7/10
offtopic
fredi60 2010 júl. 16. - 18:16:50 7/10 Előzmény Beks
(147/287)
Egyértelmû, hogy címében is jobb az eredeti film:
Profumo di donna (A nõ illata).
Beks 2010 júl. 16. - 15:02:41 Előzmény Charles Foster Kane
(146/287)
Egy kis nyelvtan:D Nem egy asszony illata, mint számnév, hanem egy asszony illata, mint névelõ. Általánosságban. Például: egy asszony illata sokat elárul viselõjérõl. Talán találóbb lett volna így: Egy asszony illata...
Na mindegy. Felõlem lehet akármilyen a név, az nem teszi tönkre a jó filmet, és nem is javít egy rossz filmen. Ez a film pedig zseniális:D Al Pacino nagyon, de nagyon megérdemelte az Oscart, de meg is dolgozott érte:)
Charles Foster Kane 2010 júl. 05. - 10:00:56
(145/287)
Jah, és nem tetszett a film címe. Évekig a emiatt kerülgettem. Nem azt mondom, hogy nincs köze a tartalomhoz, de az egy asszony illata túlságosan magasztos ehhez a filmhez, nem beszélve arról, hogy valami lagymatag romantikus film ugrik be róla. Különben meg miért EGY asszony illata?
Charles Foster Kane 2010 júl. 04. - 23:08:51
(144/287)
Kilométerekrõl ki lehet szúrni a hollywoodi regény feldolgozásokat - fõleg a kilencvenes években. Egyáltalán nem dolgoznak képileg. Teljesen szolgaiak. Képileg unalmasak. Ezért díjazom, hogy most a képregény feldolgozásokra nyargaltak át, ami képileg sokkal több kreativitást igényel.

De szerencsére baromi jó az alapanyag. Pacionót meg nem kell magyarázni. Nem tudom elképzelni, milyen élmény lehet az írónak ezt látni. Talán csak annyit gondol: úristen, ez mind benne volt a karakteremben?

Vagy azt, hogy ezért érdemes volt dolgozni.
Wilde 2010 máj. 26. - 18:01:34
(143/287)
Martin Brest mozija tulajdonképp egy remake, ám ha mindegyik ilyen szinvonalú lenne, sose tiltakoznék az újrafeldolgozás lényege ellen....Frank Slade cinikus, megkeseredett ember vaksága okán, ám mint arra a késõbbiekben utalás lesz,sose volt könnyû eset. Egy fiatalember, Charlie társaságában nekiindul utolsó utjának, hogy utoljára nõzzön, egyen-igyon, autót vezessen, majd mivel unja már életét és azt amit többet nem birtokol, ezen élvezetek után kiloccsantsa agyvelejét. Al Pacino játékára nincs rá jobb szó: tökéletesebb a tökéletesnél, egyszerûen uralja a vásznat, jelenléte, izzása örökre a nézõvel marad, olyan tûz ég benne, ami elképesztõ, vibrál a több mint 2 órás moziban. Az élvezetek habzsolása stilussal történik, ritkán beszélnek a nõkrõl ilyen erotikusan, megy bele férfi a misztérium lényegébe ennyire, úgy, hogy tisztelet is van szavaiban, nemcsak kitárt lábú pénisznyelõnek állitva be õket. Persze, a férfi nem tökéletes, hibái sulyossak, ám lehengerlõ személyisége olyan mély nyomott hagy Charlie-ban-Chris 'O Donnel azóta se volt ehhez a teljesitményéhez méltó, mert itt remek-hogy megszereti a volt katonát, hisz tanult tõle, pro és kontra, jót és rosszat, és az õ egyinisége is hat Slade-re, rádöbbentve a férfit, ne sietesse az elkerülhetetlent, hisz mindig van miért, kiért, élni, csak körbe kell nézni......nem a vak szemével, hanem esetleg a berozsdált szivével. Brest mozija kimodolt és érteles szórakozás elgondolkodtató köntösben az élet értelmérõl, mely a cinikus férfit is meggyõzi, és ügyesen kerüli a történetben benne rejlõ giccses csapdákat. Azt mondják, minden nagy névnek jár legalább egy karrakter a szinészvilágban, akivel azonositják a késõbbiekben, Pacino vagy egy tucatot magáénak mondhat, és ez nem véletlen. Hua!
hotyka 2010 máj. 11. - 20:03:04 Előzmény italoman1
(142/287)
Kérdés,mit nevezünk jónak? Szakmailag, színészileg, mûvészeti szempontból vagy csak szimplán szóraloztatás szempontjából?

Az európai filmek talán mûvészeti és szakmai irányban erõsebbek, míg az amerikaik talán szórakoztatóbbak,bár ez is így nagyon általános,mert rögtön ellenpéldaként lehetne mondani egy remek amerikai alkotást az Amerikai szépséget,amit csöppet sem szórakoztatása miatt lehet szeretni,de talán én ebben látoma különbséget.

