Multitoxikomán 2015 febr. 21. - 11:06:03
(156/196)
Agyatlan baromság
kybuck 2014 szept. 22. - 03:30:05 Előzmény kevinspéci
(155/196)
Ugyanezen okok miatt fújt ki nálam hamar már a második évadtól kezdve a 24: ennyi szarkavarás, pálfordulás ennyi idõ alatt nincs és ezért fúlt önismétlõ valótlanságba az egész, amit hamar meg lehet unni.
9/10
crash48 2014 aug. 09. - 15:39:20 9/10
(154/196)
Jó film,mindenképpen érdemes megnézni-a dühítõ tartalma ellenére is.Európai igénnyel, a hollywoodi alig vannak jelen(nem mindig kiszámítható a film).
3/10
rubber 2014 júl. 22. - 00:40:20 3/10
(153/196)
Ma elkeseredésemben megnéztem ezt a filmet mert nem találtam mást és gondoltam 7,3 pont egy ilyen kategóriában nem lehet rossz film, de utólag lehet kicsit úgy érzem jobban tettem volna ha ma kihagyom a filmezést :D Ahogy az elöttem szólok is elmondták csomó valótlanságot/véletleneket tartalmaz a film.Számomra egy idegesítõ film volt...Szerintem ha te is csak azért néznéd meg mert nincs más akkor inkább aludj vagy csinálj valami értelmesebbet...adtam rá 3 pontot bár lehet túlzásba vittem :/
kevinspéci 2014 jún. 27. - 10:53:19
(152/196)
SPOILER is van benne

Nem volt rossz. Kellõen brutális. A történet viszont elég elcsépelt: vidéki tahók belekötnek a nagyvárosi nõbe/férfiba/párba.
Sajnos itt is becsúsztak érthetetlen dolgok. Ezek egy részét elintézem azzal, hogy stresszhelyzetben sokszor képtelen ésszerûen cselekedni az ember. De pl. egy tropára ment lábú nõ, ne fusson, mint a nyúl...
Az viszont dramaturgiai hiba, hogy a végére már kezdett nevetségesen sok lenni a "véletlenekbõl". Már azt is furcsálltam, hogy a csaj pont a pszichopata gyerek bátyjának kocsijába száll be, a végén meg, hogy pont a "rém rendes család partyjára" botladozik be, akik aztán persze ki is akarják nyírni, és közöttük sincs egy se, aki azt mondaná, hogy: "Emberek, legalább hallgassuk meg, mit akar mondani ez az elcsigázott, véres-mocskos nõ, ahelyett hogy elhamarkodottan ítélkezünk vagy cselekszünk!", már nagyon sok volt nekem. Azon gondolkodtam: egyszerûen ilyen már nincsen; hogy mindenki ennyire elvetemült legyen azon a környéken. Valakinek csak át kéne villanjon némi világosság az agyán néha. Ennyi erõvel a végét úgy is megírhatták volna, hogy a csaj a falusi pap házában köt ki, majd amikor annak elmondja, mi történt vele, s õ mit tett, a pap és a papné - a falu "jó hírét" védendõ -, lapáttal agyonverik, s elássák a templomkertben.
kybuck 2014 jún. 12. - 07:01:22
(151/196)
Én a filmbeli szereplõkkel ellentétben nem estem a csapdába: elolvastam mindent a filmrõl, így már nem kell megnéznem, és ez azért jó, mert így kiviláglik az igazi mondanivaló, nevezetesen az, hogy ne legyél áldozat, ne legyél nyámnyila, pipogya, állj ki magadért ha rákényszerülsz! Ilyesmi esetek pont azért történnek a valóságban is, mert az áldozat maga is tehet róla, hogy azzá válik, ha nem is feltétlen szándékosan, pont a tutyimutyisága miatt. Nem kell okvetlen Rambonak vagy Chuck Norrisnak lenni, de adott helyzetben igenis meg kell mutatni: eddig és ne tovább! Na, az efféle horror- és thrillerfilmek szereplõi pont ilyen képességeknek vannak híján, nem véletlenül, hisz akkor hogyan lehetne bemutatni a legtöbbször öncélú erõszakot?! Ezért bukdácsol a legtöbb horrorfilm dramaturgiailag, és ez itt sincs másként.
1/10
silas83 2014 máj. 25. - 15:25:26 1/10
(150/196)
Ennyire idegesítõ, valótlan,röhejes,töketlen filmet még nem láttam soha.Olyan valószínûtlen események történnek a filmben, ami a valóságban soha.Ebbõl is látszik, hogy ez csak egy film, ráadásul az egyik legsza...bb amit valaha láttam. Ha mínusz pontot lehetne adni,azt adnék, de így marad az egy. Senkinek nem ajánlom.
laci123awdf 2014 máj. 09. - 02:42:25 Előzmény Iboly Németh
(149/196)
Hát olyan sokat akkor mégsem boncolgattátok mert ez nem így van. de nem fogok vitatkozni veletek kérdezzetek egy orvost inkább az majd elmagyarázza én nem bizonygatom mindenféle példán át tovább
laci123awdf 2014 máj. 09. - 02:40:37
(148/196)
Te gondolkoztál ma már?! Megérteni?! mi volt ezen megérteni való. Ez a film egyszerû mint a faék! És a naiv sõt inkább butácska az te vagy. Van sajnos ilyen gyerek ez elõfordul nagyon ritkán, de nem mindjárt egy nagy csapatnyi.(SPOILER) Ahhoz hogy egy pár éves forma gyerek egy felnõtt ember(vagy akár kis állat) nyelvét kivágja ahhoz komoly defektus kell amit a környezete már sokkal korábban észrevesz.(SPOILER vége). Egy ennyi idõs gyereknek még köszönni vagy a pontos idõt is kínos megkérdezni egy idegen "bácsitól". Folyamatos komoly érzelmi trauma, kínzás, családon belüli erõszak után se biztos hogy ilyen szociopata lesz valakibõl tizenéves korára. És nem rögtön az egész faluból....

