10/10
delamico 2008 dec. 04. - 19:30:24 10/10
(38/98)
Aha!
"enyimor" imádtam. XD
10/10
Roy Mustang 2008 nov. 07. - 09:33:58 10/10
(37/98)
Már Cronenberg elõzõ filmje is nagyon tetszett,valami zseniális volt,a mostani szintúgy,igaz egy kicsit lemarad az Erõszakos múlt c.filmhez képest,de még így is jó! Nem hittem volna hogy Mortensen és Cassel páros ilyen jó lesz, számomra öröm volt õket nézni.A többiek is jók,de mindenképpen õk a legjobbak!
Érdemes eredeti hanggal nézni úgy még jobban vissza adja a film hangulatát,és nem utolsó sorban a színészek akcentusa miatt.
10/10
delamico 2008 okt. 26. - 13:12:44 10/10
(36/98)
Nekem tetszett. Jó karakterek, poénok, jelenetek...csak az a bizonyos valalmi hiányzik, amitõl 100% lesz egy film. Nekem személy szerint Kirill karaktere jött be jobban. Az Ed Harris figura a History of Violence-ben nekem kicsit nyögve-nyelõs és akadozós volt. Igazából összességében ez tetszett jobban, annak ellenére, hogy az Erõszakos Múlt egyes jó jelenetei jobbak, jobban átjönnek, mint az Eastern Promises jó jelenetei.
Viggo fergetegesen alakít, ezt még egy barátnõm is elismeri, aki finoman fogalmazva utálja õt. És Vincent Cassel-lel, amit Nikolaj és Kirillként alkotnak az...valami élmény volt. XD
7,5/10
9/10
leibolmai 2008 szept. 22. - 20:31:30 9/10
(35/98)
Ezt már írták páran: nem rossz, nem rossz, de... Egyszer mindenképpen megéri megnézni, de volt pár dolog benne, ami nekem nem tetszett, fõleg az, hogy mire kezdett kibontakozni a sztori vége is lett... Ezt leszámítva azért nálam megérte a 9/10 pöttyöt.
7/10
3000 2008 aug. 17. - 19:01:26 7/10
(34/98)
Nekem az Erõszakos múlt kifejezetten tetszett,míg ez csak max. hangulatában(de nem feszültségben)vette föl vele a versenyt.
A fürdõs jelenettõl többet vártam volna Cronenberg elõzõ filmje után.Ott elhittem,hogy Mortensen iszonyat kemény.Itt már nem annyira(sõt,még egy kicsit nevetséges is volt).A nyitójelenet viszont meglepett(hál' istennek:)).Lehet,hogy ezzel csak én vagyok így de nekem Cassel játéka jobban tetszett mint Vigoé.
oldindianboy 2008 aug. 03. - 10:32:48
(33/98)
Nem rossz, nem rossz, de valamiért mégsem mûködik annyira, mint az Erõszakos Múlt.
Lehet, hogy azért, mert Ed Harris karaktere sokkal erõsebb volt, mint itt Casselé...
Fene tudja.
Mortensen viszont ebben a filmben is remekel, nem láttam még ilyen szigorúnak egyik elõzõ szerepében sem!
A fürdõ beli verekedés pedig minden idõk egyik legjobban megkoreografált, leghitelesebb, legnaturalisztikusabb filmes bunyója!
Egy hatalmas piros pont jár érte!
A film egésze viszont nálam csak egy erõs közepes.
9/10
NovakX5 2008 aug. 03. - 08:53:31 9/10
(32/98)
Egyetértek az elõttem szólókkal, valóban érdemes megnézni. Nekem is nagyon tetszett, sajátos hangulata van a filmnek.
***SPOILER***
Mondjuk a végén egy kicsit vicces volt a jelenet, mikor Kirill épp meg akarta ölni a gyereket, a táska nyitva volt a babával, erre a nõ utána szól, hogy "megfázik a baba"...
8/10
beo71 2008 jún. 10. - 12:17:50 8/10
(31/98)
Nem tehetek róla:egyszerûen imádom a gengszter-filmeket.Éppen ezért a világ legjobb filmje a PONYVAREGÉNY és semmiképpen sem a TITANIC(bár egy 10-est ez is megért).Igazából fogalmam sincs mibõl fakad ez a fóbia,de falom ezeket a filmeket és cak a legritkább esetben kell csalódnom.Talán az az összetartás tetszik(legyen az olasz,orosz,ír vagy akár az amerikai maffia/bár ilyen nincs is/ami sajnos a magyarokból teljességgel hiányzik.Ha valaki azt mondja ez a film eléggé középszerû,szomorúan,de elfogadom,ennek ellenére nekem a kedvenceim közé fog tartozni.8/10.