Nekem speciell mindkettõre igényem van: néha szórakozni akarok és vaalmikor meg okosodni :)
italoman1 2010 máj. 10. - 01:33:02 Előzmény Szappan*
(141/287)
Így igaz, csak sokkal jobb az önpropagandájuk, meg aztán sok lúd disznót gyõz... :-) Én speciel általában egy kezemen meg tudom számolni, hány nézhetõ amerikai film készül egy évben. Európaiból (az arányok ellenére) több is akad. De ettõl még készséggel aláírom, hogy mindenkinek más tetszik.
offtopic
Szappan* 2010 máj. 09. - 10:20:17
(140/287)
Azt is vedd figyelembe, hogy Amerikában nagyságrendekkel több film készül. Ahhoz képest Európában elenyészõ mennyiségû, így a jó film is jóval ritkább. De ha az összes amerikai zs kategóriást is beleszámítjuk, nem hiszem, hogy arányaiban nézve több lenne a tengeren túli jó film. Szerintem...
hotyka 2010 máj. 09. - 10:03:02 Előzmény italoman1
(139/287)
Hát szerintem is az amerikai filmek a jobbak,úgy hogy azért láttam európai filmeket és azok közül is van néhány kedvencem,de nyomába se ér az amerikai filmekéhez. Mert amerikában ugyanúgy gyártanak horrort,vígjátékot,drámát,mint mûvész filmet (nagy kedvencem Amerikai szépség), míg Európában sajna inkább a mûvész filmek vagy egy egy vígjáték jellemzõ és ezzel vége is a kínálatnak.Szeretem õket,de sajna engem nem elégít ki,hogy tipikus Almadoro filmenket nézzek mindig, a francia filmek abszolút nem jönnek be nekem,még ha sokan is szeretik azokat (régiek még ok, az Alan Delon, Belmondo féle korszak),még az angol filmek aránylag jók,meg egy két német. De ennyi részemrõl Európa...
italoman1 2010 máj. 03. - 01:15:43 Előzmény horas
(138/287)
A mennyiség, na igen, ezt aláírom. De ez egyet jelent szerinted a minõséggel? Épp ellenkezõleg, a nagy mennyiség általában nagyüzemi termelésre szakosodott gyártást jelent, vagyis a minõség jórészt kívánnivalót hagy maga után, tisztelet a kivételnek. Az amerikai filmgyártás minõsége hagyományosan messze elmarad az európaiétól (legalábbis az én ízlésem szerint). Ez természetesen nem azt jelenti, hogy nem születnek idõrõl idõre nagyszerû alkotások odaát is, de az arány elég gyengécske. Önmenedzselésben és pénzforgatásban viszont elsõ osztályúak. A kapitalizmus rejtelmei... ;-)
italoman1 2010 máj. 03. - 01:10:09
(137/287)
Ennek módfelett örülök. :)
maszat 2010 máj. 03. - 00:25:55 Előzmény italoman1
(136/287)
Pont ezen a véleményen vagyok.
horas 2010 márc. 15. - 13:07:12
(135/287)
Most a kapitalizmus rejtelmeiben ne vesszünk el,de azért abban is van valami,hogy azért az amerikai filmek jobbak mint az egyéb más országokéi,a mennyiségrõl nem is beszélve.Nyílván nem törvényszerû,és tisztelet a kivételnek.Mintahogy a japánok a legjobbak a technikai dolgokban...
7/10
fredi60 2010 márc. 15. - 10:01:54 7/10 Előzmény horas
(134/287)
Csak azért ez az ismertebb változat, mert sajnos mindenhol a világon jobban nyomják az amerikai filmeket.
Elég, ha megnézed az itthoni tévéújságot. Egy héten mennyi aemerikai filmet sugároznak és mennyi franciát, olaszt, németet vagy akár angolt?
Sziluett2 2010 márc. 15. - 09:55:57
(133/287)
Én azt nem értem, hogy miért becsület az ha nem vall azokról a személyekrõl, akik a hülyeségben benne voltak. Nekem úgy jött lett a filmbõl, hogy majd nagyban az életben sem fog felszólalni, "köpni" pl. a korrupt vezetõk ellen. Ez nem tetszett. Nem értettem.
horas 2010 márc. 14. - 23:17:52
(132/287)
Nem láttam azt a verziót,nem vitatom az erényeit,de azért amellett nem lehet elmenni,hogy ebben a filmben Al Pacino eszméletlen nagyot játszik,szinte megvakult a forgatás idejére.Szerintem nem véletlen,hogy ez az ismertebb változat.
senki39alfonz 2010 márc. 14. - 20:42:23
(131/287)
Egyet értek! Sõt, egyéb Vittorio Gasmann filmet is leadhatnának.
hal04 2010 márc. 14. - 20:02:03
(130/287)
Csatlakozom az elõttem szólóhoz, meg sem közelíti az eredetit Csak azt bánom, hogy a csatornák ezt a változatot vetíti.
fodorz 2010 márc. 14. - 19:46:45
(129/287)
Az Al Pacinoval készült változat nyomába se ér az eredeti, Vittorio Gasmann fõszereplésével készült filmnek. Pacino sajnos nem tudot kilépni az évtizedek során ráerõltett maffiózó-stílusó kemény legény skatulyából, emiatt a történet elvesztette a finomságát. Ezzel szemben Gasmann olaszos bája remekül keveredett a katonatiszti keménységgel, és ez adta az eredeti film utánozhatatlan hangulatát, és a könnyfakasztóan megható utolsó képsorokat. Aki azt a filmet látta, ezt a változatot ne nézze meg, mert csalódni fog. Az "újoncoknak" viszont jó szórakozást! :-)
moksa 2010 márc. 08. - 04:56:43
(128/287)
:)) jó válasz. :))


csak most aztán nem tudtam meg sokat, de hát: legyen meg a te akaratod :)))