Hidd el voltam gyerek most meg bácsi vagyok ahogy néztem te meg a kettõ között jársz. A világ nem olyan borzasztó mint amilyennek lefestik néha a könyvek vagy a filmek.
Annál sokkal szürkébb és unalmasabb...ezért olvasunk könyveket és nézünk filmeket.

Bocsáss meg a kioktató hang miatt de szerintem nagyon messze jársz a valóságtól.De tisztelem a kissé pesszimista véleményed rettegek a naptól amikortól mindenki egyetért velem. :o)
filoszemitabélus 2014 ápr. 20. - 17:31:08
(147/196)
nem véletlen, hogy az afrikai hadurak elõszeretettel toboroznak erõszakkal gyerekkatonákat.
Iboly Németh 2014 ápr. 20. - 17:13:33
(146/196)
Számomra az félelmetes, hogy vannak itt olyanok akik nem tudják, hogy tizenévesek képesek ilyenre, kiváltképp drog, vagy alkohol hatására, nem beszélve arról,ha nem jól szocializálódtak. Mi is a fõiskolán boncolgattuk a témát, de ezt anélkül is tudtam.Sajnos a gyerekek a legkegyetlenebbek.
merkel 2014 ápr. 20. - 08:33:01
(145/196)
Akkor még nem került elõ a kés. Arra gondoltam, közvetlenül a kutya halála elõtt, amikor odamegy hozzájuk. Persze fizikailag meg is ölhetnék, mint ahogy késõbb el is bánnak vele, de ezt akkor még nem lehetett tudni, és nem is gondolhatta. Simán hívhatja bármikor a rendõrséget a mobilján. Ha megölik, sok évre börtönbe kerülnek. Miért? Mert rájuk szólt, hogy halkítsák le a zenét?? Ezek csak gyerekek, ezekre lehet hatni határozott fellépéssel. Ha így teszel, nem fognak megtámadni. Nem kell sajnálni a kutyát, miután rád támadtak - nem túl határozottan - késsel, majd nem kell elfutni, ezzel csak bátorítod õket. Persze a rendõrséget is egybõl hívnia kellett volna.
Summergirl 2014 ápr. 20. - 01:52:34
(144/196)
Igen, másodszor néztem meg de a feszültség és az izgalom most is megvolt. A szabdalós részt átkapcsoltam én is. Még mindig sok zavaró momentum van benne. Az egyik, hogy a jarokepes corsat otthagyja..én hazáig meg se álltam volna
Summergirl 2014 ápr. 20. - 01:46:41 Előzmény merkel
(143/196)
Persze mondani könnyû megnézem hol lenne a határozott fellépésed késsel a nyakadon..Meg mit érsz puszta kézzel egy csapat felszerelkezett gyerek ellen. Krav magaval esetleg vagy más távol keleti önvédelmi módszerrel. Itt az is volt a vesztuk hogy alábecsültek õket.
Az ilyeneket csak felhúzza az ellenállás, úgysem hagyják hogy "te légy a Jani" max mégjobban feldühited õket így majd háromszor annyit kapsz mintha befogtad volna...

