1/10
-greghouse- 2013 febr. 21. - 15:16:49 1/10
(419/1479)
Teljesen egyetértve, Robicsek, a Nielsen nézettség sajnos nem csal. Be kell ütni a kódodat, mikor ki mit hány percig néz.
Sajnos itt a "pozitiv visszacsatolás" mûködik, a népek rászoktak a rötölöre, és automatikusan az van beállítva mondjuk az 1-es kapcsolóra. Ettõl kezdve a Nielsen mérõ azt regisztrálja a központi számítógépen. Következésképp, ha csak egy percre is belenézel, ez a Nielsen regisztráció szerint nézettség növekedést jelent, akár tetszik, akár nem. Az IMDb más, de ott nem csatornákat, hanem filmeket néznek egyenként.
Tehát ha belenézel, növeled a "tetszési indexet".
Vigyázz, hová kapcsolsz.
1/10
offtopic
robicsek2 2013 febr. 21. - 12:19:46 1/10
(418/1479)
Amugy nekem abban a filmben nem a nõk voltak gyomorforgatóak, inkább egyes emberek.
Na meg egyes ételek :(
1/10
offtopic
robicsek2 2013 febr. 21. - 12:17:28 1/10
(417/1479)
"Fellini Amarcordja jut eszembe, eszméletlen gusztustalan kövér nõk voltak benne, akik valójában szeretett városát, Rómát jelképezték, minden bujaságával, romlottságával, és bájával és csábításával."

Nem értem mi bajod van a boltos nõvel :) (Van akinek bejönnek a molettebb nõk is :)
(Jobb lett volna ha a soványabb, de dilis szõke nõvel
próbálkozik, a gyerek ? :) Talán azzal össze is jött volna a dolog)
1/10
offtopic
robicsek2 2013 febr. 21. - 12:01:53 1/10
(416/1479)
Akkor legyen esetleg a BTK (Nem a büntetõ törvény könyv) VS Forest gump ? :P Az nem ma indult :PPP
1/10
robicsek2 2013 febr. 21. - 11:55:46 1/10
(415/1479)
Nem értek egyet, én nagyon ritkán kapcsolok az RTL re de akkor se bírom ha véletlenül pont ezt mutatják, már kapcsolom is el. Amugy meg ,ismétlés ügyben, manapság szinte minden háztartásban van internet. Úgy tudom ezeket meg lehet nézni olnline is. Akkor minek kell ennyiszer ismételni. aki meg akarja nézni menyen föl a netre. Sõt jobbat mondok, miért nem lehet ez inkább csak egy Web sorozat ? Akkor tényleg csak az látná akit érdekel.
Azzal meg hogy 16-30 éveseket érdekel , megint csak nem értek egyet. 25. vagyok, és .... nem érdekel ez a sorozat. Nem vagyok egy bulizós fajta, de annyit még én is tudok hogy a bulit nem nézni kell hanem átélni. Ez vonatkozik a szexre is . (Bár azt azért nézni se rossz :PPPPP)
Visszatérve a korra , Ott volt a VV meg a Csillag születik stb. Idõ nagyikák is nézték,
"manapság a "Trendi nagyik" próbálnak naprakészek lenni az épen aktuális dolgokkal, hogy tudjanak mirõl beszélgetni unokákkal, vagy esetleg tudják hogy mirõl beszél. :(
Néha még az is elõfordul hogy elkapja õket a "Zombi" kór. Na azok meg már végkép élszomorítóak, akik bemennek még szerepelni is az ilyen VV vetélkedõkbe, meg duma mûsorokba.
Amugy meg feleslegesen jártatom az ujjaim mert hidegen hagy a sorozat, én csak szeretem leírni a véleményem :) De annak akkor is örülnék ,ha menne valami normális mûsor is, ami miatt néha lenne értelme oda kapcsolni.
1/10
Cocos 2013 febr. 21. - 11:51:44 1/10
(414/1479)
Márpedig ha a TV2 nem lép gyorsan be is jön nekik a dolog.Olyan mint a szotyizás.Elkezded enni, már fáj a nyelved, de nem tudod abbahagyni.
Én személyesen is tudom mennyit tett bele (és mióta)a retek ebbe a szarba.Nem fogják könnyen abbahagyni.
1/10
kol3 2013 febr. 21. - 11:40:58 1/10
(413/1479)
Ezt nem hagyatom szó nélkül:)

A mûsor kreatív producere, Herman Péter a lapnak elmondta, hogy tart még a türelem. "Szép lassan rá fogunk találni a nézõinkre, õk pedig a mûsorra.

