Téma: DTK

1/10
offtopic
drProktor 2011 okt. 04. - 22:52:03 1/10
(28/268)
Jaaj. . . szerintem Gyurcsányi a felelõs.
3/10
kis_emese 2011 okt. 04. - 22:50:09 3/10
(27/268)
Elõször is azzal kezdeném, remélem, olvassák az MTVA munkatársai is ezeket a véleményeket. Igazából, én nem szeretek következtetéseket levonni semmilyen terméket vagy szolgáltatást véleményezõ hsz-okból, mert túl szubjektívek és ellentétesek. De, ebben az esetben, ahol Kepes Desszert-je, Vitray neve felmerül, igazuk van a hozzászólóknak.
Folytatom a gondolataimat, de elõtte a mûsorról:
- Konkrétan már akkor elnyomtam a Viasat History-ra (ahol x-edjére, de mindig nézem, ha adják, a WWII "ment" színesben), amikor elkezdtek viccelõdni nagymama ruhában. Nem is értem, ki gondolhatta ezt viccesnek, vagy nem is tudom, minek szánták. :( Megjegyzem, gyakran átnyomtam az m1-ra, és vártam a csodát.
- A taps, a nézõk gyakori (mû)füttyei, a keverõpult állandó bevágása teljesen kertévés fílinget mutatott.
- Ismét hányinger kerülgetett akkor, amikor a dobolók egyike csakúgy kidobta hátulra a család gyöngyszemének számító szósz kiöntõt. Amikor mindenki tudja, hogyan veszik fel az ilyen mûsorokat, a hatásvadász mûpoénokat 12-edjére, akkor miért kell ilyen gagyi poént leadni. De ami ezután jött... Kriszta vmi elsõ bálozós, legyezõ mögé bújós stílusban hûtötte az arcát a "puskázós" papírjával: "Hú, ha ezt az Uram meglátja..."
- A beszélgetés Csányi Sándorral ugyanolyan stílusban zajlott, mint a Fábry-show: elõre megbeszélt érdekes történetekre ment rá, ez igaz minden korábbi mûsorra, de ez nagyon érzõdött DTK-nál: "Ha jól tudom, akkor az elsõ díjadról is érdekes körülmények között értesültél?"... Mintha Fábryt hallottam volna.
- A bányászos részrõl nem tudok nyilatkozni, nem láttam.

Összességében, ebben a bulváros stílusban nem adok neki 4 résznél többet, mert hiába "érdekesek" a vendégek, ha a kertévés stílus rányomja a bélyegét, a mûsorvezetõi színészkedésekrõl nem is beszélve. Nagyon sajnálom, hogy ezt kell írnom, többet vártam.

Visszatérve a "nagy elõdökhöz". Igaz, nem volt 754 csatorna anno, azt néztük, amit éppen adtak az mtv1-en, de a Csak ülök és beszélek, vagy a Tere-fere mûsorokat síri csendben kellett nézni, mert annyira érdekes embereket szedett össze beszélgetõtársnak Vitray: ifjú zenészek, fakír, motoros fickó,... Biztos volt hátszél, de szerintem mindenki az utca embere volt, nem celebek, 1000x lejárt lemez.
A díszlet? Szokták volt mondani, hogy "Ha jó a társaság, akkor gyorsan repül az idõ!" (Ez így is volt, gyorsan letelt az 1 óra a régi beszélgetõs mûsorok esetében.) Szóval, nem a stúdió díszletein, a fénytechnikán, a mára jellemzõ felkapott bulvár stíluson múlik egy ilyen mûsor sikere. Vitray ült egy széken, a vendég egy másikon. S mindez egy színpadon a függöny elõtt zajlott. Emlékszem, hányszor volt olyan, hogy a felvételrõl(!) menõ adásban Vitray maga állította be egy versmondónak vagy egy ifjú hegedûmûvésznek a mikrofonját. Ma már ez nem fér bele, pedig simán. Ki is mondta? Rózsa Gyuri? "Az elõ adás varázsa." Pedig a Tere-fere nem is élõben ment, mégis benne hagyták a mikrofon beállítását.

