Téma: Egek ura

szervera 2013 ápr. 05. - 14:05:14 Előzmény Bellavita
(181/241)
Épp arra gondoltam, hogy megnézem. Erre elolvastam a kommentedet, és hál' Istennek, sikerült elmondanod, hogy a vége mi, tehát akár nem is érdemes megnéznem, (mert én általában nem a színészek miatt nézek filmet, vagy olyan céllal, hogy a színészi játékban gyönyörködjek, hanem a sztori érdekel(ne)). Szóval köszi. Talán ha legközelebb kommentet írsz, és mindenáron el akarod mondani, hogy mivel végzõdik a film, odapötyögheted, hogy SPOILER, vagy ha nem tudsz/akarsz angolul ilyesmit leírni, akkor írd szimplán, hogy POÉNGYILOK - így nagy betûkkel, hogy azonnal lássa, aki nem tõled akarja megtudni egy film végzõdését.
10/10
Fruzzsi 2013 márc. 27. - 16:14:33 10/10
(180/241)
Most rendesen leértékeltem volna, kár, hogy a tesóm szavazott az én profilommal, aki elájul ettõl az értékelhetetlen filmtõl.
10/10
Fruzzsi 2013 márc. 27. - 16:13:48 10/10
(179/241)
Elég gáz ez a film, az 50. percnél ki is kapcsoltam, semmi értelmét nem láttam annak, hogy tovább nézzem...sztori 0...
Csonger 2013 jan. 19. - 10:53:53
(178/241)
Tegnap megnéztem, nekem tetszett. Érdekes témájú párbeszédek voltak benne. Például hogy mennyire más párkapcsolati igényei vannak a különbözõ embereknek (huszonéves csaj vs harmincas nõ; megrögzött agglegény vs võlegény). Azt is érdekes látni, hogy Amerikában mekkora figyelmet szentelnek az emberek kirúgására. Adnak nekik segítõ paksamétát, lelket öntenek beléjük. Bár minderre külsõs céget bíznak meg; tehát mégis személytelen a kirúgás.
Amikor engem kirúgtak, csak simán, nyersen közölték, hogy másnap nem kell mennem. Nem volt indoklás, nem volt szépítés, leszarták, hogy hogy dolgozom ezt fel vagy hogy mihez kezdek ezután... Amerika tökmás hely, bár nyilván nem mindenütt a filmben látott módon bocsátják el az embereket.
7/10
Bellavita 2013 jan. 18. - 02:02:32 7/10
(177/241)
Ahogy visszaolvastam, itt aztán kapott hideget- meleget a film. Én langyosra értékelem. A téma érdekes, fõleg, hogy szakmabeli vagyok, és tényleg van olyan szolgáltatás, hogy outplacement (leépítés) :-). Itt egy kicsit le volt egyszerûsítve a folyamat, Clooney-ból hõst csináltak,meg olyan amerikaias volt az egész hozzállás, bár azért sikerült ezúttal kicsit mélyebbre is szántani és a karakterformálás mellett egy kis karakterfejlõdést is láttunk- bár kudarccal végzõdött és nem lett happy end. Bár akiben már egyszer megfogalmazódnak a vágyak, felismerések, az lépni fog elõbb -utóbb, úgyhogy a 2. részben tuti megtalálná az Igazit Ryan :-) Szóval Clooney-hoz és Hollywoodhoz képest egész jó a témafelhozatal,meg szórakoztató is a rendezés, jól ábrázolja a sikeres és üres élet nihiljét, bár nyilván nem lehet elvárni mûvészfilmes mélységeket- de azért így is megér egy 7,5-öt nekem.
zord01 2012 aug. 26. - 19:22:26
(176/241)
Ez egy mocskos jó film, Clooney egyik legjobbja, ha nem a legjobb. Nálam a Michael Claytonnal, és az Amerikaival megy a harc az elsõ helyért, de sztem ez a legesélyesebb rá. Imádom. Imádom. Imádom.
Mike088 2012 aug. 04. - 00:38:54
(175/241)
Igazán jó kis film, érdemes megnézni!
buba66 2012 márc. 07. - 05:22:45
(174/241)
Tetszett a film. Annyira, hogy napok óta eszembe jut, ahogy húzom magam után a bõröndömet... :)))
Desintegrator 2012 jan. 07. - 10:50:26
(173/241)
