10/10
zoli28 2011 febr. 08. - 11:41:54 10/10 Előzmény peti2006
(16/196)
"Hál' Istennek ezt is megéltük. Szinkronizálták az egyik legjobb horrorfilmet az elmúlt évekbõl."

Nekem feliratosan sokkal jobban tetszett, persze ez ízlés kérdése.
10/10
peti2006 2011 febr. 07. - 18:55:39 10/10
(15/196)
Hál' Istennek ezt is megéltük. Szinkronizálták az egyik legjobb horrorfilmet az elmúlt évekbõl.
A filmrõl csak egy dolog. Ha ilyen tényleg létezik (mert sajnos van) akkor van mitõl félnünk. Illetve a gyermekeinknek. Vagy nekünk?
Zsuccy 2011 febr. 06. - 14:56:18
(14/196)
Egy jó kis öldöklõs bugyuta filmre vágytam ehelyett egy elgondolkodtató filmet kaptam...az a baj h a mai tinédzserekbõl simán kinézem ezt a viselkedést.Szomorú h idáig süllyedtünk.Nyomasztó légkörû,feszültségben gazdag film.Ajánlom mkinek aki szereti az ilyen filmeket.
7/10
Atis88 2011 febr. 03. - 22:12:07 7/10
(13/196)
Ez nagyon eldurvult a végére. Viszont az elsõ 30 percben meg nem történik semmi érdekes. 10/7
Ferenczhalmi Ferdinánd 2011 febr. 03. - 06:56:19
(12/196)
Angol thrillernek nem rossz, izgalmas. Az író ráadásul a végén tette fel a pontot az "i"-re, nem az a tipikus sablon film, ahol a jó gyõzedelmeskedik.
Bírtam benne a tipikus angol arcokat, a gyerekek, a szülõk....
1/10
kovy007 2011 jan. 31. - 14:01:06 1/10
(11/196)
Sikerült megnéznem, bár ne kellett volna. :) Nekem nem nagyon jött át az a félelem amit 6 db 13 éves pubi tud kiváltani. Lehet hogy azért mert férfi vagyok. Nagyon gyenge és szánalmas is volt a film. Ráadásul nem volt túl hihetõ sem.
SPOILER
- gondolok itt arra pl. mikor visszaszerezték a kocsikulcsot és észt veszve menekülnek a sötét erdõben a 2 tonnás kocsival. Mit tudtad volna velük csinálni leszörítják õket a bmx-el ... inkább neki mentek egy fának ...
SPOILER vége
ilyenek miatt kb 1/10 és az a rengeteg trágárkodás már nekem is sok volt.
5/10
brigi000 2011 jan. 31. - 12:15:02 5/10 Előzmény wisti
(10/196)
Megdöbbentõ, h a fiatalok mennyi mindent megtehetnek és a végén még azt állították h a pasi fajtalankodott velük....Vártam a végére a "happy endet" vagyis mindenkit elkap a csaj és kemény bosszút áll....De az h végül azok karmaiba futott akiktõl menekült nagyon nagy fordulat volt.Az biztos, h amikor elõször szólt nekik a pasi és így reagáltak rá, akkor én tuti kerestem volna egy másik szebb helyet, mert nyilvánvaló volt h a zûrös fiataloknak nem lesz ennyi elég. A kocsi ellopása már csak hab volt a tortán és elindult a lavina...Akinek erõs idegzete és gyomra van azoknak érdemes megnézni .
9/10
wisti 2011 jan. 30. - 12:48:37 9/10
(9/196)
Nagyon jó ajánlom mindenkinek!!!
vehement 2011 jan. 29. - 15:58:27
(8/196)
SPOILER LEHET BENNE!

Nekem azért volt felkavaró a film mert jártam párszor Angliában és az ottani kölykök 90%-a tényleg ilyen elvetemült féreg, gyújtogatnak, késelnek, isznak az utcán, mert a szórakozóhelyekrõl ki vannak tiltva. Nyilván itthon is van ilyen, de ott azért jóval több. Elkeserítõ belegondolni hogy mi lesz ezekbõl 10 év múlva.

