10/10
Lilla00 2020 máj. 05. - 18:18:15 10/10
(71/171)
Nekem tetszett 😊 nem értem miért veszik sokan túl komolyan, meg hogy "degradálják a vidékieket", emberek ez egy könnyed vígjáték!

1 rész alapján pedig nem mondhatjuk, hogy a konkurens csatorna sorozatának másolata lenne, főleg mert ez a fővárosban fog játszódni. Másrészt a két csatorna között mindig is az ment oda-vissza, hogy ha az egyik kitalál egy műsort, a másik ugyanolyat csinál.

A családfő, a feleség és az idős asszonyt megformáló színészek játéka nagyon tetszik, különösen a hölgyeké. A két gyerek viszont nem játsza jól a karakterét szerintem, ha nem lennének ott, az sem tűnne fel, olyan semilyenek.

Összességében 10/ 8,5 tőlem. Remélem, hogy lesz folytatása ősszel, kíváncsian várom a történet alakulását.
1/10
kispiroska01 2020 máj. 05. - 09:54:58 1/10
(70/171)
Szánalmas, erőltetett, giccses ripacskodás.
4/10
agyatlanzombi 2020 máj. 05. - 06:52:15 4/10
(69/171)
Csak a sok lehúzó komment miatt néztem bele, viszont végig bírtam cérnával, ami már meglepő, mert azt hittem 5 perc után dobni fogom...plusz vagy 15 éve nem néztem sorozatot, tévém sincs. Végül minden negatív kritika jogos, nagyon gagyi az egész, Stohl maszkja borzasztó, meg felesleges is, egy sapka elég lett volna, a poénok (?) rém gyengék, hiteltelen a szöveg (fiókhuszárok, okostojások ilyet senki nem mond falun) a karakter is pocsék (néha vidéki tanárember szövegét halljuk tőle, néha a tanulatlan melósét) és mindenre feltette a koronát az erőltetett liftes jelenet (minden emeleten más-és más karakter, durván beállított pózban) de mindezekkel együtt -kövezzetek meg-százszor inkább ez, mint egy amerikai tinivígjáték, vagy Barátok közt, vagy más eddigi rettenetek. Az alapötletből ki lehetett volna hozni a jót, a család magában elég hiteles (fazonra főleg) csak Stohl vergődik nagyon. Ő sokat ront az összhatáson. Gyorsan meg kellene néznie Chytilovától az Örökséget, (ha még nem látta) mert ott van egy kifogástalan tahó- igaz, őt Reviczky hangja tette naggyá, vagy ott van a Montenegro, vagy a Kusturica filmek, vagy a Szomjas György filmek, ezekből (is) meg lehetne tanulni, milyen a magát menőnek képzelő prosztó. A legjobb lett volna Mucsi Zoltánnak adni a főszerepet, esküszöm világszám lenne a sorozat! Na, szóval nem olyan rettenetes ez, csak ízléstelen és kidolgozatlan.
artad 2020 máj. 04. - 22:16:42
(68/171)
Vajh miért kellett még egy ilyen gyenge sorozat? Kevés itthon a stadion?  
Ez amúgy a 'Beverly Hills-I dili" 20 évvel későbbi Magyar zsé-kategóriás koppintása lenne Stohlbucival, aki egyáltalán nem tud eljátszani egy egyszerű vidéki embert? Még tájszólása sincs, se egy "nem-e" vagy egy "-nák" nem hangzik el a szájából...ki volt az író? És miért van még munkája? :D
luci87 2020 máj. 04. - 20:05:30
(67/171)
Elso gondolatom az volt,miért pont Buci kellett erre s szerepre?Hiába van paroka,albajusz,a hangja ugyanaz!Szegény Szirtes Ági öregasszonyként...jo már nem fiatal de akkor is..!Nem tudom mi lesz belöle,fe örultem,hogy Mucsi csak ilyen rovid szerepet kapott!
Mucsaia 2020 máj. 04. - 14:18:40 Előzmény Mucsaia
(66/171)
Ezek szerint én tévedtem! Goda Krisztina neve TELJESEN VÉLETLENÜL került itt a stáblistára, és még sok-sok cikkbe. A sorozat wikipedia oldalán olvasható a TV2 közleménye erről a sajnálatos incidensről (ugyanis ott is szerepelt a neve). Az első epizód stáblistáját az előbb visszanéztem a TV2 oldalán, és ott (már? - ezt sohasem tudom meg, mert a tv-ből felvett epizódot már töröltem) valóban nem szerepel Goda Krisztina neve. Bocsánat, hogy tudatlanul egykori producere nem oly régi ollózása is eszembe jutott, ill. hogy ennyi valósnak hitt, és ugyanazt állító cikknek hittem, és hogy Goda Krisztinát Alice Smithee-nek tituláltam. Mea Culpa.
Mucsaia 2020 máj. 04. - 13:45:07
(65/171)
Goda Krisztina (Csak szex és más semmi + Szabadság, szerelem + Kaméleon) neve mára eltűnt Kormos Anett neve mellől... Vagy én emlékszem rosszul, hogy ott volt? Előkerestem cikkeket a sorozatról, és sok esetben már azokból is hiányzik a neve. Szerencsére, még létezik a találatokból TÁROLT VÁLTOZAT, amelyek azt bizonyítják, hogy nem tévedtem, ott van mindben Goda neve. Azt nehezen hiszem (ha egyáltalán), hogy ekkora név véletlenül került a stáblistára, azt már sokkal inkább, hogy a negatív kritikák után elhatárolódott a korábban jónak ítélt munkájától, és Alice Smithee (https://en.wikipedia.org/wiki/Alan_Smithee) lett.
1/10
Unzunmurudurugmu 2020 máj. 03. - 23:16:01 1/10
(64/171)
Az ajánló szerint:

