1/10
funfun 2020 máj. 02. - 19:44:47 1/10
(51/171)
Pardon, Bödör, nem Bödöcs.
1/10
funfun 2020 máj. 02. - 19:43:30 1/10
(50/171)
Negyed órát bírtam nézni. Gyalázatosan, szánalmasan rossz. Mesterkélt, hamis, humortalan. Már az első percben látszik a hamisság: olyan nincs, hogy valaki ennyire új demizsont visz magával biciklizéshez. Amúgy sem visznek falusiak demizsont magukkal, hacsak nem éppen az otthoni készlet beszerzéséhez, de nem azért, mert megszomjaznának útközben. Aztán a temetés: először is pap nem temet papi civilben, minden felekezetnek van a temetési szertartáshoz való ruhája. Mivel itt még templomi zászlók is előkerültek, katolikus temetésről lehet szó, ott meg aztán főleg.
Temetésen pedig a legtahóbb tahó sem viselkedik úgy, ahogy a forgatókönyvírók elképzelték.
Na és pár nap a haláleset és a temetés között, de már el is dőlt az egész ügy? Kiderült, hogy van gázmező, egyedül Bödöcséknek kell költözni, már határozat is van!!! Pedig még ki sem lettek értesítve, nem hogy jogorvoslati lehetőség stb.
Stohl, akármilyen nagy színész is, tényleg szeretem, rendkívül mesterkélt. Leginkább budai választékossággal beszél.
Na meg a "poénok". Valamilyen Saci benzinben akart rántott húst sütni. Ennél még egy Bagi-Nacsa is viccesebb. Meg Bödöcs sorolja a kocsmában, mi minden jót tett mindenkivel, miközben például a javításra elvitt traktort a neten (!!!) hirdeti. Ennyire hülye lenne az agyafúrt, hogy tudja nagyon jól, mi a helyzet, de mégis ő hozza elő a témát?
Borzalmas volt, na!

Pera60 2020 máj. 02. - 19:23:43
(49/171)
Megnéztem,de egyáltalában nem tetszett. Nekem inkább sértő volt a vidékiekre tekintettel. Egyszerűen hihetetlen,hogy lehet ilyen figurát találni. A Szirtes Ági tetszett,bár a mai világban egész biztos,hogy öregasszony így nem utazik Pestre. A Kulkának örültem. A benzinkutas jelenet egyenesen megalázó volt,Dinnyeberkiből is el kellett utaznia Bödör úrnak tankolni,tehát pontosan tudta,hogy nem lehet a benzinkutassal üzletelni nagy kacsingatások közepette. A nagy melák jelenete az istállóban,fogalmam sincs,miért is kellett ezt kitalálni? Annyira ostoba,hogy csak "arra" jó? A rúzsos szájú lányuk is furán mutat Dinnyeberkiben. Nem tudom,hogy Bödör úr vőgyerek a mamánál,mert a beszólásai is sokszor furák,bár úgy tűnik,ez a java az egésznek.
1/10
napraforgó 2020 máj. 02. - 17:44:36 1/10
(48/171)
A reklámblokkokba bevágott részek alapján úgy tűnt, hogy ez egy vigjáték lesz. Arra számitottam, hogy egy vidéki család csetlését-botlását követhetjük nyomon a fővárosban. De ez egyáltalán nem volt vicces.
Az első percben felrobbant valaki a mezőn. Aztán a temetésről jövet két öltönyös ürge várta a családot és közölték, hogy gázmezőt találtak a házuk alatt, ami miatt el kell költözniük.
Feltételezem, hogy a fölalatti gázrezervoir miatt nemcsak az Bödörék házát kell kiüriteni, hanem jó pár másikat is. Vagy a fél falut. Ez sem vicces. És az sem volt jó poén, hogy Bödör Gáspár rögvest a kukába dobta a az öltönyösök tájékoztató adatait tartalmazó dossziét. Meg az sem, hogy egyetlen falusi család sem volt hajlandó befogadni a családot. (egyáltalán ezt vicces poénnaak szánták?

