nieves 2007 szept. 07. - 18:19:24
(76/336)
Tudom, hogy egyetemmé avanzsált a hely, de nekem akkoris csak fõiskola marad. ;)
Szóval Nemzeti Színház? Lehet, hogy rábeszélem majd az egyik "pösti" csoporttársamat, hogy látogassunk el oda. Nem szívesen mászkálnék este, és gondolom, nem tartanak matinét III.Richárdból...
danab1 2007 szept. 07. - 17:15:09
(75/336)
Igen, én is terveztem, hogy meg kellene nézni a fõiskolások (most már egyetemisták) egyik darabját, de eddig még nem jutottam el. Viszont késõbb láttam már felvételrõl ilyen elõadást, és, hát valóban, lehet érezni, hogy ki fog nagyobb karriert befutni...
A színészek, akiket említettél, jelenleg egytõl egyig a Nemzeti Színházba n játszanak. Nekem ott A Mester és Margarita nyerte el leginkább a tetszésemet. Remek színészi alakítások, remek rendezés, kivánló díszletek...
nieves 2007 szept. 07. - 16:55:39
(74/336)
Nem rossz, nem rossz... (mármint a lista) Én biztosan megnéznék egy-két fõiskolai elõadást is, mert mindig érdekelt, hogy mibõl lesz a cserebogár...;)
Rendezõt nemigen tudnék mondani, de a színészek közül érdekelne László Zsolt, Kulka János, Törõcsik Mari, Schell Judit. Kapásból.
danab1 2007 szept. 07. - 15:00:13
(73/336)
Sok jó színész van. Szerintem még nem is ismerek eleget. De szívesen elmegyek egy darabra ha játszik benne; László Zsolt, Rudolf Péter, Nagy-Kálóczy Eszter, Szervét Tibor, Bozsó Péter, Dolmány Attila, Csõre Gábor, Selmeczi Roland, Tóth Ildikó, Nagy Ervin, Györgyi Anna, Czvetkó Sándor. (és még sokan mások:-))
Remek rendezõnek tartom Kerényi Imrét. Horgas Ádámtól csak egy darabot láttam (És Romeó és Júlia), de az meggyõzõ volt.
Te kiket kedvelsz még Kaszás Gergõn kívül? És rendezõ-ügyileg?
nieves 2007 szept. 07. - 13:46:51
(72/336)
De lehet megtévesztõ is. Nagyon tudok haragudni, amikor egy jó cím mögött valami teljesen érdektelen történetrõl írnak.
Viczián Ottón és Széles Tamáson kívül még kikre mész be? És kik a kedvenc rendezõid?
danab1 2007 szept. 06. - 10:52:09
(71/336)
Legtöbbször a színész/ek. De vannak nekem is favorizált rendezõim. Talán a történet ritkán. Meg mikor legutóbb a történet alapján választottam, eléggé befürödtem vele. Hiába voltam oda a könyvért, egyszerûen a szimpadi változat csapnivalóan rossz volt! De elõfordult már olyan is, hogy egyszerûen megfogott a cím. Mint egy újságcikknél, döntõ lehet egy jó cím.
nieves 2007 szept. 06. - 10:19:12
(70/336)
Régebben sokszor egy színész miatt néztem meg valamit, aztán volt rendezõs korszakom is. Ma már elsõsorban a történet érdekel.
És te?
Newcastle United 2007 szept. 05. - 21:03:43
(69/336)
Korcs.
danab1 2007 szept. 05. - 19:35:18
(68/336)
Hm. Passz. Én valami amerikai típusra tippelek...
danab1 2007 szept. 05. - 17:02:15
(67/336)
Biztosan fogsz olyat találni! Megkérdezhetem mit fogsz tanulni?
