drProktor 2012 ápr. 04. - 00:54:05
(187/287)
Sajnos én nem emlékszem az eredeti verzióra, lehet, hogy anno kimaradt?
Ezt az AlPacinosat se láttam eleddig, a címe taszított, úgy gondoltam,
valami romantikus izé, hogy egy jófej vak(mi más is lehetne egy AlPa?),
vaksága ellenére teszi a szépet a nõnek, tudatlanságomban még az is belefért,
hogy agy "romkom", s az ismert viccet dolgozza föl(vak ember a sajtbolt elõtt).
Na, petrsze utóbbival tényleg csak tréfálok
Nna most végre megnéztem, elõször le kell szögeznem, rosszabbat vártam,
bár igazából nem értettem, mire megy ki az egész.
Az alezredes minden képpen egy roppan visszataszító fütyinek tûnt, sokszor,
ahogy néztem, azt éreztem, pofán kéne csapni.
Az iskolai balhé teljesen hiteltelen és mondvacsinált,
mint ha egy alsótagozatos stréber gyerek kapta volna házi feladatnak,
készítse el a forgatókönyvet.
Aztán el kezdtem olvasni a véleményeket, s rossz érzésem támadt, már megint kilógok?!
Aztán végre kritikusat is találtam, aztán olang, majd Brody teljesen megnyugtatott.
Mégsem vagyok én annyira elfajzott.
Mindent meg fogok tenni, hogy Gassmanos változatot valamikor megnézhessem.
Teljesen igaz lehet, hogy AlPacino nem bírt szabadulni a maffiozós manírjaitól,
tényleg nem voltam elájulva a színészi eszközeitõl.
Aztán van még egy szempont, amire fölhívnám a figyelmet: AlPacino egy seggdugasz,
VittorioGassman pedig egy adónisz volt hozzá képest.
Azt sem értem, a meglehetõsen értelmetlenül és céltalanul elõrángatott iskolai sztori kapcsán elmondott záró szónoklattól egyeseknek mi okból van úgyszólván magömlésük.
Félreértéseket elkerülendõ egyébként szeretem AlPacinot, pl a VelenceiKalmárban tényleg zseniális,
de sõt pláne a Keresztapában is
10/10
greghouse 2012 ápr. 01. - 16:04:01 10/10 Előzmény olahmiki1959
(186/287)
Részben igy, részben úgy. Pacino egyébként is viszonylag rezzenéstelen arccal játszik el mindent, amikor elmosolyodik, arról ír a Wall Street Journal (na jó, pont az nem.) Másrészt...van egy amerikai szinésznõ, kicsit pufi, nem túl szép, de sokat foglalkoztatják, (legutóbb az Alf-ban volt Alf vak barátnõje), aki tényleg vak. Igaz, hogy valahová a távolba néznek, de tényleg van mimikája, a szeme is mozog, stb. Szerintem ebben a (zseniális) filmben Pacino már a katonatiszti keményre vett szerep miatt is tartja a merev arcot. (Különben a rendezõ bármikor utasíthatja, lévén a producer után a második legnagyobb hatalom). Így látták jónak, és be is jött szerintem. Úgy emlékszem, az eredeti olasz változatban Vittorio Gassman is hasonlóra vette a figurát.
olahmiki1959 2012 ápr. 01. - 05:53:09
(185/287)
Nagyon jó film, az eredeti szerintem még jobb, de ez is nagyon jó. Bár ezt ti már mind leírtátok róla. Az egyik kedvencem Al Pacino, nagyon jó színésznek tartom, jobbnál-jobb filmeket csinált már a pályafutása során.
Sokat gondolkodtam, hogy leírjam-e, ami eszembe jutott, mert nem szeretnék ünneprontó lenni. De mindegy, végül is csak egy apró észrevételrõl van szó.
Nagyon sokan írjátok, hogy Pacin milyen zseniálisat alakított ebben a filmben. Ez igaz is, meg nem is.
