10/10
Bolond Pierrot 2012 márc. 13. - 10:23:51 10/10
(66/166)
Miért csak 10 pontot lehet adni egy filmnek maximum!???
8/10
convar 2012 febr. 28. - 16:04:55 8/10
(65/166)
Kathy Bates :D
8/10
convar 2012 febr. 28. - 09:27:14 8/10
(64/166)
Na jó, dehát tudod hogy van ez. Kinek ki jön be. Bár am nekem sem Carla Bruni tetszett legjobban a filmben :)
6/10
gyereamozibabe 2012 febr. 25. - 12:36:23 6/10
(63/166)
Oscar jelölés ennek a filmek? úristen.
3/10
CrucioIsAwesome 2012 febr. 25. - 12:35:24 3/10
(62/166)
Rendkívül gyenge és unalmas film 10/3
8/10
convar 2012 febr. 15. - 15:43:23 8/10 Előzmény LajtaJ
(61/166)
Jól bizony.
LajtaJ 2012 febr. 15. - 10:07:29
(60/166)
Jól láttam, hogy az idegenvezetõ szerepét játszó szép barna csaj az a Carla Bruni, aki a francia elnök mostani felesége?

Az egész filmbõl csak az õ szépsége maradt meg bennem, egyébként borzasztóan unalmas volt az egész.....
8/10
convar 2012 febr. 12. - 22:43:40 8/10 Előzmény kispalissaci
(59/166)
"Talán ez Woody Allen új trükkje, hogy a színészeibe belecsempészi saját karakterét? :)"

Mindig is ezt csinálta.
8/10
convar 2012 febr. 12. - 22:42:44 8/10 Előzmény Kancso25
(58/166)
Akkor a hatból hogy lett három? :)
8/10
convar 2012 febr. 12. - 22:35:42 8/10
(57/166)
No, végre megnéztem. Éppen ideje volt, elvégre mégiscsak egy Woody Allen filmrõl van szó, méghozzá egy Oscar várományosról :) Egyébként nagyon jó volt újra elmerülni Woody világában. Az õ filmjei annyira mások, még a színészeket is mintha kicserélnék bennük, amikor és ahogy õ vezényli õket.

A forgatókönyv Woody "képtelenebb típusú" forgatókönyvei közé tartozik. Egyébként olyan a film mintha a 80as években készítette volna, vhol mondjuk a Kairó bíbor rózsája elõtt vagy után. A tájt voltak talán a legmeredekebb ötletei :)

A idõpont és a helyszín sztem nem véletlen. Az idõpont márcsak azért sem mert azt tudni kell Woodyról hogy neki (is, akárcsak Gilnek, milyen véletlen :) ) ez a kedvenc korszaka, a 20as évek. Bár azt mondta élni nem tudna benne, mert nincs légkondi nameg milyen kor az hogy még egy náthába is bele lehet halni :) Csak pár napot töltene benne, ahogy mondta.

A helyszínt meg tudjuk, most Franciaország volt a soros :D (gondolom lesz még Olaszország is 1x, tényleg nem is bánnám :) ).

Egyébként jó film, de: semmi extra, ha szabad ezt mondani. Ezt úgy értem, hogy hogy nem értem pl. hogy akkor, ennyi erõvel a Whatever Works vagy a Melinda és Melinda annó miért nem ért szintén Oscar jelölést (sztem ez a két filmje volt a legjobb a 2000es évekbõl a két krimin kívül), merthogy ez sztem egyáltalán nem jobb náluk. Sõt. De másfelõl közelítve a kérdést: ha ez tényleg közte van 2011 legjobb 5 filmje közt akkor vmi baj van Hollywooddal sztem. Egy szónak is száz a vége: én nem éreztem Oscar díjas filmnek, csak egy "átlagosan k.jó" Woody Allen mozinak.

Mindezektõl függetlenül term. szurkolni fogok Woodynak, ezt talán mondanom sem kell :DDD

Egy apró logikai bakit véltem felfedezni a filmben, mégpedig: miután Gil elfelejtett Hemingway-jel idõpontot és helyszínt egyeztetni, az honnan tudta másnap hogy hol keresse Gilt? :)

Mégvmirõl, pontosabban vkirõl kell megemlékeznem: Carla Bruniról. Fogalmam sem volt hogy õ lenne az a Sarkozyné, csak utólag, miután olvastam kritikát esett le a tantusz :D


8/10
blowup 2012 febr. 11. - 18:07:08
(56/166)
Párizs, 20-as évek, legendás alakok, ezek olyan hívószavak mint más kategóriában a gyerek, állat(kutya, delfin stb.), vagyis mindent el lehet adni vele, de sajnos WA már 76 éves és kiégett, meg sem közelíti a korábbi sziporkázó mûveit.
Díszletnek jó.
9/10
Sadenal 2012 febr. 11. - 17:55:32 9/10
(55/166)
Óriási az a hangulat ami belõle áradt. Mindig vártam, hogy visszamenjen a 20-as évekbe Gil és Hemingway-t meg Fitzgerald-ot nagyon szeretem (a Hemingway-t játszó színészt nagyon bírtam) Cotillard gyönyörû Brody meg Dali szerepében fenomenális. :) Dali! DALI!! PENDERRRRRR!!! :) A vége meg olyan......aranyos.


