egy ügyes fordulattal pörgõs akcióvá, vagy legalább jól kibontott mûvészfilmmé válik, átfordul az egész egy ízléstelen, bántó vérengzésbe.

Nem akarom egyöntetûen lehúzni, biztos sokaknak tetszeni fog, és végülis annyiban tiszteletet érdemel a rendezõ, hogy el mert rugaszkodni a kliséktõl. De õszintén mondom, nekem ez egy kifejezetten kellemetlen filmélmény volt. Nem az a típus, amibe belenézek, látom hogy nem tetszik, és abbahagyom. Hanem az a típus, ami aljas módon a képernyõ elé láncol, mert csodára várok, nem akarom elhinni, hogy csupán ennyi az egész, majd csak amikor már fut a stáblista, akkor szembesülök vele, hogy de igen, ez ennyi volt...
G-x 2012 júl. 19. - 18:11:40
(530/640)
Ez nagyon nagy film. Egyébként sokaknak az a baja, hogy nem ilyet vártak. Talán érdemes elõtte elolvasni egy rövid kritikát, nemcsak a trailer alapján, mert akkor lehet számítani ilyenre. Az van, hogy ez egy kicsit összetettebb film. Látjuk a felszínt (menõ gyerek fullos verdával, filmek stb.) aztán mi van alatta: Az egészet pénzes maffiák mozgatják meg az, hogy Gosling boldogtalan és igazából egy senki. (ezért nincs neve se - legalábbis nem tudjuk meg.) Aztán érzelmi hullámzások jellemzik a fõhõst, meg az egész filmet. Szerintem abszolút egyedire sikerült, de végeredményben fura film, talán emiatt nehezen emészthetõ. Goslingnak pedig iszonyú nagy stílusa van a filmben, a Drive óta kifejezetten keresem a filmjeit, persze sajnos elég sok a nyálas dolog, de nem baj, mert jön a Gengszterosztag nemsokára. 10/10
Dius 2012 júl. 16. - 18:23:59 Előzmény kata3
(529/640)
Én is Téged! :)
talec 2012 júl. 15. - 20:07:08
(528/640)
Jó, hogy említed, nem is ismertem ezt a filmet. Ez örök téma, ezért mindig lesz ilyen film. Én nem bánom. :) Ez sem tûnik rossznak. Ezeket láttam: Belmondo, Az autóversenyzõ, vagy a Gengszterek sofõrje. Sõt volt egy film, amiben szintén Belmondo játszott, egy mentõautót vezetett, ott is gengsztereknek sofõrködött, talán Lino Ventura volt az "utasa". Vagy a Szállító.
10/10
kata3 2012 júl. 15. - 19:28:43 10/10
(527/640)
Dius, imádlak! :-DDD Tudom, hogy nem érted félre, azért merem leírni. :-D
Isteni jók a dalok, fantasztikusan jól válogatták össze a film zenéit, azóta tizennyolcmillió-nyolcszázezerszer hallgattam már meg :-DDD http://www.youtube.com/watch?v=MV_3Dpw-BRY
"I'm giving you a night call to tell you how I feel
I want to drive you through the night, down the hills..."
Dius 2012 júl. 15. - 18:37:39 Előzmény kata3
(526/640)
Csak mondd, hol -és mikor! :DD
...úgyis látom, érik már egy Drive retro est... :))
10/10
offtopic
kata3 2012 júl. 10. - 08:57:28 10/10 Előzmény Dius
(525/640)
Dius! Akkor pingpongozunk? :-DDD
http://www.youtube.com/watch?gl=HU&v=A9J4R4KYv-s
10/10
offtopic
kata3 2012 júl. 10. - 08:51:04 10/10 Előzmény Képkockaördög
(524/640)
Visszanéztem, mit írtunk szeptemberben és nagyon jól szórakoztam. :-DDD
http://www.youtube.com/watch?v=cxWBeq2BisA
4/10
Nanuq 2012 júl. 10. - 02:40:06 4/10
(523/640)
Csalódtam ebben a filmben.
4/10
r0t0 2012 jún. 27. - 11:03:50 4/10
(522/640)
Kimaradt: kifejezetten nevetséges, amikor Tarantinos filmhez hasonlítják ezt a filmet. Üzenetem az ilyen kritikusoknak, hogy akasszák inkább szögre a kalapjukat.... Tarantino filmjeiben volt valami önirónia, amitõl fogyaszthatók voltak. Itt nincs semmi.
4/10
r0t0 2012 jún. 27. - 10:59:01 4/10
(521/640)
Ez most akkor mi volt? Szerelmes filmnek értékelhetetlen. Kriminek a széttördelt és ritmustalan történetvezetés miatt nem nevezhetõ. Akciófilmre vágyók meg halálra fogják unni magukat rajta. Humornak még a szikrája sem volt benne.
Vér az mondjuk van. Elandalít a film, félrevezet, aztán mire észbe kapsz egy pillanat alatt ott van az öncélú és kifejezetten beteges realisztikussággal ábrázolt rendkívüli brutalitás, vérben tocsogás.
Persze lehetne ez a film all-in-one is.... de ahhoz harmatgyenge.
Verdiktem, hogy ez a film egyetlen embernek sem tetszhet igazán. Aki azt hiszi, hogy tetszik neki, azt bizonyára a sok ostoba díjra jelölés vakította el.