Téma: Egek ura

c p 2011 szept. 28. - 20:27:31 Előzmény Siliana
(161/241)
pontosan! citromfagyi = fanyar :]

de mintha kevesebben szeretnék az életszagú dolgokat, a száraz bort, a citromfagyit...

... persze kényelmesebb a jó édes krémlikõr, meg a "tuttifrutti-vanilia-eperálom-nyakonöntve-karamellizált-csokinyuszival" fagyi, de az valahogy énnekem má' sok, na
kowalsky 2011 aug. 27. - 03:13:04
(160/241)
RIPACS
10/10
Ford Mustang 2011 aug. 27. - 00:57:47 10/10
(159/241)
Egyébként a film hossza 105'
kowalsky 2011 aug. 27. - 00:36:47
(158/241)
GC rettenetes - talán komikusnak jó lenne
elviselhetetlen hogy MINDENT lereagál - túljátsza - gondolom az összes - szerepét
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 27. - 15:31:48 10/10
(157/241)
.
4/10
ShelbyGT0303 2011 jún. 09. - 20:04:39 4/10
(156/241)
Csalódás volt. Clooney és a két nõi fõszereplõ is jót alakított, de a történet elég unalmas és valahogy nem szól semmirõl. Összességében nem tetszett.
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 06. - 21:09:37 10/10 Előzmény NADAL14
(155/241)
:D Akkor jó, ha tetszett, szerintem Clooney zseniálisan alakított, és a csaj is;)
9/10
NADAL14 2011 jún. 06. - 20:38:47 9/10 Előzmény Ford Mustang
(154/241)
Bíztam hogy jó film lesz és nem is csalódtam, a fõszereplõ Farmigát egyébként is nagyon kedvelem,igaz Clooneyt annál kevésbé:DDD
10/10
Ford Mustang 2011 jún. 02. - 19:01:20 10/10 Előzmény russian
(153/241)
Nem kapott sajnos, de legalább jelölték mint legjobb film... az is valami.
stunder 2011 jún. 02. - 14:58:09
(152/241)
Szerintem is jó film, kivételesnek is tartom a sajátos mondanivalója, hangulata miatt. Egy másik, szinte elképzelhetetlen világba visz, és bizonyára vannak is ilyen emberek, akik így élik a mindennapjaikat.
SPOILER
Értékelem azt is, hogy mégsem lett minden happy end a végére. Bár ki akart ebbõl a világból ugrani, már késõ volt, a nõ is jól rászedte. Nem is nagyon lehet azt elképzelni, hogy ha már valaki ennyire benne van, akkor tartósan küzdene azért, hogy kitörjön belõle. Meg akkor nagyon limonádés lett volna a film vége, így valahogy jobb is volt.
könnycseppek 2011 máj. 20. - 00:10:26
(151/241)
Sajnálom, hogy csak most sikerült megnéznem. Ez egy nagyon jó film!
A hozzászólásokat olvasva viszont kicsit ... zavarba ejtõnek tartom, hogy ... többen /sokan tényleg ennyire felszínesen néznek filmet?! Oké, hogy Clooney jól néz ki, de nem kellene itt leragadni, hisz' végülis azért mozog a szája, mert mond valamit... ;-)

Innentõl SPOILERES (lehet)...

