1/10
rekoons 2009 jún. 11. - 22:19:32 1/10
(61/141)
Nemrég értem haza moziból, gyors megosztom veletek a tapasztalataimat... Én se nagy elvárásokkal mentem el megnézni, és ha tudtam volna hogy életem egyik legrosszabb filmje lesz, el se megyek... Talán a borzalmas a legjobb szó rá...Néha a vinnyogás már a jelenet érthetetlenségét okozta számomra.Az össz szórakozást az adta, amikor egy egy """poén"""-nál barátnõmmel ránéztünk egymás szánakozó arckifejezésére... :) 10/1...
mizuki 2009 jún. 02. - 11:49:43
(60/141)
Én úgy éreztem, hogy a Szex és New York meg az Ördög Prádát visel mostohagyereke... Megnéztem de semmi meglepetés, semmi plusz... Ha a kilenc éves gyerekem lány lenne, talán neki ajánlanám :D
3/10
i'mperfect 2009 jún. 01. - 12:45:21 3/10
(59/141)
A bemutató alapján egy jó kis filmre számítottam, ütõs poénokkal. Sajnos csalódtam. Nem voltak extrém elvárásaim, gondoltam, hogy nem egy filozofikus mû lesz, de ad 1. az összes poént ellõtték a bemutatóban, így a film már semmilyen pluszt nem nyújtott, ad 2. iszonyatosan irritáló és idegesítõ volt az állandó sikítozás, vonyítás a filmben. A sztori nagyon lapos volt, ennél többet is kihozhattak volna belõle (a könyvet nem olvastam). Isla Fisher nagyon szép, és lehet, hogy jó színésznõ, de legyünk õszinték, ebben a filmben nem igazán volt lehetõsége kibontakoztatni a színészi kvalitásait...Talán majd legközelebb! 3/10
6/10
beo71 2009 máj. 12. - 22:26:31 6/10
(58/141)
Százszor látott romantikus vígjáték,folyamatosan kiszámítható,mégis nézhetõ a helyes és eleven Isla Fisher-nek hála.6/10.
Sacha Baron Cohen nemcsak állat humorista,de az ízlése is jó,ez a csaj valódi hús-vér nõ.
Mondjuk a vége felé már elég gáz,a cukormázas életû kisasszonyt nem igazán lehet sajnálni,eleve ez a boltkóros betegség felszínes egy kissé,de a csajszi miatt megérdemli a 6-ost.
10/10
e.x.i.m.ó 2009 máj. 02. - 13:31:24 10/10 Előzmény e.x.i.m.ó
(57/141)
és ez a táncos jelenet:D nagy voolt
10/10
e.x.i.m.ó 2009 ápr. 28. - 20:24:43 10/10 Előzmény kovnoe999
(56/141)
annyira jóó film nekem nagyon tetszett 10/10
8/10
kovnoe999 2009 ápr. 28. - 17:24:37 8/10
(55/141)
Szerintem édes film bár akaratlanul is a két könyvhöz hasonlítottam mivel azokat már elöbb elolvastam!
Nekem a könyvek jobban tetszettek de ha nem gondolok a könyvekre nagyon aranyos kis film!
1/10
duhr 2009 ápr. 24. - 14:21:47 1/10
(54/141)
Ez egy igazi, színtiszta, híg fos volt. ... Persze, nem is számítottam mély mondanivalóra, de hogy ennyire fogok szenvedni, nem gondoltam volna. És borzasztóan vontatott is. Mély gyász, aki ezt jónak tartja.
7/10
Schatz 2009 ápr. 23. - 12:35:50 7/10
(53/141)
vh nehéz rá mondani h jó v rossz.. Szex és Ny és vmi ... vmi brazil szappanopera keveréke.. neeeemtom.. szsreplõk jól alakítanak, cs a történet kicsit gagyi nekem. poénok is akadnak meg vicces szituk.. szal.. jah.. de visz nekem nem az az átlagos 1X néz7õ film.. szal ez így fura:D de ez csak az én véleményem=)
6/10
Koordinátor 2009 ápr. 21. - 14:26:16 6/10
(52/141)
Alapjába véve egy jó kis film.Limonádé,de jó.Akik nem értik a mondani valóját,legalább sokat nevethetnek rajta.Az a lényeg,hogy ez a vásárlási kényszer, egy szenvedélybetegség.Szerencsére engem nem fenyeget ez a veszély.