A Desszert-et is mindenki nézte, sietett haza, nehogy lemaradjon. Kepes érdekes, különbözõ területeken sikeres, más hobbikat ûzõ embereket gyûjtött össze egy asztal köré. Persze, volt egy szál, amelyre felfûzték a beszélgetést, de nem volt mûtaps, erõltetett nevetés, örömködõ nézõk pásztázása 5 percen keresztül.

Mai (és régi) rohanó világunkban mindig megnyugtatja az embert egy nyugodt, stroboszkópoktól és vihorászásoktól mentes beszélgetés, a DTK nem ilyen. Ezt hagyjuk meg a kertévéknek!
1/10
offtopic
drProktor 2011 okt. 04. - 22:49:12 1/10
(26/268)
Már megijedtem.
Éppen most papolok arról, hogy az ember megtapasztalás nélkül is tudhatja,
merre hány centi, pusztán összegyûlt tapasztalata plusz józan esze okán.
Ha erre elõjöttél volna ezzel, hogy KerényiI rendezte a Milliomost,
hát tökön kellett volna szúrnom magam.
1/10
drProktor 2011 okt. 04. - 22:44:41 1/10
(25/268)
Na, én aztán nagyot "pontosítottam":

"Pontosítok, ahhoz képest sokkal rosszabbnak tartottam"

Értdsd: miután olvastam a könyveit,
rájöttem, hogy rosszabb, mint elõzõleg gondoltam
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 04. - 22:37:31
(24/268)
Te jó ég! Dehogyis a "tákolmány asztalának" (erõsen vitatható elmeálapotú ;-) hoppmesterére céloztam, hanem Kerényi Péterre – aki mellesleg az Operabál sajtósa is, bár ezzel nem feltétlenül dicsekednék, fõleg kiszeltünci viszonylatában... ;-)))
1/10
Ford Mustang 2011 okt. 04. - 22:36:25 1/10
(23/268)
Ez így van, de ha izgul ha nem (nem azért mondom, mert a mûsorvezetõvel lenne a baj, meg hát nem is õ találta ki (csak a pénz beszél ugye), nekem nem tetszett, ahogy Csányit faggatta tényleg, az meg csak hadar, nem lehet érteni. Túlságosan is sokat várnak a nézõktõl szerintem. Nem kell kitalálni ilyen showkat, személy szerint jobban örülnék egy színházi vetítésnek, mondjuk Latinoviccsal, Zenthével, Ruttkaival, és a többiekkel.
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 04. - 22:31:12
(22/268)
Azért ehelyt is emlékeztetnék a(z egyik) vörösiszap-emléktábla feliratára: "Az emberi hanyagság és kapzsiság természeti és emberi áldozataiért"

http://3.bp.blogspot.com/-zg90QLwp1Ps/TVwgaD77WEI/AAAAAAAAQGk/q3b3qlflYgE/s1600/_MES8427-m.jpg

Azt persze mindenki döntse el maga, hogy a kiadott engedélyek, az ellenõrzés hiánya és/vagy alapossága, a "felelõs" tulajdonosi magatartás, valamint a támogatási összegekkel történõ kormányzati elszámolás (különös tekintettel például a tárgyi adományok forintosítására, és a kapott érték levonására a károsultak kifizetésénél!) közül melyik tényezõ hova sorolandó... ;-/
Talavera 2011 okt. 04. - 22:19:02 Előzmény fredi60
(21/268)
Hát nem hasonlít:)Na nem baj, ezentúl tudjuk mire számítsunk. Ébrentartónak jó amíg az ember kibõjtöli a Tudorokat. Mondjuk ha már (nem tudom mi okól) meghívták az utazó bányászt, a magyar származású bányatulajdonos talán érdekesebb lett volna:)
1/10
drProktor 2011 okt. 04. - 22:09:27 1/10
(20/268)
"Vágóúr (Kerényi által szerkesztett!) mûsoraival szemben"