Ami a jellemformálást illeti, csillagos ötös. Ami viszont a vak ember megjelenítését, hát... Az enyhén szólva is gyengécske.
Nagyon sok színész beleesik abba a hibába, hogy azt hiszi, vak embert úgy kell játszania, ha rezzenéstelen, merev tekintettel néz a semmibe, és akkor már jó is az alakítás. Gondolom, a rendezõ is ezt kéri tõlük.
Csináljatok egy egyszerû kísérletet. A tv-ben idõnként a híradóban, vagy beszélgetõs mûsorokban szerepelnek vak emberek. Nézzétek meg a szemüket. Általában nyitva van, és látszik a vak szemgolyó.
Mit láttok? Azt, hogy beszélgetés közben, vagy másokat hallgatva, a tekintetük állandóan mozgásban van, ide-oda jár, a szemükkel mintha folyton a plafont pásztáznák.
Miért? Mert a külvilágból csak a fülükön keresztül kaphatnak információt. És hallgatózás, meg erõs koncentrálás közben nemcsak a vak ember, hanem mindenki, - ti is, én is, - összeráncolt homlokkal, felfelé nézõ szemekkel "figyel", mintha egy biztos pontot keresne a levegõben.
Ez egy apróság, de az biztos, hogy ha egy színész merev tekintettel bámul maga elé, az még nem jelenti a vak ember hiteles megjelenítését.
Ettõl függetlenül Al Pacino alakítása hatalmas. A film meg az egyik kedvencem. Igaz, hogy nekem megvan az eredeti is, és mind a kettõ a maga módján nagyon jó.
10/10
Gabriella54 2012 márc. 29. - 10:38:11 10/10 Előzmény zampano
(184/287)
Én sem szeretem, ha egy-egy filmet amerikanizálnak, vagy még egy bõrt lehúznak róla, de - legalábbis szerintem - ez a film a kivétel, amelyik erõsíti a szabályt. A Gassman-féle változatot is nagyon kedveltem, de Al Pacino egyszerûen fantasztikus.
Caca254 2012 márc. 29. - 09:49:21 Előzmény zampano
(183/287)
Szia ! Nem biztos, hogy Pacinóról ilyen stilusban kellene irni ahogy te teszed. Valóban remake a film, nagyon sok film remake még ezen kivül ami dijakat kapott és amirõl egy átlagos filmkedvelõ nem tudja, hogy az. Ettõl függetlenül szép alkotás.
zampano 2012 jan. 01. - 20:52:26
(182/287)
Tévedsz. Ez egy remake, annak is gyenge. Pacinónak kellett már egy Oscar, ezért a filmes haverjaival lekoppintották az eredeti olasz filmet, ami tényleg alapmû, benne a zseniális Vittorio Gassmannal.
10/10
truck5 2012 jan. 01. - 20:48:07 10/10
(181/287)
Zseniális film. Zseniális alakítások. Zseniális témák.
Alap mû :-) 10/10
9/10
Bobo90 2011 okt. 11. - 01:24:37 9/10
(180/287)
Al Pacinot nem lehet megunni, kiváló film, 9-es.
8/10
Rahar 2011 aug. 23. - 12:12:10 8/10
(179/287)
Nekem kifejezetten tetszik a film. Számomra hitelesek a színészek játékai. Jó a film kezdése és a cselekményvezetés is végig fenntartja az érdeklõdést. Nem egy pörgõs akciófilm, tehát aki nem szereti a lassúbb sodrású alkotásokat az ne nézze meg. Komoly mondanivalója van a filmnek, tehát aki nyitott az ilyen dolgokra annak szerintem tetszeni fog :)
M.Zs.F 2011 jún. 08. - 21:40:33
(178/287)
Én mintha kicsi koromban láttam volna ezt a filmet, és én valamiért teljesen abban a tudatban éltem eddig, hogy vagy Helen Hunt, vagy egy másik reá hasonló szõkés szinésznõ játssza benne azt a nõt, akivel Al Pacino összejön. Végig-végig vártam, hogy mikor bukkan fel, de nem tette. :D

