Lili02 2009 szept. 08. - 00:32:31 Előzmény Ricsi1993
(237/397)
jóóólvan ne háborogj már! az se véletlen hogy nem kapta meg...ez véletlen összejöt neki ettõl még nem kell hasra esni amúgy meg az minden olyan szerepét ami nem tombraider ugyan ugy játsza...ugyan aokat a fejeket vágja...de télleg mindegy...tõlem kaphat akármilyen díjat
heroica 2009 aug. 27. - 23:18:16
(236/397)
Rendkívül izgalmas film Jolie fantasztikus alakításával.
dekapetra 2009 aug. 21. - 15:36:58
(235/397)
Clint Eastwood újabb zseniális rendezése! 10/10
79 évesen nem tolja rosszul. Már csak egy Ironmant kene teljesitenie. :)

Ez is tetszett anyámnak! :)
Ricsi1993 2009 aug. 20. - 23:08:49 Előzmény Lili02
(234/397)
Ez egy orbitális baromság amit írtál már ne is haragudj! Nem véletlenül jelölték Oscar díjra az alakításáért. Nem kéne hülyeségeket írni csak azért mert nem szereted Angelina Jolie-t. Bár biztosan igazad lehet... te biztosan jobban értesz a színészethez mint az Akadémia.
10/10
laca0947 2009 aug. 15. - 12:24:25 10/10
(233/397)
Clint Eastwood ért a legjobban a drámához egész Hollywoodban, az õ keze közül csak mestermû jöhet ki!
10/10
andesz89 2009 aug. 15. - 11:28:20 10/10
(232/397)
nagyon megrázó volt számomra ez a film.jópár évig biztos nem nézem meg ujra.Eastwood iszonyatosan jó filmet csinált megint
Jolie meg sztem remek szinésznõ,több komolyabb szerepet kellene kapnia
hErO 2009 aug. 14. - 23:10:24
(231/397)
Szerintem is teljesen rendben van a film. Mindenkinek ajánlom.
Lili02 2009 aug. 09. - 18:59:56
(230/397)
nagyon jó film volt!!!nem az az átlagos ellpotákagyerekemet film!!még angelina jolie is úgy csinált benne mint ha konyítana valamit a színészethez...bár sztem maradjon csak a csücsörítõs akciógirl szerepeknél...ez azért túl nagy falat neki!
10/10
Ahoj poplacsek 2009 aug. 02. - 23:55:35 10/10
(229/397)
tegnap láttam

a bridges of madison county is komoly volt, ez megint odatett

zseniális, iszonyat jó volt
marika666 2009 júl. 13. - 17:57:49
(228/397)
Én tegnap néztem meg a filmet.Annyira lekötött.Mikor vége lett egybõl mentem a Googlera,hogy mit lehet még megtudni.Tehát ami fontos hogy az anyja életfogytig tartó szabadságvesztést kapott/mármint a gyilkos anyja/.És sajnos a fõszereplõ 1935-ben meghalt.azt nem írták,hogy mi történt vele.De soha nem találta meg a fiát.Ezalatt a pár év alatt.
10/10
savernake 2009 júl. 13. - 17:17:10 10/10
(227/397)
Végig olyan érzésem volt a film közben, hogy itt szinte senki sincs a helyén: a lelkésznek a szenátusban lenne a helye, a rendõrfõnönek a börtönben, a pszichiáterre ráférne egy elektrosokk. Nagyjából mindenkinek "elcserélt élete" volt.
10/10
Lostra 2009 júl. 11. - 01:37:16 10/10
(226/397)
olyan film, ami mély nyomot hagy az emberben. én is azok közé tartozom, akik egy percig sem unatkoztak, nem találtam egyik részt se olyannak, ami vontatott lett volna.

spoiler

a srác amikor bevallja, hogy segített a gyilkosságokban, említette, hogy nem tudja a pontos számot, és voltak páran, akik megszöktek.. szerintem õ se tudta volna biztosan megmondani késõbb, ha megkérdezik, hogy mi lett azokkal, akik megszöktek..
amit nem értettem teljesen: amikor kiásta a tetemeket... pár hónap után még nem bomlik le teljesen a test, nem? ott már csupasz csontok voltak..
Glóriaaa 2009 júl. 08. - 23:29:50 Előzmény eda29
(225/397)
***SPOILER***
a 2.kérdésed nekem is eszembe jutott már a film közben rögtön. Erre sokféle magyarázat lehet, ami a történet szempontjából valószínûleg felesleges volt...vagy ez egy szimpla filmes baki volt:)
Az igaz, hogy a segítõunokaöcsi berakta abba a kupacba azoknak a fiuknak a képét akiket megöltek és benne volt Walter is, de pl. azt sem nagyon emelte ki, hogy volt aki megszökött..és ugye egy gyerek elõ is kerül (bár arra nem emlékszem, hogy õt is berakta-e a kupacba) Valaki írta itt, hogy kicsit késõbb, vagy felnõtt korában, úgyis elmondta volna magától, ha tudna valamit. Én is így gondolom. Ez alapján szerintem õ sem tudta, ennyi gyilkosság után, hogy mivelmimerrehova...Utánaolvastam én is egy kicsit. Az igazi gyilkos, valóban sokkal brutálisabb dolgokat mûvelt és még többen benne voltak a gyilkosságokban, amik ugye kimaradtak a filmbõl (mert akkor inkább egy kegyetlen undorító és félelmetes horror lett volna belõle), így talán ezért merül fel jó pár kérdés így a film után.
Páran kiakadtak azon, hogy nagyon gáz a sztoriban, hogy rendõrök mégis hogyan gondolhatták azt, hogy a nõ simán elsétál a gyerekkel, tudva nem is az övé. Ebben az a gáz, hogy valóban ennyire suttyók voltak akkoriban a rendõrök és ezt tök komolyan gondolták és arra számítottak, hogy a nõ simán elfogadja majd egy idõ után a fia halálát, addigra úgyis megszereti azt a gyereket, nekik meg lesz egy pozitív eredménnyel járó esetük. Viszont amire egyáltalán nem számítottak, hogy ez a nõ nem átlagos és nem fogja ezt csak úgy elfogadni, õ szembe mert szállni bárkivel, a hatóságokkal is, ha kell és bármit elvisel, hogy megtalálja a fiát. Akkoriban nem volt jellemzõ, hogy valaki annyira bátor legyen, fõleg egy nõ, hogy megkérdõjelezze a rendõrség munkáját, ezért próbálkoztak be ezzel.
***SPOILER VÉGE****
Szerintem így jó ahogy van. Érdemes megnézni, fõleg azért is, mert egy kis bepillantást nyerhetünk a 20as évekbe, ami számomra nagyon durva volt (mit tehettek meg egyes emberek, mások meg mennyire tehetetlenek voltak:S) 9/10
10/10
Njsmith 2009 júl. 07. - 20:03:12 10/10 Előzmény Njsmith
(224/397)
Az elõzõ üzenetem spoiler-nek számít, csak elfelejtettem odaírni
10/10
Njsmith 2009 júl. 07. - 20:00:51 10/10 Előzmény eda29
(223/397)
***SPOILER***