zimzum1111 2009 ápr. 21. - 00:06:50
(51/141)
Az amerikai filmesek nagyon tudnak. Milyen sok remek "népnevelõ" filmet láttunk már tõlük. Szerintem álcázva de ez is az. Vigjátékba adják el azt amire oda kell figyelnie mindenkinek. Bár elbújik az "ár érték arány" gondolata, de ott van. A hitelkártyazsonglõrködés pedig nekünk ironikus, az államokban egy picit lõttek az átlag fölé a 14 darabbal.
Szóval kikapcsol, szórakoztat, szépen van felvéve, vágva, vezetve és a tudatalattiban hat... :)
10/10
Andica87 2009 ápr. 19. - 17:11:58 10/10
(50/141)
Szerintem nagyon szuper ez a film, mi öten csajok néztük meg, és hát zengett a nevetésünktõl a mozi.:D Nem azt mondom, hogy ez egy mélyre ható alapmû, de mindenképpen tökéletes arra, amire szánták: könnyed másfél órás kikapcsolódás, remek poénokkal, tehetséges színészekkel, szerethetõ szereplõkkel (szép fõszereplõ lánnyal és helyes fõszereplõ pasival:)), és igazán a filmhez illõ, jó zenékkel.
A könyvet most olvasom, nagyon tetszik, de én inkább nem hasonlítom össze a filmmel, szerintem elég különbözõek (pl. Amerika-Anglia, mint helyszín).

Ami a véleményeket illeti, engem is kiráz a hideg azoktól a kommentektõl, amikben a film megnézése nélkül minõsítik (pocskondiázzák) magát a filmet. Ettõl függetlenül bzsuzsa88 és Petrapetrus érvelését is megértem.
Sajnálatos, hogy a mai világ tényleg leginkább a pénzköltésrõl szól, sokszor engem is elragad a vásárlási láz és a szép ruhák, cipõk, stb (szóval akár lehet mondani, hogy ilyen szempontból én is az átlagos nõk közé tartozom:)) De ha valakinek van egy kis esze, ezt a tulajdonságát is tudja kontrollálni, és ha egy kicsit ésszel is nézi a filmet, rájöhet arra, hogy ez egyáltalán nem arra buzdít, hogy minél hamarabb ürítsük ki a pénztárcánkat, szóval akár még tanulságot is le lehet vonni belõle. :):)
10/10
bzsuzsa88 2009 ápr. 19. - 17:06:48 10/10 Előzmény Petrapetrus
(49/141)
Egy vitatkozásnak szerintem arról érdemes szólnia amirõl kirobbant elvégre ha nem így lenne azt már téma terelésnek hívják,legalábbis az iskolában így tanultam!
Én elmondtam az álláspontomat te is a tiedet és még véletlenül sem került szóba édesanyád,legalább is tölem tuti nem olvashattad,hogy msá,hogy fejezi ki magát azt meg hagyjuk,én is olavastam már bunkó beszólásokat!
Az én álláspontom:
Nem kritizálunk és alkotunk véleményt arról amit nem láttunk,nem olvastunk és nem ismerünk,mert az nem helyes!
A vita pedig abból volt,hogy leszóltál valamit amit nem is láttál!
Igen lehet úszómester végzettsége,de ennyi erõvel egy "boltkórós" is jó céllal vásárol!:D
JungleBunny 2009 ápr. 19. - 13:47:56
(48/141)
Ritka vacak film volt. Aki nem látta még, nem feltétlenül ajánlom, hogy beüljön rá a moziban...
Petrapetrus 2009 ápr. 19. - 13:25:34
(47/141)
Képzeld, ha valaki, akkor én tudom, hogy nem jó dolog leszólni valamit úgy, hogy nem is láttunk magát a filmet. Hangoztattam én már ezt jópárszor a hozzászólásaim során, ott van a lenyomatuk is. De.