Most nem mondom melyik informatikai cégnél történt Magyarországon, de a biztonsági õrt küldték egy elõtérben összegyûlt tömeggel közölni, hogy megszûnt az állásuk, miután értetlenül álltak azelõtt as tény elõtt, hogy nem mûkõdik a belépõkártyájuk. Ezek után jól megverték az õrt. Sokféleképpen fel lehet mondani az alkalmazottaknak, de hogy abból ne keletkezzen a szükségesnél nagyobb "tragédia", jobb ha olyan teszi, aki ért hozzá... igenis fontos a tálalás. Egyszerre közölni x emberrel a hírt talán már önmagában rossz stratégia.
Clooney-ról:
Sok embernek erõsen behatárolt az élete. Ha pl. egy üzletember nagyon ért a munkájához, szereti is csinálni, akkor sokkal több idõt tölt vele, és így bizonyos dolgokat hanyagol pl családalapítást, sportot, lehet még egy tojást sem tudna megsütni,... és ha valaki évekig így él, akkor nem is lesz továbbra sem semmi más fontos az életében a munkáján és a kapcsolódó életvitelen kívül. Persze az emebernek másmilyen vágyai is vannak, és nem lehetne azt gondolni hogy egy ilyen emberben ezek nincsenek meg. Viszont szerintem ezek a vágyak mindaddig elnyomva maradnak, míg valami elég erõs külsõ hatásra nem aktiválódnak. Csak ha ez megtörténik, mindig belsõ feszültségeket szül, és mivel könnyebb a bejárt ösvényt járni sokan inkább megpróbálják újra elnyomni ezeket a vágyaikat. Az idõsebbek fõleg. Lehet bíráskodni hogy ez jó-e vagy sem... én azt mondanám fiatalon inkább ismerje meg az illetõ jobban a saját belsõ világát és arra próbáljon építkezni, hogy egy kiteljesedettebb és boldogabb életet élhessen. Clooney egy szélsõséges példa a filmben, de szerintem hiteles és a film is jól kivitelezettre sikerült, úgyhogy megéri megnézni.
wrossi 2011 dec. 25. - 02:39:18
(172/241)
Azt hiszem Ryan-t a karma érte utol.Egész életében olyan munkát végzett amivel ártott más embereknek és a szakmai "sikerek" árát a magánéleti kudarccal egyenlítette ki.Mikor kész lett volna változtatni az életén a sors közbeszólt mondván,hogy túl sok van a rovásodon nem érdemelsz boldogságot.Lehet,hogy túl sokat magyarázok bele,de ha megnézek egy filmet ami ráadásul egy kicsit fel is piszkálja a fantáziámat akkor muszáj hinnem abban,hogy van valami mondanivalója,tanulsága ami más embereknek is hasznára válhat.
wrossi 2011 dec. 25. - 01:01:19
(171/241)
Az emberek akiket kirúgnak mindenképpen elveszítik az állásukat a film csak azt világítja meg,hogy ezt milyen módon közlik velük.Ennek van rossz és rosszabb módja,de egy olyan országban ahol minden létezõ sérelemért perelni szokás nagyon nem mindegy milyen megoldást választ a munkáltató.
Ez tényleg egy olyan munka amit nem szabad zöldfülüekre bízni,pláne nem ezer mérföld távolságból.Ha egy 22 éves csitrivel akarnak kirugatni egy középkorú embert annak csak rossz vége lehet.
Teljesen természetes dolog,hogy néhányan szélsõségesen reagálnak egy ilyen hírre,ráadásul a paksaméta amit átadnak nekik csak kamu igéretekkel van tele a dühüket lecsillapítandó.Ehhez a munkához speciális képességek kellenek ha nem akarják,hogy székek repüljenek ki az ablakon.
George Clooney baromi jól mutat az öltönyében,de kizárt dolog,hogy egy középkorú férfi ilyen életstílus mellett így nézzen ki.Ez a szerep sokkal jobban állt volna mondjuk Philip Seymour Hoffman-nak,persze akkor Vera Farmigát is le kellett volna cserélni Rosie O'donnell-re.
10/10
k11zoltan 2011 nov. 26. - 16:04:17 10/10 Előzmény horas
(170/241)
Igazad van, csak az a baj, hogy te Magyarországról beszélsz, a film pedig amerikai.

