Téma: DTK

5/10
-greghouse- 2012 nov. 15. - 17:10:46 5/10
(248/268)
A m1-en hasraütésre, vagy haveri alapon döntenek, mire adnak pénzt? Mert igencsak ellentmondásos. Két milliárdba fájt nekünk a már halvaszületett Marslakók, ugyanakkor fut viszont a nagyon eltalált Maradj Talpon, a Mindenbõl Egy van (és állítólag a Hacktion is, bár azt én nem nézem.)
Most meg a DTK, ami egyre ripacsosabb, ma este valami Vastag fivérek lesznek fõmûsorban a "sztárok", le nem tudnám hunyni a szemem, ha nem tudnám mi van velük. (kik is õk?) DTK is erõlteti a szellemességet. Hát én nem tudom, csak a Munkaügyekre fogok oda kapcsolni, az sokkal jobb. Dehát azért van a távkapcsoló.
Fõnix császárnõ 2012 okt. 27. - 06:46:35
(247/268)
Az Mszp híve, szerinte abba 8évben történtek csak kitalációk.

Rá kell hagyni had mondja, eleinte én is furcsálltam hogy õ és társai hozzászólásait meghagyta a moderátor, de azt mondja õ is had mondja.

Tudod ha atvt látsz azt is egy gombnyomással elkapcsolod.

További szép napot!
offtopic
Fõnix császárnõ 2012 okt. 20. - 16:57:08
(246/268)
Ráadásul a netikett meg tán a port szabálya szerint is, politikának nincs helye a fórumokon.

Jelezd te is a modinak.
5/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 22:33:31 5/10
(245/268)
Nem tudom, a te 277. sz. hozzászólásod négy és fél sor tömény aktuálpolitika. Semmi köze a mûsorhoz, amolyan Milla hangulatú "nem tetszik a rendszer (de fogalmam sincs mit kéne csinálni)" tipusú fröcsögés. Erre mondtam, hogy ez politizálás.
De igaz, jogod van hozzá. Nyugodtan folytasd.
olahmiki1959 2012 okt. 19. - 19:41:06
(244/268)
Szerintem a DTK beállt egy "semmi különös", alapjában nézhetõ, túl sok vizet nem zavaró, kissé töltelék, kissé "nézzük meg, ha nincs jobb!" szintû mûsor szintjére, ahogy mondani szokták, "szódavízzel elmegy".
Almási Éva és Balázsovits Edit kedves, délutáni magazinmûsorba illõ beszélgetése kellemes volt, ugyanúgy a három "szupermodell" hölgy csevegése, - én azért ezzel a titulussal, hogy "'szupermodell", kissé vitatkoznék, de ez az én magánügyem, nekem személy szerint a két ösztövér, csontos hölgy között helyet foglaló, az úgynevezett "plus size" kategóriába tartozó lány, Farkas Éva tetszett a legjobban. Neki volt a legnõiesebb alakja, ráadásul messze a legbájosabb arca, legkedvesebb személyisége.
Az, hogy Szabó Kimmel Tamás egyesek szerint a legsármosabb magyar színész, - ha jól emlékszem, ez hangzott el, - számomra azt jelenti, hogy a magyar színésztársadalom elég nagy bajban van.
Mindennek van határa!
Nánási Pál fotómûvész - Ördögh Nóra férje - szimpatikus, profi, egyébként az, hogy valaki aktfotó-mûvész, egy darabig lehet poénok célpontja, aztán többet nem nagyon lehet kihozni belõle. Ez is megvót, pestiesen szólva.
Nekem az egész mûsorban az a srác tetszett a legjobban, - sajnos a nevét megint nem jegyeztem meg, - aki a KFT együttes "Afrika" címû számára mutatott be egy fergeteges, végtelenül szórakoztató pantomimszámot, zseniálisan.
Õ feltétel nélkül tetszett, minden mûsorban menetrendszerûen az övé a legjobb produkció.