9/10
Járgány 2008 máj. 09. - 13:04:05 9/10 Előzmény norton15
(30/98)
Meglepõen jó film, egy feledhetõbbre számítottam. Viggo nagyot alakított benne, az én szememben ezzel a szerepével sikerült kinõnie Aragorn köntösébõl. Érdemes megnézni!
norton15 2008 ápr. 07. - 22:35:25
(29/98)
Jaj, hát remélem, hogy jó lesz...:S :DD
norton15 2008 ápr. 07. - 21:38:48
(28/98)
Értem. Akkor is megnézem, aztán a porba gyalázom ha rossz...:P :)
norton15 2008 ápr. 07. - 20:58:51
(27/98)
Tudja a fene...:(
norton15 2008 ápr. 07. - 20:50:50
(26/98)
Na ne már, hogy nem jó a film, megõrülök...:DD :'(
norton15 2008 ápr. 06. - 08:42:22
(25/98)
Cronenberg a rendezõ, Mortensen a fõszereplõ, + egy jó történet, meg is nézem ezt a jövõhéten.
Lacquo 2008 ápr. 05. - 21:16:35
(24/98)
Cronenberg e mûvét még nem láttam, de igyekszem pótolni. Korábbi, Erõszakos múlt filmje is nagyon bejött, de említhetném még sok-sok filmjét.
7/10
Matyesz 2008 márc. 26. - 13:55:56 7/10
(23/98)
Nem kifejezetten szeretem a Maffiás filmeket, de ez tetszett. Az király, ahogy az oroszok nyomják az angolt:) Kicsit "lassú" a film, de azért egy hetest megérdemel.
8/10
Pimaszka 2008 márc. 26. - 10:15:23 8/10
(22/98)
A legjobb az egészben ahogy beszélnek. :) Teszett! Nem bántam hogy kiadtam érte a pénzt. 10/8-at simán megérdemel.
Dius 2008 márc. 21. - 22:40:10
(21/98)
Bizony, lesz egy új filmje, amit itt Bp.-en vettek fel. Egy barátom statiszta volt benne, és nagyon kivolt Mortensen-tõl, mert miatta kellett ezerszer felvenni egy-egy jelenetet.
Hiába, a profiknak is lehet rossz napjuk! :)
blh 2008 márc. 21. - 08:21:01
(20/98)
Sokan írtátok,hogy Viggo így, meg Viggo úgy ,de mi lesz az öreggel Armin Mueller-Stahl-al, õ mindíg háttérben marad,pedig az ilyen filmekben általában nem a fõszereplõk adják szerintem a legtöbbet,hanem a jól megszokott innen-onnan ismerõs arcok,akik azért megmutatják,hogy a sztárallürös világon kívûl is van színészi tehehtség,sõt...
A film realisztikus,a témája sajnos nem újkeletû,de ez mindíg is ·"volt van lesz",még szerencse,hogy nem amerikai hõsös eposzt gyártottak belõle.
Summa: tetszett!

Nyáron Mortensent itt trailereztették egy napig a házunk elõtt és különféle zászlókkal(vörös alapon fekete kör,s abban a fehér szvasztika)díszítették fel a házat,arra a filmre is kíváncsi vagyok--> Good(2008)
9/10
hippikutya 2008 márc. 20. - 19:17:25 9/10 Előzmény Dius
(19/98)
Tetszett a film nagyon! És a hozzászólásod is...
Ugyanis...(SPOILER!!!)
a film (számomra) legnagyobb erénye az, hogy tulajdonképpen két történetet mutat meg Cronenberg. Az egyik, amit látunk onnét kezdve, hogy Naomi Watts elkezdi keresni a baba lehetséges rokonait, a másik pedig a fiatal lánynak a története, aki a jobb, szebb élet reményében naivan hitt valakinek, aminek aztán nagyon csúnya vége lett... és ez az a történet, ami fontosabb, elgondolkoztatóbb, annak ellenére, hogy ebbõl a sztoriból egyetlen képkockát sem látunk, csupán mintegy "háttérként" hallhatjuk a lány naplójának részleteit, miközben fut a maffia-sztori. Ami önmagában is kemény, de még mindig nem annyira, mintha belegondolunk azoknak a gyermekek sorsába, akik valamilyen kilátástalanság helyzetbõl utat keresve elég naivak ahhoz, hogy higgyenek az igéreteknek és ezáltal még sokkal elkeserítõbb helyzetbe kerüljenek. Szerintem a sztorinak erre az oldalára utal a film címe is, Eastern Promises, és ez a lényeg.
Óhatatlanul eszébe jut az embernek a Lilja 4 ever, ami gyakorlatilag ugyanezt a sztorit mutatja be közvetlenül... és hát nagyon üt az a film... Ez a film még az említett elég komoly fürdõs-szurkálós jelenet ellenére sem taglóz le annyira, mint a Lilja 4 ever, de benne van mindaz, és ha észreveszed és belegondolsz ezekbe is, akkor már nem szimplán egy maffia-film, hanem sokkal több.
Ezért tetszett elsõsorban az Eastern Promises...
Másodsorban meg persze Viggo és Vincent szenzációs játéka miatt...