Egyébként Te történet vagy színész/rendezõ alapján döntöd el, hogy mit nézel meg?
nieves 2007 szept. 05. - 14:25:17
(66/336)
Most kezdem az egyetemet Gyõrben (mondjuk "csak" levelezõn, ami havi 3 nap), és talán eljutok majd egy-két elõadásra. Még nem néztem utána, miket játszanak, de remélem, lesz olyan, amit érdemes lesz megnézni...
danab1 2007 szept. 04. - 22:26:50
(65/336)
Úgy terveztem, hogy havonta egy elõadást szeretnék megnézni. De, mivel szemptemberben nem volt semmi olyan, októberben kettõ lesz.:-)
A Padlás a Vígszínházban és a Pinceszínházban a Válás Budán. Utóbbit a történet mellett azért, mert az egyik címszereplõ Széles Tamás, akire már nagyon kíváncsi voltam, hogy milyen lehet színpadon (a sok tvreklám-alámondás és elõnyõs külsejû színészeknek kölcsönzött hang után:-)).
Neked van olyan darab, amit szeretnél megnézni mostanában?
danab1 2007 szept. 04. - 16:15:10
(64/336)
Hm, érdekes szereposztás! Jó lenne megnézni. A Radnótiban még Szervét Tibor jó. De õ azt hiszem most nem játszik ott. De ez nem biztos.
nieves 2007 szept. 04. - 12:37:08
(63/336)
Természetesen KG, Kulka János, Szabó Gyõzõ, Udvaros Dorottya, Vasvári Emese, Murányi Tünde, a Mucsi-Scherer páros... és még páran. Készült róla tévéfelvétel is, egyszer talán újra elõveszik. (Érdemes lenne...)
danab1 2007 szept. 03. - 23:36:14
(62/336)
De jó! Igen, kb. pont tíz éve játszott a Sasfiókban. 96-ban végzett, és - amennyire én tudom - az elsõ fõszerepe! Nagyon megörültem neki, hogy ezt olvastam; hogy Te emlékszel erre!
Kaszás Gergõt sajnos még nem láttam színházban játszani! De, ami késik... Idén igyekszem minél több darabot megnézni (már csak a pénztárcám szabhat htárt:-)). Viszont szinkronból ismerem a hangját és biztos vagyok benne, hogy jó színész lehet. Igen, õ sem egy bulár-alkat. De jól is van ez így. Én Csányit a Tóthékban láttam, de csak színházi közvetítsérõl.
Kik voltak még benne a Szentiván éji álomban?
nieves 2007 szept. 03. - 21:28:39
(61/336)
Viczián Ottóról utoljára vagy 10 éve olvastam. (Talán a Színházban?) Ha jól emlékszem, a Sasfiókban játszott akkor. Tényleg nem az a bulvárszínész... :)
Manapság ritkán járok színházba, de régen Kaszás Gergõ volt az egyik nagy kedvencem. Láttam a Csányi-féle Szentivánéji álomban, nagyon klassz volt (a többiek nem kevésbé...). Õt se túl sûrûn látni tévében vagy újságban. Kíváncsi lennék, mit csinál most...
danab1 2007 szept. 03. - 14:08:51
(60/336)
Érdekes felvetés! De valóban így lehet! Nem tesz jót a bulvársajtóban való szereplés a valódi színészeknek, hiszen akkor a magánéletük alapján ítéljük meg õket, nem a szerint, hogy milyen tehetségesen játszanak. Így belegondolva, bennem is hasonló érzést vált ki. Például Csányiról már annyira sokat hallottam és láttam, hogy már annyira nem vagyok rá kiváncsi a Radnótiban. Pedig egyébként nagyon szeretek színházba járni. Kedvenc színészm Viczián Ottó. Õ remek színész, de az emberek nagyrésze, ha ismeri is a nevét, akkor elsõsorban a szinkronból. Mert nagyon sokat szinkronizál különleges orgánumának köszönhetõen. Pédául próbaképp indítottam is egy topicot ezen az oldalon a nevével, de senki nem írt rá.