9/10
9/10
n4poleon 2012 febr. 02. - 01:38:18 9/10
(54/166)
Egészen jó film,hozzám amúgy is közel állnak a régi dolgok. Igazából,csak Cotillard miatt kezdtem el nézni,de kellemes volt megnézni.
7/10
genee1 2012 jan. 31. - 13:51:01 7/10
(53/166)
Nem rossz film, de valahogy megsem az igazi.. Pedig a tema hozzam is kozel all, en is sokszor gondolkozom azon, hogy regen mennyivel jobb lehetett es mennyire szivesen visszamennek bizonyos korokba...
7/10
kamaa1989 2012 jan. 13. - 22:46:59 7/10
(52/166)
Érdekes egy film, Párizs a város ahol szinte minden mûvészlélek megfordult. A karakterek nagyon jók, a fõhõs annyira nem is, tõle a kedvenc részem, amikor a Picasso-s estéje után a Múzeumban pont azt a Picasso képet ecsetelgeti a mûvész szerelmérõl. A mellékszerepek között a nyomozó aki véletlen folytán visszakerül XIV. Lajos korába, szegény fej nélkül lépett be a másvilágba, elég vicces. De vannak komoly pillanatok is benn mint például a beteg inas, néha könnyeket csalt. Alapjában véve szerintem, aki szereti a nem sablonos limonádékat annak tetszeni fog.
6/10
offtopic
gyereamozibabe 2012 jan. 05. - 13:00:54 6/10
(51/166)
Érdemes megnézni az Életrevalókat. Az egy igazi film ehhez képest. Szintén Párizsból.
eszterlikesrain 2011 dec. 22. - 12:05:18
(50/166)
"Akkor mûködik igazán az éjféli varázslat, ha Gilhez, a fõhõshöz hasonlóan mi is rácsodálkozunk mindenre és mindenkire, köszöngetünk, kezet rázunk, velük megyünk, jól bekapjuk a horgot."
http://perezvonsgeometry.blogspot.com/2011/12/ejfelkor-parizsban.html
dontpanic 2011 dec. 11. - 19:22:20
(49/166)
Az az Allan persze inkább Allen.
dontpanic 2011 dec. 11. - 19:20:35
(48/166)
Érdekes film. Valahogy egyik összetevõje sem kiváló vagy eget rengetõen jó, szerintem valahogy mégis mûködik a film. Kezdjük például a színészi alakításokkal. A fõszereplõ jegyespárt alakító színészek egyike sem villant nagyot, a harmadik fõszereplõ, Cotillard bájos és gyönyörû, de õ is volt már jobb. Szerintem Kathy Bates és Brody az egyetlenek, akiknek a játéka említésre méltó.
Aztán maguk a karakterek. A fõszereplõ jegyespár egyik tagja sem egy elragadó személyiség. Engem Gil is kifejezetten idegesített tutyimutyiságával, határozatlanságával. Nem tudom, hogy már eleve ilyen karakternek "készült" vagy Owen tette ilyenné, de nem volt egy szimpatikus figura. Adriana, ahogy írtam, bájos, de túl sokat nem ismerünk meg a személyiségébõl, õ inkább hallgat és figyel, mint hogy magából adjon. Na és a múltbéli hírességek. Számomra túl sablonosak. Mindegyikük papírszagú, olyanok, amilyeneknek az irodalomkönyvek leírják õket. Hemingway A Férfi, aki bölcsességeket mond szúrós szemmel és részegen akar párbajozni. Dalí kicsit õrült, aki összevissza beszél. A Fitzgeraldék meg nagyvilágiak és szenvedélyesek. Nem mondom, hogy nem ilyenek voltak, mert a leírások alapján ilyenek, de valahogy pont az a plusz hiányzik belõlük, amitõl embereknek tûnhetnének, és nem csupán híres alakoknak, húszas évekbeli "celebeknek". Ehhez kicsit több fantázia kellett volna. Na mindegy, azért jó volt "találkozni" velük.
Aztán a sztori maga. Jó, jó, de kiszámítható, kicsit túl egyszerû. A tanulság? Kicsit túl szájbarágós és közhelyes.
DE. És most jön az a de. Ezeket a dolgokat mind így gondolom, azonban mégis élveztem a filmet. És úgy gondolom, hogy a film mûködik. Na és miért? Engedjétek meg, hogy kicsit elfogultan válaszoljak: Párizs miatt. Mert milyen Párizs? Mindenki Párizsa sokszor bizony kicsit közhelyes, kicsit egyszerû, kicsit kiszámítható. Hiszen mind "ismerjük", még azok is, akik nem voltak még ott. De Párizs mégis több ennél. És Párizs mégis megunhatatlan. Valahol az Eiffel-torony és a Notre Dame "unalomig" ismert közhelyes kiszámíthatósága alatt van valami Párizsban, ami úgy hat az emberre, mint ez a film: mindennek ellenére varázslatosan.
Számomra ez Woody Allan üzenete ezzel a filmmel.

(Még egy furcsaság egyébként: a plakát. Van Gogh a századforduló Párizsában élt, nem a húszas években. SPOILER Na persze oda is ellátogatunk végül, de akkor már "illet volna" inkább a korszakból választani festõt. :))
Bellavita 2011 dec. 11. - 15:18:52
(47/166)
Nagy várakozásokkal és nagy kezdõ lendülettel ültem le a filmet megnézni.Az is lehet, hogy a fárasztó hét és edzés elõtte kiszívta az életenergiáimat és azért aludtam be rajta, de tény, hogy nem dobott fel :-) Én igazából Owen Wilson-t hibáztatom ezért, mert az õ játéka nemhogy nem élvezetes, hanem egyenesen silány. Azt hiszi, hogy a cuki csücsörítésével és a bambulásával itt is mindent elér- de ez egy olyan film, ahol tényleg játszani kellett volna, mert ez a film alapja.A film alapötlete és sztorija varázslatos, klassz karakterekkel, és fantasztikus képekkel, de úgy összességében a jelenetek üresek, semmitmondóak. Nekem nem annyira jött be :-) 6/10