A smink nélküli D.Tóth Kriszta arca meglehetõsen kínos, nyögvenyelõs jelenség, - nem az õ hibája, ilyen sokat jelent egy jó smink, - egyszer láttuk így, éppen elég volt, az élményt valószínûleg sokáig nem felejtjük el...
5/10
-greghouse- 2012 okt. 19. - 11:19:51 5/10
(243/268)
...jó, ez is egy vélemény.
Csak azt nem tudom, hogy miköze ennek a DTK show-hoz.
Ha már valakinek az ég világon mindenrõl a politika jut az eszébe, miért nem megy politikusnak? Nyilván jobban ért hozzá mint bárki más, hiszen éjjel nappal, bármilyen mûsor ürügyén ezzel van elfoglalva.
danton-b 2012 okt. 19. - 09:32:35 Előzmény talec
(242/268)
Hogy apolitika mindenbe belefolyna mint a komcsik idejében? Szerintem ,aki átéltem azt is ,ma sokkal kevésbé számít a rátermettség mint akomcsik alatt,és pofátlanabbul lopnak és mégcsak nem is szégyenlik.A törvényeket tetszés szerint alakítják ,hogy megteremtsék a lopási lehetõséget önmaguk számára.Ez a komcsiknál nem volt jellemzõ.Éshát azért ne vegyük egykalap alá a rezsimeket ,mert 2010-ig azért mégis csak demokrácia volt ha nem is hibátlan.Ma pedig egy félázsiai rendszer élén a kedves vezetõvel.
danton-b 2012 okt. 19. - 09:27:41
(241/268)
Hát kérem ismét egy beszélgetõs sómûsor a tucat között,Fábry,Frizbi,Szily,stb stb.Annak idején ezt Vitray és Fridi profin csinálta.Szegény Kriszta valamiért preferálva van a sok lojális de tehetségtelen köztv dolgozó között.Mûsora nem a legrosszabb,mert Fábryé még szarabb,de a nézõ töke már tele van az ilyen jellegû semmitmondó mûsorokkal.Kb a Fókusz és a Reflektor szinvonala,célja egy lehet: a nézõi masszát még hülyébbé alakítani.
5/10
-greghouse- 2012 okt. 18. - 20:33:34 5/10
(240/268)
..Az elõzetesét nézve ez a mai a Kiskegyed és a Nõk Lapja tévés változata...fõmûsoridõben. Fõzni nem is fognak?..
1/10
ehajno 2012 szept. 24. - 10:29:26 1/10 Előzmény talec
(239/268)
Ne haragudj, hogy lehurrogtalak, hiszen az adatlapodon 33 évesnek szerepelsz.
Sok mindenben igazat adok neked. Jó magyar szokás szerint inkább a rokonok, az ismerõsök és a pénz a döntõ szempont szerintem. Mivel mindez kell ahhoz, hogy bejuss a politikai életbe, ezért én elsõsorban erre szavazok.

A mûsor értékelése nálam: 1-es, mert nulla nem lehet.
talec 2012 szept. 23. - 11:33:48
(238/268)
30 éve foglalkozom politikával. Már gyerekként megtanultam azt a rendszert. Nagyszüleim gyakran elmesélték, az elvtársak, hogyan államosították a vagyonukat. Elvtársak, ÁVH, besúgók, TSZ, elég jól ismerem. Aztán ugyanezek már üzletemberként 90 után vállalkozók lettek, akár a földeken is (ma meg a Fidesz próbál felzárkózni a "földesurak" közé). Aztán 90 után még több beszélgetés volt másokkal, hallottam furcsa emberekrõl. Hogy kit, hogyan figyeltek, vagy talán figyeltek késõbb is, mert nem is történt rendszerváltás.

De ezt le fogom írni a Bagi-Nacsa producerének: Tele voltunk besúgókkal, hol van ez a sok ember, mire lehetne õket használni?
Pl. ha már úgyis fél életüket a szomszédok pásztázásával töltöték, nézzék azt most, hogy füstöl-e a kémény a szomszédban, van-e pénz tüzelõre? Vagy nézzenek be a hûtõbe, amikor nincs otthon az illetõ, hogy van-e benne kaja?

Amúgy is, fõleg a Fidesz próbálja olyan kis jelentéktelennek beállítani ezt az ügynökmúltat, akkor legalább vigyünk bele egy kis humort is. Már rég nem itt kéne tartanunk, és talán alig érdekelne valakit, ha az átlag is jobban élne. Ha több maradt volna egy átlag magyar embernek is. Ha sikerült volna a rendszerváltás, ha nem régi felfogás szerinti elv mûködne (ma is), aki az "állam és politika környékén van az nagyon jól jár".

