10/10
december 2007 febr. 06. - 15:31:13 10/10
(36/336)
> Newcastle United <
Érezhetõ volt, milyen lesz a vége, mint ahogy sokszor a való életben is megérezzük.
Lehet, hogy nem is a vége a film lényege, hanem az oda vezetõ út.
Ami az ömlengést illeti, akkor mi a véleményed az Angyalok városáról (Cage+Ryan)?

> kobold <
Találó ez az általad felvázolt alternatív befejezés, jót nevettem rajta!
Bírom a felborító, gyengéden felrázó filmeket, amilyen ez a
november is.
Ahogy a pszichológus is bírta a fájó pontokat a Csodás álmok jönnek-ben.

> Noncsa <
Ami Keanu romantikus filmjeit illeti, még rosszabb a
Minden végzet nehéz-ben, ahol Diane Keaton-t fûzi.
Newcastle United 2007 febr. 06. - 12:04:04
(35/336)
Ha romantikus vígjáték lett volna, akkor valóban az általad felvázolt esemény lett volna a leghelytállóbb. Viszont ez egy szentimentális ömlengés, nagyon érezhetõ és kiszámítható volt a vég.
kobold 2007 febr. 06. - 11:59:52 Előzmény Newcastle United
(34/336)
sztem sokan vagyunk itt akik sok filmet láttak már, és sokszor ásitunk nagyokat a klisék miatt, de erre a filmre azt mondani, hogy sablonos, meg szabványszerû..sztem tulzás.. szóval ha összejönnek, Sara meggyógyul, kibékül a tesóval plusz magukhoz veszik a kissrácot.. na az sablonos lett volna, de így, ezzel a befejezéssel sztem jó, igazán jó a film
Noncsa 2007 febr. 06. - 11:29:32
(33/336)
én már láttam párszor, de mindig zavart vmi benne: Keanu Reeves
10/10
december 2007 febr. 06. - 09:18:27 10/10
(32/336)
Igen, eredetileg ezt értettem azon, hogy "kit mennyire érint".

Aki még nem volt ilyen kapcsolatban, és nem is hisz abban,
hogy ilyen megtörténhet vele, vagy valaki mással, akkor
annak lehet a film mûanyag, attól függetlenül, hogy a film
készítõi és színészei mennyire jól végezték munkájukat.
Zolkó 2007 febr. 05. - 18:03:50
(31/336)
Nyilván, ha az ember olyan filmet lát, amiben õ is érintettnek érzi magát, ugyanolyan, vaqy hasonló történetet élt meg, jobban megérinti, mint egy "kívülállót". És olyankor már nem számít, hogy mennyire mûanyag.
10/10
december 2007 febr. 05. - 17:32:26 10/10
(30/336)
> hogy két ember miként változik egy kapcsolat által
> hogy hogyan képes valaki megváltoztatni egy másik embert, és hogy õ maga miként...

500Ft-os VHS kiárusításon vettem a filmet. Éppen november volt, ezért is keltette fel érdeklõdésemet a film címe, a szereplõket illetõen meg az Ördög ügyvédje emléke kísértett, így adtam hát esélyt ennek a filmnek.

Amikor menéztem a filmet, még azon az estén megnéztem még egyszer! Egy évre rá, most novemberben is megnéztem, és ugyanolyan jó volt. - Nekem az, mert pont egy évtizede hasonló cipõben jártam. Tíz éve én is "november" voltam egy nõ életében (az odaköltözéses rész amúgy novemberre esett), akinél aztán megakadt a naptár, és aminek aztán egy idõ után fizikai okok miatt vége kellett hogy legyen.

A lényeg, hogy azelõtt teljesen más ember voltam, mint amilyen vagyok azóta. A nõ is csak annyira volt tökéletes, mint Sara a filmben, de életfelfogásom és világlátásom azóta is azon alapul, amit akkor abban a kapcsolatban kaptam, tanultam. És hogy az egészet ennek köszönhetem, az a film megtekintése után tudatosult bennem igazán.

Elõbb-utóbb valahogy minden kapcsolatnak vége szakad. Addig is engedjük folyni, ÉLJÜK MEG, hozzuk ki belõle a legtöbbet, amíg lehet.. No és lépjünk tovább, ha eljön az ideje.
Akkor csináltuk jól, ha utólag sem bánjuk, ha az életünkre inkább pozitív hatással volt, és ha mindent összevetve hálát adhatunk a sorsnak, hogy megtörtént. És ha borsódzik a szõr a hátunkon, ha egy November típusú filmet megnézünk.

