szinhazimado 2012 jún. 17. - 17:13:22
(86/166)
Nekem meg kifejezettten tetszett a film. Ajánlom másoknak is! 10/9
1/10
dummdomm 2012 jún. 17. - 17:09:49 1/10
(85/166)
Ez nem csak egy gyenge Woody Allen film , hanem egy szimplán gyenge film egyben . Engem alapból idegesít , hogy Woody gyakran nem képes önálló karakterekt létrehozni és gyakran magát írja bele a történetbe . Amikor Larry David volt a saját karaktere a Whatever Works-ben az még üditõnek számított , mert még Larry-nek is 20X több arckifejezése van mint Woody-nak , na de Owen Wilsonnak kb. a pível lehet egyenlõ . A Woody Allen filmekre általánosan jellemzõ: egy jó alapötlet , ennek elrontása és kinem használása , látványvilág és valós atmoszféra hiánya , zenék amatõr használata , okoskodó karakterek . Sajnos úgy tûnik az állítolagos mester ezeken már sosem fog változtatni.
10/10
matt70 2012 jún. 17. - 08:07:45 10/10 Előzmény somersby
(84/166)
Aki nem szereti Woody Allent, az nem tudom mit vár a filmjeitõl. Ha a Wilsontól megszokott nyálcsorgást vártok akkor inkább nézzetek más filmet. Ez egy igazi Woody Allen film, elnagyolt, értelmetlen és pont így jó. Szerintem Woody Allen jelenkori alkotásai közül az egyik legjobb.
7/10
NADALFAN 2012 jún. 16. - 19:59:12 7/10
(83/166)
talán azért nem . olyan igazi Woodys a történet , igazából õt láthatjuk Vilson szerepében. persze mese habbal,egyszer azért nézhetõ..
1/10
somersby 2012 jún. 16. - 12:50:08 1/10
(82/166)
Elnagyolt, értelmetlen és semmitmondó az egész.
1/10
koczanbalint 2012 jún. 16. - 12:12:16 1/10
(81/166)
Úgy tûnik el lehet varázsolni a közönséget egy ilyen ócska, értelmetlen történettel, unott képsorokkal. Attól mert Párizsról szól, még nem jó film. Az egésznek nincs értelme és a romantika is hiányzott belõle. Be akart mutatni sok történelmi alakot, de nagyon vérszegényre sikeredett.
raczkia 2012 jún. 15. - 18:36:52
(80/166)
Egyszer érdemes megnézni a történet miatt 10/6
Dius 2012 jún. 15. - 14:31:26
(79/166)
Úgy ültem le vasárnap este megnézni ezt a filmet, hogy csak a címét, rendezõjét és a két fõszereplõjét tudtam.
A sztori nagyon meglepett. Elõször nem is tudtam mire véljem, de utána teljesen beleéltem magam a történetbe - mit csinálnék, kivel találkoznék legszívesebben, stb.? :) - és így nagyon élvezhetõvé vált a sztori.
Szerintem egy nagyon kedves, szerethetõ film kerekedett ki belõle, - a város ábrázolása, az aláfestõ zene mind-mind elvarázsolt. (Igaz, itt meg kell jegyezzem, hogy sokszor eszembe jutott a Vicki, Cristina, Barcelona címû - szintén WA film, - volt némi hasonlóság).
Spoiler:
A végén nagyon örültem, hogy a srác lépett, szakított és ott maradt Párizsban! Drukkoltam neki végig! :))
6/10
Szissssz 2012 jún. 15. - 14:23:49 6/10
(78/166)
Rendkívül nagy várakozással ültem le a filmet megnézni.
Az ígéretes kezdet (párizsi képsorok, fülbemászó aláfestõ zene) után egy eseménytelen, nagyjából semmitmondó filmet láthattam. Feltéve, ha nem aludtam volna el rajta több ízben.
Középszerû történet, elnagyolt jellemábrázolások, a két fõszereplõ nagyon gyenge szerepmegformálása jellemezte.
Nekem is csak annyi marad me valószínûleg a filmbõl, hogy a fõszereplõ zsebre tett kézzel andalog Párizsban. (Ami természetesen gyönyörû).
Jóindulattal 6 pont.
10/10
djhoffman 2012 jún. 14. - 20:23:24 10/10
(77/166)
Nem vagyok oda a romantikus filmekért,de ez nagyon,de nagyon jó volt...
Nem bántam meg,hogy megnéztem,sõt,aki teheti az nézze meg...
sznúp 2012 jún. 11. - 00:25:29
(76/166)
Hm Owen Wilson ilyet is tud? :) A film egyébként remek, kultúra áramlik belõle, ahogy a fõszereplõ is inkább élne egy kis padlásszobában Párizsban, mint Malibuban. Bizony arcpirító érzés volt számomra, hogy nem minden történelmi mûvész alakot tudtam a helyére tenni egybõl, de még kettõbõl sem. Többwt kéne mûvelõdni..