Politikusok, rokonok, haverok, egykoron fillérekért privatizálók..........Övék az ország. Mindent politika irányít itthon, minden területre van beleszólása, nagyon komoly befolyása. Központi elv, mint régen 1945-1990 között.
1/10
ehajno 2012 szept. 23. - 11:14:57 1/10
(237/268)
Nem sok fogalmad lehet arról az idõszakról, hogy mi is történt ezelõtt, akár 50 éve, mert még képzeletben sem léteztél. Elhiheted, hogy jobban megválogatták, hogy ki hova kerüljön, mint most. És az nem a politikai hovatartozáson, hanem a szakképzettségen múlott. Manapság viszont "politika" szót kicserélném "pénz"-re.
talec 2012 szept. 23. - 10:45:28 Előzmény pneklara
(236/268)
"Nem tudom megszeretni Krisztát - de nem tudom megmondani miért nem. Valahogy nincs a helyén. Nem érzem perfektnek, profinak, kívülálló a posztján. Pedig igyekszik, törekszik, de feszengek a beszélgetései során. No mindegy."

Remekül megfogalmaztad. Nem hiteles számomra sem. Mert Kriszta híradós inkább. Én a híradósokat kedvelem, nagyon komoly szakma. De látom, hogy az egy komoly mûfaj. Mindennap háborúk és vér. Nem tartom humoros, könnyed embereknek a híradósokat, ezért nem jó házigazdák egy ilyen, elivileg könnyed, szórakoztató mûsorban.

A nézõ roppant kritikus, rögtön megérzi, ha nem hiteles, hanem erõltetett egy produkció. Tegnapelõtt néztem a Bagi-Nacsát, kifeküdtem a röhögéstõl, mert természetesen lazák. Mert ez a mûfajuk. De akár Badár-Szõke-Fábry trió sem gyenge. Nagyon átjön a képernyõn, hogy ért-e valaki ahhoz amit csinál, vagy nem.

Tudom, legalább 50 év óta Magyarországon ilyen helyekre, mint tv, rádió csak az egyik, vagy másik politikai oldal emberei kerülhetnek be. És favorizálják õket. De a nagy nézettség egyik titka a hitelesség. Azt a mûfajt csinálja mindenki amihez ért.
pneklara 2012 szept. 23. - 08:26:38 Előzmény olahmiki1959
(235/268)
Igen, a szemüvegesek szabadulnának a kolonctól, pedig nem is hiszik, hogy egy rövidlátó az marad, ha nem is kell már viselnie üveget. A tartása, arcberendezése, tekintete árulkodó, ami szemüveg mellett nem zavaró, sõt. Ott van Gyurcsány jobb keze,akivel egy sátorban aludt, vagy a FIDESZ polgármester, akinek van az a kis hibbant felesége, sokkal rosszabb lett, hogy megkönnyebbedtek a nyûgtõl.:)
Olvastam már többször a dal szövegét, de továbbra sem tudom értelmezni - mert nem voltak még olyan látomásaim, amik a szer hatására tolakodnak elõ. De az elõadók is így lehetnek vele. Érdekes pl Papadimitriu Athina értelmezése. ...szaladjon kifelé belõlem gondoltam---- egyetlen nem vagy itt jó helyen. Õ tagolja egyedül így a szöveget, de ezt tudom jobban elfogadni.
1/10
offtopic
mandulavirág 2012 szept. 22. - 20:47:58 1/10
(234/268)
Szerinted miért nem Krizsó Szilvia vezet egy ilyen mûsort?
Gondolod, nem tudná megcsinálni? Vagy nem szeretné? Mert de igen, szeretné.
Én elõször még akkor láttam, amikor még a Duna tévénél dolgozott. Öt perc alatt megakadt bennem a lélegzet, azannya... ami azt illeti, rögtön elkapott a sárga irigység is, de ez nem sokáig tartott. Késõbb már nem is volt olyan pörgõs, mint eleinte, nyilván vissza kellett fognia magát. De hogy okos nõ, az szerintem még így is nyilvánvaló. Ráadásul gyerekkora óta énekelt, ha jól tudom, a rádió gyermekkórusában. És nem csak a politikusokkal tudna gördülékenyen beszélni.... de persze nem õ kell, hanem egy ilyen (inkább nem írom le, micsoda).
D. Tóthról egy dolgot jegyeztem meg - amikor II. János temetésérõl tudósított, ezt sikerült mondania: "A hátam mögött elszabadult a pokol." Ez az egy mondat mindent elmond róla, többre nem is vagyok kíváncsi.
olahmiki1959 2012 szept. 22. - 19:25:51 Előzmény pneklara
(233/268)
Kriszta nekem sem a szívem csücske, régebben írtam is róla, de annyit azért meg kell említeni, hogy mostanában már kevesebb súgógépet használ, több összefüggõ mondatot is el tud mondani önállóan, ami mindenképpen fejlõdés.
Jó volt látni az Omega együttest, örülök, hogy ilyen jó kondícióban vannak a "fiúk", és jó a humoruk, erõ és energia van bennük. csak így tovább.
Nagy László kézilabdázó blokkja - szerintem - túl hosszú volt egy ilyen show jellegû mûsorban. Egy idõ után kezdett unalmassá válni, "nem volt benne annyi".
Novodomszky Éva és párja. Kedvesek voltak, aranyosak, természetesen a látványos fõzést nem lehetett kihagyni, nekem meg az jutott eszembe, hogy - most ironizálok, - milyen érdekes, hogy ebben a csúnya, idegengyûlölõ, rasszista országban minden külföldi öt perc alatt éttermet tud nyitni, tv -mûsort kap, mint a nagyon rokonszenves Gianni, az olasz szakács, Cooky, a francia srác, vagy éppen Novodomszky Éva férje, aki persze szintén nagyon rokonszenves...