Szuper Nyert a B.Sz ellen és már is írják hogy mekkora siker lett.
1/10
Cocos 2013 febr. 21. - 11:33:49 1/10
(412/1479)
1/10
Fõnix_császárnõ 2013 febr. 21. - 11:24:51 1/10
(411/1479)
No, antifanok, mióta a BSZ 'ellen' van a "mûsor" azóta szárnyal...
Mindegy, de mondom nem agyhalott ertéel függõt akarok magamnak partnernek.
Szerencsére, látom hogy itt csak nézettségi adatok nem stimmelnek.(nem néz mindenki tvt stb. hibaérték)
Mindenesetre ha xy faxkalap udvarlómról kiderülne hogy ertéel függõ agyhalott úgy tökön rúgnám hogy a Vénuszig meg sem állna...
1/10
-greghouse- 2013 febr. 21. - 06:33:23 1/10
(410/1479)
Egyetértek, a HIMYM (Így jártam anyátokkal) egy ügyes próbálkozás a Friends közönségének (fiatal, urbánus, szingli értelmiség) visszahódítására, de nem elég. Ennyit tudnak. Nem rossz, de nem ugyanaz. Lásd pl., ahol üldögélnek, nincs semmilyen karaktere. A Friends-ben a kávézó második otthon volt, Günterrel a Rachelbe mindig szerelmes tulajjal, a kávézó, ahová elõször Rachel, majd Joey is beállt pincérnek, ahol felszedtek csajokat, ahol összetûzések voltak, ilyen a HIMYM-ben nincs. Ezen kívül a Friends-ben mindenki nagyon önálló személyiség, és mindenkinek van saját családi háttere, amely idõnként megjelenik. (Nem is akárkik játszá, Elliot Gould, stb.) Ez sincs a HIMYMben. Egy csomó dolgot lehetne még sorolni, amiben - szerintem - évekig nem fogják utolérni a Friends tetszési indexét, hiába próbálják a fiatal városi értelmiséget megcélozni, szerintem eddig célozni sikerült, találni nem.
...Hasonló a helyzet a TAAHM-mal (Két pasi meg egy kicsi), Charlie távozása szerencsétlenségükre pont egybe esett Jake felnõtté válásával, két nagy kártyát vesztettek el. Charlie-t, és vele együtt a tévés történelem egyik legnagyobb testvérpárját is, és Jake-et (aki nem tehet róla, de) akkor volt aranyos, mikor pufók általános iskolás volt. Kamaszként aki nem tudja mit akar, már nem ugyanaz.
...Ezekhez (és talán még lehetne sorolni) hasonlítani az ÉjjelNappalBudipestet, már bûn. Én is szeretném, ha magyar gyártmányú hasonló kaliberû sorozat lenne, dehát lássuk be, szerették volna a németek, az angolok, a hollandok, az olaszok, a franciák, stb. is, és nekik sem ment, hogy a Friends-et lekopírozzák. Akkor miért is erõltetjük, ha már egyszer van egy nagyszerû, bevált, népszerû sorozat? Csak lejáratják magukat egyes producerek.
1/10
offtopic
Aki bújt, aki nem 2013 febr. 21. - 00:31:48 1/10
(409/1479)
OFF:Így jártam anyátokkal sztem nézhetetlen, én a Férjek gyöngyét emelném még a jóbarátok magaslataiba.
Egyébként én rendszeresen nézegetem, sztem megunhatatlan.
1/10
kol3 2013 febr. 21. - 00:14:45 1/10
(408/1479)
Mármint *átvenni :)
1/10
-greghouse- 2013 febr. 21. - 00:13:35 1/10
(407/1479)
Bocs, a Jóbarátokkal nem lehet egy napon említeni, de mentségemre szolgáljon, hogy (..hmm. órát nézek..) nem EGY napon említettem, amit ez elõtt írtam éjfél elõtt volt, most már csütörtök van... :-)
..A Jóbarátok annyira korszakalkotó, és emlékezetes, hogy még húsz év múlva is ismételni fogják valahol. (Ennek a pótlására jött a HIMYM, a How I met your mother, avagy Így jártam anyátokkal, ami odaát ma listavezetõ, de azért nem éri el a Friends nézettségét, és fõleg nem a tetszési indexét.)
...Ez meg...hagyjuk a Jóbarátokat, szerintem a Szomszédokkal sem veheti fel a versenyt.
(Bár az én egyik szomszédomnak van egy öreg teknõsbékája. Talán azzal veheti fel a versenyt. ... Én lehet, hogy a teknõsre fogadnék.) :-D
1/10
kol3 2013 febr. 21. - 00:12:59 1/10
(406/1479)
pilot = epizód
jó okfejtés. Lehet hogy neked kéne átvetni a mûsort és átalakítani hogy hogy nézhetõ is legyen:D
1/10
Aki bújt, aki nem 2013 febr. 20. - 23:59:46 1/10
(405/1479)
Na ne, a Jóbarátokhoz azért tényleg nem kéne hasonlítani ezt a trágyahulladékot, köszi!

