10/10
Escobar005 2011 máj. 26. - 18:53:21 10/10
(53/93)
Nagyon jó film,érdemes megnézni! Caprio nem éppen kedvencem,de el kell ismernem nagy színész ! Ezért a filmért simán adtam volna neki egy Oscart!
8/10
indienemesh 2011 márc. 08. - 17:30:55 8/10
(52/93)
Nagyon jó film volt, remekül bemutatta az egykor rendes gyerek totális lezüllését. Bár tényleg nem sok indíttatása volt a drogozásra, de az ilyen kamaszoknál lehet az ok csak a kíváncsiság is. Nem volt tökéletes a film, de tetszett. 10/8
stampo 2011 febr. 19. - 23:25:14
(51/93)
Filmmúzeum! Mi a büdös lófütykös van?! A programban szereplõ film helyett 35 (!) perc óta a csatorna nagy átverése, a privátvigyeó megy. A Kádár-korszakban legalább szóltak, ha mûsorváltozás van...
10/10
Rockersoul 2011 febr. 03. - 14:58:36 10/10 Előzmény PrimeTime
(50/93)
Köszi, mindenképpen megfogom nézni a Rekviemet is,
kíváncsi vagyok rá,

háát lehet nem olyan szinten dolgozták ki ebben (kosaras naplója) a drogos elszállásokat, meg elég gyorsan történtek az események, egyik pillanatban ez történik,éles váltás,utána már megint más, ha pl jobban kidolgozták volna a drogos jeleneteket (mélyebben) és szájbarágósan, egy helyben toporgott volna a film, akkor még jobban rátett volna egy lapáttal a filmre, hangulatilag egy kis pluszt
PrimeTime 2011 jan. 30. - 18:20:38 Előzmény Rockersoul
(49/93)
Ha ez tetszett, akkor nézd meg azt is amit te is írtál: Rekviem egy álomért, abban is hasonló a téma, csak több benne a mélység és a függõségnek a filmekben még nem látott oldalát vágja az arcodba. Igazából én azt a film szerintem hatásosabb, viszont ennek nem annyira nyomasztó a hangulata.
10/10
Rockersoul 2010 dec. 28. - 21:53:27 10/10
(48/93)
Nem olyan régen néztem meg, elõtte csak úgy hallottam a filmrõl, hogy tesóm ismerõsének megvan dvd-n, és hogy nem egy egyszerû film, aztán csak sikerült beszerezni mert régóta érdekelt, hogy mégis milyen film

Ezelõtt nem láttam még sosem kimondottan drogos filmet, nálam kimaradt az etalonnak számító (sokan mondják annak) trainspotting vagy a másik amit az egekig marasztalnak: rekviem egy álomért

Nekem tetszett a film, tényleg nem egy könnyed esti szórakozásra ajánlott film, voltak benne komoly dolgok (mikor hagyta magát az öregemberrel...pénzért, vagy amikor az anyjához odaállít szétesve és üvöltözik, vergõdik teljesen kikelt magából, vagy mikor a négerhez kerül ott is rendesen szenved), de nézette magát a film, ami a zenéjének és Leonardo (régebben én is azt hittem hogy egy egyszeri nyálgép aki a tini csajok kedvence) színészi játékának is köszönhetõ, igen fiatal még itt, de nekem meggyõzõ volt az alakítása

rémisztõ dolog, hogy veszi át az ember felett az irányítást a drog, azt hiszi hogy tudja irányítani magát és mindig csak egy kicsit, egy kicsit meg 'na még ezt és utána ez lesz az utolsó', közben pedig a drog irányítja õt, egyre lejjeb és lejjebb süllyed ( lopások, mikor lelöknek egy komát a tetõrõl),elõször még 'csak' a kábulat vagy 'csak miért ne' alapon, aztán rászokás/függés,majd szétesve leépülés,,,majd a legvégén az 'újjászületés' immár tisztán,a látott filmbeli ábrázolások után nem szívesen nyúlnék ilyesmihez..


