Eszty81220 2008 márc. 20. - 16:57:44
(18/98)
Alapjában véve tetszett a film,de azért voltak hiányosságai!Nekem 7/10
Stefanino 2008 márc. 19. - 15:32:41
(17/98)
Ott van a film, és Viggo is nagyon játszik, ez biztos (az akcentus, no meg az a haj, hát kész voltam: )). Érdekes a világ is, amirõl szól, sajnos nagyon is aktuális, nálunk is...
Ami buta, amikor Naomi Watts a csontos kis alkatával nekiront az orosz maffiózónak...
Ha ennyi valakiben az életösztön, az inkább vágja fel az ereit...
Ja, és nõvel be ne üljetek a filmre!
Én elkövettem ezt a hibát, és aztán mikor a szereplõk a szaunában szétszurkálták egymást, alig tudtam a székében tartani... : )
Hát igen... Egy kicsit "túl naturálisan ábrázolták"...
Balivet6 2008 márc. 18. - 00:50:29
(16/98)
frankó film.
és Viggo Mortensen alakítása tényleg megér egy misét :D
Dius 2008 márc. 17. - 15:49:12
(15/98)
Egy életszagú film, kitûnõ szereplõkkel (Viggo Mortensen brilliánsan alakít benne, az orosz akcentusa szenzációs!), realisztikus képi világgal.
Nem láttam benne semmi olyan momentumot, ami által le kéne húznom a filmet, sõt!

Bár a sofõrrel kapcsolatos titok - nem akarom elrontani senkinek a poént, vagy h spoilerezzenek - nekem viszonylag hamar egyértelmû volt, és - talán épp ettõl is? - végig nagyon izgultam rajta. A verekedõs jelentek - kiemelve a már említett fürdõs jelenetet -, tökéletesen meg vannak rendezve - hiába, D. Cronenberg tagadhatatlanul érti a szakmáját, bár nekem ezek már nagyon kegyetlenek voltak.

Belegondolva, nagyon elszomorító, hogy sok balkáni (vagy épp orosz) nyomorult életû embernek a nyugat jelenti a boldogságot, megélhetést, teljes életet, és ezért hajlandó mindent megtenni, hogy odakerülhessen - pedig végül csak prostitúció, rabszolgaság, teljes kiszolgáltatottság várja. Ijesztõ ez azért is, mert sok nyugatinak Magyarország is "balkán", és eszerint is kategorizálnak minket - természetesen tisztelet a kivételnek. Talán egyszer a fiatalabb generáció is megpróbálja a saját otthonában megtalálni önmagát, és nem sok száz kilométerrel arrébb, más országban, más kultúrában, más, idegen emberek közt - hanem itthon, a viszonylagos biztonságban.
Nekem ilyen szempontból is felhívó jelleggel bír ez a film,érdemes egyszer megnézni és elgondolkodni rajta!
10/10
amilan 2008 márc. 17. - 09:46:22 10/10
(14/98)
Szerintem abszolút jó film, a vége igaz, lehetett volna kicsivel jobb, de már így is megérte megnézni!!!
Viggo nagyon kis helyes!!!
Lassek 2008 márc. 16. - 09:15:39 Előzmény midorikawa
(13/98)
Hát mit mondjak...Megnéztem a filmet és erõsen olyan érzések keringenek bennem,hogy ennél vagy többet kellett volna beletenni vagy egy teljesen más világot a nézõk elé rakni,ha a sztori meg is van...Nekem annyira nem feküdt a film,de ez csak az én véleményem...Minden esetre nem moziban megnézõs...5/10
6/10
midorikawa 2008 márc. 15. - 18:34:19 6/10
(12/98)
hm..nemrég fejeztem be a filmet..elég vegyes érzésekkel...egyrészrõl nagyon hiteles a színészek akcentusa, meg az egész film hangulata olyan valósághû érzést kelt bennem.....de vmiért mégis túl vontatottra sikerült, és hogy õszinte legyek, nem bántam, hogy vége lett...de egyszeri megnézésre tökéletes, ha éppen az ember nem tud mit kezdeni magával egy délutánon...
Bigpapa 2008 márc. 15. - 01:22:57
(11/98)
Pár órája láttam a filmet.