Azon szerintem túl kellene lépni, hogy mennyit repül a magyar viszonyokhoz képest, leginkább amiatt, hogy az az ország sokkal, de sokkal (!) nagyobb, mint MO; nálunk szinte mire felszáll a repülõ Zalaegerszegbõl, már oda is ér Debrecenbe.:-)
A kirúgás mint olyan, persze, hogy rossz, de nem a világvége. Van, amikor tényleg nem is azzal "szúrnak ki", akit elküldenek. Tudom, hogy nehéz elfogadni és nem mindig az a helyzet, de a másik oldalnak is lehetnek problémái, a költségcsökkentés, ha muszáj, akkor ezzel járhat. ...és végülis õk alternatívát is kínáltak. Adott esetben ráébresztették a jóembert, hogy mit is akart valójában csinálni. Személytelenek, mert idegenek? Azon túl, hogy a vezetõ dolga lenne ez is és milyen érdekes, hogy ott erre (kirúgás) külön cégek jönnek létre, még mindig emberibb megoldás, mint az újítás, azaz a videón keresztül történõ kirúgás (akárcsak az sms-ben történõ szakítás - ahogy azt meg is említi a váróban). Hogy' is juthatott eszébe a kiscsajnak ez?! Persze ezért IS kellett elkísérnie Natalie-nak Ryant, hogy lássa, átérezze. Talán sikerült.:-)

ÉS akkor a szereplõk és a motivációik. Szerintem.:-)
Ryan egyedül van, imádja a repülést, a munkáját, alig van otthon... nincs tartós kapcsolata és ami a lényeg, hogy nem is akar. Nekem ez nem valami titkos, elfojtott akármi, amit ki kell találni, hanem a férfi által elmondott vélemény, tapasztalat. Igen, a szájából jön ki, amikor a vonaton/metrón/akármin beszélnek errõl a lánnyal: nem hisz az ilyenekben, mert nem látott még olyan kapcsolatot, amelyik mûködne. Elfojtott? Ha igen, akkor mit? Inkább tapasztalat. Aztán azt is MONDJA a lánynak, amikor az elsõ fotót készítik, hogy nem találta meg azt az embert, akinek a szemébe nézve elfelejthetné ezt. Ez az én olvasatomban azt jelenti, hogy nem menekül ez elõl, csak még nem jött el az igazi, aki mellett megállapodna. Épp ezért ideális neki ez a munka. Ezért is ragaszkodik hozzá. Ám, amikor felbukkan egy potenciális jelölt, ott is hagy csapot-papot (ez mondjuk nem is szép tõle;-)). Vagyis kész feladni ezt az életét. Ez azért lenne, mert a lány beszélt neki errõl (ami egyébként nekem meglehetõsen érdekes volt, úgy értem a kiscsaj, ahhoz képest, hogy még a fenekén van a tojáshéj, elég pökhendi volt - jellem(hiba))? Lehetséges, de épp az elõbbiek miatt nem hiszem, ettõl max. kicsit könnyebben ment neki.
Amúgy az eredeti mondat, amellyel hirdették a filmet ez volt: The story of a man ready to make a connection. Ez azt jelenti, hogy egy olyan ember története, aki készen áll a kapcsolatra, ugye? Gondolom, itt a tartós kapcsolatra értik, mert egyébként rengeteg kapcsolata volt...;-)
Mindemellett azzal pedig teljesen egyetértek, ami itt korábban elhangzott: legyen csak magányos farkas, ha az tetszik neki.:-) Úgy értem, lehet neki más lehetõségrõl beszélni, de kifejezetten ledorongolni azért, mert ilyen életet él... az már túlzás.

Alex nálam egyértelmûen negatív szereplõ. Míg Ryan vállalta ezt a "szerepet" és ezt az életet, addig Alex csak áltatta magát és a kettõs életével a boldogságnak csak a látszatát élte (persze a boldogság mindenkinek mást jelenthet). Ha tényleg jó lenne a család, akkor nem vágyna a kiskapura (amit a végén a telefonon emleget). És tényleg, vajon miért nem mondta el, miért titkolta?
Félreértések elkerülése végett: nem feltétlenül azért érzem negatívnak, mert ezt teszi, hanem, mert még neki áll feljebb, amikor megjelenik nála Ryan. Nem volt õszinte, ugyanakkor nagyon is odaadó volt, vagyis ne csodálkozzon, ha bárki is félreérti.
Ez persze Ryant megerõsítette az elméletében, illetve az eddigi tapasztalataiban, miszerint nincs mûködõ tartós kapcsolat. De mindez csak azért, mert MÉG (mindig) nem találta meg az igazit.:-)