Szabó Gyõzõ.
Megjárta a legmélyebb poklot, nagyon nagy dolog, hogy ki tudott jönni belõle, és az is, hogy ilyen õszintén tud róla beszélni.
Kriszta nem kérdezte meg, hogy a család mit szólt ehhez az egész évtizedes tortúrához. Tudtak-e róla, vagy nem, próbáltak- e segíteni Gyõzõnek, vagy hárítottak, és nem vettek tudomást a dologról.
Ott volt a gitáros kislány - Gyõzõ kislánya - Kriszta miért nem beszélgetett vele legalább néhány mondat erejéig?
Mindig sajnálom az elszalasztott lehetõségeket.
A mûsorban számomra az egyik legzavaróbb dolog volt a rengeteg vágás. Amikor a közönség érezhetõen nem azt a mondatot tapsolja meg lelkesen, és nevetve, amelynek a végére bevágják az ovációt.
Gyõzõ, amikor már Csernus Imre is ott ült mellette, - akinek egyébként nem tett jót a szemmûtét, mert szemüveg nélkül elég csúnya lett szegény, de ez mellékes, - elmondta, hogy az elsõ találkozásukkor Csernus három dolgot kért tõle. Elkezdte sorolni, és...
"Természetesen" ezt is kivágták a mûsorból, pedig érdekes lett volna.
Csernus doktor nagyon szimpatikus, az a bizonyos agresszív hozzáállása a betegekhez, szerintem egy felvett magatartás volt, valószínûleg a módszerének az egyik jól bevált fogása. Nagyon igaza volt abban, hogy a családon belüli õszinteséggel rengeteg probléma megoldható lenne, vagy legalább enyhülne a feszültség.
Gyõzõ éneke nagyon megható volt, ez az egyszerû kis dallam és szöveg együtt, hihetetlenül megfogja az embert.
A dal szövege megtalálható a neten, a "Most múlik pontosan" címet kell beütni, rengeteg találat feljön.
A szöveg kissé szürrealista, többrétegû, sok mindent ki lehet hallani belõle, vagy éppen bele lehet magyarázni, de pont ezért érdekes.
Összességében nem volt rossz a mûsor, bár D.Tóth Krisztának ehhez nem sok köze volt...
pneklara 2012 szept. 21. - 17:32:15
(232/268)
A tegnapi adást Szabó Gyõzõ miatt néztem meg.
Nem tudom megszeretni Krisztát - de nem tudom megmondani miért nem. Valahogy nincs a helyén. Nem érzem perfektnek, profinak, kívülálló a posztján. Pedig igyekszik, törekszik, de feszengek a beszélgetései során. No mindegy.
Viszont ennek a bozontos mackónak az éneke megható volt. Nem tudom, hogy a kislány a lánya volt-e? A megható az volt, hogy egy gyereknek mit kellett megélnie, szenvednie egy drogos apa mellett. Látszott, hogy szeretik egymást, megtörtént köztük a feloldozás, a bocsánatkérés, a megbocsájtás. De az emlékek kitörölhetetlen nyomot hagyhatnak.
A másik nehéz ember, Csernus doki is remek dolgokat mondott: mi kell ahhoz, hogy jó nevelés dacára is ne legyen drogos a gyerekünk? Egyszerû dolog: õszinteség. A gyerek merjen õszinte lenni a szüleihez, mert tudja, hogy azok elfogadják, és megértik, és segítik. Pl. merje azt mondani: apu, elszívtam ma az elsõ bagót. Én is a szüleim társaságában szívtam el az elsõt. Õk nem voltak dohányosok, csak társaság volt nálunk. Annyira rossz élmény volt, hogy életemben még 4-5x gyújtottam rá,többet nem izgatott. Akkor sem,ha mindenki füstölt körülöttem. Ha titkolóznom kellett volna, lehet, hogy ma is bagóznék.
Szóval ez a pár perc beszélgetés bensõséges volt, sok harcon, kínlódáson átment emberek megnyilatkozása.
És ez a Most múlik...Quimby dal valami telitalálat, bár még nem sikerült megfejtenem teljesen a szöveg jelentését.
napraforgó 2012 szept. 21. - 05:11:04
(231/268)
DTK-nak magyarok a szülei, az anyukája véletlenül az osztálytársam volt. Õ egyébként az egyik ismert színésznõnk Kútvölgyi Zsike húga volt - errõl többször is nyilatkozott, meg írt is. Két gyermekük volt, Kriszta és D. Tóth András. Az édesapja az anyukája halála után újra nõsült, második házasságából egy kisfiú született, Kriszta néha róla is ír, mint kisöccsérõl. A Lola mesékben édesapja is szerepel, mint kaposvári nagypapa.
olahmiki1959 2012 szept. 21. - 04:47:43
(230/268)
"gondolom a szülõk is hasonlóak lehetnek : Hannah Shaloma, DTK anyukája több mint tíz éve leszbikus kapcsolatban él,"