Sajnos kimaradt a történetből, hogy hol ajánlottak fel csereingatlant Bödöréknek (praktikusan a szomszédos falvakban, ha helyben nem volt eladó ház), avagy mekkora összegű kártalanitást akartak fizetni nekik.
Mert a világon semmi nem indokolja, hogy Bödörék a fővárosba költözzenek.
Nem volt szó arról sem, vajon miből éltek? Láthattuk, hogy tartottak pár borjút, talán más állatot is, de volt -e valamelyiküknek állása, valamilyen végzettsége, stb. Azért ezeket valahogy a nézők tudtára adhatták volna.
Aztán már a kocsiban ültek és nekivágtak az ismeretlennek. És még annyira sem tájékozódtak, hogy Budapest több kerületében is van József Attila utca. Nem tudják, hogy nem lehet akárhol leparkolni, ezért elszállitják az autójukat.
Én nem találtam viccesnek, hogy Bödör alkudni próbált a benzinkúton, meg a személygépkocsi telepen, mintha csak a hetivásáron lenne. És az sem volt vicces, hogy a nagy melák végignyomkodta a lift összes gombját.

Egyáltalán, semmi sem volt vicces. Inkább szomorú, vagy méginkább szánalmas. És hirtelen vége is szakadt azzal, hogy megjelent a sokat emlegetett Zoli - Szőke Zoltán cseppet sem nyájas tekintettel.

El nem tudom képzelni, hogy mit akarnak kihozni ebből a sorozatból. Mert most láttunk egy családot, akik igazából nem is érdekelnek.
1/10
kaosz70 2020 máj. 02. - 17:25:02 1/10
(47/171)
Izzadságszagú, erőltetett "Mi kis falunk" utánzat. Unszimpatikus ahogy a vidékiekről gondolkoznak a készítők. Szerintem egy rész elég is volt belőle.
macska78 2020 máj. 02. - 17:20:32
(46/171)
Nekem tetszik a humora,kérdés mennyire fogják elhúzni mert szeretik túl tolni a magyar sorozatokat az meg már erősen a minőség rovására megy.
1/10
tyrichie 2020 máj. 02. - 17:02:31 1/10
(45/171)
Ez kritikán aluli, bár sajnos kis hazánkban erre van igény.
1/10
Zsomika 2020 máj. 02. - 15:41:41 1/10
(44/171)
Nem tudtam végignézni. Kínosnak éreztem, hogy nem jó sztorit látok, hanem a szerepéből folyamatosan kieső Stohlt, a képbe sehogy sem illő Stefanovics Angélát, a két ismeretlen valakit nem is említem...Szirtes Ági mama figurája volt a leghitelesebb, de önmagában kevés volt az üdvösséghez. Ezek a nagyszerű színészek nem érezték, hogy milyen borzalmasan rossz a nyom, amin haladnak? Szóval, kérdem az alkotókat: ezt mégis hogy gondolták? És kinek?
2/10
nikato 2020 máj. 02. - 14:02:19 2/10
(43/171)
Nem igazán tudom, hogy mit fognak majd kihozni belőle, heti sorozatként. A mi kis falunkhoz képest unalmas. 2 tini szereplő 0-t ér, de annak örülök, hogy Szőke Zoli és Kulka is szerepelni fognak. Stohl is jól alakított. Gazsi és "anyuka" közti beszólogatásokat bírtam. Szirtes Ági úgy néz ki benne, mint egy igazi dédi. :)
1/10
Lambada 2020 máj. 02. - 12:11:49 1/10
(42/171)
Tisztelt TV2!
Ez valami borzalom!!! Ezért Arany Málna díj járna minden létező kategóriában!
Eszükbe ne jusson ebből további részeket leforgatni! Jobb lenne - ahogy lentebb egy kommentelő már javasolta - a már elkészült részeket is kukába dobni, sőt, még a kukát is fertőtleníteni kellene utána.
Akkor sem néznék meg ebből még egy epizódot, ha a TV2 lenne az egyetlen TV-csatorna, és azon is adásszünet lenne hétfőnként, mint egykor az MTV-ben.