Az viszont nem tetszett, hogy az egyetlen várva várt pillanatát éppen akkor hozták be, amikor nem tudta kiélvezni (azért meg én szégyellem magam, amiért a kapitányban nem ismertem fel egybõl Sam Elliottot.:-S:-)). Értem én, hogy dráma, meg minden, de azért elég pofon volt neki az Alex-ügy, miért kellett még ez is?
...és nem, nem akarom azt hinni, hogy azért, mert ilyen az élet. Mert nem ilyen.:-)
Vagy ha tényleg (van, akinek) ilyen, akkor legalább a filmekben legyen más.;-P

A színészek szerintem mind nagyon jók voltak, Anna Kendrick különösen jól hozta az undok kiscsajt.
russian 2011 máj. 14. - 17:27:37
(150/241)
Aha...Ez az év legjobb filmje és egy Oscart sem kapott..:O Am jó kis film 8/10
10/10
Ford Mustang 2011 máj. 11. - 23:07:39 10/10 Előzmény kritiza
(149/241)
És épp ez a lényeg benne, hogy Clooney remekül alakít mindvégig. Szerintem jó film, egyszer mindenképp érdemes megnézni.
lszl139 2011 máj. 10. - 18:47:48 Előzmény kritiza
(148/241)
Azért megvan a gyûjteményemben.
7/10
kritiza 2011 febr. 27. - 20:17:48 7/10
(147/241)
A sok díj és jelölés, no meg az ódákat zengõ kommentek alapján sokkal többre számítottam. Szerintem ígéretesen indult, aztán lapos maradt. George Clooney viszont tényleg jó benne. Nálam nem több, mint 10/7-es.
gabriella_ 2011 jan. 28. - 15:11:34
(146/241)
Mûvészfilmek kedvelõi és mûértõk? :D Ez jó.
A nézõjének távolról sem kell mûértõnek lennie, és az sem baj, ha a hideg rázza a mûvészfilmektõl. Ennek semmi köze a fent említettekhez.
Viszont megítélésem szerint kell hozzá egy bizonyos korral és felfogással járó élettapasztalat,továbbá szív és ész.

Több köze van a valósághoz, mint jó néhány dokumentumfilm kategóriába sorolt képkockának.
psychica 2011 jan. 24. - 13:52:27 Előzmény hirdetes60
(145/241)
Idézek a fõnõköm levelébõl :)
"...és a héten mindenkivel újra beszélek, immár lehet, hogy csak videón. A januári fizetés..."

Szerintem óriási ez a film, nekem nagyon tetszett, függetlenül attól, hogy egy magyar család egész generáció alatt nem repül annyit, mint clooney úr ebben a filmben... :)
balaj 2011 jan. 20. - 23:11:15 Előzmény Kezeslábas
(144/241)
ez nem intelligencia kérdése, vagy az intellektus részletezésre.
de ha ennyire egy szar filmet végigszenvedek, akkor van bennem annyi, hogy nem beszéllem rá a többi embert, hogy ugyanezt a kínlódást átéljék.
mint azt teszi itt jónéhány intelligens "mûértõ".
pusztán jóindulatból leírom a véleményem, a mások védelme érdekében.
a mûvészfilmek kedvelõi, vagy az olyanok, mint te, meg úgyis megnézik. akkor meg mindegy
slacio 2011 jan. 14. - 15:06:45 Előzmény hirdetes60
(143/241)
gondolom még nem voltál kirúgva :) nekem tetszett a film, clooney-t nem szeretem, de itt tényleg jól játszik
hirdetes60 2011 jan. 11. - 12:58:47
(142/241)
Szerintem ez amerikaiaknak szólt. Tetszett, de nem tudtam beleélni magam: nem volt valóságszaga, mert egy amerikai valóságról szól, amit én csak az ugyanilyen filmekbõl ismerek.