"Dinnyeberki otthonukból, egy nem várt fordulat miatt a fővárosba költözni kényszerülő Bödör
család kalandjait mutatja be az Egyszer volt Budán Bödör Gáspár című sorozat. A vidéki
szokások integrálódnak viccesen a budapesti életbe, mindez egy olyan történetbe ágyazva,
amelynek főszereplői korábban még a falu határát sem hagyták el."


Szerintem:

A fővárosi otthonukban, egy nem várt fordulat miatt, karanténba kényszerülő család mutatja be, a magyar mesevilágot is szándékosan kiforgató címmel ellátott hulladékot.

Sok (fő)városi által valósnak vélt sztereotípiák integrálódnak lekezelően e szennyben, mindez
egy olyan történetbe ágyazva, amelynek írói még Budapest határát sem hagyták el.
janderka 2020 máj. 03. - 19:28:54 Előzmény kalad
(63/171)
IGEEEEEN! SZUPER VAGY.
Éreztem hogy Horváth Attila csak tartalék hasonmás volt.
1/10
kalad 2020 máj. 03. - 18:42:48 1/10 Előzmény janderka
(62/171)
Szerintem inkább Gara Lászlóra gondoltál, nem? Itt egy link: https://www.youtube.com/watch?v=FUWWMAFLDsc Tagadhatatlan a hasonlóság. A sorozatért kár, nagyon szurkoltam értük, hogy sikerüljön. Majd legközelebb.
Mucsaia 2020 máj. 03. - 14:51:18
(61/171)
Mucsi megadja az alaphangot (bocsánat a következő szójátékért!, mindjárt kiderül, miért írtam, amúgy a magyar filmesek gyakran csinálnak ilyen önleleplező kiszólást) egy MUCSAIAK történethez. Angolul HILLBILLY. Ez egy különösen sikeres amerikai sorozat volt a 70-es években. Ezt ugyan kislányként nem láthattam, de az ebből készült mozifilmet Beverly Hill-dili címen már igen. Az alapszitu ugyanaz: parasztok a nagyvárosban... De itt még a kezdés is megegyezik, azzal a különbséggel, hogy az eredetiben olajat találnak (ami ott a családé), a magyar másolatban meg... most jön a magyar írói kreativitás: gázt (ami itt az államé). A két életmód közötti különbség egy igazi bőségszaru, elrontani sem lehet...
janderka 2020 máj. 03. - 13:50:00 Előzmény Puzsér Róbert kritikus
(60/171)
Biztos hogy jó linket tettél be?
1/10
Puzsér Róbert kritikus 2020 máj. 03. - 13:01:53 1/10
(59/171)
Kritikán aluli. Maga sthol is megbánta a szerepet. itt nyilatkozza: https://www.youtube.com/watch?v=baKLv9nN-RM
1/10
Mike.boy 2020 máj. 03. - 10:18:41 1/10
(58/171)
Hihetetlen hogy egy ilyen ingyenélő, felelőtlen színész még mindig szerepel a médiában. Gondolom semmi máshoz nem ért. Pont az ilyen embereken kellene példát statuálni, erre inkább enyhítést kap a drogos alkoholos balesetei után.
janderka 2020 máj. 02. - 21:27:54 Előzmény janderka