Magyarázza el a nõ?? Védje meg magát??
Te kinek hiszel a gyerekednek vagy egy idegennek?? Ennyi.....
Próbáld elmagyarázni egy csapat elvakult elfogult dühös bosszúra éhes rokonságnak idegenként hogy a fiaik hazug gyilkosok de te ártatlan vagy és hamisan vádolnak.
Summergirl 2014 ápr. 20. - 01:27:06
(142/196)
Ezt a naivitást....te se sok mindent értettél meg a filmbõl..
Vannak ilyen gyerekek ma már sajnos egyre többen úgyhogy ez gyakorlatilag bárhol bárkivel simán elõfordulhat.
1/10
smartdrv 2014 ápr. 20. - 01:20:05 1/10
(141/196)
a lúzerségnek ez a szintje már irritráló
laci123awdf 2014 ápr. 20. - 01:18:08 Előzmény merkel
(140/196)
Ilyen idõs kölykök még ezt a filmet se mernének megnézni amiben ez történik ,nemhogy megtenni
vagy akár élõben végignézni. Még egy a film alkotóinak nagy tévedései közül.
merkel 2014 ápr. 10. - 14:17:08 Előzmény frenchbullie
(139/196)
Azért annyiból, hogy rossz a kiszolgálás és bunkók az emberek, csak nem sejthették a fõszereplõk, hogy ez lesz a vége.

SPOILER

Vannak benne idegesítõ dolgok. Egy felnõttnek nem kellene pár gyerektõl ennyire félnie, határozottabb fellépés kellene... pl. nem kellett volna menekülniük a kocsival, meg könyörögni a slusszkulcsért, vagy sajnálni a kutyát... A nõ meg elmagyarázhatta volna a végén a szitut, úgyis több család volt ott. A gyerekek elképesztõen szemetek, és sajnos vannak az életben is hasonlóan primitív emberek, akik bármire képesek.
1/10
benvenuto1 2014 márc. 29. - 23:48:11 1/10
(138/196)
Jószándékú figyelmeztetés. Ne pocsékold az idõdet. Az is beteg, aki ezt a filmet csinálta - meg az is, aki megnézi.
frenchbullie 2014 márc. 27. - 12:45:51
(137/196)
Üdv!

Itt-ott lesz benne Spoiler!!

Végignéztem, bár idõnként annyira idegesített, hogy arra gondoltam, talán jobb lenne, ha inkább aludnék, ilyen késõ este. Ahogy láttam, a férjem fejében is megfordult ilyesmi, mert õ meg morgott, hogy milyen aberrált film ez. Meg bosszankodott, hogy Fassbender miért nem csapja szét a bandavezér kisfickó fejét, akkor talán a többiek is visszavennének a lendületbõl. (Bár - ahogy a hozzászólásokban olvastam, nincs egyedül ezzel a véleménnyel:-)
Úgy vélem, hogy ez a film egy jó dráma, amelyben a hatást mindenféle horror elemmel igyekeztek fokozni, sikeresen, de felettébb gusztustalanul. A mondanivalója miatt több ez a film egy egyszerû kaszabolós vérözönnél.
Ami idegesített... A két fõszereplõben az "életösztön" jobban mondva a reális gondolkodás képességét hiányoltam. Ha jódolgomban illetve kevésbé jó-ban eltévedek egy helyre, ahol a kricsmiben a kiszolgálás nulla, a vendégkör tapló, másnap a reggelimet egy modortalan, tenyeres-talpas riskától vagyok kénytelen megrendelni, aki úgy néz rám, ahogy, ráadásul nem képes két normális szót kipréselni magából, akkor rögvest elpályázok. Mert tuti, hogy elrontják a hétvégémet. De nem, fõszereplõink maradnak. Ezek után csak annyit tudok mondani, maguknak keresték a bajt, bármennyire is sajnálom õket.
Egyébként a belterjes, nulla IQ-val rendelkezõ, szadista kisvárosi figurák bemutatása jól eltalált volt. Meg a tahó apaminta is, amit a tinédzser srácok követtek. A fiatal csajszi arcából, viselkedésébõl sütõ primitív gonoszság megdöbbentõ volt, nem akadt benne semmi nõies.
Számomra ezek voltak az igazán drámai elemek, a többi csak kaszabolás, amit minden horrorban megtalálni. Úgyhogy jó film ez a maga nemében, de 1x elég volt...