Ezt meg hogy érted?
Milyen Kerényi?
Csak nem a hollóhajú szépfiú, KerényiImre?
1/10
drProktor 2011 okt. 04. - 21:59:35 1/10
(19/268)
Nagyon is.
(jó felé tapogatózol)
1/10
drProktor 2011 okt. 04. - 21:58:36 1/10 Előzmény fredi60
(18/268)
Na, ne viccelj már!
Hol élsz te?
1/10
drProktor 2011 okt. 04. - 21:57:34 1/10
(17/268)
A mûsor lapos, erõltetett, unalmas ötlettelen, gennyes tragédia.
Mitõl is lenne, ki az a dtóthKriszta? Soha nem csinált semmi érdemlegeset,
ezek szrint nem azért, mert nem tudott érvényesülni esetleg balszerencse,
áskálódás miatt ám, hanem mert noncs tehetsége.
Amit iott forszíroz, ahhoz biztos nincs.

Megvédeném azokat, akik elõre szavaztak.
Egyszerûen van tapasztalatuk.
Ismerik a viszonyokat, az embereket!
Vigyázni kell:engem egyszer azzal revolvereztek,
hogy ne ítéljem el a nagy WassAlbert irodalmi munkásságát,
mert csak egy elbeszélését olvastam, továbbá egy rakás cikket róla.
Hagytam magam megdumálni, s elolvastam egy rakás könyvét. Láss csodát,
pontosan bejött mindaz a rossz, amit a cikkekben olvastam róla.
Pontosítok, ahhoz képest sokkal rosszabbnak tartottam.
Nem azt mondom, hogy fölöslgesvolt, sokat tanultam a mûvei olvasása során, sok tapasztalatot gyükjrtöttem róla, "csiszolódtam".
De kiderült, hogy az elõzetes vélemény lehet megalapozott, és ez így természetes.
Senki ember nem tud a világon mindent megtapasztalni,
mégis lehet mindenrõl véleménye. Erre szolgál ui az emberi kultúra,
nevezetesen az írásbeliség.
1/10
Erikaaa 2011 okt. 04. - 21:57:05 1/10
(16/268)
D. Tóth Krisztát egyébként nagyon kedvelem, de ez az amerikai hepiséget majmoló stílus nem tetszik. Nem tudok velük együtt nevetni, idegesítenek ezek az emberek. Inkább megnézek egy dvd-t.
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 04. - 21:56:52
(15/268)
Szívembõl szólsz!

Nem is oly' régen hallottam félfüllel (így azt sem tudom, csak gyanítom, hogy reprezantatív mintán végezték! ;-) egy felmérésrõl, aminek az volt a küldetése, hogy rávilágítson kiket is hiányolunk a képernyõrõl mostanság.

Nos, ezen a három dobogós Vitray tanárúr (mert Õ inkább rászolgált e titulusra, mint a Havas!), Vágó és Kepes Mesterek! (Utóbbi Világfaluját nem véletlenül adták ki DéVéDén, a mai napig is szívesen nézem meg újra és újra párévente! ;-)