Nem tudom jártál-e már ott, de elképzelheted mekkora a különbség a magyar-amerikai (vagy éppen angol) emberekben.

Akár hiszed, akár nem, az usa-ban még a csövesek is tudnak örülni az életnek.
horas 2011 nov. 24. - 23:33:10
(169/241)
Én nem fogom keresgetni benne, hogy mire kaphatott jelölést, szerintem az egész film, a koncepció, ahogy a történetbe ágyazták a mondanivalót, szerintem szörnyen átgondolatlan és visszaütõs lett. Leírtam már az általam észlelt bukfenceimet a filmet, ennyi.

Végén a kispolgárok beszélnek igen. Arról, hogy a család adott erõt, meg ilyenek, stb. Ettõl ez még borzasztó bárgyú, felszínes és gyenge. Az élet nem ilyen szirupos, hogy elvesztettem a munkám, és a család erõt ad és szeretjük és jobb lesz. Elvesztetted a munkád, ebben a hónapban 1 csekket nem tudsz feladni, a következõben már 2 kellene, de még annyi pénzed sincs mint eddig volt, romlik az élet minõséged, elkell költöznöd, elkell adnond valamid, satöbbi.

Azért mondom, hogy bohózat ez a film, hogy tönkrement életeket zárójelben elintézünk képeslap frázisokban, meg csöpögõs közhelyekkel, volt olyan aki öngyilkos is lett, stb, szóval itt tragédiákról van szó.

Viszont a végén az a lényeg, Clooney meg tovább lépett a szerelmi fellángolásán, és számolgatja tovább a millió kilométereket a gyûjtõkártyáin. Jól jellemzi ez a díjesõ, Hollywoodos és az ott élõ réteget.
10/10
k11zoltan 2011 nov. 24. - 20:27:59 10/10 Előzmény horas
(168/241)
De komolyan gondolom.
Nem mindíg a fõszereplõrõl szól egy film.
Hiába õ van a központban, néha a háttér a lényeg.
Régen láttam a filmet, de ha jól emlékszem a legvégén a stáblista alatt is egy kispolgár beszél, aki elvesztette a munkáját.

Szerintem az alkotóknak sem az volt a céljuk, hogy a Hilton maradjon meg a végén az emberekbe. Azért szerintem egy jelölést sem kapott volna.
horas 2011 nov. 24. - 17:14:52
(167/241)
Ez a film a Harcosok Klubja tökéletes inverze. Jó módú világot, mint természetes és a világ alapállapotát bemutató film, az olcsó és felszínes értékekre koncentrál, a fõszereplõ érzelmi fejlõdése köré építve.

Igazából a film, ezen borzasztó beállítottságán kellett túl tennem magam, hogy élvezni tudjam. Viszont így sem értem a díj esõt. A kis csaj jól játszott, aranyos volt, voltak egészen apró finom dolgok is a játékában. Clooneynek ebben a szerepben is csak megszületni volt nehéz, viszont amit kell, azt jól hozta, de nem volt ez egy nehéz szerep, mivel gyakorlatilag semmi nem történik a szereplõvel. Egy pillanatra azt hiszi kirúgják, azt mégsem, egy pillanatra azt hiszi, hogy szerelmes, aztán mégsem. A film 80%-ban elég csak, a kamera elõtt lenni meg mosolyognia.