Még egyszer mondom, hogy én itt elsõsorban nem a filmet szóltam le, hanem azokat, akik megõrülnek, csak hogy vásárolhassanak. (A nõk 80%-a ilyen, SAJNOS.) És az most részletkérdés, hogy a film az errõl szól-e inkább, vagy arról, hogy ezek az emberek (elsõsorban ugyebár nõk) milyen káros hatásokat vonzanak magukhoz ezáltal a szenvedély által.
Már eleve az szörnyû, hogy egy ilyen történet megszülethetett, hiszen ugye valós dolgokra alapul; káros/kóros szenvedélyek. Ha a mai nõk átlagának több esze lenne egy tyúknál, akkor nem volna ezzel probléma, nem lenne se film, se könyv, vagyis mínusz egy rossz tulajdonság...
Képzeld, én tisztában vagyok a korlátaimmal. Tudom, belátom, ha valamiben nincs igazam, de csak akkor, ha azt normálisan bebizonyítják/alátámasztják nekem, tényekkel. Imádok vitatkozni, de a kulturált vitát szeretem, amikor mindenki leírhatja anyázás nélkül a nézõpontját, amire aztán kap szintén valami reakciót. De nem mellébeszélést, hanem egy konkrét választ arra a felvetésre, amit bedobott. Ez sajnos nagyon ritka, mert ha valakivel nem egyezik a vélemény, akkor a másik egybõl nekiugrik, érvek nuku, mellébeszél, miegymás, a vita pedig nem hogy haladna elõre, de még meg is reked, egy semmitmondó hülyeségen.
Szerintem itt alapvetõen az a baj, hogy senki nem érti, vagy nem akarja megérteni, hogy én mit akartam mondani azzal, amit mondtam.
Zárójelben jegyzem meg, egy könyvelõnek is lehet még mellékesen úszómesteri végzettsége... ;-)
További kellemes napot!
10/10
bzsuzsa88 2009 ápr. 19. - 13:04:16 10/10 Előzmény Petrapetrus
(46/141)
Akkor ne nézz meg egy filmet se mert mindegyiknek van mondanivalója,jó és rossz egyaránt!
De akkor se szólj le valamit amirõl halvány lila gözöd sincs!
Elöbb olvasd el vagy nézd meg aztán kritiáld meg azt amihez nem értesz,mert ha valaki buta és még büszke is rá az nagy szegénységre vall!
Ez olyan mintha könyvelöként kioktatnál egy úszomestert arról,hogyan kell kimenteni a fuldoklót!
8/10
kovnoe999 2009 ápr. 19. - 12:44:37 8/10
(45/141)
Igazából a bemutató alapján nem sok közös vonása van a könyvvel amely alapján elvileg készült...pedig ha a könyvet követték volna akkor nem csak 7.4-es lenna az átlaga hanem minimum 8. valemennyi!
Aki nem olvasta el a könyvet és nem tetszett a film az tegyen próbát a könyvvel mert az csúcs!
10/10
orsyyy017 2009 ápr. 19. - 11:34:40 10/10
(44/141)
elõször is ez egy nagyon nagyon jó film úh ne szóld le!!!!!:D vagyis ha nem tetszik az a te bajod de anélkül ne mondj rá egy rossz szót sem h nem láttad!
Petrapetrus 2009 ápr. 17. - 16:40:28
(43/141)
Film nélkül is tudom a rossz következményeket, pontosan ezért nincs is rá szükségem, ezért nem is érzem szükségét, hogy lássam. Viszont akik hasonlóan "boltkórban" szenvednek, azoknak erõsen ajánlott, ha már ilyen "tanmese" a cucc. X-)
10/10
bzsuzsa88 2009 ápr. 17. - 15:21:46 10/10 Előzmény Petrapetrus
(42/141)
Ha vetted volna a fáradságot,hogy kritizálás elött megnézd a filmet rájöttél volna,hogy nem a vásárlásról hanem annak a rossz következményeirõl és a gondjairól szól,attól,hogy ezt vicces köntösbe próbálták bújtatni még nem egy degradált történet,csak meg kell érteni a mondandóját!
Én utálom a sportokat,de ettöl még nem kritizálok le egy sportmüsort anélkül,hogy tudnám mit miért tesznek benne!
Nem azt mondta ide ne írj hanem azt hogy arra van az off topic,hogy ha nem a filmet értékeled akkor ne keljen mindenkinek végigolvasni azt ami nem érdekli!