Az elsõ kérdésedre a válasz: Walter Collinst Sanford Clark a meggyilkotak halmazba rakta, mint azt a fiút is, aki a végén elõkerült. Tehát õ sem mondhatta volna meg azt biztosan, hogy meghalt vagy sem.
eda29 2009 júl. 04. - 20:47:35
(222/397)
*** spoiler ***

két kérdésem van, aki tud, segítsen.
1. amikor a film végén az egyik túlélõ kisfiú elmeséli, hogy hárman szöktek meg, és nem tudja mi lett a másik kettõvel, miért nem szedtél elõ a "gyilkossegéd" unokaöcsit, hogy mit tud a gyerekekrõl? Mert õ is beszállt a gyilkos mellé a kocsiba a gyerekeket üldözni.

2. amikor eltûnt a fia Angie-nek, hogyhogy nem tudta megmondani a rendõröknek, h reggel, v pár órája, amikor úgy ment el otthonról, h szólt vkiknek, hogy menjenek át a gyerekéhez. Ez a rész kicsit zavaros. Vagy mivel a gyerek folyamatosan mondta, h nem fél, és ne féltse az anyja, mégsem hívta át az ismerõsöket???

*** spoiler ***
kaisa 2009 júl. 03. - 19:50:03
(221/397)
Clint Eastwood hihetetlen !!!!!egy kincs ez az ember:-)ez még a grand torinónál is jobb volt és annyira megdöbbentõ hogy szinte teljesen igaz....durva, sokkoló, az amit vár az ember Clinttõl sõt még jobb
10/10
iipepeii 2009 júl. 02. - 01:20:49 10/10
(220/397)
Valaki írta, hogy jobban ki lehetett volna domborítani a gyilkos személyiségét. Erre a válasz:

SPOILER :

Nos valahol olvastam korábban, hogy az egyetlen pont ahol a film eltér a valóságtól, az pont a gyilkos személyisége és bûntettei, ugyanis az eredeti rohadék ennél sokkalta szörnyûbb volt. A gyerekeket szexuális rabszolgaként tartotta és perverzek számára pénzért értékesítette õket, mint egy kuplerájban. Ezenkívül nemcsak az unokaöccsét vonta bele a dologba hanem egyéb családtagokat is, például az anyját. A "kiöregedett gyerekeket megölte. Ezenkívül ennél sokkal hidegvérûbb mocskos féreg volt, mint a filmben. Az USA-ban úgy tartják számon, mint valami Hannibal Lectert.

Clint Eastwodd valami olyasmit nyilatkozott errõl, hogy annyit írt bele a karakterbõl, amennyi józan ész megengedett. Tehát ezért érezhetted kevésbé hitelesnek a gyilkos karakterét. Mindenesetre Szerintem Eastwood-nak igaza volt. Így is eléggé nehezen emészthetõ és felkavaró a film.
Tacita 2009 jún. 30. - 01:29:12
(219/397)
és a film zenéjét is Clint írta!

Jó kis film, nagyszerû szereplõkkel.
marky 2009 jún. 29. - 13:12:00
(218/397)
Remek és egyben sokkoló film, 1928-ban játszódik, mégis annyira mai a történet.
Ez olyan film, amit többször nem néz meg az ember.
Clint papa nagyot rendezett megint. Díszlet, jelmez csillagos ötös.
Angelina Jolie káprázatosan alakít.

SPOILER
azért valaki magyarázza már el azt, hogy a rancson levõ (bûnbánó) gyerekre ki hívta fel a rendõrség figyelmét, hogy toloncolják ki Kanadába?
Ja, és még annyit a film negatívumaként, hogy a ranchos pali személyiségét jobban ki kellett volna domborítani, hogy mitõl vált szörnyeteggé(családi háttér, frusztrációk, stb.)