Az szent és sérthetetlen.

Egyébként nem gáz remélem, h anélkül pontoztam le ezt a szart, h megnéztem volna akár egy részt is?
1/10
-greghouse- 2013 febr. 20. - 23:56:23 1/10
(404/1479)
Szerintem azért éhgyomorra nézd meg. Egyrészt teli gyomorra hányingere lehet az embernek, másrészt meg elalszik rajta.
Fellini Amarcordja jut eszembe, eszméletlen gusztustalan kövér nõk voltak benne, akik valójában szeretett városát, Rómát jelképezték, minden bujaságával, romlottságával, és bájával és csábításával. (Bár ez minden F. filmen átvonul). Valahogy - nem is tudom miért - Fellinitõl sem hányingert nem kaptam, sem el nem aludtam.
..Rendben, mondja Robca vagy hogy hívják e sorozatot tíz csillagra itélõ állítólagos egyetemistát, nem lehet összehasonlítani Fellinivel, teljesen más mûfaj. (Bár nem világos, Robca honnét tudná, mikor szerinte minden ósdi és értéktelen ami kb. harminc évvel ez elõtt készült, tehát vagy nem ismeri Fellinit, vagy...vagy nem ismeri.)
..Tényleg nem ugyanaz a mûfaj.
De akkor vegyünk egy közelebb állót, a Jóbarátokat (Friends). Ott legalább annyi fáradtságot vettek, hogy hosszas válaogatás után zseniális fiatal színészekre bízták az ügyet. Ja, és voltak forgatókönyvírók, akik nem gimnazisták voltak akik uzsonnaszünetben lefirkantottak valamit.
...Hogy pénz kérdése?
nem igaz ebben az esetben.
Épeszû producer ilyenkor csinál egy vagy két pilot-ot, teszteli különféle közönség szegmensek elõtt, és utána adja le azt, ami legjobban bejött.
...Megeszem a sapkámat, ha itt volt ilyen.
Olyan is az egész: nem a közönség érdekli a producert, hanem a külföldi kanális gazdáinak kötelezõ elõírásai.
1/10
kol3 2013 febr. 20. - 23:42:09 1/10
(403/1479)
Fellini filmjeiben a valóság, az emlékek és az álmok sajátos módon olvadnak eggyé!!:) Lehet hogy igazad van holnap rá veszem magam és megnézem az ismétlés. Már ha megbírom nézzni.
1/10
-greghouse- 2013 febr. 20. - 23:37:26 1/10
(402/1479)
Lehet, hogy tényleg meg kéne nézni. Többet. Én ma vettem egy nagy levegõt, meg két üveg hûvös Steffl sört, és azt mondtam, ha a fene fenét eszik is (avagy ha jamaikai kiskorúak hullanak is az égbõl), egyet végignézek. Meg is történt. Esküszöm, semmi nem maradt meg. Két csaj összeveszett valamin, nem volt érthetõ mit mondanak, mert motyogtak és hadartak. (Jó, az életben is motyog és hadar az ember, de NEM tévémûsorban.) Az izmos pacák valamiért mérges. Közben isznak, és az egyik szidja a másikat. Hazajön a harmadik, aki bevágja az ajtót és mindenkit szid. Aztán isznak és gyúrnak. Ketten elmennek kefélni, bár ezt nem mutatják, de jelzik.
...Na, ez egy "átlagos magyar egyetemista"...mondja valaki.
Valahogy senki nem mondta, hogy egy Fellini film megy a szomszéd moziban.
1/10
kol3 2013 febr. 20. - 23:35:13 1/10
(401/1479)
Sajnálom de itt a baj "tõsgyökeres bp-i " :)
Ha 14-15 éves fejel nézném és nem jártam volna Budapesten és ha nem is melóznák ott , akkor talán és is elhinném.
Tartsatok hülyének ostobának vagy aminek tetszik. Mivel most is vidéken vagyok és hallom az utcán milyen jó a pesti élet mert a Megy EZ a Valóságshow. Ugyan már tévhit!! Pesten sincs kolbászol a kerítés. De hála ennek a kiváló alkotásnak sokan ezt hiszik ell.......
Tamáss11 2013 febr. 20. - 23:33:01
(400/1479)
Aha, tényleg :)