Sokat nem tudtam róla, csak amit itt a leírásban olvastam. Szóval nagyjából "információszüzen" ültem be a filmre.
Elõször leírom,hogy mi tetszett bennem, aztán azt, ami nem.
Tetszett, hogy a Viggo Mortensen nagyon jól játszott. Igazából mindenki jól játszott, kivéve a csajt. Igaz, annak elég semmilyen szerepe volt. Volt egy két nagyon jó jelenet,de valóban csak egy kettõ.
És több nem is jut eszembe.
Most jöjjön ami nem tetszett.
Kifejezetten idegesít az a hatásvadász dolog, amikor egy Amerikában, vagy Londonban élõ Orosz, vagy Ukrán maffiózó csoportot a rendezõ angolul beszéltet akkor is, amikor egymás közt vannak,de belecsempészik egy két orosz mondatot. Mert oké, ha többen beszélgetnek, pl. angolok is, s közben a két orosz egy egy bizalmas mondatot mond oroszul. De itt a két orosz angolul beszél egymással, aztán egy orosz szó becsúszik, utána megint angol. Szóval ez baromság. Viszont a színészek nagyon jól törték az angolt, ami viszont kifejezetten tetszett.:)))))
A csaj pedig kifejezetten idegesítõ volt végig a filmben. Minden jóérzésû ember az elsõ 15 perc után kinyírta volna. Fõleg amikor a maga 20 kilójával nekimegy egy orosz maffiózónak.
Izgalmasnak nem izgalmas a film, néha kicsit unalmas is, de alapjában véve nem rossz. Péntek estére pont jó volt.
Nem hiszem, hogy a kedvenc filmjeim között lesz, max még egyszer megnézem majd dvd-n szinkronnal. Bár sajna szegény Selmeczi Roland meghalt, így már nem õ lesz Aragorn hangja.

6/10
Endus 2008 márc. 12. - 18:28:03 Előzmény mofava
(10/98)
Szerintem is nagyon jó film voolt, esös napokra kitûnõ. A szinészek jók voltak, nekem a történet is tetszett, de mégis valami...olyan oroszos volt:D Jah és megjegyzem hogy életem elsõ filmje amiben ennyire nyilvánosan látom az egyik szinész kukijátXD Egyébk az a rész volt a legszánalmasabb sztem, a többi rendben volt. 8/10
10/10
mofava 2008 febr. 22. - 18:42:45 10/10
(9/98)
baromi jó film!!! és szerintem nemcsak viggo mortensen, hanem vincent cassel is fantasztikus benne! viggo-nak pedig teljesen megérdemelt érte az Oscar-jelölés!
9/10
fbal 2008 jan. 20. - 03:19:31 9/10
(8/98)
Nagyon kellemes film, erõsen érzõdik rajta az angol hatás, talán emiatt is sikerült jóra. Nagyon jó színészi alakítások, kerek történet.
9/10
Bodza 2008 jan. 17. - 23:13:11 9/10 Előzmény Kriszko
(7/98)
Baromi jó film!!!
Kriszko 2008 jan. 11. - 08:18:23
(6/98)
még tavaly mikulás elõtt láttam a filmet. remekmû
a sztori valóban kissé vontatott, de épp az benne a szép, hogy abszolút gyakorlatias, realista
10/10
ryood 2008 jan. 10. - 20:56:34 10/10
(5/98)
nagyon jó film! ma néztem meg, és a sztori is jó, de, hogy igazán üssön, ahhoz kellenek a remekbeszabott színészi alakítások is! cronenberg régen csinált iylen jót! vmi hasonló akart lenni a history of violence is, de az még nem sikerült neki igazán, de ez most nagyon is!
Zsütz 2008 jan. 10. - 14:24:48
(4/98)
Hát igen. Viggo Mortensen. Jó színész, ennyi. Naomi Wats is jónak tûnik, de a sztori olyan... nem unalmas, de olyan... Áh, nem is tudok rá szót. Nekem nem teszik így elsõ látásra túlzottan. De a trailer utsó mondata tetszik.
k11zoltan 2008 jan. 04. - 00:03:12 Előzmény Redfield
(3/98)
Nekem eddig ez tetszett a legjobban Cronenberg filmjei közül. (viszonylag sokat láttam)

Az alakítások közül pedig V. Mortensen kiemelkedik, szerintem hitelesen adja az oroszt, és az akcentusa is rendben volt.
Redfield 2007 dec. 17. - 08:04:39 Előzmény Karolka
(2/98)
Koránt sem nevezhetõ Cronenberg legerõsebb filmjének. Én szerintem az Erõszakos múlt jobban mûködött. Ez tehát egy maffia-film akar lenni, rendben. A történettel nincs baj, igyekszik kerülni a kliséket, és néhol picit laposnak tûnhet, mert már megszoktuk, hogy amikor a család-ról sztoriznak, nem pár fõszereplõn keresztül mutatják be a (jelen esetben eléggé kis körbe zárt eseményeket és ügyeket), és nem egy erkölcsi kérdés körül forog a film. Épp ezért, habár a rendezés szokás szerint kifogástalan, és az alakításokat mondhatjuk hitelesnek is (bár a karakterek megint csak inkább a képregény-világot köszöntgetik), vagy hosszabbra kellett volna csinálnia, vagy több dologgal kitöltenie, mert egy maffiás film szomorú, hogy csak ennyi körül forog.

A verekedõs jelenet a fürdõben pedig valóban az egyik legtökéletesebb küzdelem, amit valaha filmre vettek. Félelmetesen hatásos, maradandó képsorok. Cronenberg ért a dolgát, még mindíg, de ez a film többet is adhatott volna.
6/10
Karolka 2007 dec. 08. - 09:52:14 6/10
(1/98)
Nem néztem volna meg, ha nem ilyen a színészgárda benne! Nem volt valami nagy szám: egy-két jelenet tetszett! Egyszer nézhetõs, otthonülõs kiadásban! :)