Csak hab a tortán, ha partnerünk is így emlékezik vissza ránk..
10/10
december 2007 febr. 05. - 16:45:46 10/10
(29/336)
> Komolyan röhejes, hogy egy
> tök átlagos, tipikus amcsi vacakban,
> az érzékenység fokmérõjét látjátok. Ebben a filmben
> legfeljebb elõre legyártott, mûanyag érzelmek vannak.

Mi is egyre mûanyagabb emberek vagyunk, de hogy ne mûanyagosodjunk el még jobban, jól jöhet egy olyan mûanyag film, amely kicsit felráz minket a mûanyagságból, és megmutatja nekünk, hogy lehet kevésbé mûanyag is a világ. Lehet, hogy a PVC-hez képest csak a kaucsuk-gumit mutatja be, és nem egy fûszálat, de már ez is egy elõrelépés. Kezdõ lökésnek jó, nem?

Mindenkit azon a nyelven kell megszólítani, amelyiken beszél.
Vannak magukat keresõ tinédzsereknek szóló filmek, amelyeken egy felnõtt már csak mosolyog. Akinek a November is csak panel-film, az még mindig nézhet alternatív-, független-, vagy mûvészfilmeket.

Egyik kedvelt részem a filmben, amikor a férfi fõszereplõ a fast-food cég kampányfilozófiáját mutatja be, majd dühösen kikel magából, hogy "megölnek minket" e hulladék kajával. A burger-king függõk biztos hamar elfelejtik ezt a részt, míg a bio-zöldségeken élõknek már könyökükön jön ki a téma, de nekem (még nem elmûanyagosodott embernek) tetszett. Azóta már két film is foglakozott csak ezzel a témával, meg már Magyarországon is elindult a slow-food mozgalom...
10/10
december 2007 febr. 05. - 16:15:33 10/10 Előzmény Newcastle United
(28/336)
> Komolyan azt gondolod, hogy ha valakit ez a
> film nem érintett meg, akkor az már érzeketlen?

Ilyesmire nem gondoltam, ebben nem lehet ok-okozati
összefüggés. Mindenkinél máshol van az ingerküszöb,
és ez önmagában még nem jelent érzéketlenséget.
Például van, aki a szappanoperákat is nagyon átéli..

A kérdés nem is az, hogy megérintett vagy nem, hanem hogy milyen az egyénre gyakorlolt hatása; segített-e megértéshez, esetleg változtatáshoz. Gondolom ahányan vagyunk, erre anniyféle válasz lenne.
Míg az egyik embernek a film már/még nem mond újat, addig a másiknak élete legnagyobb problémájáról szólhat.

Példa: van egy mutáns, aki nem tudja mi történik vele, és megnézi az X-men filmet. Így kívülrõl látva a baját segíthet neki azt feldolgozni magában, és utána talán jobban érzi magát. Aztán egy nem mutáns pedig esetleg nem tudja beleélni magát a filmbe, sõt eleve a mutánsokban sem hisz, így neki nevetséges a film.

Mire mondod, hogy nem egyszerû az élet? Tényleg nem könnyû, de ez benne az izgalmas... Nem mi bonyolítjuk túl? Talán van valami probléma, amiben nem tudsz lépni?
Fruzsi 2007 febr. 05. - 15:34:27
(27/336)
Sziasztok!