a filmzenét nem sokkal meg is szereztem, külön kiemelném belõle a Massive Internal Complications - Strawberry Wine címû számát, ez egy igazán odaillõ zene, a hangulata annyira megadja azt a 'lebegõs' érzést (viszhangok,lassú,nyomasztó zene,az ének is az), ha jól emlékszem ez a zene a film elején van mikor képzeleg, hogy szaladgál egy virágos mezõn, volt hogy 1 nap egymás után hallgattam
Kangi18 2010 dec. 06. - 00:27:04 Előzmény zerrik08
(47/93)
igazad van ebben, rávilágit egy két dologra és emiatt van meg a maga zsenialitása a filmnek :))jó meglátás :)))
de általánositani nem szabad....vizipipa a kezdet és heroin a vég....a vizipipázás nem egyenértékü szerintem azzal hogy valaki drogozik, nem véletlen vannak az izesitett dohányok :)) nem csak droggal lehet használni
és még mindig azt mondom, hogy ha valaki egy kettõt kipróbál, nem feltétlen végzi úgy mint a az adott filmben szereplõk.....lehet nagyon ésszel is csinálni és nem lecsúszni :)) és félreértések elkerülése végett, avagy mielött sok támadás érne, jelzem, elég nagy intolerancia van bennem, minden szintetikus dorg iránt :))
és ezt a filmet akkor is csak védeni lehet, olykor olykor sarkít egyesek szemléletében, de leírni nem szabad a filmet, mert tanulságos :)
10/10
zerrik08 2010 nov. 24. - 21:51:38 10/10 Előzmény Kangi18
(46/93)
Nekem nagyon tetszett a film, mert rávilágít a lényegre.
Aki bekerül egy kemény bandába az elõször a vízipipánál kezdi és a heroinnál fejezi persze ha van annyi esze, hogy hamarabb kiszálljon az megmenekül ;)
Kangi18 2010 júl. 22. - 00:59:31
(45/93)
összehasonlítani a Trainspottinggal vagy a Requiemmel totális hülyeség.......más más oldalról fogják meg a téma lényegét, buktatóit, veszélyeit!!! Leoval kapcsolatban....emiatt is alakulhatott ki a nyálas buzi kép az emberekben....ugyanmár....nem is buzit a karaktere szerint...nem véletlen kínozza a gondolat hogy bárki lesz*pja azért hogy pénze legyen....
Mellesleg annak az okosnak aki azt irta hogy ne szívjon jointot senki mert ugyanilyen heroinista lesz, annak annyit üzennék, hogy mig nem tudja milyen érzés egyet egyet kipróbálni és fõként nem is tudja összehasonlitani addig ne irogasson ilyeneket és ne dobálozzon nagy szavakkal. ennyi erõvel ne kávézz mert elõbb utóbb heroinista leszel, elvégre a kávé legális drog... *butus* :)
8/10
tengerentul 2010 máj. 05. - 19:17:55 8/10
(44/93)
ebben a pearl jam is zenél,ugye?
mellesleg megér egy 8/10 a film 1-2 dolognem tetszett benne,de a színészek jók voltak és maga a story is.
1/10
Scal 2010 máj. 01. - 18:07:02 1/10
(43/93)
szerintem egy teljesen elhibázott film - Trainspottinghoz én sem hasonlítanám, mert az kifejezetten hatásvadász volt, ez a film azonban ettõl még nem lesz jobb, azt mondja a végén, hogy utcakölyök, katolikus iskolába járt, egy ígéretes kosaras jövõ elõtt állt, az anyja szerette, eccerûen unatkozott oszt kipróbálta a drogot

én is helyenként nevetségesnek tartottam pár jelenetet, leginkább azokat ahol komolykodni akarnak, egy darabig még talán hiteles az egész, de mind a rászokás, mind a leszokás nagyon gyorsan történik, hogy el lehessen hinni, - elég vicces az a rész is, ahol elmegy oszt azért kap pénzt, hogy ÕT cidázzák le, na persze

max annyi történt, hogy egy újabb film, ahol Caprio drogos/buzit játszik, szerintem az ilyen filmjeinek köszönheti, hogy kialakult róla egy kis nyálkas pöcs imázsa, szerencsére 2000-tõl váltott, és most már kifejezetten örülök, egy-egy filmjének, pl Véres Gyémánt, Tégla, ott tud villantani is, nem csak nyállazva sírni, ordítani
9/10
cupidaone 2010 jan. 10. - 23:30:41 9/10
(42/93)
szerintem nem ti döntitek el, hogy ki tett hozzá valami pluszt a világhoz és ki nem.
10/10
zetorka 2009 dec. 17. - 00:28:08 10/10 Előzmény Lili02
(41/93)
azért ez igen sértõ a másik két film szereplõire nézve. Nem tudom mit szólnál hozzá, ha valaki azt mondaná fabatkát sem ér az életed...
Lili02 2009 dec. 16. - 21:33:59
(40/93)
Sztem se igazán értetted a lényeget...a trainspotting meg a requiem semmirevaló nyomorultakról szól akiknek az élete fapatkát sem ér és sztem inkább azok a gagyi filmek mert lehet hogy a sok special effektnek köszönhetõen frankóbb képet kaptál a herkáról és hú de jó zenéje van, attól még kb semmi extrát nem adott. A kosaras naplója meg egy olyan emberrõl szól aki hozzá tett valamit a világhoz annak ellenére, vagy éppen azért, mert drogos volt...
10/10
Roberto016 2009 dec. 16. - 18:54:59 10/10
(39/93)
Szerintem nem kéne összehasonlitani a trainspottingal meg a requiemel mert azok ahogy mondtad drogos filmek ez pedig szerintem inkább életrajzi vagy legalábbis nem a drogokat meg annak pontos utánzását mutatná be hanem magát a kölyök borzasztó helyzetét.:)
10/10
tuvics13 2009 nov. 17. - 12:51:47 10/10
(38/93)
A maga nemében páratlan film! csak ajánlani tudom...
10/10
kate0 2009 okt. 31. - 14:06:25 10/10
(37/93)
Gyönyörû film. Leo egy fantasztikus színész, nagyon jól játszotta Jimet. Imádom.10/10
ny3gl3 2009 okt. 29. - 13:13:10
(36/93)
nehogy elszívjatok életetekben egy jointot mert ti is ilyen csúnya heroinisták lesztek
Kreszcencia 2009 szept. 26. - 00:08:18
(35/93)
szept. 11-én, szívrohamban
lng 2009 aug. 11. - 16:02:33 Előzmény BabyBaba07
(34/93)
Nagyon jó film, de felkavaró és lehuzó, keves olyan film van amit azert nem akarok megnezni ujra mert tudom hogy lefog huzni, ez is egy ilyen film. Viszont 9/10 nalam.