Egyedül a nyakon szúrt kiscsávót tudtam sajnálni, az tényleg segíteni akart, az elütött csajszi fején még meg is kapartam volna D: A "fõnök" kölök meg annyira tenyérbemászó hogy el sem lehet mondani, nagyon jól eljátszották a szerepüket.
9/10
King Diamond 2011 jan. 29. - 15:47:08 9/10
(7/196)
SPOILER IS LEHET BENNE!
Gondolom nemrég adták ki ezt a filmet DVD-n, mivel már szinkron is készült hozzá. Az elején Eden Lake-Gyilkos kilátások hangzott el magyar címként, ami szerintem találó. Valóban, elég kemény film volt. A szereplõk teljes mértékben hitelesen adták át, amit kellett, végig bele tudta élni magát az ember a két szerencsétlen helyzetébe. Elõször azt hittem, hogy amerikai film, de most látom, hogy angol, azért az angolok nem szoktak ilyen jó thrillereket csinálni..
Az egész film közben szinte kézzel volt tapintható a feszültség, végig izgalmas volt. Láttuk a két fõszereplõ 'vergõdését', ahogy azok a szemétládák gyakorlatilag azt tesznek velük, amit akarnak. Már az elején, amikor kiértek a tóhoz, és elõször találkoztak velük, intõ jelnek kellett volna venniük, hogy mégsem a megfelelõ helyet választották. Én mondjuk azt sajnáltam, hogy a férfi szinte semmit nem tudott tenni annak érdekében, hogy elkerüljék ezt az egészet, valamint utána sem, vagyis, hogy hamar 'kivonták' a forgalomból. Így a nõre hárult a 'feladat', hogy valahogy 'bosszút álljon' a szerelméért, és megmeneküljön. Hiányoltam, hogy nem kapta meg mindenki, ami járt neki, de mivel direkt így akarták befejezni gondolom, ezért ennek így kellett történnie. Ráadásul pont az a 'gyerek' járt a legszarabbul, aki szinte ellenezte a kezdettõl fogva az egészet, nem akart benne részt venni.
Persze az, hogy így lett vége, semmit nem von le a film értékébõl, sõt. Csak én személy szerint kicsit hiányoltam a 'vérfürdõt', hogy mindenki megkapja, ami jár neki. De sajnos tényleg akadnak a világ minden táján efféle emberek, akikbe ha belebotlunk, célszerû minél hamarabb eltûnni onnan, ha nem akarunk így járni, mint a filmben.
Ettõl függetlenül remek kis thriller ez, ami eléggé nyomasztó, és egész végig azt várja az ember a nézése közben, hogy kapják már meg a kis rohadékok, amit érdemelnek azok után, amit a szerelmespárral tettek...
Azért egy leírást, meg pár képet mellékelhetne a Port, valamint most már a magyar címét is. Egy filmkritikát már meg sem említek, pedig érdekelne, hogy mi lenne a véleménye a Port kritikusának/sainak errõl a filmrõl.
9/10
dr.66 2011 jan. 29. - 14:50:21
(6/196)
Kemény.Naggyon naggyon kemény!
9/10
19rabbit75 2011 jan. 29. - 10:45:07 9/10
(5/196)
Láttam már pár beteg filmet, ez is a tipikus, agyfelb@szós, átérzõs, fúúú!! Na érted...:) 9/10
10/10
Budnas 2011 jan. 29. - 09:09:08 10/10
(4/196)
Nagyon jó film! Nem szokványos, végig izgalmas, és elgondolkodtató is. Pl.: Egyszerûen õk is érezték, hogy rossz helyen vannak, mégis a büszkeség nagyobb volt, minthogy azt mondják, odébb megyünk 20 kilómétert, vagy elmegyünk egy másik helyre stb. Hallgatni kell a megérzésekre... Elõször csak a hétvégét teszik tönkre... Amikor elkezdtem nézni csak egy kaszabolós horrorként fogtam hozzá, ez annál sokkal több.
9/10
Pistee 2011 jan. 29. - 02:12:57 9/10
(3/196)
Nagyon jó film. Látszik, hogy európaiak csinálták. Igen felkavaró volt. Sajnos a mi hazánkban is sok ilyen ember van, akik a sanyarú sorsukból vagy az agyi visszamaradottságukból adódóan belekeveredhetnek a filmbeli fiatalok helyzetébe.

*** SPOILER ***
Csak az zavart, hogy amikor üldözték párt (vagy a vége fele csak a csajt), valahogy mindig túl hamar utol lettek érve.
8/10
R@INMAN 2011 jan. 28. - 22:03:12 8/10
(2/196)
Sajnos tele van a világ ilyen aberrált,agyatlan köcsögökkel!
A durva az a filmben, hogy ilyen valóságban is van és veled is bármikor megtörténhet!
10/10
zoli28 2011 jan. 28. - 09:39:15 10/10
(1/196)
Nem akarok túl nagy szavakat használni, de talán életem egyik legmegdöbbentõbb filmélménye volt.
Az még hagyján, hogy végig izgalmas volt, és szinte együtt lélegeztem a fõszereplõkkel; az is hagyján, hogy az egész olyan hihetõ és valóságos volt, hogy végig a film alatt az volt az ember érzése, hogy akár vele is megtörténhet; de a végén a "csattanó" (már ha lehet ezt egyáltalán így nevezni) olyan átütõvé tette a végsõ üzenetet, és számomra annyira váratlan volt, hogy fél nappal késõbb is még mindig a hatása alatt vagyok.

Ahogy olvasom a véleményeket a hálón, sokan vannak, akiknek nem volt olyan ütõs, mint nekem, de hát ez van...

9-9,5/10