Egyébként az amit az egyszerû középosztálybeli emberekbõl csinálnak és ahogyan õket mutatja be és velük foglalkozik a film, az egyszerre röhejes és vérlázító. Az egész dolog úgy van beállítva, hogy semmi baj, hogy kirúgtak, van szeretõ családod akihez haza menj, meg itt az idõ, hogy álmaidnak élj. Innen látszik, hogy azoknak akik ezt a filmet rendezték, írták, stb fogalmuk sincs az életrõl. Gyakorlatilag a kisemberek vannak hülyének nézve, hogy mit paráznak azon, hogyha elveszítik azt az állásukat aminek a fizetésébõl még így sem tudnak normálisan megélni, közben a fõszereplõknek azokat a problémáit kellene nézõként átélni és a film fõcsapásvonalaként értelmezni, hogy az álomvilág amiben élnek összeomlik, mert kopaszodik a férjük, a 23 éves agyontanult kis csajt otthagyja az a palija, Clooney meg menekül a felelõsség elõl, lakás, család, stb.

Nem értem a szereplõi díjakat sem, Clooney alkalmi partnere egy faarcú színész, kb 3 arckifejezéssel lehozza a filmet, és semmi erõ, vagy lendület nincs a játékban, de még kisugárzása sem nagyon. Az egész lényegi mondanivalója az, hogy az embernek tartoznia kell valahova, család a szentélyét hirdeti, stb. Clooney a jó dolgában unatkozó és abba belekényelmesedõ, gazdag 40es ráébred arra, hogy megéri a kockáztatást, mert ha van valakije az jobb. Óriási, de tényleg.

Borzasztó, és Hollywood felállva tapsol ez a film elõtt. Tragédia.
horas 2011 nov. 24. - 16:46:17 Előzmény adél82
(166/241)
Ja bocs, az elsõ hozzászólásomat nem neked akartam címezni.
horas 2011 nov. 24. - 16:45:10 Előzmény k11zoltan
(165/241)
Akkor mutatná be, ha az egyik eltanácsolt beosztott életét követné, és azt mutatná be, hogyan ment füstbe több évtized munkája és hogyan maradjon felszínen a válság húskampói között. Ehelyett, jómódukban unatkozó értelmiségiek bárgyú elmélkedését hallgatjuk, szerelemrõl, családról, olyan dolgokról amikrõl nekik, mint karakterek fingjuk sincs.
horas 2011 nov. 24. - 16:41:47 Előzmény adél82
(164/241)
A válság kispolgárokra gyakorolt hatását mutatja be ez a film? ezt nem gondolhatod komolyan, te sem.

Kispolgár az az ember aki évi 270 napot ül repülõn, az öltönyök, hitelkártyák, drága hotelek, anyagi gondtalanság habkönnyû világában él? Ne viccelj. Ráadásul a fõszereplõ egy érzelmi analfabéta, menekül mindennemû kapcsolat és felelõsség elõl, kötöttség és normális emberi értékek elõl.

Ez a film, pont, hogy a jó léti világ, felszínes problémáit mutatja be, egy minimális kis sziruppal, a fõszereplõ jellemfejlõdésére öntve.
8/10
adél82 2011 nov. 22. - 16:24:30 8/10
(163/241)
Egyszer mindenképpen érdemes megnézni. Sajátos hangulata van, a vége sem szokványos. Én nem szeretem George Clooney-t,de ez a szerep szerintem illett hozzá. Azért egy idõre én is kipróbálnám ezt a gyökértelen életet, de csak egy idõre és nem állandóra és persze nem ilyen munkakörben, azért ez nem menne nekem.
10/10
k11zoltan 2011 szept. 28. - 22:56:12 10/10 Előzmény ShelbyGT0303
(162/241)
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! :)
Ezt nem mondod komolyan, hogy nem szól semmirõl?!
Már bocs, de ez így nagy butaság.

De ha tényleg nem jött át, akkor elárulom, hogy a világgazdasági válság amerika kispolgáraira gyakorolt hatásáról szól, és valami zseniális, ahogy meg van csinálva.