Nekem speciel nagyon tetszik ez a film,és ha tehetem ,akkor ma is megnézem.Egyáltalán nincs benne mû érzelem.Nagyon jól játszik a két színész
anonymus75 2007 febr. 05. - 15:02:37
(26/336)
SPOILER ON
Szerintem meg egyáltalán nem ez a lényeg a filmben... sõt, nem is az érzelmek... hanem az, hogy két ember miként változik egy kapcsolat által - hogy hogyan képes valaki megváltoztatni egy másik embert, és hogy õ maga miként változik ezáltal (kisebb-nagyobb, jobb-rosszabb mértékben) - ez önmaguk fokmérõje. Azt hiszem, azon törtetõ, vagy csak egyszerûen elvárások szerint élõ harmincasokról szól, akiket a mindennapok leszorítanak egy útról, amit szabadságnak hívnak... s amelyben akár kötetlenül lehet megélni egy rajongást egy másik ember iránt - mindenféle felszínesség nélkül. Sara tragédiája elsõsorban nem a halálában érhetõ tetten, hanem hogy Nelson megváltoztatta az élethez való viszonyát, kötõdését... míg Nelson vesztesége sem karrierjének szertefoszlásában keresendõ, hanem hogy egy újonnan felépített jobb élet reménye hullik darabokra Sara halálával. Nelson élete épp úgy megváltozott (Sara által, talán végérvényesen - mondhatni kinyílt a szeme egy más, talán jobb élet irányába) ... mint Sara élete (Nelson által - a kapcsolatuk által - az élethez való kötõdés fontosságáról). Igazából szó sincs olyasmi érzelmekrõl amikrõl alább olvastam... egyszerûen csak ragaszkodásról és lemondásról, azaz a változásról (a szabadság függvényében)... legalábbis így gondolom.
SPOILER OFF
Newcastle United 2007 febr. 05. - 10:57:45
(25/336)
Komolyan azt gondolod, hogy ha valakit ez a film nem érintett meg, akkor az már érzeketlen? Nem ilyen egyszerû az élet.
10/10
december 2007 febr. 05. - 10:39:34 10/10
(24/336)
Ez a zeneszám a filmben csak egy a sok közül.
Nem egy filmbe tették már bele, mint kísérõzene.
Persze azért, mert jó. De hogy aztán a film jó-e?

Egy dolog, hogyan van megcsinálva, és egy másik
dolog, hogy kit hogyan érint. -- Mivel érzelmes film,
így mindenkibõl kihoz valamiylen reakciót, akár azt,
hogy maradok tovább is érzéketlen, mert az már
eddig is bevált, akár azt, hogy igen mégis érdemes belemenni a "lelki életbe", bármekkora is a kockázata
(akár anyagi, akár mentális egészség tekintetében).

Aki a pénznek és a karriernek él, és nem tud szeretni
egy másik embert, meg az embereket úgy általában
ahogy vannak, az tudja igazából szeretni az életet?
evarsany 2007 febr. 05. - 07:28:51
(23/336)
Én, korábban részeket láttam a filmbõl, de tetszett. Az, hogy ki érzéketlen és ki nem, a maga problémája. Akkor úgy éreztem, megérte látnom a részeket, és ha újra játszák, megnézem az egészet egybe. Utánna megírom a véleményem (ha van értelme).
Endre
pociboy 2007 febr. 04. - 19:49:17
(22/336)
Nagyon szépen köszönöm!!
Mara60 2007 febr. 04. - 17:53:15
(21/336)
Enya : Sweet november
pociboy 2007 febr. 04. - 17:43:03
(20/336)
Sziasztok. Nem tudja valaki véletlenül a fõcímdal nevét és elõadóját megmondani? Elõre is köszönöm.
Newcastle United 2007 febr. 02. - 12:32:37
(19/336)
Ha az ember már sok filmet látott, akkor egy idõ után az ilyen szabványjellegû mozikat könnyen meg fogja unni (legalábbis én így vagyok vele), hiszen már kívülrõl fújja az egészet, semmi újat és eredetit nem nyújt. Ez nemcsak a romantikus filmekre igaz, hanem úgy általában véve minden mûfajra.
Az ilyen jellegû romantikus filmek pedig számomra hiteltelenek, bár abban igazad van, hogy azért sokan hisznek még bennük és ez talán nem is baj.
amatõr 2007 febr. 02. - 12:05:39
(18/336)
Nekem tetszett, szerintem romantikus filmnek tök jó.
Bizony tele van klisékkel, minden elõre kiszámítható, na bumm. Mégis milyen legyen?
A mesterséges jelzõt pedig ebben a szövegösszefüggésben nem igazán értem. Mármint érzõdik mindenen, hogy ilyen a valóságban nincs? Szerintem pont ez a lényege a romantikus "nyálfilmeknek", hogy ilyen szinten a valóságban nincs jelen a romantika, mármint hogy mindent áthidaló szerelem, szerelem elsõ látásra, tralala...
De sokan szeretnének ilyet érezni, sokan bele tudják magukat élni, hogy milyen tökjó is lenne, sokakban még él a remény, hogy létezik ilyesmi. Másokban már nem, nyálas klisének tartják az egészet.
Szerintem jók az ilyesmi filmek, kellenek ezek.
Newcastle United 2007 febr. 02. - 11:23:57
(17/336)
Charlize Theron a csinibabák között azért a jobbak közé sorolható, bár messze elmarad a nagyobb volumenû színésznõktõl, Oscar ide vagy oda.
Látom te is nagyon érzéketlen ember vagy.:) Mindjárt jön valami 14 éves kislány aztán jól kioszt minket.:)