Neked van kedvec színészed?
nieves 2007 szept. 03. - 13:30:13
(59/336)
Ha a bulvárújságok miatt képesek az emberek 70-80 magyar „sztárt” észben tartani, akkor az a 30-40 ember már nem számítana (különösen, hogy van átfedés...). Azt rühellem, hogy olyan embereket is sztárolnak manapság, akik aztán tényleg nem érdemlik meg – nevezetesen a tévések. Elég, ha valaki napi öt percig riszálja magát a képernyõn, felolvas súgógéprõl egy idõjárásjelentést (amit persze nem õ írt, mert gõze sincs a meteorológiáról), és mindjárt tele vannak vele a lapok, maholnap talán már filmezni is hívják.
Más: a színészeknek se tesz jót, ha csak a bulvársajtóból ismerik õket. Például nem tudom, hogy Koós Réka milyen színésznõ (mert filmszerepben nem láttam, vidékrõl pedig pesti színházba ritkán jutok el), de mint embert eléggé ellenszenvesnek találom. Egy éve mást se csinál, mint sajnáltatja magát a válása miatt, közben pedig már a harmadik barátját „fogyasztja”. Ha ennyit tudok róla, tuti, hogy nem fog érdekelni egyetlen fellépése sem, inkább megnézem a darabot egy másik szereposztással.

Ki a kedvenc színészed?
danab1 2007 szept. 03. - 13:06:56
(58/336)
Mennyire igaz! Nekem pont ez az egyik zívfájdalmam! Igen, nagyon jó, hogyannak magyar filmek, igen nagyon jó, hogy esélyt adnak a színészeknek, de az már nem, hogyhánynak. Ténleg úgy néz ki, hogy van az a kb. 10 színész, aki nélkül nincs hazai film. Vagyis, ha van is nélkülük, akkor az nem populláris, azt már nem lehet lenyomni a magyarság torkán, mert esetleg nem vagy nehezebben tudná megemészteni. Lehet, hogy azért ugyan azok a mûvészek játszanak, mert ha mondjuk 30-40 embert kellene eszben tartania a közéleméynek, akkor az nem mene.
Pont úgy van, ahogy írtad; "Mert lehet, hogy õ a legjobb Hamlet", de ez senkit nem érdekel. Nekem pont van egy ilyen legjobb Hamlet kevenc színészem, akit nem nagyon akarnak felkapni a filmgyártók, pedig nagyon tehetséges. Csak épp nem az abulvárba illõ személy.
Igazából szerintem az a baj, hogy tudatosan hülyének nézik az embereket, a legtöbben meg hagyják, mert így kényelmesebb.
(És most nem akartam megbántani senkit sem!)
nieves 2007 szept. 03. - 12:01:13
(57/336)
"Igazat adok a "nagy bödös valóságot" illetõen. Tényleg azonnal szembejön az emberrel az utcán, amint kiteszi a lábát otthonról. De néhajó, ha az eegy film formájában az arcunkba csapják. Aztán az már egy másik kérdés, hogy kiben milyen nyomot hagy. De az álláspontod teljesen normális. (lehet, hogy csak az enyém nem az:-)) " Szerintem semmi baj veled, csak mindenkit más érdekel. Ha nem lenne igény a valóságot bemutató filmekre, valószínûleg nem készülnének ilyenek.
"Egyébként azért is jó dolog a hazai filmgyártás, mert sajnos az emberek nem túl sokat járnak színházba. Vagyis kevesebben, mint amennyi jó lenne. És így a tehetséges színészeknek csak ezek maradnak, hogy megmutathassák, hogy milyen jók is õk. A baj csak az, hogy kevesen kapják meg az esélyt." Hát igen. Mindig felkapnak valakit, és azt futtatják. Egy idõben nem készülhetett magyar film Ónodi Eszter nélkül, ma pedig Csányi Sándor az ügyeletes sztár. Nem azt mondom, hogy nem jó színészek, csak hogy másoknak is meg kellene adni az esélyt. Sokaknak a bulvármédiában való szereplés az egyetlen lehetõség, hogy felhívják magukra a figyelmet, és ez nem jól van így. Mert lehet, hogy õ a legjobb Hamlet, mégis annyi marad meg az emberekben, hogy lealázta Undok Henriket az Activityben.