Vágóúr (Kerényi által szerkesztett!) mûsoraival szemben pedig, valljuk be, Gundel-Takács licenszmûsora nyomokban sem veheti fel a versenyt... ;-/
1/10
Erikaaa 2011 okt. 04. - 21:51:45 1/10 Előzmény Gábor 32
(14/268)
Egyetértek.
7/10
greghouse 2011 okt. 04. - 21:51:07 7/10
(13/268)
Adjunk esélyt a csajnak. Látszik, és többször mondta is, nagyon izgul, egy kertévés mûfajba belevágni. Nagyon intelligens, kicsit tart tõle. Csányit talán nem kellett volna negyedórán át a halálról faggatni. Vagy rászólni, hogy ne hadarjon, mert én sem értettem. A chilei tényleg nem érdekes, ha már tragédia, épp most van vörös iszap évfordulója (és a felelõsök nem rohadnak börtönben Buci mellett, csak lábjegyzet volt). Az elsõt magasabban kellett volna indítani. Erõs közepes, sajnos. Hátha lesz még jobb. Összességében nagyon jó irányban változik az m1. (Bár a VV meg a Összekefélõ sók nem jelentenek mércét. Akkor inkább Al Bundy délután.)
aggodalmas 2011 okt. 04. - 21:47:41
(12/268)
Nem tudom ki, hogy van vele, de én még emlékszem az ifjú, pályakezdõ Krisztára, kinek hétvégenkénti felbukkanását alig vártam az eRTéeL déli híreiben (és ennek a várakozásnak csak részben volt az az oka, hogy egy mondaton belül alaphangon egy szóba biztosan belebonyolódott ;-) mert egy szimpatikus "friss arcnak" tartottam, akibõl még akár lehet is Valaki...

...persze álmomban sem gondoltam, hogy a királyin fog show-háziasszonykodni, de vessetek meg, Én drukkolok Neki.
Ha már a közmédia konglomerátum hírszerkesztõit objektivitással vádolni nem lehet, legalább néhány épkézláb mûsorkezdeményük mutasson fel reális alternatívát a kertévés "valóság"sókkal / tehetségtelenségkutató-vetélkedõkkel / hajdubulvárkodással szemben...

Mindenesetre az örömbe sajnos már (nem kevés!) üröm is vegyült, látva a nem ritkán izzadtságszagú, eröltetett vidámkodást (vö. Mo. szeretlek mûsorvezetõ-imitátora!) és a közönség soraiban helyet foglaló (önjelölt és/vagy fizetett) "hujjogók" indokolatlan alkalmazását! Ez utóbbiak legalább olyan idegesítõek, mint a sitcom-ok konzervröhögései... ;-/

De a "köz"szolgálati megújulás elsõ (?) hullámából ez idáig a legkevésbé szánalmas próbálkozás – a többi elõzetesét látva úgy fest ez is marad...
1/10
Erikaaa 2011 okt. 04. - 21:41:10 1/10
(11/268)
A VV-nél valóban sokkal jobb ez a show, de azért kicsit hatásvadászó, primitív. Csányi érdekes ember, de a chilei bányász nem igazán. Nagyon tisztelem a chilei bányászokat és együttéreztem velük a balesetük során, de miért kellett ide meghívni? Nekem sokkal jobban tetszett, amikor Vitray leült egy tonettszékre és beszélgetett érdekes emberekkel. Nem híres emberekkel, nem celebekkel, hétköznapi nagyszerû emberekkel. Nem volt csicsász díszlet, meg betanult szöveget skandáló közönség, de a szememet, fülemet a képernyõre tudta ragasztani a beszélgetés.
Ada a Völgybõl 2011 okt. 04. - 21:33:03
(10/268)
Nekem eddig nagyon tetszik...:o) Szó mi szó, teljesen átszoktam az m1 mûsoraira az utóbbi idõben...szeretem a filmeket, a sorozatokat, ezeket a mûsorokat és tegyük hozzá, hogy milliószor,ha nem milliárszor színvonalasabb mint a retkes vv és összeesküvõk..
offtopic
aggodalmas 2011 okt. 04. - 21:25:15 Előzmény robicsek2
(9/268)
Ilyen kérdést! ;-)

Fellebbentsem a fátylat a titokról?

Nos, szvsz a bányász hírértéke mostanra devalválódott annyira,
hogy egy közszolgálati show is beruházhasson a storyra...

Szerinted jófelé tapogatózom? ;-D