Hát, ez eléggé mellé ment. Úgy is mondhatnám, lukra futottál, árnyékra vetõdtél, jól pofára estél. Azért fogalmazok így, mert az írásod hangnemébõl kiderül, hogy direkt, bántó szándékkal írtad ide ezt a baromságot.

Begépeltem a google-ba, hogy "D.Tóth Kriszta szülei."
Jó sok találat feljött, idézek az egyikbõl.

"Nem érhette meg a sikereimet"
D. Tóth Kriszta elõször beszélt édesanyja haláláról.
- Tüdõrákban veszítettem el az édesanyámat és a nagymamámat is, szinte egymás után. Sajnos megtapasztaltam, hogy ez a betegség milyen kegyetlen. Közvetlen közelrõl néztem végig, hogyan múlik el egy általam szeretett ember, és nem tudtam semmit tenni - emlékezett vissza.

D.Tóth Kriszta 22 éves volt, amikor édesanyját elveszítette. Most 37 éves, tehát a dolog 15 évvel ezelõtt történt.
Úgyhogy egy tizenöt éve meghalt ember nem élhet 10 éve leszbikus kapcsolatban.
"Gratulálok" ahhoz, hogy meggyaláztad egy halott emlékét.
Azt, hogy mit gondolok rólad, azért nem írom le, mert kimoderálnák. A fantáziádra bízom...
talec 2012 szept. 20. - 21:12:18
(229/268)
Nem tudom, igaz-e? A 90-es évek elején hallottam, hogy a magyar tv-ben, rádióban akik dolgoztak azok közül 80% együtt mûködött a kommunista rendszerrel. Szerintem, ez sok, nagy lenne az arány. Én értem, mert a karrier fontos volt. De ott van a másik oldal, akik vesztesek voltak a régi rendszerben.

És vesztesek voltak 90 után is.