(57/171)
8/10
JonathanSeagull 2020 máj. 02. - 21:17:33 8/10
(56/171)
Nem értem az embereket. Az egyik áradozik az "Élet a fagypont alatt" című kibírhatatlan sorozatról, itt meg szinte mindenki szidja ezt a nyitó részt, én magam jókat röhögtem. Igen, voltak érthetetlen ugrások a filmben (hányat lehetne sorolni a "menő" Marvel fasságokban???). Stohl nekem tetszett, igen, tahót kellett játszania, azt nagyon jól csinálta. Szirtes Ági tökéletes volt, ahogy Stefanovics Angéla is. A két fiatal sajnos csak szürke kiegészítő kellékek voltak, annak is nagyon esetlenek. Nekem a "Mi kis falunk" volt sokkal unalmasabb a sok alkoholizáló poénnal meg figurával. Egy részt sem tudtam végignézni. Ezt legalább végignéztem, annak ellenére, hogy ki nem állhatom a TV2-t. Nyilván Anzsi miatt és Kormos Anett miatt voltam kíváncsi a filmre, én meg fogom nézni a következő részt is.
janderka 2020 máj. 02. - 21:14:34 Előzmény olahmiki1959
(55/171)
Én se értettem a film helyszínválasztásait. Kétszer is bohóckodtak a Városligetben, aztán ez a Dohány utca, majd a törökbálinti/biatorbágyi ex-szellemlakótelep. Gondolom ezeken a helyeken voltak haverjaik, akiknek tudtak pémzt tolni a területfoglalásért...
1/10
olahmiki1959 2020 máj. 02. - 21:08:20 1/10 Előzmény janderka
(54/171)
Hát, ha ez így van - nagyjából elolvastam az általad belinkelt cikket -, akkor az elég szomorú...
Bár szerintem a tévések nyugodtan választhattak volna másik helyszínt ehhez a jelenethez.
janderka 2020 máj. 02. - 20:46:36 Előzmény olahmiki1959
(53/171)
Abszolút lehetséges! A Zsinagóga melletti épületet (Dohány utca 10.) az akkori elnökük vette meg lakóparknak és bontotta le a hátsó részét, ami azóta is egy üres parkoló. Ott forgatták a jelenetet.
https://hvg.hu/itthon/20080606_herzlpasszazs_mazsihisz_INGATLAN
1/10
olahmiki1959 2020 máj. 02. - 20:25:23 1/10
(52/171)
Az feltűnt valakinek, hogy amikor a társaság megérkezik Pestre a romos házhoz, és nézelődnek, hogy most merre tovább, akkor egy zsinagóga - gondolom, a Dohány utcai - kupolái látszanak a háttérben?
Előfordulhat a valóságban, hogy a világ második legnagyobb és legszebb zsinagógájának a környéke ilyen gyalázatosan lepusztult állapotban van?
Vagy csak a jelenet mögé vetítették az épület tornyait?
Akkor meg az a kérdés merül fel, hogy ez kinek az ötlete volt!
A többi őrületes bakiról, röhejes viselkedési, szóhasználati tévedésről már nem is beszélek, mert az egész oldalt tele tudnám írni velük...