Moldávia bánata 2008 márc. 29. - 12:15:15 Előzmény zee944
(14/74)
Hát, így is lehet fogalmazni. De véleményem szerint, az "arisztokrata" a jelzõ, a "gentleman-társadalom" összefügg az angolokkal. Angol hidegvér, úriember csak biztosra fogad és ehhez hasonlóak.
Azt viszont leszögezném, hogy kétféle együttes van a zenetörténelemben. A Beatles és az összes többi. ;)
zee944 2008 márc. 28. - 18:59:14
(13/74)
Te az arisztokrata humorra gondolsz szemben az amerikai vécéhumorral. Félig kötekedésnek szántam a kérdést, sztem az angol humor annyira szerteágazó, olyan széles palettán mozog, hogy bennem mindig felvetõdik, hogy a kérdés, hogy ugyan mire gondolnak 'angol humor' címszó alatt. De végülis ebben a párhuzamban értem, mit akarsz mondani.
Moldávia bánata 2008 márc. 28. - 18:16:24 Előzmény zee944
(12/74)
Nagyon jó kérdés, s egyszerû a válasz: egyfajta ovis rácsodlákozás az abszurdra. Alapjában minden poén erre épül, de az angoloknál ez sokkal kifinomultabb. Ez a film a könnyedebbek közül való (Mr. Lennon, elárulná, hogy jutottak el amerikába? - Öööö, Grönlandnál balra fordultunk!), de mondjuk a Monty sokkal "durvább", ott igazából elmesélni nehéz a poénokat, azt látni is kell. (Lásd pl. papagáj-jelent vagy éppen a világ legjobb vicce, vagy Macska-összezavaró kft.)
Ezzel szemben milyen az amerikai humor? Igazából nagyon nem is tudom elmondani, annyira jellegtelen, bár szerencsére, az azért jóval színesebb ország, ezért ott mindenféle humor megfér egymás mellett. Sajnos még az ócska is. (Jóbarátok pl.)
zee944 2008 márc. 27. - 09:55:04
(11/74)
És milyen az angol humor pontosan?
Mi az, ami közös P. G. Woodehouseban, a Monty Pythonban, Mr. Beanben, a Folytassa... sorozatban és az Egy nehéz nap éjszakájában? Már azon kívül, hogy angolok...
Moldávia bánata 2008 márc. 26. - 21:46:18
(10/74)
Pedig ez egy hatalmas film! Igazi angol humor, nem posványos, heherészõs amerikai sz.r. ;)
meryen85 2007 jún. 06. - 23:07:01
(9/74)
Nekem a legfontosabb az életemben a zene terén a Beatles.
A korai,és a hatvanas évek második felében készült dalaik, illetve mind a négyük szólómunkássága is. (fõleg Lennon és Harrison)
A kedvenc beatle-m Ringo, és nagyon haragszom azokra, akik õt, mint dobost lebecsülik.
Azoknak ajánlom nézzék meg, ahogy a 64-es amerikai turnén egyszerre dobol, és énekel, ezt azóta sem csinálták utána sokan...
Kedvelem az egyszerûségét, megbízhatóságát, és hogy összetartotta a Beatlest, bár nem volt alapítótagja.
Lennon az örök lázadó nagyon hiányzik, sok jóval lett szegényebb a világ, amikor õ meghalt.
Harrison a csendes beatle, a rejtett óriási tehetség, és a világ és az emberek önzetlen szeretete jellemezte.
Paul az igazi angol úr benyomását kelti számomra, õ volt az, aki ahogy néhány felvételen is látszik nem engedte el magát annyira amikor a többiek bohóckodtak, mindíg tudta hol a határ.
Nagyon szeretem õket, és sajnálom, hogy nem láthatom õket élõben a világ összes pénzérét se:(
morzsa 2007 márc. 12. - 17:21:02
(8/74)
amit már lehetett, mindent elmondtak a beatlesrõl. nemcsak itt, máshol is.
szóval a szokásos frázisok: minden zene alapja, meg fantasztikus, meg észveszejtõ. igen, kissé elcsépelt, de sajnos a spanyol viaszt sem én találtam fel, szóval nagyon újat sem tudok mondani.
csak szimplán rajongani tudok azért, amit a négy liverpooli véghezvitt, s amely folyamatnak a hard day's night is szerves része:remekül visszaadja a körülöttük uralkodó hangulatot(nem feltétlen a sikonyáló lányokra gondolok, inkább a fiúk bohóságára, féktelen humorára) és persze az örörkérvényû zenékkel körülépítve a történet oly remek lesz, hogy netovább.
más:én személy szerint John Lennont és Ringo Starrt favorizálom(egyszerre). számomra Lennon volt az agytröszt (persze McCartneyval közösen, kétség nem fér hozzá).
de igazából, úgy volt teljes az egész....ahogy volt.
úgy négyen.(banális kommersz szöveg, de nem sikerült másképp, elnézést érte.)
Bogárka 2007 jan. 16. - 18:56:37
(7/74)
Sziasztok!
Szerintem ez egy igazán nagyszerû és kellemes kikapcsolódást nyújtó film. A sikoltozó lányokról annyit , hogy lehet hogy kicsit túlzásba vitték , de én is sikoltoztam volna ha élõben láthattam volna minden idõk legsikeresebb eggyüttesét! :) Egy is meglepi!
10/10
Newcastle United 2007 jan. 06. - 14:36:49 10/10
(6/74)
Nálam egyértelmûen a Beatles, nekem is Paul a kedvencem közülük, de George Harrison volt a legszimpatikusabb emberileg.
Az angol zene és irodalom mellett még a focit emelném ki.:)
10/10
Newcastle United 2007 jan. 06. - 12:25:50 10/10
(5/74)
Persze, a BSB még a lábujjhegyükig sem ér fel. Egyébként láttam jópár koncertfelvételt a '60-as évekbõl - nemcsak Beatlest - és ez a tömeghisztéria szinte mindenhol jelen volt, fõleg a hölgyek körében. Érdekes egy jelenség, néhol valóban rémísztõ.
10/10
Newcastle United 2007 jan. 06. - 12:03:26 10/10
(4/74)
"engem mindigis elborzasztott az ilyen önkívületben sikítozó rajongók látványa, (ráadásul a zenét is elnyomták:)"

Miért? Egy Back Street Boys koncerten is ez van.:)
10/10
Newcastle United 2007 jan. 02. - 12:12:08 10/10
(3/74)
Szerintem a legjobb Beatles zenésfilm. Aki szereti a zenéjüket, annak biztosan nagyon tetszeni fog a film is.
Zotyipotyi 2007 jan. 01. - 18:15:39
(2/74)
Egy nagy ökörködés, naccerû hangulat és fantasztikus zene!
Zotyipotyi 2007 jan. 01. - 16:02:38
(1/74)
"It's been a hard days night, And I' ve been working like a dog!" Nagyon kíváncsi vagyok erre a filmre!