9/10
radovan71 2012 jún. 10. - 21:52:57 9/10
(75/166)
Engem teljesen elvarázsolt ez a film...és teljesen egyetértek azokkal akik tökéletes vasárnapi filmnek tartják.Még hozzátéve a "békebeli" jelzõt is,akik hajlamosak a régi idõk nosztalgiájára,és belefeledkeznek a régi korok varázsába azok értékelni fogják.
"A filmen nem izguljuk szét magunkat, nem ér minket katarzis, nem leszünk okosabbak, de még szebbek se tõle. Egyszerûen jó nézni. Akinek ez kevés, az ne menjen moziba." / részlet egy kritikából/
Így van.Egyszerûen jó nézni.
9/10
tvp 2012 jún. 10. - 18:20:52 9/10
(74/166)
Habár sokan lehúzzák, valójában az egyik legjobb W. Allen film, habár nem tipikus WA-munka. Aki szereti a mûvészeti szabadságot és a fantáziát, annak az igazi kaland ez a film. 9/10
9/10
Mandzsi 2012 jún. 05. - 22:36:58 9/10
(73/166)
10/9 szerintem. (bár szegény Owen Wilson egy pár percre visszarettentett a film megnézésétõl, azt pedig nem vettem észre, hogy az öreg W.A rendezte, de ennek így kellett történnie, mert egy igen színvonalas kis kedd esti filmet kaptam, ahol semmi nyoma nem volt az amcsi romantikus filmekben megszokott nyáladzásnak.....
és úgy utal a mondanivalójára, hogy nem tömi a filmet agyon, lerágott klisékkel
8/10
mesz.mar 2012 máj. 19. - 17:40:32 8/10
(72/166)
Szerintem nem rossz film, vasárnap délutánokra tökéletes. Az elképzelés nagyon jó, és azért nem akármilyen színészek vannak benne.. Pl Owen wilsonon nagyon sokat nevettem ahogy folyton mentegetõzött, és a 20-as évek karakterei is jók voltak. Közülük a Fitzgeraldot alakító Tom Hiddleston és a gyönyörû Marion Cotillard tetszett a legjobban:)
8/10
mesz.mar 2012 máj. 19. - 17:37:15 8/10
(71/166)
Szerintem nem rossz film, vasárnap délutánokra tökéletes. Az elképzelés nagyon jó, és azért nem akármilyen színészek vannak benne.. Pl Owen wilsonon nagyon sokat nevettem ahogy folyton mentegetõzött, és a 20-as évek karakterei is jók voltak. Közülük legjobban a Fitzgeraldot alakító Tom Hiddleston és a gyönyörû Marion Cotillard tetszett a legjobban:)
Pheithó4 2012 ápr. 20. - 17:58:15 Előzmény kaanm
(70/166)
A huszas évek Párizsa volt a legizgalmasabb a filmben. Minden jelenkori jelenetet legszívesebben átugrottam volna ( kivéve talán a pedáns urat, a többiek nagyon nem érdekeltek )lehet, hogy a színészi játékkal volt baj vagy egyszerûen én is nosztalgikus hangulatba kerültem, de nagyon élveztem a mûvészek nagyon kedves, szellemes kifigurázását. Dalí a csúcs! Errõl a filmrõl azért jó elõre tájékozódni, mert ha valakit nem hoz lázba Párizs, a jazz, a Montmartre mûvész legendái, az ne nézze meg ezt a filmet!
6/10
kaanm 2012 ápr. 16. - 10:23:44 6/10
(69/166)
Ez a film egyértelmûen túl van értékelve.
6/10
kaanm 2012 ápr. 16. - 10:21:26 6/10
(68/166)
Biztos bennem van a hiba, de engem nem igazán érintett meg ez a film. Az, hogy a fõhös visszakerül a húszas évek Párizsába, (aztán az 1890-es Párizsba) és ott legendás mûvészekkel fut össze, jópofa, de nem túl eredeti ötlet; ráadásul engem a mûvész lét rejtelmei, meg Picasso, Hemingway és a többiek groteszk ábrázolása sem nagyon kötött le. A jelenben formálódó emberi kapcsolatok izgalmasabbak, de ebbõl van kevesebb.
Helyenként, szerintem, ellaposodik a történet, voltak, akik elaludtak a moziban - biztos nagyon fáradtak voltak vasárnap este. Egy pici sznobizmus szükségeltetik ahhoz, hogy valaki rajongjon ezért a filmért.
Én azt a régi Woody-t jobban szeretem.
ad mala 2012 márc. 16. - 20:13:16
(67/166)
Arra mondjuk magamtól nem gondoltam volna hogy Golden Globe, de kiváló kis vígjáték, tulajdonképpen legyen, beleegyezek a GG-ba:). Woody Allen a legjobbat hozta ki ebbõl a színészbõl, a történet viszont szerintem sokkal több geget rejtett volna magában. Zseniális az alapötlet, elsiette kicsit a kiaknázását, csak ezt sajnálom, mert amúgy ez is egy bármikor elõvehetõ, sziporkázó és intellektuális vígjáték, helyenként meg is fulladsz:). És az egész nagyon-nagyon bájos, a szereplõk, a zenék, a megelevenített híres karakterek, a díszlet, minden.
Ja és egy óriási szerelmi vallomás Párizsnak, kicsit túlzásba is vitte.