Szánalmasak azok a színészek is, akik egy ilyen förmedvényhez a nevüket adják.
janderka 2020 máj. 02. - 11:14:42
(41/171)
Egyetlen dolog izgat csak - de az már Stohl beharangozóban való felbukkanása óta. Hogy kire is hasonlít ez a fizimiska... Itt ugrál a fejemben egy Budapest Tv-ből ismerős Z-kategóriás, kedves kis énekesmuki alakja (aki talán az édesanyjával is dalolt egyszer), de az istennek se akar eszembe jutni a neve. Ki lehetett?
janderka 2020 máj. 02. - 11:00:06
(40/171)
Nem tudom. Lehet hogy ennyire nem akarnám én beleásni magam ebbe a hosszú ideig egyébként is egylövetű tüzijátékba... Bár az unalom nagy úr tud lenni.
4/10
deadscott 2020 máj. 02. - 09:58:11 4/10
(39/171)
Az első, ami beugrott, hogy ez egy Mi kis falunk koppintás akar lenni. Stohl túljátsza, és ahelyett, hogy a másik csatorna falujában ábrázolt szerethető bumburnyák lenne, ő egy igazi büdös parasztot hoz. Ráadásul ebből az első részből mintha kihagytak volna úgy 15 percet. Ha elkergeti az olajosokat, miért megy mégis Bp-re? Rendezői hiba.
filoszemitabéluska 2020 máj. 02. - 08:44:19
(38/171)
Jól jeleníti meg a sorozat és benne Stohl az "éhes paraszt" archetípusát. Ez a típus rosszabb, mint a réti néger. Hatalmas intenzitással munkál benne az állandó szerzési vágy, azaz "találva a szar is jó", semmit nem hagyunk ott, ami nincs lebetonozva. Vannak benne szellemes beszólások: "előre nézz, ott van a temetés!". Valóban időnként zavaróan választékosan fejezi ki magát Stohl és valamelyik tájszólást
használhatná.
Az is igaz, hogy önérzetes vidéki emberek sértőnek érezhetik magukra nézve, de, ha egy vallási vezető büntetlenül kijelentheti, hogy, "ha egy bizonyos kisebbség kultúráját, ha kivonnánk a magyar kultúrából, akkor csak a bőgatya és a fütyülős barack maradna", akkor igazán nem neheztelhet senki a sorozat alkotóira.
toths1957 2020 máj. 02. - 08:40:07
(37/171)
Hogy ez mekkora bugyutaság volt. És még szegény Kulkát is bepalizták egy mondatra.
kék szem 2020 máj. 02. - 08:12:56
(36/171)
Drága örökösök fordítottja? Vidékiek Budapesten?
1/10
olahmiki1959 2020 máj. 02. - 06:38:28 1/10
(35/171)
Megnéztem, ez még annál is rosszabb, mint amilyenre számítottam.
Katasztrófa!
Egyedül Goda Krisztinát sajnálom, hogy ehhez a szeméthez a nevét adta.
Állítólag ez egy bemutatkozó rész volt, és ősszel folytatják, hát én azt mondom, hogy ősszel ne folytassák, hanem az eddig elkészült részeket szépen dobják be a kukába és felejtsük el az egészet!
1/10
olahmiki1959 2020 máj. 02. - 06:27:07 1/10 Előzmény Kuramathi
(34/171)
Nem gondoltam volna, hogy ilyen jó humorod van!...:)
1/10
gabroca 2020 máj. 02. - 06:16:46 1/10 Előzmény HARCOS TIBI
(33/171)
Szerencsére ...ez az egész felesleges munka volt a filmesektől, senki nem volt őszinte forgatás közben, hogy ez egy kalap szar?
10/10
Kuramathi 2020 máj. 02. - 03:12:11 10/10
(32/171)
Szerintem Szirtes, Stohl és Stefanovics alakítása első osztályú. Ehhez is kell komoly tudás. Még egyszer - kétszer biztosan megnézem. De összességében szupeeer.