Tanulságos kis film, de szerintem még fiatal vagyok hozzá kicsit. Talán nem is a tanulsághoz, hanem a film lassúságához. Viszont tény, hogy ez egy olyan film, amit pár évente érdemes újranézni. Nálam még most nem érte el azt a hatást, amit el kellett volna-sajnos.

10/5
10/10
Kolókapitány 2011 máj. 06. - 14:34:56 10/10
(177/287)
Nagyonjó film, 157 perc és egy pillanatig se jut az ember eszébe, hogy unatkozna alatta. Remek párbeszédek , zseniális alakítások, Al Pacino... á nem is tudok mit mondani, nem véletlenül a kedvenc színészem, ez az egyik kedvenc filmem tõle. Aki még nem látta mindenképpen nézze meg szerintem, nagyon jó film.
10/10
denyiro 2011 ápr. 23. - 22:58:14 10/10
(176/287)
Jó a történet és a színészek játéka.

Spoiler
Jól bemutatja azt, hogy az ember mennyire sebezhetõ valójában, mennyire kiszolgáltatott mások és legjobban önmaga démonainak. Egy ember akinek már csak pillanatnyi, rövid távú céljai vannak és miután ezeket bevégezte már nem akar semmit, magát az életét sem. A sors azonban közbeszól, felnyitja az igazi szemét és rálel éltetõ napfényére.
Egy a sokból.. 2011 márc. 20. - 11:19:54
(175/287)
Al Pacino zseniális ebben a filmben, bár maga a film is zseniális !
offtopic
gabriella_ 2011 febr. 26. - 16:02:12
(174/287)
Nem szeretem magam ismételni, azonban jelen helyzetben kénytelen vagyok: Ha valaki nem tartja nagynak, akkor nem tartja annak.

További kellemeset!
1/10
Dudlicsek 2011 febr. 26. - 15:43:59 1/10
(173/287)
A film maga egy giccs szerintem.
1/10
Dudlicsek 2011 febr. 26. - 15:43:31 1/10 Előzmény gabriella_
(172/287)
Miért lenne bûn ilyet mondani? Szubjektív véleményrõl nem hallottál?
gabriella_ 2011 febr. 25. - 12:27:34
(171/287)
Imádom a filmet is és Al Pacinot is.
Szerintem zseniális színész (Robert De Niroval és Andy Garciaval egyetemben).

Ha valaki nem tartja nagynak, akkor nem tartja annak. Szerintem is bûn ilyet mondani :), de gyõzködni felesleges, nem ettõl fogja megszeretni.
A véleményétõl minden bizonnyal Al Pacino nem lesz kevésbé jó színész, és még csak abba sem fogja hagyni a mesterségét! Ámen! :))
10/10
Forestgamp 2011 febr. 25. - 09:41:47 10/10 Előzmény Dudlicsek
(170/287)
A film számomra 10. A 18-as karikát nem értem egészen, mert akkor írhatnánk ide 68 éves besorolású filmeket is. Al Pacinoról csak egy pici történet. Láttam egy dok. mûsorban, ahol a riport alany egy Los Angelesben vagy hol élõ Magyar Hölgy. Õ a felsõ 10.000-nek tart ruházati boltot. Mesélte egyik-másik neves vásárlója szokásait. Pl. Julia Roberts, Demi moore órákat válogat, ugráltatja, és a végén nem vesz semmit. Paccino bemegy, kér egy fekete öltönyt (persze nem akármilyet gondolom) és távozik.
1/10
Dudlicsek 2011 febr. 24. - 14:02:28 1/10
(169/287)
Nem tartom nagy színésznek Al Pacino-t. Ahogy mondod: ez is egy vélemény.
1/10
Dudlicsek 2011 febr. 22. - 19:13:24 1/10
(168/287)
Nekem ennek nem tetszett a forgatókönyve, meg úgy ahogy van, semmije. Egy giccs számomra ez a remake.